آموزش بازارهای مالی

خرید بیت کوین ارزان | بهترین قیمت بیت کوین در کدام صرافی است؟

آموزش بازارهای مالی

مطالعه در 11 دقیقه

چطور می‌توان از بهترین قیمت بیت کوین مطلع شد؟ آیا ممکن است قیمت ارز دیجیتال بیتکوین در برخی صرافی‌ها ارزانتر باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله! در برخی صرافی‌ها اختلاف قیمت وجود دارد. در بخش مقایسه قیمت صرافی‌ها در ایران بروکر نیز می‌توانید ارزنده‌ترین قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای مدیریت بهتر دارایی‌های خود مشاهده کنید.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که امکان انجام تراکنش‌های امن و ناشناس را بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها یا دولت‌ها فراهم می‌کند. این دارایی دیجیتالی در سال 2009 توسط یک فرد یا گروه ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. تراکنش‌های بیت کوین در یک شبکه غیرمتمرکز انجام می‌شود، این موضوع به این معنی است که هیچ نهاد دولتی یا فرد خاصی تراکنش‌های آن را کنترل نمی‌کنند.

در انتهای این مقاله می‌توانید لیست صرافی‌هایی که بیت کوین ارزان دارند را مشاهده کنید.

بیت کوین چیست و چطور کار می‌کند؟

منشاء بیت کوین را می‌توان در وایت پیپیر منتشر شده در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو جستجو کرد. این مقاله با عنوان بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا، مفهوم یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز را تشریح کرد که ایمن، ناشناس و تحت کنترل هیچ نهاد واحد و یا شخص خاصی نیست.

بیت کوین با استفاده از شبکه غیرمتمرکز تشکیل شده از کامپیوترها برای تایید و ثبت تراکنش‌ها کار می‌کند. هر تراکنش توسط چندین رایانه در شبکه تأیید می‌شود و پس از تأیید، تراکنش به یک دفتر کل عمومی به نام زنجیره بلوک اضافه می‌شود.

bitcoin 4

بخش اصلی استخراج بیت کوین فرآیند تایید تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین است. ماینرها از رایانه‌های تخصصی برای حل مسائل پیچیده ریاضی به منظور تأیید تراکنش‌ها و اضافه کردن آن‌ها به بلاک چین استفاده می‌کنند. ماینرها به‌عنوان پاداش کار خود، بیت کوین‌های تازه ایجاد شده را دریافت می‌کنند.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم بیت کوین عرضه محدود آن است. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت که آن را تبدیل به یک ارز باارزش می‌کند. این بدان معنی است که با افزایش تقاضا برای بیت کوین، ارزش آن احتمالاً افزایش می‌یابد، زیرا مقدار کمتری برای خرید در دسترس مردم خواهد بود. این امر باعث شده است که برخی افراد در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند و معتقدند این دارایی می‌تواند ارزش پول آنان را در آینده حفظ کند.

بیت کوین همچنین به دلیل پتانسیل آن برای ایجاد انقلاب در صنعت مالی مورد تحسین بسیاری از افراد سرشناس و موسسات مالی بین‌المللی قرار گرفته است. فناوری زیربنایی آن، زنجیره بلاک چین، برای ایجاد برنامه‌های کاربردی جدید، مانند قراردادهای هوشمند و پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. این نوآوری‌ها پتانسیل ایجاد اختلال در سیستم‌های مالی سنتی را دارند و می‌توانند نوید بروز یک سیستم مالی غیرمتمرکز و بی‌نقص را به جامعه مالی و اقتصادی دنیا بدهند.

علاوه بر این موارد، بیت کوین الهام بخش ایجاد هزاران ارز دیجیتال دیگر است که بسیاری از آن‌ها بر اساس اصول مشابه عدم تمرکز و عرضه محدود هستند. در حالی که بیت کوین بدون منتقد و چالش نیست، بدون شک تاثیر قابل توجهی بر دنیای مالی و فناوری داشته و احتمالاً پیشرفت آن برای سال‌های آینده ادامه خواهد داشت.

ویژگی‌های بیت کوین

برای استفاده از بیت کوین و داشتن آگاهی بیشتر نسبت به این ارز بایستی مزایا آن را به خوبی درک کنید تا بتوانید از آن به بهترین شکل ممکن برای خرید و سرمایه‌گذاری استفاده کنید. در این بخش به برخی از ویژگی‌های بیت کوین و تراکنش‌های آن خواهیم پرداخت.

امنیت: تراکنش‌های بیت کوین از امنیت بالایی برخوردار هستند و به راحتی نمی‌توان آنها را هک یا دستکاری کرد. بخش زیادی از این امنیت مربوط به غیر متمرکز بودن آن است.

ناشناس بودن: تراکنش‌های بیت کوین ناشناس هستند، به این معنی که کاربران می‌توانند بدون افشای هویت خود، تراکنش‌ها را انجام دهند. این موضوع برای بسیاری از افراد در دنیا قابل توجه است زیرا احراز هویت در سیستم‌های واسطه مالی امروزه به دغدغه بسیاری از کاربران تبدیل شده است.

تمرکز زدایی: بیت کوین به صورت یک شبکه غیرمتمرکز عمل می‌کند، این موضوع به این معنی است که هیچ نهاد دولتی یا شخص خاصی تراکنش‌های آن را کنترل نمی‌کند.

سرعت: تراکنش‌های بیت کوین در مقایسه با تراکنش‌های مختلف در سیستم مالی سنتی و ارزهای فیات که ممکن است چند روز طول بکشد، سریع هستند و در عرض چند دقیقه قابل پردازش هستند. علاوه بر این موارد انتقال بیت کوین برای افراد مختلف نیازی به اخذ مجوز از نهادهای دولتی ندارد.

تراکنش‌های بین‌المللی: تراکنش‌های بیت‌کوین را می‌توان بدون نیاز به صرافی یا واسطه در سراسر دنیا و فارغ از مرزها انجام داد که باعث می‌شود تراکنش‌های بین‌المللی سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر شوند و افراد در هر نقطه‌ای از دنیا بتوانند برای یکدیگر بیت کوین انتقال دهند.

اهمیت خرید و فروش و معامله بیت کوین

همانطور که پیش از این اشاره شد، میزان عرضه بیت کوین محدود است و این موضوع برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. هنگامی که استخراج بیت کوین به پایان برسد دیگر هیچ بیت کوینی تولید و استخراج نخواهد شد و تنها 21 میلیون واحد بیت کوین قابل معامله و نگهداری خواهد بود. وقتی که یک دارایی تولید کنترل پذیر و محدود دارد، بعد از مدتی می‌تواند بسیار ارزشمندتر از قبل خرید و فروش شود.

یکی دیگر از موضوعات مهم در رابطه با خرید و نگهداری بیت کوین، امنیت نگهداری آن است. بیت کوین یک دارایی دیجیتالی بوده و هیچ وجود فیزیکی ندارد. شما می‌توانید بیت کوین‌های خود را در یک کیف پول مجازی نگهداری کرده و هیچ نگرانی در رابطه با به سرقت رفتن شدن آن نداشته باشید.

bitcoin 3

بیت کوین جنبه‌های مختلفی برای سودآوری دارد و می‌تواند ارزشمند و مفید باشد. علاوه‌بر سرمایه‌گذاری بلند مدت، می‌توان از طریق نوسانات آن در زمان‌های کمتری به سود دست پیدا کرد و این موضوع توجه بسیاری از معامله‌گران بازارهای مالی مختلف را به خود جلب کرده است. این موضوع پتانسیل این ارز را برای درآمدزایی هرچه بیشتر از آن به طرز قابل توجهی افزایش داده است.

خرید بیت کوین ارزان

در حال حاضر بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی و خارجی امکان خرید و فروش بیت کوین را برای کاربران خود فراهم کردند. اما موضوعی که برای کاربران ایرانی وجود دارد این است که به دلیل تحریم‌های موجود علیه کاربران ایرانی، بسیاری از صرافی‌های معتبر خارجی به ایراناین خدمات نمی‌دهند و به همین خاطر فعالیت در یک صرافی که معتبر باشد و به ایرانیان خدمات دهد موضوع مهمی به شمار می‌رود.

برای برخی کاربران ایرانی بهتر است که از یک صرافی داخلی برای خرید و فروش و معامله بیت کوین استفاده کنند. البته باید به این موضوع توجه داشت که به دلیل عدم وجود قوانین مشخص در رابطه با معاملات ارزهای دیجیتال در ایران، مجوز خاصی برای فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران وجود ندارد. بنابراین کاربران بایستی معتبرترین و باسابقه‌ترین صرافی‌های ایرانی را برای معاملات خود انتخاب کنند. در این بخش بهترین صرافی‌ها با بیت کوین ارزان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خرید بیت کوین از صرافی نوبیتکس

صرافی نوبیتکس جزو بهترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. این صرافی از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده و از زمان شروع فعالیت خود توانسته کاربران بسیار زیادی را جذب کرده و رضایت آنان را به خوبی بدست آورد. صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس توانسته بسیاری از ویژگی‌های خود را با صرافی‌های بزرگ خارجی هماهنگ کرده تا نیاز تعداد زیادی از کاربران را به خوبی برآورده کند.

bitcoin in

دارابودن بازار ریالی و دلاری، امکان معامله در بازار معاملاتی و حالت فروشگاهی، قابلیت استیکینگ، فروش تعهدی، کیف پول اختصاصی و… تنها بخشی از قابلیت‌های این صرافی ایرانی هستند که نوبیتکس برای کاربران خود فراهم کرده تا حدالامکان به هیچ صرافی خارجی دیگری نیاز نداشته باشند.

حداکثر کارمزد معامله بیت کوین در این صرافی 0.35 درصد است که کاربران می‌توانند با افزایش حجم معاملات خود از تخفیفاتی در پرداخت کارمزد بهره‌مند شوند.

خرید بیت کوین از صرافی والکس

یکی دیگر از صرافی‌های باسابقه ایرانی والکس نام دارد. صرافی والکس از سال 1397 ارائه خدمات خرید و فروش و معامله انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را شروع کرده است. صرافی ارز دیجیتال والکس از زمان تاسیس تاکنون موفقیت‌های زیادی کسب کرده و توانسته حجم معاملات قابل قبولی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.

bitcoin in

بسیاری از خدمات لازم برای خرید و فروش بیت کوین در این صرافی ایرانی وجود دارد. سطح خدمات صرافی ارز دیجیتال والکس می‌تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران از جمله مبتدی تا حرفه‌ای را برآورده کند و این موضوع باعث شده بسیاری از معامله‌گران داخلی از صرافی‌های خارجی بی‌نیاز شوند.

کارمزد خرید بیت کوین از این صرافی 0.35 درصد است. البته دریافت کارمزد از مشتریان در این صرافی به حجم معاملات آنان بستگی دارد و کاربرانی که حجم معاملات بیشتری دارند کارمزد کمتری پرداخت می‌کنند.

خرید بیت کوین از کوکوین

یکی از صرافی‌هایی که جایگاه مناسبی در بین صرافی‌های بین‌المللی دارد کوکوین نام دارد. صرافی کوکوین در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده است. تمام قابلیت‌هایی که یک معامله‌گر حرفه‌ای برای خرید و فروش و یا نگهداری انواع ارز دیجیتال از جمله بیت کوین نیاز دارد در این صرافی موجود است و کاربران از سراسر دنیا می‌توانند در این صرافی فعالیت کنند.

bitcoin in kucoin

یکی از مهم‌ترین موارد برای فعالیت در یک صرافی خارجی، موضع‌گیری آن در قبال کاربران ایرانی است. بسیاری از صرافی‌های بزرگ اجازه فعالیت به کاربران ایرانی (به دلیل تحریم‌های بین‌المللی) را نمی‌دهند. فعالیت و استفاده از خدمات صرافی ارز دیجیتال کوکوین نیزی به احراز هویت اجباری ندارد و طبق شواهد موجود این صرافی سخت‌گیری خاصی در قبال کاربران ایرانی ندارد و ایرانیان می‌توانند بدون نگرانی به خرید و فروش بیت کوین در این صرافی بپردازند.

خرید بیت کوین ارزان از صرافی بینگ ایکس

بینگ ایکس یکی دیگر از صرافی‌های معتبر خارجی است که از سال 2018 تاسیس و راه‌اندازی شده است. صرافی ارز دیجیتال بینگ ایکس به کاربران ایرانی خدمات می‌‌دهد و در جهت کسب رضایت هرچه بیشتر کاربران ایرانی زبان فارسی را در پلتفرم خود در دسترس کاربران قرار داده است.

bitcoin in

سطح خدمات و امکانات این صرافی بسیار قابل قبول بوده و امتیاز خوبی را دریافت می‌کند. خدمات این صرافی شامل انواع معاملات اسپات (Spot)، فیوچرز (Futures)، انواع اهرم‌های مالی، استیکینگ، کیف پول اختصاصی و… است.

علاوه بر این موارد فعالیت در این صرافی نیازی به احراز هویت ندارد و کاربران می‌توانند با ثبت نام در این صرافی به معامله بیت کوین در بازارهای مختلف بپردازند.

آنچه در خرید بیت کوین ارزان | بهترین قیمت بیت کوین خواندیم:

بیت کوین به عنوان پادشاه بازار ارزهای دیجیتال از زمان افزایش آشنایی مردم با ارزهای دیجیتال طرفداران خود را داشته است. در این مقاله بیت کوین و بهترین صرافی‌هایی که می‌توان در آن‌ها به معامله بیت کوین پرداخت را بررسی کردیم.

لازمه فعالیت مستمر و ایمن در بازار رمزارزها فعالیت در یک بستر ایمن و معتبر است تا در آینده سرمایه و اطلاعات شخصی کاربران در معرض ریسک‌های پیش‌بینی نشده قرار نگیرد. قبل از ثبت نام فعالیت در هر پلتفرم از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید.

بهترین صرافی‌های ایرانی و خارجی برای خرید ارزهای دیجیتال و بیت کوین با قیمت مناسب در ایران بروکر بررسی شده و به کاربران معرفی شده است. در این مطلب نیز چند مورد از صرافی‌های ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در محیطی امن‌تر به معامله ارز دیجیتال و بیت کوین بپردازید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید