Search
Close this search box.

پیش بینی سرمایه گذاران برای کاهش زودتر از انتظار نرخ بهره در منطقه یورو و بریتانیا

 سرمایه‌گذاران اکنون پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک انگلستان ممکن است زودتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، شروع به کاهش نرخ‌های بهره کنند، درحالی‌که داده‌های اخیر نشان می‌دهد هم منطقه یورو و هم بریتانیا به دوره رکود نزدیک می‌شوند.

 علی‌رغم کاهش تورم، هر دو بانک مرکزی به همراه فدرال رزرو ایالات متحده، در آخرین نشست‌های خود، با اذعان به تأخیر در تأثیر انقباض پولی قبلی بر تقاضای مصرف‌کننده و رشد اقتصادی، نرخ‌های بهره را بدون تغییر نگه داشته‌اند.

 بااین‌حال، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، هشدار داده‌اند که مبارزه با تورم هنوز به پایان نرسیده است، و این نشان می‌دهد که برای بررسی کاهش نرخ‌ها خیلی زود است.

 داده‌های اقتصادی اخیر انتظارات بازار را به طور قابل‌توجهی تغییر داده است. خرده‌فروشی ضعیف بریتانیا و ارقام ضعیف تولید صنعتی منطقه یورو این باور را تقویت کرده است که بانک‌های مرکزی بزرگ ممکن است در سال آینده کاهش‌های متعدد نرخ‌ها را اعمال کنند و اولین کاهش در اوایل ژوئن پیش‌بینی می‌شود.

Untitled 8

 این تغییر قابل‌توجهی را نسبت به اوایل ماه اکتبر نشان می‌دهد، زمانی که سرمایه‌گذاران کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا و BoE را به ترتیب تا سپتامبر ۲۰۲۴ و اوایل سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی نمی‌کردند. عمق و زمان رکود پیش‌بینی‌شده در اروپا و بریتانیا در سال ۲۰۲۴ به‌عنوان عوامل کلیدی در تعیین زمان وقوع این کاهش نرخ‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 کریس تشماچر از مدیریت سرمایه‌گذاری حقوقی و عمومی پیشنهاد می‌کند که بانک‌های مرکزی ممکن است در واکنش به رکود اقتصادی، نرخ‌ها را بیشتر کاهش دهند.

 داده‌های اضافی منتشر شده در این هفته تصویری از اقتصاد کلان تیره‌وتار را نشان می‌دهد، به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود منطقه یورو در سال ۲۰۲۳ تنها ۰.۶ درصد رشد کند که کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است. نرخ بیکاری فرانسه به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است و خرده‌فروشی بریتانیا به پایین‌ترین حد خود از فوریه ۲۰۲۱ رسیده است.

با وجود داده‌های نگران‌کننده، بریتانیا در ماه اکتبر شاهد کاهش قابل‌توجهی بیشتر از انتظارات تورم بود که به انتظارات برای کاهش نرخ‌ها در سال آینده دامن زد.

 تحلیلگران معتقدند بانک انگلستان ممکن است در اوایل ماه مه نرخ بهره را کاهش دهد. این چشم‌انداز اقتصادی در حال تحول نشان می‌دهد که بانک‌های مرکزی در حال آماده‌سازی برای تنظیم استراتژی‌های خود در پاسخ به چالش‌های اقتصادی پیشرو هستند.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات