با کاهش آشفتگی در بخش بانکی، دلار جذابیت خود را از دست می‌دهد!

ارزش دلار آمریکا در معاملات اولیه اروپا در روز سه‌شنبه کاهش یافت زیرا بازگشت اعتماد به بخش بانکداری جهانی، تقاضا برای این پناهگاه امن را تضعیف کرد.

در ساعت 7:00 به وقت گرینویچ، شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، با 0.2 درصد کاهش در 102.320 معامله شد.

شاخص بانک‌های S&P ۵۰۰ در روز دوشنبه 3.1 درصد افزایش یافت. دلیل آن اخبار مثبتی بود مبنی بر اینکه First Citizens BancShares سپرده‌ها و وام‌های بانک سیلیکون ولی را که در اوایل ماه جاری ورشکست شد پوشش می‌دهد.

نشانه‌های ثبات در این بخش حیاتی باعث کاهش تقاضا برای دلار شده است که معمولا به عنوان پناهگاه امن در مواقع استرس تلقی می‌شود.

شاخص دلار در ۸ مارس به بالاترین سطح سه ماهه 105.88 صعود کرده بود، اما در هفته گذشته با نوسانات به وجود آمده به دلیل مشکلات پیش آمده بانکی، به 101.91 سقوط کرد.

تلاطم در بخش بانکی همچنین انتظارات بازار را از مسیر احتمالی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تغییر داده است! اکثرا انتظار دارند که روند افزایش نرخ بهره در ماه می‌ متوقف شود.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.