۵ کاتالیزور که می‌توانند جرقه صعود بازار ارز دیجیتال را بزنند

تحلیلگران به 5 کاتالیزور اشاره می‌کنند که می‌تواند بیت کوین و بازار ارز دیجیتال را از این بی‌حوصلگی‌ بیرون بیاورد.

ورود وجوه تزریق شده از طریق ETF بیت کوین، استیبل کوین جدید پی پال و ارتقای کلیدی اتریوم از جمله کاتالیزورهایی هستند که می‌توانند بازار کریپتو را از خواب زمستانی بیدار کنند.

در حالی که اوایل سال ۲۰۲۳ شاهد بهبود قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۲۲ بودیم، در پنج ماه گذشته شاهد رخوت و خستگی بیشتری در چارت قیمتی بودیم، به طوری که مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیر عامل گلکسی دیجیتال، بازارها را در ماه ژوئن “ناکارآمد” خواند.

با این حال، تحلیلگران گفتند که در حال بررسی چندین کاتالیزور هستند که می‌تواند جرقه جدیدی به بازارهای ارزهای دیجیتال بیافزاید.

هنریک اندرسون (Henrik Andersson)، مدیر ارشد سرمایه گذاری آپولو کریپتو، یکی از کسانی است که چشمانشان به تایید احتمالی ETF‌های اسپات بیت کوین دوخته شده است و می‌گوید که “بعید نیست” شاهد تایید آن در شش ماه آینده باشیم.

او به کوین تلگراف گفت که پذیرش نهادی ارزهای دیجیتال همچنان در حال افزایش است و افزود که «به نظر می‌رسد سخت ترین دوره سیاست‌های اقتصادی را پشت سر گذاشته‌ایم» او گفت که بانک‌های مرکزی افزایش نرخ بهره را متوقف کرده‌اند، به این معنی که ما به طور بالقوه به پایان چرخه افزایش نرخ رسیده‌ایم.

اندرسون همچنین شاهد راه اندازی استیبل کوین پی پال و حرکت‌های موثر پلتفرم ایکس (توئیتر سابق) برای گنجاندن پرداخت‌های کریپتو به عنوان نشانگرهای صعودی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در آینده خواهد بود.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات پلتفرم خدمات مالی کریپتو Matrixport، همچنین روی ETF‌های بیت کوین شرط بسته است، اما می‌گوید ارتقای آینده به اتریوم نیز یکی از مواردی است که باید مراقب آن بود.

دو کاتالیزور قابل توجه از قیمت بیت کوین و اتریوم در پایان سال حمایت می‌کنند؛ تایید احتمالی SEC برای ETF اسپات بیت کوین و ارتقای EIP-4844 اتریوم که برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۳ انتظار می‌رود.
ارتقای اتریوم مکانیزمی به نام proto-danksharding را معرفی می‌کند که کارمزدها را کاهش می‌دهد و توان عملیاتی تراکنش را افزایش می‌دهد.

در همین حال، تونی سیکامور، تحلیلگر بازار با شرکت تجاری IG مستقر در سنگاپور، به کوین تلگراف گفت که سرمایه گذاران باید به صورتجلسه آخرین جلسه فدرال رزرو توجه کنند.

کمیته بازار آزاد فدرال قرار است صورتجلسه جولای خود را در ۱۶ آگوست منتشر کند و انتظار می‌رود که نرخ‌ها را در حالت تعلیق نگه دارد.

قیمت بیت کوین از اواسط ماه مارس در یک کانال محدود به محدوده 6 هزار دلاری در نوسان بوده است. مقاومت کمی بالاتر از 31 هزار دلار حداقل در چهار مورد مختلف بسیار قوی بوده است در حالی که حمایت در 25 هزار دلار در اواسط ژوئن نیز، مشاهده شده است. علاوه بر این، بازارها با کاهش حجم و نقدینگی در ماه‌های اخیر، از نوسانات کم سابقه برخوردار بوده‌اند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥