Search
Close this search box.

صورتجلسه فدرال رزرو در مورد مسیر نرخ بهره آمریکا چه خواهد گفت؟

 سرمایه‌گذاران و تحلیلگران بازار مشتاقانه منتظر انتشار صورت‌جلسه فدرال رزرو از نشست نوامبر آن هستند که قرار است روز سه‌شنبه منتشر شود. انتظار می‌رود این صورت‌جلسه بینش مهمی در موردبحث‌های داخلی فدرال رزرو در مورد احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره در سال جاری ارائه دهد.

 فدرال رزرو در نشست نوامبر خود نرخ بهره را در محدوده ۵.۲۵-۵.۵ درصد نگه داشت و دومین نشست متوالی بدون افزایش نرخ را رقم زد. این تصمیم منعکس‌کننده استراتژی فدرال رزرو برای مشاهده داده‌های تورم برای سنجش اینکه آیا سیاست‌های پولی فعلی به طور مؤثر تورم را مدیریت می‌کنند یا خیر.

 جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قبلاً اشاره کرده بود که شاخص‌های اقتصادی قوی، مانند بازار کار قوی و مخارج مصرف‌کننده قوی، ممکن است اقدامات بیشتری را برای دستیابی به هدف تورم ۲ درصدی فدرال رزرو ضروری کند.

 بااین‌حال، آخرین داده‌های تورم نشان می‌دهد که رشد کمتر از حد انتظار در اکتبر به ۳.۲ درصد رسیده است که نسبت به سپتامبر ۳.۷ درصد و اولین کاهش در چهار ماه گذشته کاهش‌یافته است. این قرائت ملایم‌تر تورم، معامله‌گران را به این باور رسانده است که فدرال رزرو ممکن است چرخه افزایش نرخ بهره را به پایان رسانده باشد. حتی یک تغییر در انتظارات بازار وجود دارد و معامله‌گران اکنون کاهش نرخ بهره را در اوایل ماه می ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌کنند.

 در اروپا، سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر انتشار آخرین نظرسنجی شاخص مدیران خرید (PMI) در روز پنجشنبه هستند. پیش‌بینی می‌شود که این نظرسنجی بهبود جزئی را در فضای تجاری اروپا در این ماه‌نشان دهد و به‌احتمال شروع به تثبیت شرایط اقتصادی علی‌رغم ادامه انقباض اشاره دارد.

انتظار می‌رود که PMI ترکیبی منطقه یورو از ۴۶.۵ به ۴۷ افزایش یابد که نشان‌دهنده یک بازگشت متوسط است؛ اما همچنان زیر ۵۰ علامت است که رشد را از انقباض متمایز می‌کند.

 در بریتانیا، اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند استقراض بخش دولتی در ماه اکتبر به طور قابل‌توجهی کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی باشد که می‌تواند انعطاف‌پذیری بیشتری را برای صدراعظم در اقدامات مالی آتی خود باهدف تقویت اقتصاد فراهم کند.

 بااین‌حال، انتظار می‌رود دفتر بودجه چشم‌انداز اقتصادی خود را کاهش دهد و با پیش‌بینی بانک مرکزی انگلیس مبنی بر عدم رشد در دو سال آینده و هزینه‌های بالاتر خدمات بدهی به دلیل افزایش نرخ‌های بهره، هماهنگی بیشتری داشته باشد. این وضعیت اقتصادی چالش‌برانگیز احتمالاً توسط شاخص‌های PMI شفاف‌تر خواهد شد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات