ارز دیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه | آیا ایرانیان می‌توانند در صرافی‌های ترکیه‌ای فعالیت کنند؟

ارز دیجیتال

مطالعه در 4 دقیقه

امروزه شاهد افزایش آشنایی جوامع و افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا با رمزارزها و معاملات آنان هستیم. طیف وسیعی از افراد با هدف حفظ ارزش سرمایه خود و یا بدست آوردن درآمد دلاری اقدام به ترید و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌کنند. یکی از کشورهایی که دارای تورم بالایی است و به این دلیل هم اکنون تعداد زیادی معامله‌گر فعال در حوزه رمزارزها دارد، کشور همسایه ترکیه است.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه

سالانه تعداد زیادی از ایرانیان برای مقاصد مختلف به کشور ترکیه سفر می‌کنند و ممکن است برای مدتی در این کشور اقامت داشته باشند به همین دلیل شاید برای کاربران ایرانی سوال باشد که بهترین صرافی‌های کشور ترکیه در حوزه رمزارزها کدام‌اند و آیا این صرافی‌ها به ایرانیان خدمات می‌دهند یا خیر. در این مطلب به بررسی بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ترکیه و بررسی آنان خواهیم پرداخت.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ترکیه

باید به این موضوع توجه داشته باشید که شهروندان کشور ترکیه مانند ایرانیان با محدودیت‌های خاصی برای ثبت نام و احراز هویت در صرافی‌های بزرگ دنیا مانند، بایننسس، کراکن، کوکوین و… مواجه نیستند و به راحتی می‌توانند در این صرافی‌ها به احراز هویت و معامله بپردازند.

اما با این وجود بازهم تعدادی صرافی‌های بومی کشور ترکیه در حال فعالیت هستند و مشتریان مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به معرفی این صرافی‌ها و همچنین سیاست آنان در قبال کاربران ایرانی خواهیم پرداخت.

بی تی سی تورک | BtcTurk

صرافی بی تی سی تورک یکی از محبوب‌ترین صرافی‌های محلی کشور ترکیه است. این صرافی در حال فعالیت و ارائه خدمات به مشتریان خود است. این صرافی در سال 2013 تاسیس شده است و دفتر مرکزی آن در استانبول قرار دارد.

بی تی سی تورک

این صرافی خدمات مناسبی را برای کاربران خود فراهم کرده است و به خاطر امکان واریز مستقیم لیر ترکیه و همچنین نگهداری دارایی‌های خریداری شده در میان بسیاری از معامله‌گران کشور ترکیه محبوبیت دارد.

بر اساس ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیبان این صرافی امکان فعالیت ایرانیان در این صرافی وجود ندارد و مهم‌ترین شرط بری فعالیت در این صرافی داشتن آی‌دی کارت کشور ترکیه است.

iranian-in-btcturk

همانطور که در تصویر مشخص است، پشتیبان در پاسخ به این موضوع که آیا کاربران ایرانی می‌توانند در این صرافی فعالیت کنند یا خیر گفت ما فعلا فقط به شهروندان کشور ترکیه خدمات می‌دهیم.

پاریبو | Paribu

یکی دیگر از صرافی‌های داخلی کشور ترکیه، پاریبو (Paribu) نام دارد. این صرافی در سال 2017 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در استانبول قرار دارد. این صرافی فقط دارای یک مرکز پشتیبانی است و راهی برای صحبت با عوامل آن وجود ندارد.

Paribu

به نظر می‌رسد ایرانیان در این صرافی هم نمی‌توانند فعالیت کنند زیرا شرط اصلی ثبت نام در این صرافی داشتن یک شماره تلفن کشور ترکیه است. در این صرافی حتی زبان انگلیسی هم وجود ندارد.

بیت اگزن | Bitexen

صرافی ارز دیجیتال بیت اگزن یک صرافی بومی کشور ترکیه است. این صرافی از دو زبان ترکی و انگلیسی برای کاربران و مشتریان خود استفاده می‌کند صفحه ای مربوط به صرافی بیت اگزن در کوین مارکت کپ وجود دارد. بر اساس اطلاعات این صفحه، بیت اگزن در سال 2018 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در استانبول قرار دارد.

Bitexen

طبق ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیبان این صرافی، بیت اگزن به دلیل تبعیت از قوانین مالی بین‌المللی، به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد.

iranian in

کوینیم | Koinim

کوینیم یک صرافی ارز دیجیتال برای شهروندان ترکیه است که در سال 2013 فعالیت و ارائه خدمات خود به شهروندان ترکیه را آغاز کرده است. این صرافی خدمات خرید و فروش ارزهای دیجتال با استفاده از لیر ترکیه را برای کاربران خود فراهم کرده است.

koinim

پشتیبانی این صرافی در پاسخ به این موضوع که آیا ایرانیان می‌توانند در این صرافی فعالیت کنند یا خیر گفت:

iranian in koniom
داشتن یک مجوز اقامت معتبر از جمهوری ترکیه و یک شماره شناسایی بین المللی که با 9 شروع می‌شود برای ثبت نام در Koinim برای تایید حساب الزامی است.

بدین ترتیب پرونده فعالیت ایرانیان در این صرافی نیز به طور کامل بسته می‌شود.

در این مقاله برخی از محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال کشور ترکیه برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که اشاره شد این پلتفرم‌ها به کاربران ایرانی خدماتی ارائه نمی‌کنند و به همین دلیل استفاده از خدمات این صرافی‌ها برای کاربران ایرانی منطقی نمی‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم با بازدید از صفحه صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران بروکر، با توجه به دانش و نیاز خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید

مرتب سازی
لعل محمد ۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام من از ایران به شما هر ارزی را خرید فروش میکنید یا نه