قیمت طلا رکورد زد! هفته پیش رو و تنش در بازار فارکس

بازار در حال واکنش به سطح 2000 دلاری در طلا است!

قیمت طلا به دلیل تقاضای امن در حال افزایش است زیرا نگرانی ها در مورد سرایت مشکلات بانکی جهانی ادامه دارد.
در ضمن XAU/USD در زمان نگارش این تحلیل تا 2007 دلار به ازای هر اونس معامله افزایش یافته است . وضعیت روند نشان می‌دهد که روند قیمت طلا در یک روند صعودی جا خوش کرده است و احتمال افزایش بیشتر در آینده وجود دارد.

مشکلات بانکی دمینو وار یکی پس از دیگری را درگیر کرده است! همین امر باعث شده تا تقاضای طلا به عنوان دارایی امن افزایش یابد.

سقوط کردیت سوئیس و سایرین، مانند بانک سیلیکون ولی (SVB) و بانک فرست ریپابلیک قبل از آن، با کاهش شدید نقدینگی آغاز شد.
افزایش تورم و نرخ بهره برای مبارزه با آن منجر به کاهش ارزش دارایی‌های گسترده اوراق قرضه دولتی بسیاری از بانک‌ها و کاهش ارزش دارایی‌های آنها شده است. این امر، همراه با کاهش سپرده‌های بانکی، موجب رکود نقدینگی بانکی شد.

انتظارات مبنی بر این است که فدرال رزرو در سیاست افزایش نرخ بهره تهاجمی خود کوتاه بیاید چرا که ترس از افزایش نرخ بهره می‌تواند بحران بانکی را تشدید کند و باد را از بادبان های پول ایالات متحده خارج کرده است.

اگر پیش‌بینی‌ها برای افزایش نرخ بهره در آینده از سوی فدرال رزرو همچنان کاهش یابد، این امر تأثیر منفی بر دلار آمریکا خواهد داشت و از قیمت طلا حمایت می‌کند. گفته می‌شود، دلار آمریکا نیز از تقاضای امن سود می‌برد، بنابراین اگر بحران بدتر شود، عقب‌نشینی بیشتری ایجاد می‌کند.

این هفته در روز چهارشنبه که جلسه FOMC برگزار می‌شود احتمالا یک لحن کمتر سختگیرانه را بشنویم چرا که دیگر عصبانی نشان دادن فدرال رزرو هم برای ایالات متحده گران تمام خواهد شد.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.