Search
Close this search box.

مقایسه صرافی MoonXbt و صرافی‌های کوینکس و بینگ ایکس

امروزه در دنیای جدید و تازه ایجاد شده کریپتوکارنسی شاهد فعالیت تعداد بی شماری صرافی و واسطه‌های مختلف هستیم. این صرافی‌ها عموما در دو پلتفرم متمرکز و غیر متمرکز به چشم می‌خورد. هرکدام ازین صرافی‌ها خدمات و امکانات متنوع و خاصی را برای کاربران خود فراهم کردند.

در مطلب امروز به مقایسه سه صرافی بینگ ایکس، مون ایکس بی تی و کوینکس خواهیم پرداخت و تمام مواردی که برای فعالیت یک کاربر در صرافی اهمیت دارد را باهم بررسی و مقایسه خواهیم کرد با ما همراه باشید.

exchange in cryptocurrency

امکان فعالیت ایرانیان

با توجه به تحریم‌ای بین المللی که علیه شهروندان و کشور ایران وجود دارد، بسیاری از پلتفرم‌ها و صرافی‌های خارجی به شهروندان ایرانی خدماتی ارائه نمی‌دهند و اجازه احراز هویت کاربران ایرانی را ندارند. از این رو، مهم ترین مسئله ای که کاربران ایرانی قبل از ثبت نام در هر صرافی خارجی آن را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند، اجباری بودن یا نبودن احراز هویت و موضع گیری صرافی مورد نظر در برابر کاربران ایرانی است.

فعالیت ایرانیان در صرافی مون ایکس بی تی

در حال حاضر بیش از 60 کشور در سراسر جهان به خدمات MoonXBT دسترسی دارند. ویتنام، اندونزی، مالزی، کامبوج، هند، آمریکای لاتین و روسیه تنها چند کشوری هستند که این صرافی خدمات خود را ارائه می دهد که در میان آنها، MoonXBT اکنون یکی از سه صرافی اصلی ارزهای دیجیتال در ویتنام است و در حال بهبود است. حجم معاملات روزانه MoonXBT اکنون با بیش از 200000 کاربر به 300 میلیون USDT رسیده است.

صرافی ارز دیجیتال مون ایکس بی تی (MoonXbt) به صراحت در قسمت قوانین خود اعلام کرده است که با فعالیت کاربران ایرانی در پلتفرم خود مشکلی ندارد و ایرانیان قادر به ساخت حساب و معامله در این صرافی هستند. طبق ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیبانی این صرافی، به صورت قطعی مشخص شد که مشکلی برای فعالیت ایرانیان در این صرافی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که احراز هویت (KYC) در صرافی MoonXbt اجباری نیست و کاربران می‌توانند بدون تکمیل کردن این موارد به معامله در این صرافی بپردازند اما برای برداشت وجوه لازم است که احراز هویت خود را تکمیل کنند.

موضع گیری صرافی بینگ ایکس در برابر ایرانیان

صرافی ارز دیجیتال بینگ ایکس (Bingx) در قسمت قوانین خود اشاره‌ای به موضع‌گیری و ارائه خدمات به کاربران ایرانی نداشته است.

برای پیگیری این موضوع کارشناس ایران بروکر با پشتیبان صرافی ارتباط برقرار کرده و خواستار اطلاعاتی در مورد فعالیت ایرانیان در این صرافی شد. کارشناس پاسخ داد ایرانیان می‌توانند بدون هیچ مشکلی در این صرافی فعالیت کنند.

همچنین احراز هویت در این صرافی اجباری نبوده و کاربران می‌توانند بدون تکمیل فرایندهای احراز هویت در این صرافی فعالیت کنند و تا 50 هزار دلار در روز برداشت داشته باشند.

ثبت نام و فعالیت ایرانیان در صرافی کوینکس

صرافی کوینکس یکی دیگر از صرافی‌هایی است که بعد از اجباری شدن احراز هویت صرافی بایننس تعداد زیادی معامله‌گر به این صرافی کوچ کردند.

صرافی ارز دیجیتال کوینکس مشکلی با فعالیت کاربران ایرانی نداشته و همچنین سخت گیری‌های زیادی برای کاربران ایرانی در نظر نمی‌گیرد. به نظر می‌رسد این صرافی برای جذب سرمایه کاربران ایرانی برنامه‌های ویژه ای در نظر دارد.

لازم به ذکر است احراز هویت در این صرافی اجباری نبوده و کاربران می‌توانند بدون انجام فرایندهای احراز هویتی در این صرافی فعالیت کرده و تا روزانه 10 هزار دلار برداشت داشته باشند.

بررسی اعتبار سه صرافی MoonXbt, Bingx و Coinex

در بحث اعتبار سنجی صرافی‌های خارجی مواردی مثل سال تاسیس، نداشتن سابقه هک، رتبه در کوین مارکت کپ، حجم معاملات و… از اهمیت بالایی برخوردار است.

صرافی ارز دیجیتال مون ایکس بی تی در کوین مارکت کپ لیست نشده است. این صرافی در سال 2021 تاسیس شده و یک پلتفرم تازه تاسیس به شمار می‌رود. دفتر مرکزی این صرافی در جزایر کیمن قرار دارد و حجم معاملات روزانه آن در حدود 380 میلیون دلار است.

صرافی بینگ ایکس در رتبه 47 کوین مارکت کپ قرار دارد و حجم معاملات روزانه این صرافی به 870 میلیون دلار در روز می‌رسد. این صرافی در سال 2018 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در سنگاپور قرار دارد.

صرافی ارز دیجیتال کوینکس در کوین مارکت کپ لیست شده و در رتبه 66 رده بندی مربوط به صرافی‌ها قرار دارد. حجم معاملات روزانه این پلتفرم در حدود 30 میلیون دلار در روز است. کوینکس در سال 2017 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ قرار دارد.

مقایسه میزان کارمزدهای دریافتی

موضوع کارمزدهای دریافتی یک صرافی جزو مواردی است که برای اکثر کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی اهمیت ویژه ای دارد. در این بخش کارمزدهای دریافتی این سه صرافی را باهم مقایسه و بررسی می‌کنیم.

fees

کارمزدهای صرافی مون ایکس بی تی

صرافی مون ایکس بی تی در معاملات اسپات خود به ازای سفارشات میکر و تیکر میزان 0.1 درصد کارمزد از کاربران خود دریافت می‌کند.

همچنین کارمزد معامله در بازارهای فیوچرز (Futures) برای میکر 0.025  درصد و برای تیکر 0.75 درصد است.

کارمزدهای صرافی بینگ ایکس

بینگ ایکس در معاملات اسپات خود کارمزدهای متفاوت و متغییری نسبت به جفت ارز معاملاتی مورد نظر از کاربران خود دریافت می‌کند. به طور میانگین مقدار این کارمزدها به 0.045 می‌رسد.

این صرافی در قسمت معاملات فیوچرز خود نیز به ازای سفارشات میکر (Maker) 0.02 درصد و تیکر (Taker) 0.04 درصد کارزمد از مشتریان خود دریافت می‌کند.

کارمزدهای صرافی کوینکس

صرافی ارز دیجیتال کوینکس از مشتریان خود در معاملات اسپات به ازای سفارشات میکر و تیکر 0.2 درصد کارمزد دریافت می‌کند.

همچنین کارمزد معاملات فیوچرز در این صرافی برای سفارشات میکر 0.03 درصد و تیکر 0.05 درصد است.

لازم به ذکر است میران کارمزدها دریافتی این سه صرافی در مقایسه با باقی صرافی‌های هم رده میزان معقول و قابل قبولی است و تفاوت زیادی با دیگر صرافی‌ها ندارد.

جدول مقایسه صرافی Moonxbt و صرافی‌های کوینکس و بینگ ایکس

نام صرافیامکان فعالیت کاربران ایرانیکارمزدسوشال تریدبازار فیوچرزلینک ثبت نام
مون ایکس بی تیوجود دارد0.1داردداردثبت نام
کوینکسوجود دارد0.2نداردداردثبت نام
بینگ ایکسوجود دارد0.05نداردداردثبت نام

جمع بندی

در این مقاله سعی شد سه صرافی مون ایکس بی تی، بینگ ایکس و کوینکس که در میان کاربران ایرانی رایج هستند برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

MoonXBT، یک پلتفرم معاملاتی اجتماعی بین المللی، با پتانسیلی کامل از معاملات اجتماعی Social trading ارائه کرده است. علاوه بر این، خدمات معاملات اجتماعی مانند ابزار «کپی ترید» خود را معرفی می‌کند که به معامله‌گران اجازه می‌دهد از معاملات سایر افراد با تجربه «کپی» کنند، به این معنی که سفارش‌های آن‌ها بر اساس رویکرد معامله‌گری که دنبال می‌کنند به‌طور خودکار اجرا می‌شوند. معاملات کپی شده از صرفه جویی در زمان و امکان بهبود عملکرد معاملات سود می برند.

این صرافی‌ها در سطوح مختلف تقریبا باهم برابر هستند و اختلاف چشم‌گیری ندارند. صرافی بینگ ایکس در میان دو رقیب دیگر از جایگاه و حجم معاملات بهتری برخوردار است.

ایران بروکر همواره تلاش می‌کند بررسی‌های خود را با صداقت و درستی انجام دهد تا کاربران بسته به نیازهای خود بهترین انتخاب‌ها را داشته باشند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات