ارز دیجیتال

بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال کدام اند؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 8 دقیقه

نهنگ ارزدیجیتال به کیف پول‌هایی گفته می‌شود که میزان قابل‌توجهی از یک رمزارز یا رمزارزهای مختلف را در اختیار دارند. این کیف پول‌ها ممکن است مربوط به یک شخص یا نهاد خاصی مانند صرافی‌های ارز دیجیتال باشد. به‌طورکلی برای اینکه بتوانیم یک ولت را به‌عنوان بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال در نظر بگیریم، باید بیش از 1000 بیت کوین در اختیار داشته باشیم.

با اینکه این میزان نسبت به کل بیت کوین‌های در گردش، عدد قابل‌توجهی به نظر نمی‌رسد، اما این نهنگ‌ها توانایی ایجاد تغییرات در بازار را دارند. مانند بسیاری از ولت‌های ارز دیجیتال، نهنگ‌ها نیز تا زمانی که خود را معرفی نکنند ناشناس هستند. در ادامه این مطلب به معرفی بزرگ‌ترین نهنگ‌های رمزارزها می‌پردازیم. اگر شما هم دوست دارید افراد تأثیرگذار بر این بازار را بشناسید و زیر نظر بگیرید، این مطلب می‌تواند به شما کمک کند.

خرید یا فروش بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال چه تأثیری دارد؟

خرید نهنگ‌ها: زمانی که نهنگ‌های رمزارزها یک خرید قابل‌توجه انجام می‌دهند، می‌توان آن را به‌عنوان یک نشانه صعودی برای بازار در نظر گرفت که باعث تثبیت قیمت یا افزایش ارزش یک ارز دیجیتال موردنظر می‌شود.

فروش نهنگ‌ها: زمانی که نهنگ‌های ارز دیجیتال شروع به فروش دارایی‌های خود می‌کنند، حتی اگر مقدار این معامله عدد چشمگیری نباشد، معمولاً می‌توان آن را یک حرکت خرسی تلقی کرد که باعث کاهش قیمت می‌شود.

هولد یا نگهداری نهنگ‌ها: وقتی یک نهنگ رمزارز دارایی خود را حفظ می‌کند، معمولاً معامله‌گران آن را به‌عنوان یک نکته مثبت و تثبیت‌کننده بازار در نظر می‌گیرند، به‌خصوص زمانی که کاربران دیگر در حال خرید در بازار باشند.

معرفی بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال

در این مطلب کوتاه قصد داریم به معرفی بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال بپردازیم. خوب است بدانید که برخی از این کیف پول‌ها مانند ولت ساتوشی ناکاموتو زمان زیادی است که فعالیتی ندارند.

1- ساتوشی ناکاموتو

Net Worth Satoshi Nakamoto Bitcoin Inventor.width 800
ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو که نام مستعار خالق بیت کوین است و بسیاری از افراد معتقدند که این نام ممکن است متعلق به یک تیم باشد، در حال حاضر 1 میلیون بیت کوین را در کیف پول خود دارد. این میزان از دارایی یک مبلغ باورنکردنی و ثروت قابل‌توجهی در بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود. هویت این شخص تا زمان نگارش این مطلب همچنان ناشناخته باقی مانده و حتی یک تراکنش هم با کیف پول خود انجام نداده است.

2- مایکل سیلر

Net Worth Michael Saylor.width 800
مایکل سیلر

رتبه دوم لیست بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال را مایکل سیلر یک تاجر میلیاردر به خود اختصاص داده است. این شخص که یکی از افراد برجسته و شناخته است، شرکت میکرو استراتژی و همین‌طور آکادمی آموزش رایگان به نام Saylor را در اختیار دارد. این شخص نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین است.

مایکل سیلور از طریق شرکت میکرو استراتژی حدود 130هزار بیت کوین خریداری کرده و در سال 2022 که بازار همچنان در روند نزولی بود، به خرید بیت کوین ادامه داد.

3- ایلان ماسک و تسلا

Net Worth Elon Musk.width 800
ایلان ماسک و تسلا

ایلان ماسک که یکی از چهره‌های تأثیرگذار در بازار ارز دیجیتال است، در یک مقطعی از زمان در سال 2021، صاحب 33 هزار بیت کوین فقط در شرکت تسلا بود. البته باید گفت که تسلا بسیاری از دارایی‌های ارز دیجیتال خود را برای حفظ کارخانه‌های گیگا (معروف به کوره‌های پول) به فروش رسانده است.

به‌طورکلی ایلان ماسک نیز درباره آینده ارزهای دیجیتال خوش‌بین است. او که یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال شناخته می‌شود، در اواخر سال 2022 با خرید توییتر، که بستر مهمی برای جامعه ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود، توجه بیشتری را در این فضا به خود جلب کرد.

با اینکه ایلان ماسک اعلام کرده که مقدار بیتکوینی که در اختیار دارد را از یکی از دوستانش به‌عنوان هدیه پذیرفته، یکی از علاقه‌مندان به این ارز دیجیتال شناخته می‌شود. البته باید بدانید که علاقه واقعی ایلان ماسک به فضای ارزهای دیجیتال را می‌توان در طرفداری‌هایی او به واسطه توییت‌هایی که در رابطه با دوج کوین منتشر می‌کرد، مشاهده کرد.

4- چانگ پنگ ژائو (CZ)

Net Worth CZ Changpeng Zhao.width 800
چانگ پنگ ژائو (CZ)

چهارمین رتبه بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال به آقای چانگ پنگ ژائو که در فضای ارز دیجیتال با نام سی زد (CZ) شناخته می‌شود، تعلق دارد. این شخص که هویتی چینی-کانادایی دارد، به لطف رشد بی‌نظیر بایننس، دارایی عظیمی از بایننس کوین (BNB) و بیت کوین را در اختیار دارد. مقدار بایننس کوین و بیت کوین او مشخص نیست، اما کاربران و معامله‌گران ارز دیجیتال معتقدند که او مقدار قابل‌توجهی از این دارایی‌ها را در اختیار دارد.

5- بری سیلبرت

Net Worth Barry Silbert.width 800
بری سیلبرت

پنجمین رتبه از این لیست متعلق به بری سیلبرت که است که خیلی زود و در سال 2012 وارد دنیای ارز دیجیتال شد. این شخص مدیر عامل یک شرکت سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. میزان دارایی‌های او، که در کیف پول‌های نامشخص شخصی و شرکت‌های ناشناخته او قرار دارد، طبق برآوردها میزان قابل‌توجهی است.

6- ویتالیک بوترین

Net Worth Vitalik Buterin.width 800
ویتالیک بوترین

جای تعجب نیست که بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین، یکی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های رمزارزها باشد. این شخص دارای 355000 اتریوم (ETH) است. بااین‌حال، او همچنین مقادیری از میم کوین‌ها را در اختیار دارد که می‌توان گفت نهنگ هر کدام از این میم کوین‌ها نیز محسوب می‌شود. ویتالیک بوترین 505 میلیارد SHIB، 50 میلیارد AKITA و 500 میلیارد Dogecoin در اختیار دارد.

7- تیم دریپر

Tim Draper Net Worth.width 800
تیم دریپر

Draper، یکی از موفق‌ترین VCها در سیلیکون ولی است که در سال 2014 زمانی که تقریباً 30000 بیت کوین را به قیمت حدود 600 دلار در حراجی مارشال‌های ایالات‌متحده با درآمد حاصل از وب‌سایت Silk Road Darknet خریداری کرد، به یک نهنگ ارز دیجیتال تبدیل شد. دریپر در سال‌های بعد با سرمایه‌گذاری‌های بیشتر در بیت کوین، اتریوم، ریپل (XRP) و آلت‌کوین‌های کمتر شناخته شده به موقعیت خود در این فضا افزود.

8- برد گارلینگ هاوس

Brad Garlinghouse Net Worth.width 800
برد گارلینگ هاوس

Garlinghouse یک مدیر بازرگانی با مدرک MBA از مدرسه بازرگانی هاروارد و همچنین دارای سابقه قوی در شرکت‌های فناوری از جمله شرکت اشتراک‌گذاری فایل Hightail، AOL و Yahoo است. او سبد بزرگی از دارایی‌هایی مانند ارز دیجیتال XRP که حدود 6.3 درصد از آزمایشگاه ریپل است را در اختیار دارد.

البته باید گفت ارز دیجیتال ریپل یکی از شرکت‌های متمرکز ارز دیجیتال به حساب می‌آید، بنابراین نقش نهنگ‌ها در این شرکت‌ها کمی متفاوت‌تر از ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین خواهد بود.

9- السالوادور

El Salvador.width 800
السالوادور

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور، بیت کوین را در سال 2021 به‌عنوان یک ارز دیجیتال قانونی اعلام کرد و گفت که برنامه‌های بلندمدتی برای شهر بیتکوین دارد. خزانه‌داری این کشور در حال حاضر 2381 بیت کوین را در اختیار دارد و افراد این کشور در زمان کاهش قیمت بیت کوین، به دارایی‌های کیف پول خود اضافه می‌کنند.

بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارزدیجیتال در یک نگاه

در این مطلب سعی کردیم با مقدمه‌ای کوتاه درباره نهنگ رمزارز، به معرفی بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال که تابه‌حال شناسایی‌شده‌اند بپردازیم. البته باید بدانید که این کیف پول‌ها نهنگ‌های کلی ارز دیجیتال به حساب می‌آیند. به عبارت ساده‌تر، زمانی که شما قصد دارید یک ارز دیجیتال مانند ADA را خریداری کنید، علاوه‌بر اینکه باید تحرکات کلی بازار و تحرکات نهنگ‌های اصلی را رصد کنید، باید به بررسی نهنگ‌های ارز دیجیتال موردنظر خود یعنی ADA نیز بپردازید.

بزرگ‌ترین نهنگ بیت کوین کیست؟

بزرگ‌ترین نهنگ ارز دیجیتال بیتکوین، خالق ناشناس آن ساتوشی ناکاموتو است که حدود 1 میلیون بیت کوین در اختیار دارد. خوب است بدانید که به‌طورکلی 21 میلیون بیت کوین در نهایت وجود خواهد داشت و 1 میلیون بیتکوین سهام بسیار زیادی از این دارایی به حساب می‌آید.

چطور می‌توان بزرگ‌ترین نهنگ‌های ارز دیجیتال را شناسایی کرد؟

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال از تکنولوژی بلاکچین به‌عنوان زیرساخت اصلی استفاده می‌کنند، شفافیت یکی از اصل‌های این فضا است. به همین دلیل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز به راحتی قابل رصد کردن است، با اینکه هم‌زمان هویت اشخاص فاش نمی‌شود.

خرید یا فروش نهنگ‌ها چه تأثیری بر بازار ارز دیجیتال دارد؟

به‌طورکلی خرید دارایی توسط نهنگ‌ها باعث افزایش قیمت و نشان از صعودی بودن بازار است و فروش آن‌ها به معنی ورود به دوره‌ای نزولی یا کاهش قیمت دارایی‌ها است.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید