اکسیر
4.7 ( 99 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی اکسیر | EXIR

نقد و بررسی صرافی اکسیر آپدیت 1403 | از اولین صرافی ارز دیجیتال ایران چه می‌دانید؟

صرافی اکسیر (Exir) در سال 1396 به‌عنوان اولین پلتفرم خریدوفروش ارز دیجیتال در ایران فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی محصول شرکت فناوری زنجیره بلوک اکسیر است. معاملات فروشگاهی در اکسیر بدون کارمزد و معاملات اسپات با کارمزد شناور بین 0.09 تا 0.35 درصد انجام می‌شوند. بیش از 171 ارز دیجیتال در فهرست معاملات اکسیر قرار دارند.
تاریخ تأسیس :سال 1396
حداقل خرید :نامشخص
کارمزد معاملات :0.09 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی و بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 171 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته
ایکس چیف

ارزهای منتخب اکسیر

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,452,750,000 تومان
3,403,100,000 تومان
2
اتریوم
اتریوم ETH
186,040,000 تومان
181,320,000 تومان
3
کاردانو
کاردانو ADA
25,100 تومان
24,457 تومان
4
دوج کوین
دوج کوین DOGE
6,618 تومان
6,448 تومان
5
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
31,318,000 تومان
30,520,000 تومان
6
تتر
تتر USDT
58,289 تومان
58,013 تومان

نقد و بررسی صرافی اکسیر

صرافی اکسیر فعالیت خود را به‌عنوان اولین صرافی ارز دیجیتال ایرانی در بهمن ماه سال 1396 آغاز کرد. این صرافی در معامله فروشگاهی و اسپات ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. درحالِ‌حاضر، علاوه‌بر سایت اینترنتی، اپلیکیشن اندروید صرافی اکسیر نیز در دسترس معامله‌گران قرار دارد. در این بررسی از ایران بروکر، صرافی اکسیر را زیر ذره‌بین برده‌ایم.

توجه: اطلاعات مندرج در این صفحه صرفا بر اساس بررسی کارشناسان ایران بروکر در تاریخ بررسی درج شده و تغیرات در همین صفحه به‌روزرسانی خواهد شد. همچنین پلتفرم‌های مالی می‌توانند در صورت ایجاد تغییرات در خدمات و امکانات خود، با پشتیبانی ایران بروکر در تماس باشند و تغییرات را اعلام کنند. در صورت تایید کارشناسان ایران بروکر، تغییرات اعمال خواهد شد.

صفحه اصلی سایت صرافی اکسیر

صرافی اکسیر (Exir) چیست؟

صرافی اکسیر (Exir) در زمینه خریدوفروش آنی (OTC) و بازار معاملاتی (Spot) ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند. در بازار معاملاتی این صرافی، جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر و تومان در دسترس کاربران قرار دارند. در زمان نگارش این مطلب (تیر 1403)، 171 ارز دیجیتال در فهرست معاملات صرافی Exir قرار دارد.

صرافی اکسیر در مردادماه سال 1398 با تأیید معاونت علمی ریاست جمهوری، موفق شد عنوان محصول دانش بنیان را به‌خود اختصاص دهد. از افتخارات مجموعه اکسیر می‌توان به انتخاب به‌عنوان کسب‌وکار برگزیده در حوزه ارز دیجیتال توسط شرکت خدمات انفورماتیک ایران و دریافت تندیس و لوح تقدیر از ریاست بانک مرکزی (عبدالناصر همتی) در هشتمین همایش بزرگ بانک‌داری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، اشاره کرد.

آگهی روزنامه رسمی صرافی اکسیر

در قسمت فوتر سایت صرافی، ذکرشده که این پلتفرم متعلق به “شرکت فناوری زنجیر بلوک اکسیر” است. شرکت فناوری زنجیر بلوک اکسیر در تاریخ 18 بهمن 1399 به شماره 572673 و به‌صورت سهامی خاص ثبت شده است. در تصویر زیر می‌توانید آگهی تأسیس این شرکت را در روزنامه رسمی مشاهده کنید.

آگهی روزنامه رسمی شرکت فناوری زنجیر بلوک اکسیر

شرکت فناوری زنجیر بلوک اکسیر در شهر تهران، مرزداران، خیابان گلها، خیابان بوستان هفتم شرقی، پلاک 6، ساختمان کوروش، طبقه 4، واحد جنوب غربی قرار دارد. البته نشانی دفتر مرکزی صرافی در پارک علم و فناوری پردیس است که جلوتر به آن اشاره می‌کنیم. بر اساس آخرین آگهی‌ منتشرشده در روزنامه رسمی، ترکیب اعضای هیئت مدیره شرکت فناوری زنجیر بلوک اکسیر به‌شرح زیر است:

 • محمد حسین بیک وردی: مدیرعامل
 • زهیر سیفعلی: عضو هیئت مدیره
 • محمدرضا درخشان: عضو هیئت مدیره

علی‌رغم اطلاعات موجود در سایت روزنامه رسمی، بررسی ما در فضای وب فارسی حاکی از آن بود که زهیر سیفعلی مدیرعامل صرافی اکسیر است. برای اطمینان بیشتر این موضوع را از پشتیبانی اکسیر هم جویا شدیم که مدیرعاملی زهیر سیفعلی را تأیید کرد.

مدیرعامل صرافی اکسیر

آیا صرافی اکسیر مورد تایید پلیس فتا است؟

پلیس فتا در سال 1399 یک دستورالعمل برای فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران منتشر کرد. این دستورالعمل را نباید به‌عنوان قانون در نظر بگیرید اما درعینِ‌حال صرافی‌های ارز دیجیتال ملزم به رعایت آن هستند. همچنین پلیس فتا تاکنون اعلام نکرده که کدام صرافی‌های ایرانی مورد تأیید این نهاد هستند.

بد نیست در اینجا برخی از نکات قابل بررسی در دستورالعمل پلیس فتا را با صرافی اکسیر تطبیق دهیم:

بر اساس این دستورالعمل، صرافی‌ها مجاز به ارائه خدمات به اتباع خارجی و ایرانیان زیر 18 سال نیستند که اکسیر از این موضوع تبعیت می‌کند. بر اساس تکلیف پلیس فتا، کاربران در صرافی اکسیر ملزم به احراز هویت هستند. همچنین اولین برداشت از حساب کاربری، 72 ساعت بعد از اولین واریز امکان‌پذیر است. حجم معاملات کاربران در صرافی اکسیر هم در پیروی از چارچوب تعیین‌شده از سوی پلیس فتا به‌صورت پلکانی افزایش پیدا می‌کند.

امکان انتقال ریالی بین حساب‌های کاربران در اکسیر وجود ندارد. برداشت ریالی از این صرافی تنها از طریق واریز به حساب بانکی صاحبان حساب‌های کاربری صورت می‌گیرد. پلیس فتا اعلام کرده که صرافی‌ها باید در قالب شرکت‌های تضامنی ثبت شوند. این در حالی است که اکسیر به‌صورت سهامی خاص فعالیت می‌کند.

البته برخی از بندهای ذکرشده در دستورالعمل پلیس فتا برای کاربران قابل احراز نیست. به‌عنوان مثال صرافی‌ها مکلف به حفظ سوابق تراکنش کاربران به مدت 10 سال هستند و همچنین هر 6 ماه یک‌بار باید امنیت سرویس صرافی از طریق شرکت مورد تأیید پلیس فتا ارزیابی شود. این‌ها مواردی هستند که برای ما قابل ارزیابی نیستند.

امنیت صرافی اکسیر

صرافی اکسیر برای تأمین امنیت حساب‌ کاربری مشتریان خود، قابلیت احراز دو عاملی با گوگل اتنتیکیتور را ارائه کرده است. علاوه‌بر آن به‌محض ورود به حساب کاربری، یک ایمیل اطلاع‌رسانی به کاربران ارسال می‌شود. امکان فعال‌سازی تأیید قبل از ثبت سفارش در این صرافی هم وجود دارد. همچنین شما می‌توانید در حساب کاربری خود، نشست‌های فعال را مشاهده کرده و موارد غیرمجاز را مسدود کنید. همچنین در سایت اکسیر بیان شده که از کیف پول سخت‌افزاری برای نگه‌داری دارایی کاربران استفاده می‌شود.

اطلاعات مدیران و همچنین محل دفتر صرافی اکسیر مشخص است. علاوه‌بر آن، اکسیر حجم معاملات ارزهای دیجیتال تحت پشتیبانی خود را هم به‌صورت روزانه اعلام می‌کند.

اطلاعات صرافی اکسیر در سایت who is

بررسی کارشناسان ایران بروکر نشان می‌دهد که URL صرافی اکسیر در سایت who is در تاریخ 8 فوریه 2018 مصادف با 19 بهمن 1396 ثبت شده است. همچنین تاریخ انقضای دامنه این سایت نیز در 8 فوریه 2025 است. اطلاعات مربوط به دامنه صرافی اکسیر را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

استعلام URL سایت صرافی اکسیر در who is

پشتیبانی صرافی اکسیر

دفتر مرکزی صرافی اکسیر در استان تهران، پارک علم و فناوری پردیس، خیابان نوآوری 4، پلاک 43، واحد 209 قرار دارد. نشانی دفتر این صرافی در صفحه “تماس با ما” سایت اکسیر درج شده است. امکان مراجعه حضوری به صرافی اکسیر برای کاربران وجود ندارد.

این صرافی راه‌های زیر را برای پاسخ‌گویی به سوالات کاربران تعریف کرده است:

 • سیستم پشتیبانی آنلاین سایت
 • پشتیبانی تلفنی: 02191308494 / 02191300236
 • ایمیل: support@exir.io

پشتیبانی آنلاین صرافی اکسیر به‌صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخ‌گوی کاربران است. خدمات پشتیبانی تلفنی این صرافی نیز روزهای شنبه تا پنجشنبه بین ساعت 8 تا 16 ارائه می‌شود. این صرافی هیچ‌گونه پشتیبانی از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها ندارد. صرفاََ اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با فعالیت‌های اکسیر از طریق فضای مجازی منتشر می‌شوند.

امکانات و قابلیت های صرافی اکسیر

صرافی اکسیر اپلیکیشن موبایل اندروید اختصاصی خود را عرضه کرده است. تاکنون اپلیکیشن ios اکسیر رونمایی نشده است. این اپلیکیشن در کافه بازار بیش از 20 هزاربار نصب شده و امتیاز 2.3 از 5 را از سوی کاربران دریافت کرده است. عمده دلیل امتیاز پایین کاربران به این اپلیکیشن، مشکلاتی است که به‌دلیل آپدیت‌های نرم‌افزاری برای آن‌ها ایجاد شده است.

صرافی اکسیر یک وبلاگ اختصاصی هم دارد که در قالب آن اخبار بازار ارز دیجیتال و مطالب آموزشی را پوشش می‌دهد. همچنین این صرافی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، ایکس، یوتیوب و پیام‌رسان تلگرام هم فعالیت می‌کند و اطلاعیه‌ها و مطالب آموزشی و اخبار را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کارمزد معاملات در صرافی اکسیر به چه شکل است؟

نرخ کارمزد خریدوفروش آنی در صرافی اکسیر بر اساس نوع سفارش تعیین می‌شود. سود صرافی در معاملات این بخش از اختلاف قیمت بین خریدوفروش رمزارزها به‌دست می‌آید. همچنین این صرافی برای بازار معاملاتی مبتنی بر تتر، کارمزد معاملاتی را با نرخ ثابت به شرح زیر دریافت می‌کند:

 • سفارش‌گذار یا میکر: 0.09 درصد
 • سفارش بردار یا تیکر: 0.12 درصد

برای بازار معاملاتی مبتنی بر تومان، صرافی مشتریان خود را در 8 سطح طبقه‌بندی می‌کند. در اینجا می‌توانید شرایط قرارگیری در هر یک از سطوح کاربری صرافی اکسیر را مشاهده کنید. 

 • سطح جلبک: ثبت نام در صرافی اکسیر
 • سطح میگو: حداقل 1 میلیون تومان واریز ریالی + گذشت 72 ساعت از اولین واریز ریالی + فعال‌کردن رمز یک‌بار مصرف + تکمیل احراز هویت
 • سطح خرچنگ: سپری‌شدن یک‌ماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 30 میلیون تومان در ماه
 • سطح ماهی: سپری‌شدن دوماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 100 میلیون تومان در ماه
 • سطح دلفین: سپری‌شدن دو ماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 300 میلیون تومان در ماه
 • سطح هشت‌پا: سپری‌شدن سه‌ماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 1 میلیارد تومان در ماه
 • سطح نهنگ: سپری‌شدن سه‌ماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 3 میلیارد تومان در ماه
 • سطح VIP: سپری‌شدن شش‌ماه از زمان ایجاد حساب کاربری + حجم معاملات بیش از 10 میلیارد تومان در ماه

دقت داشته باشید که وضعیت حساب کاربری مشتریان اکسیر در پایان هر ماه با توجه به حجم معاملات به‌روزرسانی می‌شود. البته اگر به‌هر دلیلی شرایط سطح کاربری فعلی خود را ازدست بدهید، به شما یک‌ماه فرصت داده می‌شود تا بار دیگر شرایط را احراز کنید. در غیر این‌صورت به سطح کاربری متناسب تنزل پیدا می‌کنید.

در جدول زیر می‌توانید نرخ کارمزد معاملات بازار معاملاتی مبتنی بر تومان هر یک از سطوح کاربری این صرافی را مشاهده کنید.

سطح کاربریکارمزد میکر (درصد)کارمزد تیکر (درصد)
جلبک0.350.35
میگو0.30.3
خرچنگ0.250.28
ماهی0.220.25
دلفین0.180.22
هشت پا0150.18
نهنگ0.10.15
VIP0.090.12

آیا صرافی اکسیر به اتباع خدمات می‌دهد؟

این صرافی برای صدور مجوز خریدوفروش یا برداشت ریالی و رمزارزی، احراز هویت را اجباری کرده است. در سایت صرافی توضیحی درباره ارائه خدمات به اتباع خارجی درج نشده است. این موضوع را از پشتیبانی جویا شدیم. همان‌طور که در تصویر زیر شاهد هستید، اکسیر درحالِ‌حاضر به اتباع خارجی خدمات ارائه نمی‌کند.

عدم ارائه خدمات به اتباع خارجی در صرافی اکسیر

ثبت نام و افتتاح حساب در صرافی اکسیر

برای ثبت نام در این صرافی لازم است از طریق نشانی exir.io وارد سایت رسمی این پلتفرم شوید. بعد از ورود به سایت، گزینه “ثبت نام” از گوشه سمت چپ بالای صفحه اصلی را انتخاب کنید. به‌این ترتیب وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر می‌شوید.

صفحه ثبت نام صرافی اکسیر

نوع حساب کاربری را به‌صورت شخصی انتخاب کنید. سپس آدرس ایمیل خود را وارد و یک رمز عبور اختصاصی برای حساب کاربری‌تان تعیین کنید. قوانین و مقررات صرافی اکسیر را مطالعه کنید و در صورت تأیید، مراحل ثبت نام را دنبال کنید. در ادامه یک ایمیل برای شما ارسال می‌شود که حاوی لینک تأیید است. باید روی این لینک کلیک کنید تا حساب کاربری شما با موفقیت در صرافی اکسیر ایجاد شود. در ادامه با استفاده از ایمیل و رمز عبور می‌توانید وارد داشبورد اختصاصی در صرافی شوید.

صفحه داشبورد صرافی اکسیر

احراز هویت در صرافی اکسیر  

شما می‌توانید با تکمیل احراز هویت، سطح کاربری حساب خود را به جلبک ارتقا دهید. برای این منظور در داشبورد اختصاصی، گزینه احراز هویت را از پنل سمت راست انتخاب کنید.

احراز هویت صرافی اکسیر

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، ایمیل شما بعد از ثبت نام با موفقیت تأیید شده است. در مرحله بعد باید اطلاعات فردی (نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت و تاریخ تولد) خود را ثبت کنید. در مرحله بعدی یک کد تأیید 6 رقمی برای شما ارسال می‌شود که با وارد‌کردن آن شماره موبایل خود را تأیید می‌کنید. در مرحله بعد باید شماره کارت بانکی به نام خود را ثبت کنید.

بعد از تکمیل این مراحل، سطح کاربری شما در صرافی اکسیر به جلبک ارتقا پیدا می‌کند. در این سطح، امکان واریز ریالی و رمزارزی به‌صورت نامحدود در شبانه‌روز وجود دارد. ضمن اینکه می‌توانید روزانه تا سقف 50 میلیون تومان از حساب کاربری خود برداشت کنید. امکان برداشت رمزارز در این سطح وجود ندارد.

با پشتِ‌سرگذاشتن احراز هویت تکمیلی، امکان برداشت ارز دیجیتال برای شما فراهم می‌شود. ضمن اینکه تنها کاربرانی مشمول افزایش سطح کاربری در اکسیر می‌شوند که احراز هویت تکمیلی را با موفقیت انجام دهند. اولین مرحله احراز هویت تکمیلی، درج آدرس محل سکونت است. در ادامه باید خط تلفن ثابت خود را تأیید کنید. دقت داشته باشید که یک کد از طریق تلفن گویا اعلام می‌شود که باید آن را ثبت کنید.

آخرین مرحله مربوط به احراز هویت تصویری است. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، 2 گزینه احراز هویت هوشمند و احراز هویت عادی پیشِ‌روی شما است که می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید و انجام دهید.

احراز هویت تکمیلی در صرافی اکسیر

ارتقای امنیت حساب کاربری در صرافی اکسیر

قبل از هرگونه واریز وجه به حساب کاربری در این صرافی، بهتر است برای ارتقای امنیت حساب خود اقدام کنید. برای این منظور مطابق تصویر زیر در داشبورد اختصاصی خود، گزینه “امنیت” را انتخاب کنید.

امنیت حساب کاربری در صرافی اکسیر

اولین گزینه پیشِ‌روی شما “رمز عبور یک‌بار مصرف” است. دقت داشته باشید که باید اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را روی تلفن همراه خود نصب کنید. پس از متصل‌کردن اکانت خود به این نرم‌افزار، برای ورود به حساب و برداشت وجه باید کد تأیید گوگل اتنتیکیتور را هم وارد کنید. این کد به‌صورت خودکار هر 1 دقیقه یک‌بار تغییر می‌کند.

علاوه‌بر تغییر رمز عبور، می‌توانید نشست‌های فعال و تاریخچه ورود به حساب‌ کاربری خود را هم مشاهده کنید. در صورتی که نشست فعال ناشناس در حساب کاربری شما وجود داشته باشد، می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

در ادامه به صفحه تنظیمات در داشبورد اختصاصی خود مراجعه کنید. در بخش اعلان‌ها می‌توانید مواردی مانند تأییدیه ثبت سفارش، اعلان تکمیل سفارش و اعلام تکمیل بخشی از سفارش را فعال کنید. به‌این ترتیب قبل‌وبعد از ثبت سفارش در جریان جزئیات معاملات قرار ‌می‌گیرید.

اعلان‌های حساب کاربری در صرافی اکسیر

واریز و برداشت ریالی صرافی اکسیر 

امکان واریزوبرداشت ریالی در صرافی اکسیر وجود دارد. برای واریز ریالی گزینه “کیف پول” از پنل کاربری داشبورد اکسیر را انتخاب کنید. در صفحه بازشده مقابل ردیف تومان، گزینه واریز را انتخاب کنید. به‌این ترتیب صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود.

واریز ریالی صرافی اکسیر

در این صفحه باید کارت بانکی مدِنظر برای شارژ حساب و همچنین مبلغ واریز را تعیین کنید تا به درگاه پرداخت آنلاین هدایت شوید. سقف واریز ریالی در شبانه‌روز برابر با 25 میلیون تومان است. درحالِ‌حاضر امکان واریز شناسه‌دار با مبالغ بیشتر از 25 میلیون تومان در این صرافی وجود ندارد.

کارمزد واریز ریالی در صرافی اکسیر بسته مقدار وجه واریزی به‌صورت زیر است:

 • کمتر از 600 هزار تومان: کارمزد 120 تومان
 • بین 600 هزار تا 20 میلیون تومان: کارمزد 0.02 درصد
 • بیش از 20 میلیون تومان: کارمزد 4 هزار تومان

برای برداشت ریالی گزینه “کیف پول” از پنل کاربری داشبورد اکسیر را انتخاب کنید. در صفحه بازشده مقابل ردیف تومان، گزینه برداشت را انتخاب کنید. به‌این ترتیب صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود. شما باید مبلغ مدِنظر و حساب بانکی را انتخاب کنید تا درخواست برداشت ثبت شود.

برداشت ریالی صرافی اکسیر

کارمزد برداشت ریالی در صرافی اکسیر به‌صورت ثابت برابر با 10 هزار تومان است. عملیات برداشت برای بانک‌های آینده، ملت، ملی، پارسیان، پاسارگاد، رسالت، صادرات، سامان، کشاورزی به‌صورت آنی و نهایتاََ ظرف یک ساعت انجام می‌شود. برای سایر بانک‌ها نیز عملیات برداشت در قالب سیکل‌های چهارگانه پایا در روزهای کاری انجام می‌شود.

در جدول زیر می‌توانید حداکثر برداشت ریالی مجاز در این صرافی را بر اساس سطح کاربری در شبانه‌روز مشاهده کنید.

سطح کاربریحداکثر برداشت در شبانه‌روز (تومان)
جلبک50.00.000
میگو200.000.000
خرچنگ300.000.000
ماهی400.000.000
دلفین500.000.000
هشت پا600.000.000
نهنگ1.000.000.000
VIP2.000.000.000

انتقال دارایی در صرافی اکسیر

امکان واریزوبرداشت رمزارزی در صرافی اکسیر هم وجود دارد. برای واریز ارز دیجیتال گزینه “کیف پول” را از پنل کاربری داشبورد انتخاب کنید. در صفحه بازشده مقابل ردیف ارز دیجیتال مدِنظر، گزینه واریز را انتخاب کنید. به‌این ترتیب صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود.

واریز ارز دیجیتال به صرافی اکسیر

سپس کافی است که شبکه انتقال را انتخاب کنید. پس از آن گزینه “ساخت کیف پول” را بزنید. به‌این ترتیب آدرس ولت به نمایش در می‌آید و می‌توانید عملیات انتقال ارز دیجیتال را انجام دهید. برای برخی از ارزهای دیجیتال، آدرس تگ یا ممو در اختیار شما قرار می‌گیرد که علاوه‌بر نشانی ولت باید آن را هم در کیف پول مبدا درج کنید.

برای برداشت ارز دیجیتال گزینه “کیف پول” از پنل کاربری داشبورد اکسیر را انتخاب کنید. در صفحه بازشده مقابل ردیف ارز دیجیتال مدِنظر، گزینه برداشت را انتخاب کنید. سپس باید ارز دیجیتال، مقدار آن و شبکه انتقال را مشخص کنید تا عملیات برداشت نهایی شود. دقت کنید که باید احراز هویت تکمیلی را پشتِ‌سر بگذارید تا امکان برداشت رمزارز برای شما فعال شود.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به شبکه‌های انتقال تحت پوشش صرافی اکسیر، حداقل و حداکثر مقدار انتقال رمزارز در هر سفارش و کارمزد انتقال هر شبکه را در سایت صرافی مشاهده کنید. با توجه به اهمیت ارز دیجیتال تتر، در جدول زیر می‌توانید اطلاعات مربوط به انتقال تتر در شبکه‌های مختلف از طریق اکسیر را مشاهده کنید.

شبکه انتقال تترکارمزد برداشت (تتر)حداقل برداشت (تتر)کارمزد واریز (تتر)حداقل واریز (تتر)
بایننس (BNB)0.3101
اتریوم (ETH)12101
ترون (TRX)2101
پالیگان (MATIC)0.3101

در جدول زیر می‌توانید حداکثر برداشت رمزارزی مجاز در صرافی اکسیر را بر اساس سطح کاربری در شبانه‌روز مشاهده کنید.

سطح کاربریحداکثر برداشت در شبانه‌روز (تتر)
جلبک0
میگو5000
خرچنگ15000
ماهی30000
دلفین50000
هشت پا100.000
نهنگ200.000
VIP500.000

آموزش خرید و فروش در صرافی اکسیر

بیش از 171 ارز دیجیتال در این صرافی به‌صورت فروشگاهی (OTC) و همتابه‌همتا (P2P) قابل خریدوفروش هستند. برای معامله OTC ارز دیجیتال در صفحه داشبورد، گزینه “خرید آسان” را از منوی بالای صفحه انتخاب کنید.

صفحه معامله OTC در صرافی اکسیر

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، باید ارز پرداختی و دریافتی را مشخص کنید. سپس مقدار یکی از آن‌ها را درج کنید تا مقدار ارز بعدی به‌صورت خودکار محاسبه شود. پس از آن گزینه بررسی سفارش را انتخاب کنید. به‌این ترتیب می‌توانید معامله ارز دیجیتال را انجام دهید. امکان تبدیل تومان به رمزارزها نیز در این بخش وجود دارد و نرخ کارمزد بر اساس نوع سفارش تعیین می‌شود.

برای معاملات اسپات از منوی بالای صفحه صرافی، گزینه “بازارها” را انتخاب کنید. به‌این ترتیب با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبه‌رو خواهید شد.

صفحه معامله اسپات در صرافی اکسیر

در این بخش نیز تمام جفت ارزهای معاملاتی مبتنی بر تتر یا تومان هستند. شما باید در ابتدا جفت ارز مدِنظر را از کادر جستجوی سمت راست بالای صفحه معاملات انتخاب کنید. پنل ثبت سفارش در کنار نمودار قیمت قابل مشاهده است. امکان ثبت سفارش خریدوفروش به دو صورت محدود و بازار وجود دارد. همچنین امکان تعیین حد ضرر در معاملات اسپات صرافی اکسیر هم وجود دارد.

حداقل مقدار خریدوفروش ارزهای دیجیتال مهم در این صرافی را هم می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید. این موضوع از طریق پشتیبانی صرافی اکسیر به اطلاع ما رسید.

حداقل خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی اکسیر

کلام پایانی | اولین صرافی ارز دیجیتال ایران

در این مطلب صرافی اکسیر را نقد و بررسی کردیم. این پلتفرم به‌عنوان قدیمی‌ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی بیش از 7 سال سابقه فعالیت دارد. علاوه‌بر سایت، امکان خریدوفروش ارز دیجیتال به‌صورت آنی و اسپات در اپلیکیشن اندروید صرافی هم وجود دارد. اگر تجربه کارکردن با اکسیر را دارید، نقدها و نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

همچنین می‌توانید از طریق صفحه صرافی‌های ارز دیجیتال، به دیگر صرافی‌های بررسی‌شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

پرسش‌های متداول

لینک ورود به وبسایت اصلی صرافی اکسیر چیست؟

برای ورود به سایت صرافی می‌توانید از طریق نشانی اینترنتی exir.io اقدام کنید.

آیا صرافی اکسیر اعتبار کافی دارد؟

صرافی اکسیر قدیمی‌ترین پلتفرم خریدوفروش ارز دیجیتال در ایران است که تاکنون گزارش منفی از فعالیت‌های آن رسانه‌ای نشده است. 

آیا احراز هویت در صرافی اکسیر الزامی است؟

بله، برای خریدوفروش در این صرافی باید احراز هویت را تکمیل کنید.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (19نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
ناشناس ۲۵ مهر ۱۴۰۲

بهترین صرافی از هر نظر

ناشناس ۲۵ مهر ۱۴۰۲

صرافی خیلی خوبیه. من تا الان مشکلی باهاش نداشتم. کارمزدهاش نسبت به صرافی های دیگه مناسبه
یکی از بهترین هاست

MKeshavarz ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

عالی ، صرافی خیلی خوبیه ، تراکنش فوری و سریع انجام میشه چه برداشت چه واریز،پشتیبانی خوبی داره من تا حالا به مشکل نخوردم باهاشون خیلی خیلی عالیه

علی ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

تنها صرافی آماتور و کلاهبردار ایرانی
یکبار ۱۰۰میلیون تومن پولمو خوردن و یکبار هم ۶ میلیون که البته شکایت کردم و بعدا همینجا نتیحه و میگم

farbod ۲۵ مهر ۱۴۰۲
پاسخ علی

نتیجه رو میشه اعلام کنید ؟

محمدمهدی ۰۶ دی ۱۴۰۱

کارمزد صرافی اکسیر کمتره یا نوبیتکس؟

farbod ۲۵ مهر ۱۴۰۲

درحال حاضر اکسیر کمتره من همشون رو مقایسه کردم

ناشناس ۲۱ آذر ۱۴۰۱

جدیدا اکسیر مشکل لاگین با گوگل پیدا کرده اصلا نمیشه وارد اکانت شد

وحید ۱۹ آذر ۱۴۰۱

آیا کارمزد انتقال رمزارز بین دو حساب اکسیر رایگانه؟ بین اکسیر و نوبیتکس چطور؟

نسیم ۲۵ مهر ۱۴۰۲
پاسخ وحید

انتقال داخلی رایگانه

ناشناس ۱۷ آذر ۱۴۰۱

کارمزدهاش برای کاربر تازه وارد خیلی بالاست

شاهین ۱۶ آذر ۱۴۰۱

اپ نسخه آیفون اکسیر از اپ استور حذف شده؟

مهدی نظری ۱۶ آذر ۱۴۰۱
پاسخ شاهین

بله. در حال حاضر امکان دانلود اپلیکیشن نسخه آی او اس صرافی اکسیر از طریق اپ استور وجود نداره و کاربران آیفون میتونن از طریق نسخه وب این صرافی که رابط کاربری مناسبی داره در این صرافی فعالیت کنن.

ناشناس ۱۴ آذر ۱۴۰۱

اکسیر در بین صرافی های ایرانی بهترین پشتیبانی رو داره

ناشناس ۲۰ آبان ۱۴۰۱

در نهایت شما صرافی اکسیر را تایید میکنید یا رد میکنید؟

کارشناس ایران بروکر ۲۱ آبان ۱۴۰۱
پاسخ ناشناس

با سلام. ما اطلاعات و جزئیات صرافی را در اختیار شما قرار خواهیم داد و این شما هستید که انتخاب میکنید که صرافی برای فعالیت مناسب است یا خیر. در حال حاضر اکسیر جز 10 صرافی داخلی است که رتبه بالایی دارند

علی ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

ممنون از توضیحات خوب شما. در کل همه چیز این بروکر خوبه اما کارمزد بالا که در لینک زیر هم اشاره شده متاسفانه راضی کننده نیست.
***

سامان ۲۱ آذر ۱۴۰۱
پاسخ علی

اولا که اکسیر بروکر نیست و صرافی ارز دیجیتاله
دوما اکسیر کمترین کارمزد رو بین کل صرافی های ایرانی داره
حتی کارمزدش از صرافی بایننس هم کمتره، ایرانیا که جای خود داره
چطور این حرف رو میزنید آخه ؟

محمد مهدی ۲۵ مهر ۱۴۰۲
پاسخ سامان

دقیقا درست میگی سامان جان
حتی ریفرالش هم بیشتر از کل صرافی های ایرانیه
من بیشتر از 5 ساله که با این صرافی کار میکنم و تا به امروز کوچکترین مشکلی باهاشون نداشتم
یادمه یه روزایی صرافی های دیگه حتی والت هاشون میرفت تو بلک لیست ولی این صرافی اینطوری نبود و با خیال راحت کار میکنم باهاش
البته شاید به این دلیله که هد این صرافی توی کشور کره جنوبی هست و از بعضی مشکلات ایران جدا هستن
به هر حال واقعا میتونم بگم صرافی اکسیر جزو قابل اعتمادترین صرافی های ایرانه