مقالات تخصصی ارزدیجیتال

بهترین زمان فروش نات کوین + کدام صرافی برای خرید و فروش NOT مناسب است؟

مقالات تخصصی ارزدیجیتال

مطالعه در 7 دقیقه

نات کوین بالاخره به یک ارز دیجیتال واقعی تبدیل شد. این رمزارز پس از لیست شدن در لانچ پول بایننس، در نهایت در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ در چندین صرافی رمزارز به طور رسمی قابل معامله شد. در این بین، برخی از صرافی‌های ایرانی هم آمادگی خود را برای لیست کردن ارز NOT اعلام کردند. اگر جزء آن دسته از کاربران خوش‌شانس هستید که از ربات نات کوین بهره بردند و هنوز اقدامی برای برداشت آن انجام ندادید، ایران بروکر در این مقاله قصد دارد نحوه برداشت نات و فروش نات کوین در صرافی‌های ایرانی را به شما آموزش دهد. با ما همراه باشید.

نحوه برداشت ارز دیجیتال نات کوین

برای برداشت و فروش نات کوین باید به ربات تلگرامی نات کوین مراجعه کنید. دقت کنید که ربات تلگرامی نات کوین تیک آبی دارد. پس از ورود به ربات در انتهای پیام خودکاری که توسط ربات Notcoin ارسال شده گزینه Open را لمس کنید.

آموزش فروش نات کوین در صرافی

احتمالا بعد از این کار ربات از شما می‌خواهد تا کیف پول خود را به آن متصل کنید. در صورتی که کیف پول ندارید باید یکی از کیف‌پول‌های تعیین شده در ربات را تهیه کنید. بهترین گزینه برای کاربران ایرانی کیف پول تن کیپر (Ton Keeper) است. حواستان باشد که کیف پول تلگرام از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌کند پس از استفاده آن جدا خودداری کنید تا سرمایه خود را از دست ندهید.

نحوه فروش نات کوین

برای ایجاد کیف پول تن کیپر می‌توانید به وب‌سایت رسمی آن مراجعه کرده یا آن را از گوگل پلی دانلود و بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از نصب کیف پول، به ربات بازگردید و در بخش Connect A Wallet، کیف پول تن کیپر را انتخاب کرده و برای تایید اتصال در نرم‌افزار تن کیپر رمز خود را وارد کنید.

فروش نات کوین

پس از اتصال موفق تن کیپر به ربات، در بالای صفحه نمایش داده شده موجودی ارز نات کوین خود را خواهید دید. دکمه پایین آن با عنوان Claim را لمس کنید.

برداشت و فروش نات کوین

اکنون با لمس دکمه فلش در کنار موجودی نات کوین و انتخاب گزینه Non-Custodial wallet یا On-chain Transfer می‌توانید توکن‌های نات کوین را به کیف پول تن کیپر واریز کنید.

فروش نات کوین

در قدم بعدی می‌توانید آن را به یک صرافی ایرانی یا خارجی انتقال داده و به تومان یا تتر تبدیل کنید. همچنین می‌توانید از قابلیت سواپ داخل کیف پول تن کیپر برای تبدیل آن به سایر ارزهای دیجیتال بهره ببرید.

نکته: برای انتقال یا سواپ نات کوین در تن کیپر به ارز دیجیتال تن کوین (برای پرداخت کارمزد) نیاز خواهید داشت.

فروش نات کوین در صرافی های ایرانی

پیش از هر چیز باید بدانید که برای انتقال رمزارز نات کوین از تن کیپر به صرافی ایرانی یا هر آدرس دیگری باید کارمزد پرداخت کنید. کارمزدهای شبکه تن با ارز دیجیتال تن کوین (Toncoin) پرداخت می‌شود و در نتیجه به این منظور به مقداری ارز دیجیتال تن کوین (گفته می‌شود حدود دو دلار) نیاز خواهید داشت، یعنی باید از یک صرافی رمزارز، ارز TON را خریده و به کیف پول Tonkeeper خود منتقل کنید.

اگر در صرافی‌های رمزارز حساب ندارید حتما ابتدا به بررسی دقیق صرافی‌ها پرداخته و گزینه‌ای متناسب با نیازهای خود پیدا کنید. هر صرافی مزایا و معایب و خدمات خاص خود را ارائه می‌کند. توصیه می‌کنیم به صفحه بررسی صرافی‌ها رفته، پلتفرم‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید و کامنت‌های آن‌ها را بخوانید.

از آنجا که قصد دارید برای فروش نات کوین آن را به یک صرافی ایرانی ارسال کنید ترجیحا از بین صرافی‌هایی که این رمزارز را لیست کرده‌اند دست به انتخاب بزنید. صرافی‌های زیر جزء پلتفرم‌های ایرانی است که برای فروش نات کوین می‌توانید به آن مراجعه کنید:

پس از انتخاب صرافی و تکمیل مراحل ثبت نام، با توجه به دستورالعمل استفاده از صرافی مقداری تن کوین خریده و آن را به کیف پول تن کیپر منتقل کنید. برای به دست آوردن آدرس مقصد به کیف تن کیپر و گزینه Receive مراجعه کنید.

استفاده از ولت تن کیپر برای فروش نات کوین

اکنون که کارمزد لازم برای انتقال را در کیف پولتان دارید نوبت به واریز نات کوین به صرافی می‌رسد. ابتدا به صرافی مورد نظر رفته و در بخش واریز رمزارز، ارز دیجیتال نات کوین را انتخاب کنید تا آدرس مقصد و کامنت (در صورت نیاز) مربوط به این رمزارز را به دست بیاورید.

در قدم بعدی به اپلیکیشن کیف پول تن کیپر مراجعه کرده و در صفحه نات کوین گزینه Send را بزنید. در قسمت آدرس مقصد و کامنت (در صورت نیاز)، اطلاعات صرافی ایرانی یا خارجی مورد نظر را وارد کرده و دکمه نهایی شدن سفارش را لمس کنید.

پس از رسیدن رمزارز به صرافی، برای فروش نات کوین و تبدیل آن به تومان در بخش بازارهای صرافی، «نات کوین/تومان» را جستجو کنید و در کادر سفارش فروش، با توجه به قیمت مورد نظر و قیمت لحظه‌ای سفارش‌ها یک سفارش ایجاد کنید.

پس از تکمیل شدن سفارش، می‌توانید به بخش کیف پول مراجعه کرده و مبلغ به دست آمده به تومان را به حساب بانکی خود منتقل کنید.

فروش نات کوین در صرافی های خارجی

در صورتی که قصد ارسال نات کوین به صرافی‌های خارجی را دارید ابتدا باید صرافی‌های خارجی که نات کوین در آن لیست شده را شناسایی کنید. برای مشاهده لیست صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال نات کوین، می‌توانید به صفحه قیمت Notcoin مراجعه کرده و گزینه «لیست صرافی‌ها» را انتخاب کنید.

صرافی های مناسب برای فروش نات کوین

حتما در انتخاب صرافی نهایت دقت را داشته باشید و بررسی کنید تا مطمئن شوید صرافی مورد نظر به کاربران ایرانی هم خدمات ارائه می‌دهد. پس از انتخاب یک صرافی مناسب، امن و مناسب کاربران ایرانی یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. سپس، در بخش واریز (Deposit) صرافی مورد نظر، نات کوین را انتخاب کرده و اطلاعات دریافت آن (آدرس واریز و کامنت در صورت وجود)، را به عنوان آدرس مقصد و کامنت در تن کیپر وارد کنید.

پس از تکمیل شدن تراکنش و دریافت موجودی در صرافی خارجی می‌توانید به فروش و معامله نات کوین در صرافی مقصد بپردازید.

سخن پایانی – آیا نات کوین خود را بفروشیم؟

با راه‌اندازی پروژه رمزارزی نات کوین و لیست شدن آن در صرافی‌های ایرانی و خارجی، کاربرانی که برای شرکت در ایردراپ از ربات رمزارز نات کوین استفاده کرده بودند اکنون می‌توانند به فروش نات کوین بپردازند. سایر کاربران هم می‌توانند برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز به صرافی‌های رمزارز ایرانی و خارجی مراجعه کرده و به خرید و معامله رمزارز NOT بپردازند.

سوالات متداول درباره فروش نات کوین

چه زمانی می توانیم نات کوین خود را بفروشیم؟

از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ رمزارز نات کوین در صرافی‌های ایرنی و خارجی لیست شده و کاربران می‌توانند به خرید و فروش آن بپردازند.

کدام صرافی های ایرانی نات کوین می‌خرند؟

اوکی اکسچنج
رمزینکس
کیف پول من
رابکس
تبدیل
چنج کن
بیت۲۴

کدام صرافی‌های خارجی برای فروش نات کوین مناسب هستند؟

برای مشاهده لیست صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال نات کوین، می‌توانید به صفحه قیمت Notcoin مراجعه کرده و گزینه «لیست صرافی‌ها» را انتخاب کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(1نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
رحمان ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

استیک کردن خوبه