ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال برتر که در سال ۲۰۲۳ می‌توانند غوغا کنند!

ارز دیجیتال

مطالعه در 12 دقیقه

با وجود نزول شدید بازار ارزهای دیجیتال در قسمت اعظم سال ۲۰۲۲، همچنان میل به رشد بازار وجود دارد. در همین راستا کوین‌های جدید در حال پیدایش بوده و کوین‌های قدیمی به ترمیم پایه‌های خود جهت تامین نیازهای بازار هستند. بنابراین می‌توان انتظار کسب سود‌های چشم گیر توسط سرمایه گذاران در سال ۲۰۲۳ را داشت. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2023 چراغ راهی برای مسیر موفقیت شما باشیم.

بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2023

در این نوشته ایران بروکر قصد دارد از بین بیش از ۲۰ هزار ارز موجود که روز به روز بر تعداد آن‌ها نیز افزوده می‌شود، شما را با پر پتانسیل‌ترین ارزهای دیجیتال که قابلیت انفجار دارند، آشنا سازد.

ارزهای دیجیتال یک دارایی بسیار پرنوسان هستند و سرمایه‌گذاری در آنها می‌تواند مخاطره آمیز باشد. ایران بروکر صرفا اطلاعات بازار را در اختیار شما قرار می‌دهد قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری، مهم است که خودتان تحقیق کنید و خطرات موجود را درک کنید. علاوه‌بر این، آگاهی از خطرات و آسیب‌های احتمالی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، مانند نبود مقررات و قانون‌گذاری مشخص و احتمال کلاهبرداری و پولشویی، مهم است.

تراکلاسیک Terra classic (LUNC): بازگشت مجدد به بازار با تشکیل یک انجمن

این ارز با وجود داشتن روزهای سخت با همت و انعطاف جامعه دوباره به بازار بازگشت و با وجود سقوط LUNA/UST توانست به حیات خود ادامه دهد. LUNC زنده بودن خود را مدیون حمایت‌های قوی اجتماعی و حرکات هوشمندانه‌ی تیم پشتیبانی و توسعه‌ی خود بوده و به عنوان کاندیدای بهترین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ قرار دارد.

یکی از کار‌هایی که انگیزه سرمایه گذاران به خرید و نگه داشتن این ارز را افزایش می‌دهد، سوزاندن توکن‌های استفاده نشده و خارج کردن آن‌ها از گردش است که با این کار بسیاری از نیاز‌های توکن LUNA برطرف شده و میزان تقاضا برای آن افزایش می‌یابد؛ در نتیجه انتظار افزایش ارزش LUNC دور از انتظار نبوده و می‌تواند در سال ۲۰۲۳ رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کند .

بهترین ارزهای دیجیتال  Terra-classic-(LUNC)

کاردانو Cardano (ADA): بلاکچین یک لایه با قابلیت رشد بسیار بالا

عوامل بسیاری وجود دارد که کاردانو را می‌توان بر اساس آن‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های بهترین ارز‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۳ که پتانسیل انفجار را دارند، بر شمرد. در واقع توسعه دهنده‌ی کاردانو سعی کرد نقاط ضعف شبکه‌هایی مانند اتریوم و بیت کوین مانند قابلیت مقیاس پذیری، همکاری و پایداری پایین را برطرف کند. بنابراین او این کار را از طریق فناوری خلاقانه‌ی ارائه‌ی قراردادهای هوشمند و زنجیره‌های جانبی به همراه اشاعه‌ی شفافیت و باز بودن و تمرکززدایی به انجام رسانید.

بهترین ارزهای دیجیتال  Cardano (ADA)

استفاده از مکانیزم اعتبارسنجی PoS باعث کاهش اثرات کربنی حاصل از آزادسازی بلاک‌ها شده و در نتیجه پایداری کاردانو را بسیار افزایش می‌دهد. هزینه‌های تراکنش بسیار کم و امنیت بالای آن بسیاری از تولید کنندگان برنامه‌های غیر متمرکز را به خود جذب کرده آن را تبدیل به یک پلتفرم خلاقانه در فضای بلاک چین کرده است. در آخر قرار داشتن کاردانو در کف قیمتی خودش می‌تواند مهمترین فاکتور پتانسیل رشد این ارز باشد.

ایپ کوین ApeCoin (APE): رمز ارز محبوب متاورس با قیمتی بسیار پایین

اتصال APE به NFT‌های محبوب در بازار آن را تبدیل به یک آلت کوین پر پتانسیل جهت رشد کرده است. همچنین ارتباط تنگاتنگ این ارز با مجموعه‌ای ازNFT به نام BAYC باعث شده که بسیاری از سلبریتی‌ها به این ارز علاقه نشان دهند. NFT‌های این مجموعه بسیار گران‌بها بوده و بعضی از آن‌ها صدها و میلیون‌ها دلار ارزش دارند. از طرف دیگر ایپ کوین توسط Yuga Labs که پشتیبان BAYC است حمایت شده و به Otherside Metaverse اضافه شده است.

بهترین ارزهای دیجیتال ApeCoin (APE)

بر همین اساس از این کوین در خرید و فروش‌های آیتم‌های داخل متاورس و بازی‌های آن استفاده شده و همچنین می‌توان آن را با ارزهای داخل Otherside یا برنامه‌هایی که با آن ادغام می‌شوند مبادله کرد. با این وجود APE بیشترین محبوبیت خود را در بین کاربران چندین بازی بدست آورده و با توجه به قیمت نزولی آن در سال ۲۰۲۲ می‌توان انتظار صعود فوق العاده‌ای از این ارز داشت.

Ethereum (ETH): قیمت پایین‌تر از ارزش ذاتی در بین ارزهای دیجییتال دارای قراردادهای هوشمند پس از آخرین آپدیت

این ارز به دلیل پشتیبانی قدرتمند از برنامه‌های غیر متمرکز، سرعت بالای تراکنش‌ها و کارمزد‌های به نسبت پایین یکی از محبوب‌ترین ارز‌ها جهت رفع نیازهای مالی افراد به شمار می‌آید. توسعه دهندگان اتریوم در ورژن جدید اتریوم با استفاده از مکانیزم توافق عمومی اثبات سهام و فناوری اشتراک‌گذاری مشکل مقیاس‌پذیری آن را که به دلیل تقاضای زیاد وجود داشت رفع کرده اند. همچنین قیمت پایین‌تر این ارز از ارزش ذاتی آن یکی دیگر از دلایلی است که احتمال پرواز اتریوم را در سال ۲۰۲۳ به میزان زیادی افزایش داده است

بهترین ارزهای دیجیتال  Ethereum (ETH)

Tron (TRX): بلاک چین محبوبی که دیدگاه‌ها را نسبت به تولید محتوا تغییر می‌دهد

این ارز یک شبکه‌ی بلاک چین شبیه به اتریوم است که دارای رشد سریعی بوده و از پیشگامان استفاده از قراردادهای هوشمند و پلتفرم غیر متمرکز به شمار می‌آید. با این وجود نکته‌ی متمایز کننده‌ی آن از سایر شبکه‌های بلاک چین بها دادن بیشتر به تولید کنندگان محتوا است. ترون قصد دارد واسطه‌هایی مانند یوتیوب را از سر راه برداشته و تولید کنندگان محتوی را مستقیما با مخاطبان مرتبط سازد. بنابراین این تغییرات امکان ایجاد و افزایش نوآوری در بین تولید کنندگان محتوا را بالا می‌برد.

بهترین ارزهای دیجیتال  Tron (TRX)

از طرف دیگر ترون با استفاده از سیستم اجماع پیش بینی کننده خود و سازگاری بالا با شبکه‌ی اتریوم و مدل سهام نقد شونده‌ای که دارد، به عنوان بازیگری اصلی در دنیای بلاک چین شناخته می‌شود. علاوه بر این‌ها اخیرا همکاری‌های گسترده‌ای با شرکت‌های بزرگی همچون سامسونگ از اعتبار بسیار زیادی برخوردار شده است. در انتها نیز نزول قیمت ترون با وجود تمامی این مزایا در سال ۲۰۲۲ آن را بسیار ارزنده ساخته و پتانسیل صعود بسیار بالایی دارد.

سولانا Solana (SOL): رقیب بسیار جدی سیستم‌های متمرکز به دلیل ویژگی مقیاس‌پذیری بالا

یکی از فاکتور‌های پذیرش عمومی جهت نگهداری بلند مدت ارزهای دیجیتال میزان مقیاس‌پذیری آن‌ها است؛ بنابراین سولانا با داشتن چنین ویژگی‌ای در لیست برترین ارزهای پر پتانسیل جهت رشد در سال ۲۰۲۳ قرار گرفته است. در واقع سولانا با هدف رفع مشکلات اساسی پلتفرم‌های موجود طراحی شده و با استفاده از الگوریتم اثبات تاریخ باعث بالا رفتن سطح عملکرد و مقیاس‌پذیری می‌شود.

بهترین ارزهای دیجیتال  Solana (SOL):

سولانا از مکانیسم توافق استفده کرده تا با بهره گیری از کمترین میزان حافظه هزاران تراکنش در ثانیه را انجام دهد. زبان برنامه‌نویسی پرقدرت و نوآورانه‌ی سولانا کار را برای کاربران و توسعه دهندگان آسان و نیاز‌های آن‌ها را در محیطی غیر متمرکز برطرف کرده است. احتمال افزایش قیمت سولانا در سال ۲۰۲۳ به دلیل نگاه ویژه‌ی آن به راه اندازی NFT‌های خاص بسیار زیاد است.

آوالانچ Avalanche (AVAX): بلاکچین لایه یک با ویژگی مقیاس‌پذیری و کار مداوم شبکه

این پلتفرم بر پایه شبکه‌ی بلاک چین طراحی شده و با قدرت مقیاس‌پذیری بالا و ثبات ویژه‌ای که در هنگام فعالیت شبکه دارد، در بین کاربران و توسعه دهندگان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. زیرساخت منحصر به فرد آوالانچ در تضمین سرعت پردازش تراکنش‌ها با حداقل میزان اختلال در اتصال به شبکه آن را از سایر راه حل‌های بلاک چین مجزا ساخته است.

بهترین ارزهای دیجیتال  Avalanche (AVAX):

به‌علاوه این بلاکچین با بسیاری از برنامه‌های کاربردی سازگار بوده و امکانات گسترده‌ای را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. این شبکه می‌تواند علاوه بر قابل اطمینان بودن و پشتیبانی قدرتمند از بسیاری از برنامه‌ها، می‌تواند راه حل مناسبی برای پروژه‌های بزرگ بعدی شما باشد. اصلاح قیمتی شدید این ارز در سال ۲۰۲۲ آن را تبدیل به ارزی با پتانسیل بالا جهت جهش قیمت کرده است.

استلار Stellar (XLM): رمز ارز مناسب جهت پرداخت بدون نیاز به بانک

افرادی که قادر به استفاده از مزایای بانکبی سنتی نیستند به وسیله استلار می‌توانند امور مالی خود را انجام دهند. سرعت بسیار بالای تراکنش‌ها و کارمزد‌های کم آن باعث افزایش محبوبیت این ارز در بین افرادی که دنبال بانکداری بدون بانک هستند، شده است. استفاده از روش احراز هویت امنیت تراکنش‌ها را در این سیستم بالا برده و امکان کلاهبرداری را به شدت کاهش می‌دهد.

بهترین ارزهای دیجیتال  Stellar (XLM)

از طرف دیگر ویژگی احراز هویت پتانسیل استفاده از آن در نظام بانکی را فراهم ساخته و می‌تواند به عنوان راه حلی برای پردذاخت‌ها در آینده به شمار بیاید. با وجود چنین مزایایی و قیمت به شدت پایین آن این ارز در لیست برترین‌های سال ۲۰۲۳ قرار دارد.

کازماس Cosmos (ATOM): ارزی متمرکز بر قابلیت همکاری بالا

Cosmos یک شبکه‌ی بلاک چین بوده که با تمرکز بر قابلیت همکاری بالا به توسعه دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز امکان یکپارچه‌سازی محصولات و خدمات زنجیره را می‌دهد. امروزه یکی از مشکلات شبکه بلاک چین نبود یک پلتفرم واحد جهت ارائه‌ی دسترسی به تمامی برنامه‌های غیر متمرکز است؛ بنابراین Cosmos تمرکز خود را برای رفع این مشکل بر قابلیت همکاری بالای این شبکه جهت دسترسی همزمان چندین پلتفرم در مدت زمان کوتاه بر روی یک زنجیره متمرکز کرده و احتمالا در آینده‌ی نزدیک، این روش خلاقانه می‌تواند نقش اساسی در ارتباط برنامه‌های غیر متمرکز ایفا کند.

بهترین ارزهای دیجیتال  Cosmos (ATOM)

توسعه دهندگان می‌توانند امیدوار باشند که از طریق این شبکه بتوانند برنامه‌های کاربردی خود را مدیریت کرده و زنجیره‌های جانبی خود را به یکدیگر پیوند دهند. این ویژگی آزادی عمل را در اختیار توسعه دهندگان جهت توسعه‌ی شبکه‌های سفارشی مستقل در کنار استفاده از خصوصیات یک شبکه‌ی مرکزی قرار می‌دهد. در آخر اصلاح قیمتی بیش از ۷۰ درصدی اتوم آن را به عنوان یک ارز دارای پتانسیل رشد بالا در لیست برترین‌های سال ۲۰۲۳ قرار می‌دهد.

چین لینک Chainlink (LINK): ارز دیجیتال داده اوراکل غیر متمرکز که بازار را در دست گرفته است.

 Chainlink پلتفرمی خارق العاده است که با طراحی منحصر به فرد خود به عنوان یک اوراکل ارتباط مستقیم بین کاربر و منابع را بدون نیاز به هیچ واسطه‌ای بر قرار می‌سازد. در نتیجه‌ی این قابلیت میزان دقت و ضریب اطمینان تراکنش‌ها به شدت افزایش یافته و همچنین هزینه را را کاهش می‌دهد.

بهترین ارزهای دیجیتال Chainlink (LINK)

از طرفی دیگر چون این پلتفرم منبع باز است؛ بنابراین بسیاری از توسعه دهندگان از طریق مشارکت جهانی باعث رشد و توسعه‌ی مداوم آن شده اند. نکته‌ی قابل توجه این است که با توجه به افزایش پذیرش عمومی این ار زاما قیمت آن از اواسط سال ۲۰۲۱ رشد چندانی نداشته و با توجه به این موضوع انتظار رشد بسیار زیاد آن دور از انتظار نیست.

ریپل Ripple (XRP): ارز دیجیتال پرداختی با پتانسیل رشد فراوان

موضوع تبلیغات اصلی‌ترین موضوع درباره ارزهای دیجیتال دارای پتانسیل رشد است. چنانچه ریپل بتواند در پرونده‌ای که دارد پیروز شود می‌تواند باعث ایجاد انگیزه و هیجان در بین مردم شده و قیمت آن ربه طرز عجیبی بالا رود. بنابراین در کنار تبلیغات احتمالی درباره پرونده‌ی مذکور، انتظار می‌رود که تولیدات شبکه‌ی ریپل نیز وارد صنعت بانکداری شده و با توجه به سیستم پرداخت سریع و کم هزینه‌ی این شبکه احتمال می‌رود شرکت‌های بزرگ مبادله‌ی ارز دنیا به یک شبکه‌ی مبادله ارز جهانی متصل شوند.

بهترین ارزهای دیجیتال Ripple (XRP)

با توجه به مورد مقبولیت قرار گرفتن XRP در بانک‌های آسیای و بسیاری دیگر، پیش بینی می‌شود شانس موفقیت آن بسیار بالا بوده و مورد تقاضای عمومی قرار بگیرد. شبکه‌ی ریپل در آینده می‌تواند جایگزین مناسبی برای انتقال برون مرزی پول به روش سوئیفت باشد. همچنین اصلاح قیمتی بسیار شدید ریپل از سقف تاریخی خود احتمال رشد این ارز را به شدت بالا می‌برد.

شیبا اینو Shiba Inu (SHIB): میم کوین پر طرفداری که کاربرد آن در حال افزایش است.

شیبا اینو مم کوینی است که نام خود را از یک نژاد سگ ژاپنی گرفته و در سال ۲۰۲۲ آنچنان ناشناخته بود که بسیاری اعتقاد داشتند که بزودی از بین خواهد رفت؛ اما طی دوسال رشد ۴۸ میلیون درصدی را تجربه کرده و به عنوان یکی از قدرتمندترین ارزهای دیجیتال شناخته شد. این رشد اعجاب‌انگیز همیشه در هاله‌ای از ابهام بوده و برخی اعتقاد دارند که به دلیل پشتیبانی قوی شبکه‌ی بلاک چین در کنار امنیت و سرعت تراکنش‌های بالای آن اتفاق افتاده است.

بهترین ارزهای دیجیتال Shiba Inu (SHIB)

شیبا اینو نه تنها از تبلیغات گسترده‌ای بهره می‌برد بلکه دارای یک راه حل لایه دوم بوده که سرعت تراکنش‌ها را بالا برده و کارمزد‌ها را کاهش می‌دهد. در عین حال داشتن یک متاورس و قیمت ارزنده‌ی فعلی آن همگی می‌توانند عواملی باشند که باعث انفجار قیمت این ارز در سال ۲۰۲۳ شوند.

جمع‎‌‌بندی از بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2023

در این نوشته تلاش بر آن بود که شما عزیزان را با تعدادی از برترین ارز‌های موجود که دارای پتانسیل بالایی جهت رشد در سال ۲۰۲۳ هستند، آشنا سازیم. به همین منظور به بررسی ۱۳ تا از بهترین ارزهای موجود پرداخته و با ویژگی‌های آن‌ها آشنا شدیم. در پایان پیشنهاد می‌کنیم چنانچه نیازمند اطلاعات کامل‌تری درباره ارز‌های دیجیتال هستید، حتما سایت ایران بروکر را دنبال کنید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید