ریزش شدید طلا پس از سخنرانی رئیس فدرال رزرو!

قیمت طلا روز چهارشنبه پس از ثبت بزرگترین افت خود در یک ماه گذشته، اندکی آرام گرفت! جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا نشان داد که جهش اخیر در تورم احتمالاًمنجر به افزایش نرخ بهره بیش از حد انتظار اولیه خواهد شد.

این باعث شد که فلز زرد تقریبا تمام رشدهای اخیر خود را معکوس کند و نزدیک به سطوحی که آخرین بار در اواخر دسامبر مشاهده شده بود معامله شود. قیمت طلا در روز سه شنبه بدترین روز خود را در بیش از یک ماه گذشته ثبت کرد و نزدیک به 2 درصد سقوط کرد.

پاول در شهادتی در مقابل کنگره گفت که داده‌های اخیر نشان داده است که تورم سرسختانه بالاست و احتمالاً باعث افزایش بیشتر و تندتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو خواهد شد.

تمرکز این هفته همچنان بر روی فدرال رزرو است تا بینش عمیق تری برای درک اقتصاد ایالات متحده ارائه کند. داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی برای ماه فوریه روز جمعه منتشر می‌شود، در حالی که هرگونه نشانه‌ای از قدرت در بازار کار به فدرال رزرو فرصت بیشتری برای افزایش نرخ بهره می‌دهد که در نتیجه طلا به ریزش خود ادامه خواهد داد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.