مقالات فارکس

با 11 نفر از بزرگترین سرمایه گذاران برتر جهان آشنا شوید!

مقالات فارکس

مطالعه در 8 دقیقه

سرمایه گذاران بزرگ، ستاره‌های دنیای مالی هستند. بزرگترین سرمایه گذاران جهان همگی با تلاش و هوش خود ثروت به دست آورده‌اند و در بسیاری از موارد، به میلیون‌ها نفر دیگر هم کمک کرده‌اند تا آنها نیز بتوانند به موفقیت برسند.

سرمایه‌گذاران در استراتژی‌ها و سبک معاملاتی که به کار می‌برند، بسیار با هم متفاوت هستند. برخی راه‌های جدید و نوآورانه را برای تحلیل معالات خود انتخاب کردند، در حالی که برخی دیگر به طور غریزی خرید و فروش می‌کنند.

با تمام تفاوت‌ها، بزرگترین سرمایه گذاران جهان در یک چیز با هم یکسان هستند، آن هم توانایی آن‌ها برای شکست مداوم بازار است!
در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان آشنا شویم.

بنجامین گراهام

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

بن گراهام به عنوان یک مدیر سرمایه‌گذاری و مربی عالی در امور مالی شناخته می‌شود. او دو کتاب مربوط به سرمایه‌گذاری با اهمیت و بی‌نظیر را تالیف کرد. گراهام همچنین به‌عنوان پدر دو رشته سرمایه‌گذاری بنیادی (تحلیل امنیت و سرمایه‌گذاری ارزشی) شناخته می‌شود.

مفهموم “سرمایه‌گذاری ارزشی” گراهام این است که هر سرمایه‌گذاری که شخص انجام می‌دهد باید بسیار بیشتر از آن چیزی که برایش می‌پردازد، ارزش داشته باشد. او به تحلیل بنیادی اعتقاد داشت و به دنبال خرید شرکت‌هایی بود که یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

  • شرکت‌هایی که ترازنامه قوی داشته باشد
  • شرکت‌هایی که بدهی کم داشته باشند
  • شرکت‌هایی که حاشیه سود بالاتر از متوسط ​​داشته باشند
  • جریان نقدی زیادی داشته باشند

جان تمپلتون

بزرگترین سرمایه گذاران دنیا

در مورد جان تمپلتون گفته می‌شود که او در دوران رکود اقتصادی خرید پایینی داشت و در طول رونق اینترنت فروش بالایی داشت و تمام این کارها را فقط با چند تماس تلفنی انجام داد!

تمپلتون برخی از بزرگترین و موفق‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی را ایجاد کرد. او سرمایه تمپلتون خود را در سال ۱۹۹۲ به گروه فرانکلین فروخت. در سال ۱۹۹۹، مجله‌مانی او را “بزرگترین انتخاب‌کننده سهام جهان در قرن” نامید.

تمپلتون به‌عنوان یک شهروند بریتانیایی که در باهاما زندگی می‌کرد، توسط ملکه الیزابت دوم به دلیل موفقیت‌های فراوانش نشان شوالیه دریافت کرد.

توماس رو پرایس جونیور

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

توماس رو پرایس جونیور به عنوان “پدر سرمایه‌گذاری رشد” و یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان شناخته می‌شود. او سال‌های شکوفایی خود را در دوره رکود اقتصادی گذراند که باعث شد تجربیات ارزشمندی به دست بیاورد.

درسی که آموخت این بود که باید یک سهم را برای مدت طولانی نگهداری کرد! او قیمت بازار‌های مالی را دوره‌ای میدانست.

او برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خوب، برای درازمدت برنامه‌ریزی می‌کرد. فلسفه سرمایه‌گذاری او این بود که سرمایه‌گذاران باید برای بلندمدت سهام خود را انتخاب کنند. انضباط، سازگاری با شرایط و تحقیقات بنیادی مبنای کار سرمایه‌گذاری او بود.

جان نف

بزرگترین سرمایه گذاران دنیا

نف در سال ۱۹۶۴ به شرکت مدیریت ولینگتون پیوست و بیش از ۳۰ سال در این شرکت ماند و سه تا از سرمایه‌های آن را مدیریت کرد.

تاکتیک او شامل سرمایه‌گذاری در صنایع محبوب از طریق مسیر‌های غیرمستقیم بود. او از روش “سرمایه‌گذار ارزشی” استفاده می‌کرد، یعنی روی شرکت‌هایی سرمایه گذاری می‌کرد که سودشان بسیار بیشتر از ارزشش بود (با نسبت P/E پایین و بازده سود سهام زیاد).

او صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مدیریت کرد که بعد از ۳۱ سال، بیش از ۵۳ برابر سرمایه‌گذاری اولیه سود کردند!

جسی لیورمور

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

جسی لیورمور تحصیلات رسمی یا تجربه تجارت سهام نداشت. او مردی خودساخته بود که از برندگان و بازندگان اطراف خود تجربه بدست آورد.

لیورمور در اوایل نوجوانی شروع به معامله برای خود کرد و در سن شانزده سالگی، طبق گزارشات، سود‌های بیش از ۱۰۰۰ دلار را به دست آورد که در آن روز‌ها پول زیادی بود.

در طی چندین سال بعد، او توانست با پیش بینی سهام و خرید و فروش آنها به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان تبدیل شود.

پیتر لینچ

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

پیتر لینچ از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۰ صندوق فیدلیتی ماژلان را مدیریت کرد که طی آن دارایی‌های صندوق از ۱۸ میلیون دلار به ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافت!

مهمتر از آن، گزارش شده است که لینچ ۱۱ سال پیاپی، رکورد معیار شاخص S&P ۵۰۰ را شکست و به میانگین سالانه بازدهی ۲۹ درصدی دست یافت!

پیتر لینچ که اغلب به عنوان یک آفتاب پرست توصیف می‌شود، با هر سبک سرمایه‌گذاری در آن زمان سازگار بود، اما وقتی نوبت به انتخاب سهام خاص می‌رسید، پیتر لینچ بیشتر به غرایز خود پایبند بود. همین او را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان تبدیل کرد.

جورج سوروس

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

جورج سوروس یکی دیگر از بزرگترین سرمایه گذاران جهان بود که در پیش‌بینی رویدادهای اقتصادی بزرگ، استفاده از اهرم بالا، خرید و فروش اوراق قرضه و ارز‌ها استاد بود.

به عنوان یک سرمایه‌گذار، سوروس یک معامله‌گر کوتاه مدت بود و در تعیین روند حرکتی بازار‌های مالی پیش بینی انجام می‌داد. در سال ۱۹۷۳، جورج سوروس، شرکت صندوق تأمینی Soros Fund Management را تأسیس کرد که در نهایت به صندوق مشهور و معتبر کوانتوم تبدیل شد.

برای تقریبا دو دهه، او این صندوق تامینی سودده و موفق را اداره می‌کرد و طبق گزارش‌ها، بازدهی بیش از ۳۰ درصد در سال را داشت. همچنین در دو نوبت، بازدهی سالانه بیش از ۱۰۰ درصد را به ثبت رساند!

وارن بافت

بزرگترین سرمایه گذاران دنیا

قطعا همه نام وارن بافت را شنیده‌اند! وارن بافت یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان است که از او به عنوان “اوراکل اوماها” یاد می‌شود و به عنوان یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران تاریخ شناخته می‌شود.

او با پیروی از قوانین بنجامین گراهام، توانست ثروت چند میلیارد دلاری بدست اورد. او اکثر ثروت خود را از طریق خرید سهام و شرکت‌ها از طریق “برکشایر هاتاوی” به دست آورده است. جالب است بدانید کسانی که در سال ۱۹۶۵ فقط ۱۰۰۰۰ دلار در برکشایر هاتاوی سرمایه‌گذاری کردند، امروز بالای ۱۶۵ میلیون دلار سرمایه دارند.

سبک سرمایه‌گذاری بافت بر پایه نظم، صبر و شناسایی شرکت‌های با ارزش قرار دارد و همیشه توانسه بازار را شکست دهد.

جان (جک) بوگل

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

بوگل شرکت صندوق سرمایه‌گذاری مشترک Vanguard Group را در سال ۱۹۷۵ تأسیس کرد و آن را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان و معتبرترین حامیان مالی دنیا تبدیل کرد.

بوگل پیشگام صندوق سرمایه‌گذاری مشترک کم هزینه بود که امکان سرمایه‌گذاری میلیون‌ها نفر را با سرمایه کم فراهم می‌کرد. او اولین صندوق شاخص خود یعنی Vanguard ۵۰۰ را در سال ۱۹۷۶ ایجاد و معرفی کرد.

فلسفه تجارت او، سرمایه گذاری در سهام‌های کوچک در تعداد زیاد و رشد دادن آنها بود.

کارل ایکان

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

کارل آیکان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان است که به فعال و متعصب بودن شهرت دارد. او از موقعیت‌های مالکیت در شرکت‌های سهامی عام استفاده می‌کند تا تغییراتی را برای افزایش ارزش سهام خود اعمال کند.

ایکان در اواخر دهه ۱۹۷۰ فعالیت‌های شرکتی خود را به طور جدی آغاز کرد و با تصاحب سهام TWA در سال ۱۹۸۵ به “لیگ بزرگ” رسید.

این یک اصطلاح در وال استریت است که اشاره به جهش قیمت سهام یک شرکت دارد. لیگ بزرگ معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که کارل ایکان شروع به خرید سهام شرکتی می‌کند که معتقد است مدیریت آن ضعیف است.

جالب است بدانید ایکان به قدری بر روانشناسی بازار تاثیر می‌گذارد که بعد از خرید هر شرکتی، سهام آن افزایش پیدا می‌کند!

ویلیام اچ. گراس

بزرگترین سرمایه گذاران جهان

بیل گراس که به عنوان “پادشاه اوراق قرضه” شناخته می‌شود، مدیر اصلی صندوق اوراق قرضه در جهان است و قطعا در لیست بزرگترین سرمایه گذاران جهان ما قرار خواهد گرفت. به عنوان بنیانگذار و مدیر عامل خانواده صندوق‌های اوراق قرضه PIMCO، او و تیمش بیش از 1.92 تریلیون دلار دارایی با درآمد ثابت دارند.

در سال ۱۹۹۶، گراس اولین مدیر صندوق سرمایه‌گذاری بود که به دلیل مشارکت در پیشرفت تجزیه و تحلیل اوراق قرضه به تالار مشاهیر انجمن تحلیلگران با درآمد ثابت معرفی شد.

درسی که باید از بزرگترین سرمایه گذاران جهان بیاموزیم

همانطور که هر سرمایه‌گذار باتجربه‌ای می‌داند، ایجاد مسیر هموار و بازدهی بلندمدت و سودآور در بازارهای مالی کار آسانی نیست. اما نکاتی وجود دارد که در میان بزرگترین سرمایه گذاران جهان مرسوم بوده که باعث شده بتوانند در بازارهای مالی موفق باشند.

قدرت ریسک، صبر و نظم، 3 معیاری هستند که تقریبا در میان بزرگترین سرمایه گذاران جهان دیده می‌شود. اگر بتوانید این سه فاکتور را در سرمایه‌گذاری‌های خود رعایت کنید، شاید شما بزرگترین سرمایه گذار بعدی باشید!

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید