Search
Close this search box.

کاهش قیمت نفت با گسترش نگرانی ها در سمت عرضه

قیمت‌های آتی نفت روز سه‌شنبه کاهش را تجربه کردند، زیرا نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضا به دلیل کاهش رشد اقتصاد جهان، احتمال کاهش بیشتر عرضه توسط اوپک و متحدانش از جمله روسیه را تحت‌الشعاع قرار داده است.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۰.۴ درصد یا ۳۶ سنت کاهش به ۸۱.۹۶ دلار در هر بشکه و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۰.۴ درصد یا ۳۳ سنت کاهش به ۷۷.۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

 افت اخیر علی‌رغم افزایش تقریباً ۲ درصدی در روز دوشنبه اتفاق افتاد پس از آن که گزارش‌هایی مبنی بر اینکه اوپک پلاس، ممکن است در نشست آتی خود در ۲۶ نوامبر، کاهش بیشتر عرضه نفت را در نظر بگیرد.

 در مواجهه با شاخص‌های اقتصادی نامشخص از اقتصادهای بزرگی مانند ایالات متحده و چین تغییر بازار به سمت موضع محتاطانه به دلیل نگرانی‌های مداوم در مورد تقاضا است. Tsuyoshi Ueno، اقتصاددان ارشد در مؤسسه تحقیقاتی NLI، خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران برای تأیید تصمیم واقعی اوپک پلاس، رویکرد انتظار را اتخاذ می‌کنند.

 اکنون تمرکز بر شاخص‌های مختلف اقتصادی و سطوح موجودی نفت خام ایالات متحده برای سنجش روند تقاضای جهانی است. علاوه بر این، انتظار می‌رود کاهش ارزش دلار آمریکا از قیمت نفت حمایت کند.

 از اواخر سپتامبر، بازار نفت شاهد کاهش حدود ۱۶ درصدی بوده است، درحالی‌که تولید نفت خام ایالات متحده در بالاترین حد خود باقی‌مانده است و نگرانی‌ها در مورد رشد تقاضا، به‌ویژه از سوی چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت در جهان، باقی‌مانده است. فعالان بازار همچنین به دنبال نشانه‌های از تخریب تقاضا به دلیل رکود بالقوه ایالات متحده در سال ۲۰۲۴، همراه با هشدار هفته گذشته Walmart،بزرگ‌ترین خرده‌فروش ایالات متحده، در مورد کاهش تورم احتمالی هستند.

 در مورد عرضه، پیش‌بینی می‌شود که اوپک پلاس ممکن است کاهش عرضه نفت را در سال آینده تمدید یا تعمیق بخشد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5
دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات