آیا روند صعودی طلا به پایان خود نزدیک می‌شود؟

قیمت طلا روز سه‌شنبه پس از افزایش شدید ناشی از بحران بانکی آمریکا، با کاهش روبرو شد. این مکث با افزایش ارزش دلار رخ داد که باعث شد شمش با قیمت دلار برای خریدارانی که سایر ارزها را دارند، جذابیت کمتری داشته باشد.

اکنون تمرکز معامله‌گران بر گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) است که در ساعت ۴ بعد از ظهر منتشر شود. نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف کننده احتمالا با سرعت ثابتی در ماه فوریه افزایش یافته است.

طلا که به عنوان پوششی در برابر عدم قطعیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود، در محیطی با نرخ بهره پایین به شرط جذاب‌تری تبدیل می‌شود. اگر شاخص CPI بسیار پایین‌تر از پیش‌بینی بازار باشد و روایت محوری فدرال رزرو را تقویت کند، به طور بالقوه می‌تواند این فلز گرانبها را به منطقه متوسط 1900 دلار برساند.

قیمت طلا با 0.5 درصد کاهش به 1903.20 دلار در هر اونس رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.5 درصد کاهش به 1906.90 دلار رسید.

در همین حال، هر اونس نقره با 0.8 درصد کاهش به 21.64 دلار رسید، پلاتین با 0.8 درصد کاهش به 987.95 دلار و پالادیوم 0.9 درصد کاهش یافت و به 1460.38 دلار رسید.

tag reuters
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.