بررسی ارز دیجیتال اپتوس (Aptos) و ارزش سرمایه گذاری در آن

بررسی ارز دیجیتال اپتوس (Aptos) و ارزش سرمایه گذاری در آن

صنعت ارزهای دیجیتال در سال‌های گذشته تمامی مرزهای رشد و نوآوری را درنوردیده و شاید به جرات بتوان گفت که هر روز شگفتی تازه‌ای برای فعالان و دنبال‌کنندگان خود به همراه دارد. فرصت‌های فراوان سرمایه‌گذاری و تنوع روش‌های سودآوری باعث شده که این صنعت به حوزه محبوب افرادی که عاشق هیجان، ریسک و سودهای بزرگ هستند، تبدیل شود.

ارز دیجیتال اپتوس (Aptos) که با نماد اختصاری APT هم شناخته می‌شود یکی از نوآوری‌های اخیر است که توانسته تحسین و توجه بسیاری را به خود جلب کند. این رمزارز با پشتوانه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر یا کارآفرینی هنوز در مرحله برنامه‌ریزی است اما امکانات پیشنهادی آن همین حالا هم در حال قبضه کردن بازار رمزارزها است. هدف نهایی ارز دیجیتال اپتوس افزایش انطباق‌پذیری و در عین حال، ارائه امکانات امنیتی و کاربردپذیری است. اگر می‌خواهید جزو اولین سرمایه‌گذاران در پروژه APT باشید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

اپتوس چیست؟

اپتوس (APT) یک بلاکچین لایه اول است که با زبان برنامه‌نویسی Move که برای پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند به کار می‌رود، نوشته شده است. ارز دیجیتال اپتوس مدعی است که می‌تواند انطباق‌پذیری، قابلیت اعتماد، امنیت و کاربردپذیری را برای کاربران خود افزایش دهد.

پیدایش اپتوس در ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲ اتفاق افتاد و مین نت بلاکچین اپتوس یعنی «Aptos Autumn» در ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲ رونمایی شد. بلاکچین و ارز دیجیتال APT از همان آغاز تا به امروز توانسته است میلیون‌ها دلار سرمایه از سرمایه‌گذاران مختلف جمع‌آوری کند. ویژگی‌های برجسته و مهم این بلاکچین شامل استفاده از موتور اجرایی همزمان، امکانات امنیتی سطح بالا و کارمزد پایین تراکنش‌ها است.

بلاکچین اپتوس در همین چند ماه سر و صدای زیادی به پا کرده و دلیل آن هم گذشته جالب آن است. این بلاکچین بر اساس نوآوری بلاکچین Diem (متعلق به شرکت متا) که اخیرا متوقف شد، ساخته شده است. ارز دیجیتال اپتوس که توسط برنامه‌نویسان پروژه Diem نوشته شده از زبان برنامه‌نویسی که در اصل برای Diem ساخته شده بود، استفاده می‌کند. تمرکز این رمزارز بر هدف اولیه شکل‌گیری Diem یعنی ایجاد یک بلاکچین تطبیق‌پذیر و سریع است.

علاوه‌بر این، اپتوس امیدوار است که بتواند با ارائه امکانات بیشتر، دسترسی به این رمزارز را برای کاربران معمولی تسهیل کند.

Aptos Labs متعلق به کیست؟

Aptos Labs همان تیم توسعه‌دهنده پروژه بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس است. آنها در حال حاضر تیمی متشکل از برنامه‌نویسان، مهندسان و استراتژیست‌ها هستند که «مو شیخ» و «آوری چینگ» آن را پایه‌گذاری کردند. شیخ و چینگ در پروژه بلاکچین Diem در شرکت متا با یکدیگر همکار بودند.

تخصص شیخ در تطبیق‌پذیری محصولات بود و تجربه کار با بازارهای سرمایه‌گذاری خصوصی و سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر را هم داشت. چینگ یکی از مهندسان ارشد نرم‌افزار در شرکت متا بود و توسعه پروژه‌های هیجان‌انگیز و نوآورانه زیادی را در گذشته مدیریت کرده بود. وقتی Meta تصمیم بر توقف پروژه Diem گرفت، شیخ و چینگ تصمیم‌ گرفتند با یکدیگر تیم شده و Aptos Labs را ایجاد کنند.

Aptos Labs متعلق به کیست؟

شعار Aptos Labs، «ساختن یک لایه اول برای همه» است. این شرکت ماموریت خود را ایجاد امن‌ترین و قابل اعتمادترین شبکه ممکن، تعیین کرده است. با وجود این که از شکل گرفتن این تیم مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، افراد زیادی از ماموریت آنها حمایت کرده‌اند. تیم Aptos Labs تنها در دو نوبت تامین سرمایه توانستند بیش از ۳۵۰ میلیون دلار حمایت مالی جلب کرده، تست نت برنامه‌نویسی خود را راه‌اندازی کرده و میلیون‌ها تراکنش و هزاران node را مدیریت کنند.

بلاکچین اپتوس چطور کار می‌کند؟

بلاکچین اپتوس چطور کار می کند؟

به گفته تیم سازنده بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس، این پلتفرم می‌تواند تا ۱۶۰ هزار تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش کرده و در عین حال، امنیت و قابلیت اطمینان را در بالاترین سطح، حفظ کند. مفاهیم تحول آفرینی در پشت پرده عملکرد تحسین برانگیز اپتوس وجود دارد.

فناوری بلاک-STM

فناوری بلاک-STM (حافظه نرم افزاری تراکنش‌ها) موتوری را ایجاد می‌کند که عملکرد موثری در مدیریت قراردادهای هوشمند دارد. موتور بلاکچین اپتوس متکی بر اجرای موازی برای انجام تراکنش‌های متعدد در لحظه است. این باعث می‌شود که کارها بسیار سریع‌تر انجام شود چون یک تراکنش ناموفق باعث متوقف شدن کل زنجیره نخواهد شد؛ بلکه تراکنش‌ها به صورت همزمان پردازش شده و همه آنها پس از اجرا، تایید خواهند شد.

برای افزایش کارامدی، از یک سیستم زمان‌بندی تعاملی برای اولویت بندی تراکنش‌ها در بلاکچین اپتوس و مدیریت کارامد اعتبارسنجی‌ها استفاده شده است که در نهایت این بلاکچین می‌تواند ۱۶۰ هزار تراکنش در ثانیه را به طور همزمان پردازش کند.

زبان برنامه نویسی Move

یکی از ویژگی‌هایی که باعث جذابیت ارز دیجیتال اپتوس می‌شود، استفاده از زبان برنامه نویسی سفارشی Move است که اولین بار برای ساخت بلاکچین Diem طراحی شد. Move یک نوع زبان بایت کد اجرایی است که تطبیق‌پذیری کافی برای پاسخگویی به نیازهای خاص برنامه‌نویسان اپتوس را داشته و مخزن جهانی آن بسیار امن‌تر از سایر زبان‌های برنامه‌نویسی است.

این زبان به کاربر امکان تعریف منابع اختصاصی را می‌دهد که احتمال کپی برداری یا از بین بردن آن وجود ندارد بنابراین به دست گرفتن کنترل بلاکچین اپتوس توسط نهادهای خرابکار، بسیار دشوار خواهد بود.

استفاده از پروتکل اجماع BFT

بلاکچین اپتوس به جای استفاده از پروتکل اجماعی که از ترتیب تراکنش‌های پیروی کند، دو فرآیند را از هم تفکیک کرده و اجازه می‌دهد که هر دو موازی با یکدیگر اجرا شوند. این روش باعث کاهش زمان انتظار برای تایید تراکنش‌های انجام شده در شبکه شده و سرعت پردازش آنها را افزایش می‌دهد. سازوکار اپتوس برای اطمینان از دقت و صحت این روش، ایجاد یک موتور تحمل خطای بیزانس (BFT) است که هر وضعیت را جداگانه به صورت درون زنجیره‌ای آنالیز کرده و سپس در زمان نیاز به صورت خودکار ولیدیتورها را به روز رسانی می‌کند.

ویژگی اصلی ارز دیجیتال اپتوس در چیست؟

اگر مدت زمان زیادی را صرف بررسی اخبار بازار رمزارزها کرده باشید، احتمالا ارز دیجیتال اپتوس برای شما تا حدودی آشنا باشد. این درست که بسیاری از بلاکچین‌های جدید ادعا می‌کنند که یک بلاکچین لایه اول هیجان‌انگیز هستند و تمام مشکلات مربوط به تطبیق‌پذیری را حل خواهند کرد.

می‌توان درک کرد که برخی با احتیاط به بلاکچین و ارز دیجیتال APT نزدیک شوند اما هیاهو پیرامون این بلاکچین قابل توجیه است. وجود یک کامیونیتی بسیار فعال، تعداد زیادی سرمایه‌گذار و دسترسی به موتورها و زبان‌های برنامه‌نویسی خاص، همگی به تمایز و برجستگی بلاکچین اپتوس کمک می‌کنند. اگر این بلاکچین بتواند به وعده‌های خود عمل کند، بسیار متفاوت از بقیه بلاکچین‌های لایه اول فعلی خواهد بود.

مقایسه ارز دیجیتال اپتوس و سولانا

سولانا که در حال حاضر جذاب‌ترین و قدرتمندترین بلاکچین لایه اول محسوب می‌شود یکی از اصلی‌ترین رقیب‌های بلاکچین اپتوس خواهد بود. تا به امروز، اپتوس و سولانا سطح مشابهی از سرعت در انجام تراکنش را نشان داده‌اند چون هر دو متکی به موتورهایی هستند که می‌توانند تعداد زیادی محاسبه را به صورت موازی اجرا کنند. البته وقتی بلاکچین‌های سولانا و اپتوس را مقایسه کنیم، اپتوس قابلیت اطمینان بیشتری دارد. سولانا تا حدودی مستعد بروز خطا بوده و وقفه‌ها و افت کیفیت قابل توجهی را تجربه کرده است.

مقایسه ارز دیجیتال اپتوس و سولانا

بلاکچین اپتوس از روش افزونگی در شبکه خود استفاده می‌کند یعنی بخش‌هایی را برای افزایش اطمینان از کارایی شبکه به آن اضافه کرده که حذف آنها لطمه‌ای به عملکرد نخواهد زد بنابراین کمتر مستعد مواجهه با خطا و ناتوانی در انجام وظیفه است. هر یک از بلاک‌های بلاکچین اپتوس با نودهای لیدر و نودهای نزدیک، همگام‌سازی می‌شود. در صورتی که نود لیدر با خطا مواجه شود، یکی دیگر از نودها وظیفه آن را بر عهده می‌گیرد. این روند تا حدودی نیاز به توان محاسباتی را افزایش می‌دهد بنابراین نیازهای سخت‌افزاری اپتوس کمی بیشتر از سولانا است. در نهایت، اپتوس به بهای نیازهای سخت‌افزاری بالاتر، قابلیت اطمینان بیشتری ارائه می‌دهد.

مقایسه اپتوس و آوالانچ

تمام گزارش‌ها حاکی از آن است که بلاکچین اپتوس در شرایط آزمایشی بهینه، عملکرد بسیار بهتری از آوالانچ دارد. بلاکچین آوالانچ می‌تواند یک تراکنش را ۰.۷ ثانیه زودتر از بلاکچین اپتوس، تایید و نهایی کند. اما این در شرایط آزمایشی صدق می‌کند و در شرایط واقعی، مدت زمانی نهایی کردن تراکنش در آوالانچ معمولا حدود ۰.۳ ثانیه کندتر از اپتوس است. در مورد تعداد تراکنش در ثانیه، اپتوس به راحتی بلاکچین آوالانچ را از میدان به در می‌کند. تعداد تراکنش در ثانیه در بلاکچین آوالانچ ۴۵۰۰۰ و در بلاکچین آپتوس ۱۳۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ تراکنش است.

مقایسه اپتوس و آوالانچ

هر دو بلاکچین آوالانچ و اپتوس عملکرد تحسین برانگیزی ارائه می‌دهند اما بلاکچین اپتوس کاربردی‌تر است. نرخ تراکنش در آوالانچ به خصوص زمانی که بازی‌های NFT باعث افزایش تعداد تراکنش‌ها می‌شوند، بسیار بالا است اما اپتوس اولویت خود را نرخ پایین کارمزد تراکنش برای کاربران قرار داده است. استفاده از روش منحصر به فرد مخزن متکی بر زبان Move به کاربران امکان قرار دادن چندین تراکنش در یک بسته و به حداقل رساندن کارمزد تراکنش را می‌دهد.

مقایسه اپتوس و اتریوم

بلاکچین اپتوس از نظر سرعت انجام تراکنش عملکرد بهتری از اتریوم دارد. نهایی کردن تراکنش در بلاکچین اتریوم بیش از یک دقیقه و در اپتوس به دلیل تفاوت‌ در سخت‌افزار و طراحی، کمتر از یک ثانیه طول می‌کشد. اتریوم فقط یک هسته CPU دارد در حالی که این تعداد در بلاکچین اپتوس، ۱۶ عدد است.

البته از لحاظ قابلیت اطمینان، بلاکچین اتریوم دست بالاتر را دارد. گرچه اپتوس مشکلات زیادی در قطعی و توقف عملکرد بروز نداده است اما نمی‌توان آن را با ثبات و پایداری اتریوم که اختلال در عملکرد آن محال است، مقایسه کرد. تا زمانی که کاربران مشکلی با پرداخت کارمزد بالاتر و مدت زمان انتظار طولانی‌تر برای تایید تراکنش نداشته باشند، اتریوم همچنان انتخاب محبوب  آنها باقی خواهد ماند.

تست نت تشویقی اپتوس

شاید تعجب کنید که چرا وقتی بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس هنوز اوراق سفید خود را به صورت رسمی منتشر نکرده و هیچ توکنی را برای دسترسی عمومی ارائه نداده‌اند، صحبت در مورد آن تا این حد فراگیر شده است. دلیل این همه اطلاعات افراد در مورد قابلیت‌های Aptos Labs، تست نت تشویقی آن است. در اصل تست نت تشویقی راهی برای بازی‌گونه سازی روند توسعه رمزارز است. شرکت کنندگان در این تست نت می‌توانند چالش‌های مختلف را کامل کرده و بابت آن پاداش دریافت کنند.

تیم Aptos Labs با استفاده از این شبکه آزمایشی تشویقی توانسته‌اند فرصت‌های زیادی را برای سنجش عملکرد بلاکچین خود به دست آورند. آنها از این طریق می‌توانند امنیت، رابط کاربری و فرآیند اعتبارسنجی و تایید تراکنش را بررسی کنند. هدف از ایجاد این فضای آزمایشی شناسایی خطاهای مشکل‌ساز و پیدا کردن راهی برای بهبود بلاکچین اپتوس است. شرکت‌کنندگان در زمان کار کردن با این شبکه آزمایشی نیاز به توکن‌هایی برای مبادله دارند. البته شرکت Aptos Labs هنوز تصمیمی برای عرضه رسمی ارز دیجیتال اپتوس نگرفته است اما در حال حاضر کاربران از نسخه ساختگی کوین‌های اپتوس استفاده می‌کنند.

تست نت ۴ مرحله‌ ای

تست نت یا شبکه آزمایشی بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس از چهار مرحله مجزا تشکیل شده است. مرحله اول بین می و ژوئن ۲۰۲۲ اجرا شد. سی هزار نفر متقاضی شرکت در این شبکه آزمایشی بودند و از بین آنها فقط ۱۰۰ نفر برای مشارکت انتخاب شدند. مرحله دوم به تازگی اجرا شده و بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ ولیدیتور دارد. وقتی این مرحله تکمیل شود، یک تست نت محدودتر با ۱۰۰۰ شرکت‌کننده ایجاد خواهد شد. Aptos Labs قصد دارد قبل از عرضه عمومس بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس، یک مرحله آزمایشی نهایی ایجاد کند که برای تمام شرکت‌کنندگان قابل دسترس باشد.

پیوستن به این تست نت پاداش‌های منحصر به فردی برای شرکت‌کنندگان به همراه دارد. وقتی ارز دیجیتال اپتوس به صورت عمومی عرضه شود، به هر یک از شرکت‌کنندگان ۵۰۰ توکن داده می‌شود. شرکت‌کنندگانی که رتبه‌های بالاتری داشته باشند، تا ۵۰۰۰ کوین بیشتر از کاربران عادی، پاداش خواهند گرفت.

اگر شما هم می‌خواهید در این شبکه آزمایشی شرکت کرده و ارز دیجیتال اپتوس پاداش بگیرید، باید واجد شرایط باشید یعنی سن شما حداقل ۱۸ سال باشد و کامپیوتر شما بتواند نقش یک نود اپتوس را ایفا کند. اپتوس می‌خواهد بلاکچین خود را با کاربرانی از موقعیت‌های جغرافیایی مختلف تست کند بنابراین افرادی که از مناطق کم جمعیت‌تر درخواست ارسال می‌کنند، شانس بالاتری برای پذیرفته شدن دارند.

NFT اپتوس

یکی از روش‌هایی که بلاکچین اپتوس امیدوارم است بتواند با استفاده از آن، لایه اول فعلی را بهبود ببخشد، توانایی این بلاکچین در پشتیبانی از ایجاد NFT است. گرچه این اولویت اصلی اپتوس نیست اما مهندسان تیم اپتوس متوجه شدند که بلاکچین اپتوس کارایی چشمگیری در مدیریت NFT ها دارد. این قابلیت در کنار ارز دیجیتال اپتوس می‌تواند روش دیگری برای سرمایه‌گذاری ایجاد کند.

دلیل اصلی که بلاکچین اپتوس این عملکرد خوب را در ایجاد و مدیریت توکن‌های غیرمثلی (NFT) دارد، وجود موتور اجرای موازی آن است. این موتور به کاربران این امکان را می‌دهد که به سرعت در حساب‌های جدید سرمایه‌گذاری کرده و برای حساب‌های خود، NFT بسازند. با استفاده از ابزارهای رابط خط فرمان در اپتوس می‌توان قبل از قرار دادن قراردادها روی شبکه، به راحتی آنها را تست کرد. علاوه بر این، اپتوس قابلیتی به نام TypeScript SDK ارائه می‌دهد که کاربران با استفاده از آن، به راحتی اسکریپت‌هایی برای ایجاد NFT می‌نویسند.

NFT اپتوس

قرار گرفتن این امکانات و ویژگی‌ها به کاربر اجازه می‌دهد که به طور همزمان چندین NFT در پلتفرم‌های مختلف ایجاد کند. کاربران در اپتوس به جای این که هر بار برای ایجاد یک NFT از منابع زیادی استفاده کنند، می‌توانند چندین نمونه را به صورت همزمان پیاده‌سازی کرده و حلقه متناوبی از تراکنش ها را ایجاد کنند. آزمایش ها نشان داده است که شبکه توسعه اپتوس می‌تواند میلیون‌ها NFT را در کمتر از یک ساعت بسازد. برنامه‌نویسان امیدوار هستند که با استفاده از این ویژگی‌ها بتوانند فرآیند تولید NFT را برای کاربران ساده‌تر و سریع‌تر سازند. اپتوس برنامه‌هایی هم برای انتشار NFT‌های اختصاصی خود در آینده دارد.

علت محبوبت اپتوس بین سرمایه گذاران ریسک پذیر

وجود بلاکچین اپتوس اواخر سال ۲۰۲۲ به اطلاع عموم رسید اما در همین مدت کوتاه هم توانسته است سرمایه چشمگیری جذب کند. اولین مجموعه از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در اپتوس در مارس ۲۰۲۲ آغاز شد. برخی از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر شامل a16 Crypto، Multicoin Capital، Hashed، Tiger Global، Three Arrows Capital، FTX Ventures و Coinbase Ventures مجموعا ۲۰۰ میلیون دلار در اولین دور از جذب سرمایه اپتوس در این پروژه سرمایه‌گذاری کردند. در دور دوم که ژوئن ۲۰۲۲ آغاز شد، شرکت‌های FTX Ventures و Jump Crypto مجموعا ۱۵۰ میلیون دلار دیگر سرمایه به این پروژه تزریق کردند. سرمایه‌گذاران قبلی مثل a16z Crypto و Multicoin Capital در نوبت‌های بعدی جذب سرمایه هم مشارکت کردند.

کنجکاو نیستید که بدانید چرا بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس تا این حد از حمایت مستمر شرکت‌های سرمایه‌گذاری کارآفرینی برخوردار است؟ چندین عامل در توانایی چشمگیر اپتوس در جذب سرمایه نقش دارد.

  • بنیان‌گذاران باتجربه و خوشنام: یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت اپتوس، سازندگان آن هستند. پایه‌گذاران Aptos Labs سال‌ها تجربه در ایجاد پروژه‌های موفق دارند. آنها نه تنها شهرت خوبی در ایجاد پروژه‌های حوزه رمزارز و سایر حوزه‌ها دارند، بلکه سابقه مشترکی هم در سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر دارند که به آنها در وصل شدن به سرمایه‌گذارها کمک کرد.
  • معماری منحصر به فرد: سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر معمولا به دنبال پروژه‌های جدید و نوآورانه هستند و اپتوس در این مورد می‌درخشد: ادغام فناوری بلاک STM، برنامه‌نویسی با زبان Move و روش اجماع BFT، اپتوس را از سایر بلاکچین‌های لایه اول که به دنبال جذب سرمایه هستند، متمایز می‌کند.
  • عملکرد عالی: اپتوس بعد از راه‌اندازی تست نت‌های خود واقعا عملکرد سریع و موثری از خود نشان داد. کاربران گزارش‌هایی از تعداد تراکنش در ثانیه و مدت زمان نهایی شدن تراکنش‌ها ارسال می‌کردند که نشان می‌داد اپتوس در این موارد می‌تواند به راحتی بقیه رقبا از سر راه خود کنار بزند. اپتوس با سرعت پردازش ۱۶۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه و نهایی کردن تراکنش در کمتر از یک ثانیه، پتانسیل این را دارد که به سرعت در جایگاهی بالاتر از رقبا قرار بگیرد.
  • ارتباط با فیسبوک در پشت زمینه: ارتباط بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس با Diem هم دلیل دیگری است که سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند این شرکت موقعیت خوبی برای سرمایه‌گذاری است. اپتوس در واقع ادامه پروژه‌ای است که شرکت متا قبل از تغییر مسیر و تمرکز روی «متاورس اختصاصی» خود، آن را ایجاد کرده بود. منشا شکل‌گیری اپتوس باعث می‌شود سرمایه‌گذاران از محصولی که این شرکت ارائه می‌دهد، مطمئن باشند.

ارزش سرمایه گذاری در اپتوس

آیا شما هم باید به شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیوسته و هرچه زودتر در پروژه بلاکچین و ارز دیجیتال اپتوس سرمایه‌گذاری کنید. اساسا اپتوس یکی از قابل اطمینان‌ترین سرمایه‌گذاری‌های ۲۰۲۲ در حوزه رمزارزها به نظر می‌رسد. البته هیچ پروژه‌ای کاملا عاری از خطا نیست و هیچ کس نمی‌تواند تا زمانی که اپتوس عرضه نشده است آن را به طور کامل تحلیل کند. البته تمام اطلاعاتی که مردم تا به امروز در مورد اپتوس به دست آورده‌اند نشان می‌دهد که این پروژه یک سرمایه‌گذاری قدرتمند و مطمئن است.

عوامل متعددی در کنار یکدیگر باعث می‌شود ارز دیجیتال اپتوس یک فرصت عالی به نظر برسد. اول از همه، این سرمایه‌گذاری در ادامه پروژه‌ای است که شرکت متا آن را بنیان گذاشته بود و قبل از این که متوقف شود، نتایج مثبت خوبی به دست آورده بود. علاوه بر این، برنامه‌نویسانی که روی آن کار می‌کنند افرادی بسیار باتجربه و آموزش دیده هستند که قبلا روی پروژه‌های موفق و هیجان انگیزی کار کرده‌اند. در کنار این تیم پر ستاره، اپتوس با نرخ تراکنش در ثانیه در زمان تست، ثابت کرد که می‌تواند ادعاهای خود را عملی کند.

پروژه اپتوس به لطف معماری منحصر به فرد که اجماع را از اجرا تفکیک کرده و استفاده از زبان برنامه نویسی Move برای افزایش ضریب امنیت، از سایر پروژه‌های لایه اول متمایز شده است. این پروژه به پشتوانه تمایل سرمایه‌گذاران برای تامین مالی آن و وجود تیم با تجربه Diem، آینده بسیار روشنی را انتظار می‌کشد. اپتوس به دنبال اجرای طرح‌های خود و کسب پذیرش گسترده در فضای کریپتو به عنوان سریع‌ترین و امن‌ترین پروژه لایه اول تا به امروز است.

شایعه منفی که پیرامون این پروژه وجود دارد این است که بعضی از مهندسان ادعا کرده‌اند نرخ واقعی تعداد تراکنش در ثانیه در اپتوس با آنچه که سازندگان آن ادعا می‌کنند بسیار فاصله داشته و خیلی کمتر است.

مانند هر رمزارز دیگری، قبل از خرید ارز دیجیتال اپتوس (APT) حتما مطمئن شوید که در مورد آن به طور کامل تحقیق کرده‌اید و از ریسک‌های آن آگاه هستید.

ارز دیجیتال اپتوس در حال حاضر در پلتفرم معاملات اسپات صرافی Bybit لیست شده است. برای خرید این توکن ابتدا باید یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید. سپس حساب خود را با تتر شارژ کرده و یک معامله اسپات APT/USDT انجام دهید.

سخن پایانی درمورد مقاله اپتوس

پروژه اپتوس نوید افزایش تطبیق‌پذیری و قابلیت اطمینان را در بلاکچین خود داده است. تا به امروز، اپتوس موفق شده سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب کرده و توجه فعالان صنعت رمزارز را جلب کند. فقط گذر زمان می‌تواند نشان دهد که آیا اپتوس همان قدر که ادعا می‌کند باعث تحول بنیادین خواهد شد یا خیر اما سرعت رعدآسای انجام تراکنش در این بلاکچین و وجود تیم توسعه‌دهنده با تجربه، ارز دیجیتال اپتوس را به یک سرمایه‌گذاری خوب تبدیل می‌کند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
درباره نویسنده

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.