قیمت طلا یک روز پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، بالا رفت!

قیمت طلا روز پنجشنبه افزایش یافت و به یک قدمی سطح کلیدی 2000 دلار رسید، زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو فرصت محدودی برای افزایش بیشتر نرخ‌های بهره داشته باشد و همین امر باعث کاهش ارزش دلار نیز شد.

فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ بهره را 25 واحد افزایش داد، اما لفاظی خود را در مورد تشدید سیاست های پولی را ملایم کرد و نشان داد که ممکن است برای جلوگیری از مشکلات بیشتر اقتصادی و بانک‌ها، توقف در سیاست های انقباضی را در نظر بگیرد. این بانک همچنین پیش بینی رشد اقتصادی خود را در سال جاری کاهش داد.

در حالی که فدرال رزرو طبق انتظار نرخ های بهره را افزایش داد و اعلام کرد که متعهد به مهار تورم است، تغییرات در زبان فدرال رزرو باعث شد که بازارها پیش‌بینی کنند که نرخ پایانه بانک مرکزی بسیار نزدیک تر از هر زمانی است.

این امر ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها به پایین ترین حد در هفت هفته اخیر رساند و به نفع کالاهایی بود که با دلار قیمت گذاری شده بودند. این چشم انداز فدرال رزرو، دارایی‌های بدون بازده مانند طلا را تقویت می‌کند.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.