صرافی کوینکس هک شد | واریز و برداشت موقتا به حالت تعلیق درآمد

بر اساس گزارش رسمی از طرف اکانت صرافی کوینکس در ۱۲ سپتامبر، این صرافی دچار نقض امنیتی شده و مقداری از دارایی کیف پول آن هک شد.

کوینکس در توییتی اعلام کرد که یک حادثه امنیتی را شناسایی کرده است که شامل برداشت‌های غیرعادی از هات ولت (Hot Wallet) این صرافی بوده است.

این صرافی تراکنش‌های غیرمجاز شامل اتریوم (ETH)، ترون (TRX) و پالیگان (MATIC) را شناسایی کرد. اظهارات بعدی از حساب‌های بین المللی کوینکس نشان می‌دهد که یک آدرس ریپل علاوه بر آن‌ها، تحت تأثیر این حادثه قرار گرفته است.

کوینکس گفت که هنوز ارزش زیان خود را تعیین نکرده است اما میزان آسیب دیده را “بخش بسیار کوچکی” از دارایی‌های خود توصیف کرد. در این توییت نوشت:

ما به همه کاربران اطمینان می‌دهیم: دارایی‌های شما امن و دست نخورده است. طرف‌های آسیب‌دیده برای هر گونه ضرر و زیان ناشی از این نقض ۱۰۰٪ غرامت دریافت خواهند کرد. برای امنیت بیشتر، خدمات واریز و برداشت موقتاً به حالت تعلیق درآمده و پس از بررسی کامل از سر گرفته خواهد شد.

Cyvers Alerts، یک شرکت امنیتی مستقل، در ابتدا این حادثه را کشف کرد. ددی لاوید، مدیر عامل Cyvers Alerts، گفت که شرکت او “تلاش‌های قابل توجهی برای تماس با تمام مدیران شرکت انجام داده است.” او اشاره کرد که کوینکس پاسخی نداده است، زیرا او از صرافی خواست برای اطلاعات بیشتر در مورد تهدید با شرکت او تماس بگیرد.

Cyvers Alerts تخمین زده می‌شود که هکرها حدود ۲۷ میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت برده‌اند.. این مبلغ شامل ۱۸/۱۲ میلیون دلار اتریوم، ۸/۵ میلیون دلار ترون و ۲۹۱ هزار دلار رمزارز متیک است. تعداد زیادی توکن ERC-20 دیگر نیز در این میان گنجانده شده است.

Cyvers پیشنهاد کرد که این شرکت ممکن است به طور تصادفی کلیدهای خصوصی آدرسی را فاش کرده باشد یا اجازه نقض کنترل دسترسی را داده باشد.

آدرس کیف پول هکرها شناسایی شد

تیم کوینکس پیگیری‌های لازم را انجام داد و آدرس‌های مهاجم مخرب را پیدا و آن‌ها را ایزوله کرد:
$ETH:

  • 0xce013682eddefaca8c94fe56a43a04212ebe4673
  • 0x8bf8cd7F001D0584F98F53a3d82eD0bA498cC3dE
  • 0xCC1AE485b617c59a7c577C02cd07078a2bcCE454
  • 0x483D88278Cbc0C9105c4807d558E06782AEFf584

$BTC:

  • 1BHNb9UJy4cWFB5wywZkTVgoNB4JbFmswH

$TRON:

  • TP75t6owoqXxskLq6FB2R37PymNTmohq9L
  • TPFUjxQzG88Vwynrpj2W61ZAkQ9W2QYgAQ

$XRP:

  • rpQxVcjVF2fC23r3xKyJS53jw8d5SRhZQf

در حال حاضر کوینکس با پروژه‌هایی کریپتویی تحت تاثير قرار داده شده در تماس است تا بتواند راه حلی پیدا کند.
کوینکس اعلام کرده از پروژه‌های کریپتویی و همین طور سایر صرافی‌ها می‌خواهیم که مواظب باشند و اگر فعالیت مشکوکی از آدرس‌های بالا مشاهده کردند، به سرعت با کوینکس ارتباط برقرار کنند.

ریزش قیمت توکن کوینکس

پس از اعلامیه هک شدن صرافی کوینکس، توکن این صرافی به شدت ریزش کرد و با افتی ۱۲ درصدی به قیمت ۰/۰۲۴ دلار رسید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

2 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
king

هر کسی این صرافی را هک کرده باید برایش مدال رابین هود رمز ارزها را داد
،شاید بهترین خبر جامعه رمز ارز بدون حقه و کلک را شنیدیم
،عمری این صرافی با تمام روش های کاهبرداری ،به حساب های کاربران خود که با هزاران تبلیغات عوام فریبانه این صرافی در آنجا حساب باز کرده بودند ،دست درازی کرده و با عناوین مختلف من جمله عدم پشتیبانی از رمز ارزهای که خودش لیست کرده و اگر دقت کنید ،هر روز دهها رمز ارز را لیست کرده و دهها رمز ارز دیگه را خارج میکند ،و حتی طرف نمیتواند رمز ارز را خارج کند،لیکوئید کردن های به قول خودشان حراجی هلندی ،هزاران حقه دیگر حالا یک بار هم خودش به حراجی هلندی خورد ،
خخخخ
هر کسی این کار را کرده فرشته ای از سمت خدا بود،دستت درد نکنه،
تو دل خیلی ها را شاد کردی ،
درسته مسولین این صرافی مثل ربات فقط دلار را میشناسن ،و به خدا هم اعتقاد ندارن ،
اما روزی خواهد رسید که صاحبان این صرافی نامرد کاسه گدائی دستشون بگیرن و بدانند که چوب خدا صدا ندارد ،
بازم باید تبریک گفت به این دلاور که حساب این ناجوانمردان را هک کرد ،
موضوع خطاب فقط بابت این صرافی و گرنه بنده با دیگر صرافی ها که درست کار میکنن کاری ندارم ، مثال صرافی کوکوین که باید مدال درستکاری را به او داد،
راه در جهان یکیست و آنهم راه راستیست

king

هر کسی این صرافی را هک کرده باید برایش مدال رابین هود را داد،شاید بهترین خبر زندگی ام را شنیدیم ،عمری این صرافی با تمام روش های کاهبرداری دست درازی به حساب های مردم به هر نوع حساب سازی ،لیکوئید کردن های به قول خودشان حراجی هلندی کرد ،یک بار هم یک ذره خودش خورده ،هر کسی این کار را کرده یک فرشته ای از سمت خدا بوده ،دستت درد نکنه فقط بابت این صرافی و گرنه بنده با دیگر صرافی ها که درست کار میکنن کاری ندارم ،

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥