معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال CRO چیست؟ همه‌چیز درباره کرونوس و کریپتو دات کام

معرفی رمزارزها

مطالعه در 8 دقیقه

ارز دیجیتال کرونوس با نماد CRO که رتبه 35 را در بین ارزهای دیجیتال در مارکت رمزارزها به خود اختصاص داده و با ارزش بازار کل 1.9 میلیارد دلار جزء برترین ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز دیجیتال تا پیش‌ازاین با برند کریپتو دات کام شناخته می‌شد که در حال حاضر برند خود را به کرونوس تغییر داده است. ارز دیجیتال CRO زیر نظر آزمایشگاه CRO ساخته شده که بسیاری آن را به نام Crypto.com می‌شناسند.

بلاکچین کرونوس یکی از محصولات مجموعه کریپتو دات کام است که برای افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال در سطح جهانی ایجاد شده و ابزاری برای کنترل پول، محافظت از داده‌ها و هویت کاربران است. در این مطلب قصد داریم به معرفی ارز دیجیتال CRO، نحوه خرید آن، قیمت لحظه‌ای رمزارز CRO به تومان و موارد دیگر بپردازیم. اگر شما هم به دنبال شناخت و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با ارزش بازار زیاد هستید، پیشنهاد می‌کنم فرصت شناخت CRO را از دست ندهید.

نکات کلیدی کرونوس و کریپتو دات کام

شرکت کریپتو دات کام در ابتدا به نام موناکو شناخته می‌شد، در سال 2018 برای اولین بار برند Crypto.com معرفی شد.

این شرکت مأموریت اصلی خود را ایجاد یک پلتفرم برای همه تبادلات مالی غیرمتمرکز و معاملات ارز دیجیتال معرفی کرده و قصد دارد امکان نگهداری همه ارزهای دیجیتال را در یک کیف پول فراهم کند.

کریپتو دات کام یک صرافی ارزدیجیتال و برنامه غیرمتمرکز است. علاوه بر اپلیکیشن مالی غیرمتمرکز، یک کارت ویزا نیز به کاربران خود ارائه می‌کند که می‌توانند با استفاده از آن به تبادل ارز دیجیتال و پول فیات بپردازند.

ارز دیجیتال کرونوس (CRO) را می‌توان توکن ابزار بلاکچین های Crypto.org و Cronos.org دانست.

معرفی کرونوس و کریپتو دات کام

ارز دیجیتال CRO در درجه اول به‌عنوان توکن ابزار در پرداخت‌های اپلیکیشن Crypto.com Pay مورد استفاده قرار می‌گیرد. CRO رمزارز اختصاصی بلاکچین کرونوس است که در زمینه برنامه‌های مالی غیرمتمرکز و مبادله ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. با استفاده از این پروتکل کاربران می‌توانند به خریدوفروش ارز دیجیتال، استیک رمزارز، کسب درآمد غیرفعال و نگهداری تمام ارزهای دیجیتال در یک کیف پول بپردازند.

بلاکچین کرونوس

og image
بلاکچین کرونوس

بلاکچین کرونوس (Cronos) یکی از زنجیره‌های بلاکچین سازگار با اتریوم است که به صورت موازی با بلاکچین اصلی کریپتو دات کام ایجاد شده است. برای درک ارتباط این دو بلاکچین موازی، نگاهی به بلاکچین بایننس و بایننس اسمارت چین که با ماشین مجازی اتریوم سازگار است، می‌تواند کمک کننده باشد.

نسخه اصلی بتا مرتبط با بلاکچین کرونوس که بر اساس کازماس (Cosmos SDK) ایجاد شده، در نوامبر 2021 منتشر شد. این بلاکچین از الگوریتم اثبات اعتبار یا PoA استفاده می‌کند. همان‌طور که گفته شد این بلاکچین با EVM سازگار است، بنابراین امکان اجرای تمامی برنامه‌های غیرمتمرکز ساخته شده روی اتریوم، در زنجیره کرونوس امکان‌پذیر است.

همچنین کرونوس از ارتباط بین بلاکچین به نام ICB نیز استفاده می‌کند که باعث امکان ایجاد ارتباط با اپلیکیشن های غیرمتمرکز اکوسیستم کازماس را فراهم می‌کند.

با اینکه مدت زمان زیادی از ایجاد بلاکچین کرونوس نمی‌گذرد، ارزش کل قفل شده آن بسیار زیاد است که نشان دهنده استقبال بینظیر از این شبکه است. TVL این شبکه در کمتر از 3 ماه به 2 میلیارد دلار رسیده است که بسیار قابل توجه است. قیمت ارز دیجیتال CRO نیز از زمان عرضه بیش از 350 درصد افزایش یافته و به 0.96 دلار رسید، اما در زمان نگارش این مطلب 0.077 دلار در حال معامله است.

تیم توسعه این پروژه بیان کرده که به زودی پل بین اتریوم و کازماس ایجاد می‌شود.

چه چیزی Cronos را منحصربه‌فرد می‌کند؟

به‌طورکلی بلاکچین کرونوس برای ارائه راهکارهای پرداخت، مبادله ارز دیجیتال و خدمات مالی مرتبط با Crypto.com ایجاد شده است.

هولدرهای ارز دیجیتال CRO می‌توانند با قفل کردن رمزارزهای خود در بلاکچین Crypto.com، به‌عنوان ولیدیتور در شبکه شرکت کنند و از این ارز دیجیتال برای پرداخت کارمزدهای شبکه استفاده کنند. همچنین می‌توان از این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در بلاکچین کرونوس نیز استفاده کرد.

کاربران با استفاده از برنامه Crypto.com Pay می‌توانند با پرداخت ارز دیجیتال به معامله گران دیگر تا 20 درصد از دارایی خود را به پول فیات تبدیل کنند.

همچنین کاربران می‌توانند به‌عنوان تأمین‌کننده نقدینگی در کریپتو دات کام شرکت کنند و تأمین کردن جفت ارزهای CRO، جوایز ارز دیجیتال دریافت کنند.

استیک ارز دیجیتال CRO در برنامه کریپتو دات کام یا ویزا کارت مربوط به این اکوسیستم می‌تواند برای کاربران 10 الی 12 درصد سود سالانه ایجاد کند.

به‌طورکلی ارز دیجیتال CRO با کاربردهایی که دارد به پذیرش جهانی پلتفرم کریپتو دات کام کمک می‌کند. به همین دلیل این شرکت به دنبال توسعه و ایجاد کاربردهای بیشتر برای این ارز دیجیتال است تا علاوه بر توسعه و پذیرش اکوسیستم خود، به کاربران نیز کمک کند تا بر دارایی‌های دیجیتال، داده‌ها و هویت خود کنترل داشته باشند.

بلاکچین کرونوس چطور به رشد ارز دیجیتال CRO کمک کرده است؟

به دلیل اینکه بلاکچین کرونوس از برنامه‌های غیرمتمرکز مختلف پشتیبانی می‌کند، باعث شده کاربران علاقه‌مند به خرید و قفل کردن این ارز دیجیتال در بلاکچین علاقه‌مند شوند.

cronos price up as cryptocom announces layoffs scaled 1
کرونوس و cro

Crypto.com پنج دسته از خدمات را ارائه می‌دهد که عبارت‌اند از:

  •      پرداخت: Crypto.com Pay، ویزا کارت
  •      خدمات تبادل: برنامه و تبادل Crypto.com
  •      خدمات مالی: محصولات غیرمتمرکز، درآمد و اعتبار
  •      متاورس: NFT
  •      زیرساخت بلاک چین: بلاکچین های کریپتو دات کام و کرونوس

شاید جالب باشد بدانید که بلاکچین کریپتو دات کام از مکانیزم اجماع اثبات سهام به نام Tendermint استفاده می‌کند و در ابتدا 5 میلیارد از ارز دیجیتال CRO به‌عنوان پاداش برای شرکت‌کنندگان در این مکانیزم اختصاص داده شد. همچنین در این بلاکچین هر 5 ثانیه یک بلوک جدید ایجاد می‌شود که نسبت به بسیاری از بلاکچین ها، سرعت چشمگیری برای تشکیل بلاک‌های جدید است.

تفاوت بلاکچین کرونوس و اتریوم چیست؟

شبکه اتریوم و کرونوس (کریپتو دات کام) شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی دارند. هر دو شبکه ارزهای دیجیتال اختصاصی دارند که برای عملکردهای شبکه ایجاد شده است.

کریپتو دات کام بر خلاف بسیاری از شبکه‌های بلاکچین که به دنبال تمرکززدایی هستند، از کد متن‌باز استفاده نمی‌کند. البته این شرکت هدف خود را ارائه سرویس‌های مالی غیرمتمرکز اعلام کرده است. تفاوت کریپتو دات کام از این بُعد با اتریوم در این است که اتریوم از کد متن‌باز استفاده می‌کند و هر کاربری قادر خواهد بود کدهای این بلاکچین را مشاهده کرده و تغییراتی را پیشنهاد دهد. علاوه بر این توسعه‌دهندگان می‌توانند محصولات خود را روی این بلاکچین ایجاد کنند.

تفاوت دوم در این است که اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز جهانی است، درحالی‌که کریپتو دات کام و کرونوس صرفاً از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کنند و هدف آن‌ها ارائه زیرساخت‌های خدمات مالی است.

کریپتو دات کام بستری را برای انجام تراکنش‌ها و تبادل دارایی‌های دیجیتال در یک پلتفرم برای کاربران ارز دیجیتال فراهم می‌کند. البته که به دلیل بلاکچین متمرکزی که دارد، این پلتفرم نیز متمرکز خواهد بود. از نظر بسیاری از کاربران متمرکز بودن برای صرافی‌های ارز دیجیتال، ویژگی جذابی نیست، اما به دلیل اینکه امکان مدیریت تمام دارایی‌ها در کریپتو دات کام وجود دارد، کاربران از آن استقبال می‌کنند. اتریوم یک بستر برای سایر صرافی‌های ارز دیجیتال و برنامه‌های غیرمتمرکز است و کیف پول یا صرافی مخصوص به خود ارائه نمی‌کند.

پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال CRO برای 2023

بر اساس پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال CRO توسط وب‌سایت Priceprediction انتظار می‌رود در سال 2023 قیمت این رمزارز در بدترین حالت ممکن به 0.57 دلار برسد. همچنین این وب‌سایت در بهترین حالت ممکن انتظار قیمت 0.68 دلار را برای این ارز دیجیتال دارد.

CRO COIN THEFACE
پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال CRO برای 2023

پیش‌بینی قیمت CRO برای 2030 توسط این وب‌سایت حداقل 7.87 و حداکثر 9.48 دلار است.

در حال حاضر در فوریه 2023 قیمت این ارز دیجیتال 0.0815 دلار است. در این بخش می‌توانید قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال CRO را مشاهده کنید.

ارز دیجیتال CRO را از کدام صرافی‌ها بخریم؟

ارز دیجیتال CRO را می‌توانید در بسیاری از صرافی‌ها از جمله صرافی کریپتو دات کام خریداری کنید. برای خرید ارز دیجیتال CRO با ریال می‌توانید از صرافی‌های ایرانی مانند بیت پین، نوبیتکس، اکسیر، والکس، بینگ ایکس و سایر صرافی‌های معتبر موجود استفاده کنید.

ارز دیجیتال CRO چیست؟

CRO رمز ارز اختصاصی کریپتو دات کام و بلاکچین کرونوس است که کاربردهای زیادی روی این دو بلاکچین از جمله برای پرداخت کارمزدها دارد.

آیا کریپتو دات کام بهتر از کوین بیس است؟

صرافی کوین بیس یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که توسط مقررات بورس و اوراق بهادار نظارت مشود. از طرفی کریپتو دات کام خدمات مالی و صرافی غیرمتمرکز ارائه می‌دهد که هنوز اجازه فعالیت در ایالات‌متحده را ندارد. درباره بهتر بودن هر کدام از این صرافی‌ها باید کاربران نظر بدهند.

بنیان‌گذاران کرونوس چه کسانی هستند؟

این بلاکچین در سال 2016 و توسط کریس مارشالک، رافائل ملو، گری اور و بابی بائو ایجاد شد. این افراد قبل از راه‌اندازی این پروژه، سابقه موفقی در بیزنس، تجارت، مهندسی و سرمایه‌گذاری دارند.

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
سروش علایی ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

تامیتونید بخرید امروز سوم شهریور هزارو چهرصدو سه و قیمت 0.051 بماند به یادگار . سروش