باینری آپشن چیست و چگونه کار می‌کند؟ معرفی بهترین پلتفرم‌های باینری آپشن در ایران و جهان

باینری آپشن چیست

قراردادهای باینری آپشن (Binary option) ریسک مشخص و نتایج واضحی را ارائه می‌دهند. این قراردادها با نام «باینری یا دودویی» شناخته می‌شوند زیرا در زمان انقضا تنها دو نتیجه ممکن وجود دارد: یا سود از پیش تعریف‌شده‌ای را کسب می‌کنید یا پولی را که برای باز کردن معامله پرداخت کرده‌اید از دست می‌دهید.

این موضوع تصمیم‌گیری شما در زمان معامله‌گری را آسان‌تر می‌کند، زیرا دقیقاً می‌دانید اگر بازار در خلاف میل شما حرکت کند، چه مقدار از پول خود را ممکن است از دست بدهید و اگر بازار به شکلی که پیش‌بینی کرده بودید رفتار کند، مقدار دقیق سود شما مشخص است و برای همین این معاملات به یک روش کنترل‌شده ولی هیجان‌انگیز برای معامله تبدیل شده است.

باینری آپشن چیست؟

باینری آپشن یک ابزار مالی است که هر معامله را به یک سوال ساده «بله» یا «خیر» تبدیل می‌کند. شما پیش‌بینی که آیا بازار در زمان خاصی بالاتر از قیمت مشخصی خواهد بود یا خیر. اگر فکر می‌کنید این طور است، خرید می‌کنید و اگر فکر می‌کنید قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کنند، دارایی‌های خود را می‌فروشید.

باینری آپشن

زمانی که سفارشی را برای یک قرارداد باینری آپشن باز می‌کنید، شما در واقع به جای اینکه قسمتی از دارایی‌های بازار را خریداری کنید، در مورد جهت حرکت آن حدس می‌زنید. قیمت قراردادها همیشه بین ۰ تا ۱۰۰ دلار است.

کاربرد باینری در علوم کامپیوتر (جهت ارائه اطلاعات بیشتر)

در علوم کامپیوتر، باینری (Binary) یک سیستم عددی دوتایی است که در آن اعداد و اطلاعات با استفاده از دو حالت یا وضعیت متمایز نمایش داده می‌شوند؛ این حالت‌ها معمولاً با 0 و 1 نمایش داده می‌شوند. به عبارت دیگر، باینری سیستمی است که از دو عدد 0 و 1 برای نمایش اطلاعات استفاده می‌کند. این سیستم به دلیل سادگی و سازگاری با تراشه‌ها و سیستم‌های الکترونیکی به عنوان زبان ماشینی در کامپیوترها به کار می‌رود.

در سیستم باینری، هر رقم از یک عدد نمایانگر توان‌هایی از عدد 2 است. از آنجا که هر رقم تنها می‌تواند مقدار 0 یا 1 را داشته باشد، نمایش اعداد به صورت دودویی به صورت انتخاب‌های مستقل از یکدیگر انجام می‌شود. برای مثال، عدد دودویی “1010” معادل با عدد دسیمال 10 است، زیرا:

(1 * 2^3) + (0 * 2^2) + (1 * 2^1) + (0 * 2^0) = 8 + 0 + 2 + 0 = 10

استفاده از باینری در علوم کامپیوتر اساسی‌ترین سیستم عددی است و به علت استفاده مداوم آن در سخت‌افزارها، برنامه‌نویسی، شبکه‌ها و سایر جنبه‌های کامپیوتری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

باینری آپشن چگونه کار می‌کنند؟

یک قرارداد باینری آپشن را سه عنصر کلیدی تشکیل می‌دهد. این عناصر عبارتند از:

۱- بازار مبنا: بازاری است که برای معامله انتخاب می‌کنید – این بازار می‌تواند فارکس، شاخص‌های بورسی، کالاها و یا رویدادها را ارائه دهد.

۲- قیمت اجرا: این سطح قیمت بسیار مهم است. قیمت اجرا به عنوان اصلی ترین مولفه در فرآیند تصمیم‌گیری برای معاملات باینری آپشن محسوب می‌شود – برای باز کردن یک پوزیشن، باید تصمیم بگیرید که آیا به نظر شما حرکات بازار مبنا بالاتر از قیمت اجرا خواهد بود یا پایین‌تر از آن.

۳- تاریخ و زمان انقضا: شما می‌توانید قراردادهای باینری آپشن را برای نهایتاً یک هفته با مدت زمان کوتاه‌تر از پنج دقیقه معامله کنید.

شما می‌توانید با قراردادهای باینری آپشن در چهار بازار معامله کنید:

 1. فارکس
 2. شاخص‌های بورس 
 3. کالاها
 4. رویدادها

قراردادها در تمام ساعات شبانه‌ روز در دسترس هستند.  

معامله‌گران به دلیل ارائه ریسک تعریف‌شده و جذابیت در معامله‌گری، قراردادهای کوتاه‌مدت را به جای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت انتخاب می‌کنند. باینری آپشن فرصتی است که می‌تواند توسط تمام افراد با هرگونه تجربه‌ای مورد بررسی قرار گیرد.

مفهوم معامله باینری آپشن 

معامله کردن با باینری آپشن به مانند پرسیدن یک سوال ساده است: آیا بازار در این زمان مشخص بالاتر از این قیمت قرار می‌گیرد؟ اگر فکر می‌کنید بله، خرید می‌کنید و اگر فکر می‌کنید خیر، دارایی‌های خود را می‌فروشید.

ارزش باینری آپشن‌ها بین ۰ تا ۱۰۰ دلار است، بنابراین شما تصمیم می‌گیرد که چه مقدار از سرمایه خود را به خطر بیندازید. هر قرارداد حداکثر سود و حداکثر زیان ممکن را به شما نشان می‌دهد، بنابراین همیشه تصمیم‌گیری آگاهانه خواهید داشت و ضرر شما به طور خودکار افزایش پیدا نمی‌کند.

اگر معامله موفق باشد، پرداختی ۱۰۰ دلاری دریافت می‌کنید، بنابراین سود شما معادل ۱۰۰ دلار، منهای پولی که برای باز کردن معامله پرداخت کرده‌اید خواهد بود. اگر معامله شما اشتباه باشد، پولی دریافت نخواهید کرد. این بدان معناست که سرمایه‌ درگیر خود را از دست داده‌اید، و نه چیز دیگری، زیرا ریسک شما محدود شده است.

اگر قصد داشتید از قرارداد خود پیش از زمان انقضای آن خارج شوید، می‌توانید سفارش دیگری را برای بستن پوزیشن باز کنید، تا ضرر شما محدود شود یا مقدار سود خود را قفل کنید.

چگونه با باینری آپشن معامله کنیم؟

 1. دانستن روند بازار
 2. انتخاب بازار مورد نظر برای معامله
 3. انتخاب قیمت اجرا و تاریخ انقضا 
 4. قرار دادن معامله 
 5. منتظر انقضای قرارداد بمانید یا معامله‌ی خود را زودتر از موعد ببندید 

معامله‌گری با قراردادهای باینری آپشن فرآیند ساده‌ای است، اما درک زیر و بم بازارهای مبنا و انتخاب فرصت‌های معاملاتی مناسب نیازمند تحقیق و بررسی است. 

مثالی برای باینری آپشن

مثالی از چگونگی معامله با قراردادهای باینری آپشن را در بخش زیر می‌بینید که با استفاده از جفت ارز EUR/USD انجام شده است:

EUR/USD > ۱/۱۶۰۰ (ساعت ۳ صبح)

زمان انقضای معامله ساعت ۳ صبح است. به طور ساده، این باینری آپشن از شما می‌پرسد: آیا جفت ارز EUR/USD تا ساعت ۳ صبح بالاتر از ۱/۱۶۰۰ خواهد بود یا خیر؟

اگر فکر می‌کنید بله، آنگاه خرید می‌کنید. و اگر فکر می‌کنید خیر، می‌فروشید.

در این مثال فرض می‌کنیم شما خرید کرده‌اید.

در این صورت، دو نتیجه وجود خواهد داشت:

۱- قیمت شاخص در ساعت ۳ صبح در ۱/۱۶۰۰ یا پایین‌تر آن قرار می‌گیرد. چنین چیزی بدین معناست که این بار پرداختی دریافت نمی‌کنید و سرمایه‌‌ای که برای باز کردن معامله قرار داده‌اید را از دست خواهید داد. در این صورت، به جای شما یک فروشنده سود می‌کند.

۲- قیمت شاخص مبین برای یک ثانیه و یا بیشتر در بالای ۱/۱۶۰۰ قرار می‌گیرد. پرداختی شما ۱۰۰ دلار می‌شود.

باینری آپشن چیست

اگر نمی‌خواهید تا زمان انقضا منتظر بمانید، این امکان را دارید که از پوزیشن خود با قیمت فعلی بازار خارج شوید. سود یا زیان شما در این حالت اختلاف بین قیمت ورودی و قیمت خروجی خواهد بود.

باینری آپشن در ایالات متحده چگونه نظارت می‌شود؟

باینری آپشن در ایالات متحده توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نظارت می‌شود و فقط مجاز به انجام معاملات باینری آپشن در یک صرافی مشخص‌شده توسط CFTC هستید. CFTC یک نهاد دولتی در آمریکاست که روی بازارهای مشتقات نظارت می‌کند و فعالیت آن در جهت حفاظت از فعالین بازار و عموم از کلاهبرداری، دستکاری بازار، سوءاستفاده و خطرهای سیستمی انجام می‌شود.

مزایای قراردادهای باینری آپشن

مانند هر نوع ابزار مالی دیگری، مزایا و محدودیت‌هایی در معامله با قراردادهای باینری آپشن وجود دارد.

مزایای کلیدی معامله با قراردادهای باینری آپشن به شرح زیر است:

فرصت کسب سود بدون توجه به جهت بازار: شما می‌توانید بسته به پیش‌بینی‌های خود در بازار خرید و فروش کنید.

ریسک ثابت: شما تمام نتایج ممکن (میزان ضرر و سود احتمالی) را پیش از معامله می‌دانید که به شما اجازه می‌دهد ریسک خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید.

سوالات ساده بله و خیر: اگر به تازگی وارد حوزه تریدینگ شده‌اید، قراردادهای باینری آپشن می‌توانند مقدمه خوبی برای بازارها باشند. به همین ترتیب، حتی اگر یک معامله‌گر با تجربه‌تر هم هستید، باینری آپشن می‌تواند بخش مهمی از برنامه معاملاتی شما را تشکیل دهد.

وجود قابلیت بستن یک معامله زودتر از موعد: اگر می‌خواهید یک معامله را زودتر ببندید تا سود خود را حفظ یا ضررها را محدود کنید، می‌توانید معامله دیگری باز کنید. 

نکات مهمی که باید برای محافظت از خود، پیش از معامله با قراردادهای باینری آپشن مدنظر داشته باشید:

باید انضباط شخصی داشته باشید. مانند هر نوع دیگر از ابزارهای مالی، باید منضبط باشید و ریسک خود را مدیریت کنید. در مورد استراتژی‌های مدیریت ریسک اطلاعات خود را افزایش دهید.

منابع یادگیری باینری آپشن ممکن است محدود باشند.

از مهارت خود استفاده کنید. باید بازارها را به طور کامل بشناسید، از مهارت خود استفاده کنید و اگر می‌خواهید معامله‌گر موفقی شوید، یک برنامه معاملاتی واضح داشته باشید.  

فارکس بهتر است یا باینری آپشن؟

جواب این سوال برای اکثر تریدرهای با تجربه کاملا واضح است پس اگر به این صفحه مراجعه کرده‌اید به احتمال زیاد به تازگی شروع به یادگیری و معامله در بازار فارکس یا باینری کرده‌اید.

در این مطلب به مقایسه این دو بازار پرداخته‌ایم و در پایان، شما جواب خود را خواهید گرفت. پس درادامه با ما همراه باشید.

معاملات باینری آپشن

به طور خلاصه باینری آپشن نوعی معامله در بازار است که به نوعی، ساده‌ شده‌ی بازار فارکس است.

در باینری آپشن شما باید در مورد این که یک نماد معاملاتی، قرار است در آینده سودده یا ضرر ده باشد تصمیم بگیرید.

از نام باینری آپشن نیز کاملا واضح است که شما فقط دو گزینه دارید، یا تمام سرمایه‌ای که وارد معامله کرده‌اید از بین می‌رود و یا در صورت درست بودن پیش‌بینی شما، اصل پولتان به اضافه‌ی سود حاصل از معامله به شما برخواهد گشت.

در باینری آپشن زمان بسیار دارای اهمیت است زیرا شما پیش‌بینی می‌کنید که قیمت در مدت زمانی مشخص، به کدام جهت حرکت می‌کند.

همچنین میزان سود یا ضرر احتمال شما در این نوع معاملات از قبل مشخص است.

بهترین پلتفرم‌های باینری آپشن جهانی

۱- پلتفرم باینری آپشن Pocket Options (پاکت آپشن)

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن به طور کلی با امتیاز ۴/۹ از ۵
 • نکات مثبت: قابلیت کپی تریدینگ و بونوس واریز
 • حداقل واریزی: ۵۰ دلار
 • حداقل مبلغ قابل معامله: ۱ دلار
 • پشتیبانی از اکانت دمو: بله 
 • حداکثر پرداختی: تا ۹۵٪
 • بازارهای قابل معامله: فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال، کالا، ETFها

۲- پلتفرم باینری آپشن Expert Option

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن اجتماعی 
 • نکته مثبت: اجرای سریع معاملات 
 • حداقل واریزی: ۱۰ دلار
 • حداقل مبلغ قابل معامله: ۱ دلار
 • پشتیبانی از اکانت دمو: بله 
 • حداکثر پرداختی: تا ۹۵٪
 • بازارهای قابل معامله: فارکس، سهام، ارزهای دیجیتال، کالا 

۳- پلتفرم باینری آپشن Nadex 

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن برای کابران ایالات متحده 
 • نکته مثبت: رابط کاربرپسند
 • حداقل واریزی: ۲۵۰ دلار
 • حداقل مبلغ قابل معامله: ۱ دلار
 • پشتیبانی از اکانت دمو: بله 
 • حداکثر پرداختی: متغیر
 • بازارهای قابل معامله: فارکس، سهام، کالا 

بهترین پلتفرم‌های باینری آپشن برای ایرانیان

۱- بروکر HYCM (اچ وای سی ام)

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن به طور کلی برای ایرانیان
 • حداقل واریزی: ۱۰۰ دلار
 • پشتیبانی از اکانت دمو: بله 
 • حداکثر پرداختی: متغیر
 • نکات مثبت: پشتیبانی از زبان فارسی – حداکثر لوریج ۱:۵۰۰ – حداقل سود از ۰/۲ پیپ – ثبت شده در دبی، بریتانیا و CySEC 
 • نکات منفی: تنها بازارهای فارکس و CFD پشتیبانی می‌شوند

۲- Olymp Trade 

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن برای مبتدیان 
 • حداقل واریزی: ۱۰ دلار
 • حداقل مبلغ قابل معامله: ۱ دلار
 • حداکثر پرداختی: متغیر
 • نکات مثبت: اکانت دمو ۱۰ هزار دلار – پشتیبانی از زبان فارسی – پشتیبانی از اکانت اسلامی – واریز و برداشت سریع – قابلیت واریز با بیت کوین، تتر و اتریوم 
 • نکات منفی: وضعیت نظارتی نسبتاً‌ ضعیف 

۳- بروکر آلپاری

 • بهترین پلتفرم باینری آپشن از لحاظ خدمات مشتریان 
 • حداقل واریزی: ۵ دلار، پوند یا یورو
 • حداقل مبلغ قابل معامله: ۱ دلار یا یورو
 • پشتیبانی از اکانت دمو: بله 
 • حداکثر پرداختی: تا ۱۰۰٪
 • نکات مثبت: پشتیبانی از زبان فارسی – ساخت اکانت با تنها ۵ دلار – حداکثر ۱:۳۵۰۰ – واریز با بیت کوین 
 • نکات منفی: فقدان پشتیبانی مشتریان ۲۴ ساعته – اسپرد بالا روی برخی از دارایی‌ها 

فارکس یا باینری آپشن، مسئله این است!

اگر بخواهیم بدون حاشیه و توضیحات جواب را به صورت کاملا واضح بدهیم باید بگوییم، اگر شما دارای یک استراتژی معاملاتی با وین ریت(win rate) حداقل 80 درصد هستید، می‌توانید در باینری آپشن سودده باشید.

در غیر این صورت معاملات شما در باینری آپشن کاملا شانسی خواهد بود.

این درحالی است که شما با داشتن یک استراتژی معاملاتی در فارکس که تنها 60 درصد وین‌ریت دارد می‌توانید سودده باشید.

توجه کنید که گرفتن وین ریت بالای 80 درصد در بازار نیازمند تجربه و مهارت بسیار بالایی است و اکثر تریدرها حتی در یک سال اول شروع خود نیز، نمی‌توانند به این میزان از win rate دست پیدا کنند.

البته گفتن صرفا میزان وین‌ ریت معیار مناسبی نیست.

چراکه وین‌ریت تنها در کنار معیار مکمل خود، یعنی ریسک به ریوارد معنا پیدا می‌کند.

در اینجا منظور ما حداقل ریسک به ریوارد یک به یک است.

برای این که شما یک بازار را برای سود گرفتن انتخاب کنید، ابتدا نیاز دارید تا بابت منطقی بودن میزان ریسک در این بازار تحقیق کنید.

پس در ادامه این مطلب، میزان ریسک در این دو بازار را با هم مقایسه می کنیم.

مولفه‌های مقایسه فارکس و باینری آپشن

ماهیت هردو بازار فارکس یا باینری یک چیز است و آن هم تحلیل چارت و آینده‌ی یک نماد است پس میزان ریسک هر دو بازار در این زمینه یکسان است.

اما مولفه‌های بسیار دیگری وجود دارند که این دو بازار را کاملا از هم جدا می‌کنند.

تنوع و اعتبار بروکرها

برای شروع به معامله، در ابتدا ، نیاز دارید تا در یک بروکر مناسب ثبت نام کنید.

در این مرحله شما انتخاب های زیادی در بازار فارکس خواهید داشت اما در بازار باینری آپشن، انتخاب های شما بسیار محدود است.

بروکر های باینری آپشن

همچنین اکثر بروکر های معتبر باینری آپشن، مانند الیمپ ترید، به ایرانیان خدمات نمی‌دهند.

از طرفی بروکرهای باینری آپشنی که با کاربران ایرانی، کار می کنند، عمدتا دارای رگوله‌ی معتبری نیستند.

پیشنهاد می‌شود برای انتخاب بهترین بروکر فارکس، متناسب با نیاز های خودتان، به صفحه بررسی بروکر در سایت ما، مراجعه کنید.

ریسک به ریوارد در باینری آپشن و فارکس

اگر در بازار باینری آپشن توانستید بروکر مناسب و معتبری را پیدا کنید تازه اولین مرحله‌ از این مسیر پر پیچ‌ و خم را طی کرده‌اید!

زمانی که شما می‌خواهید دو استراتژی معاملاتی را مقایسه کنید، مسئله ریسک به ریوارد، یکی از مهمترین فاکتور های مقایسه است.

ریسک به ریوارد

در مقایسه ما بین فارکس یا باینری نیز مسئله ریسک به ریوارد بسیار مولفه مهمی است.

چرا که هیچ کس حاضر نیست ضرر هایی بزرگ تر از سود هایش داشته باشد.

در واقع اگر میزان ضرر های شما بیشتر از سود های شما باشد، شما نیاز دارید که وین‌ریت بالایی را در معاملات خود پیاده کنید و در عمل چنین چیزی بسیار نادر است.

در بازار باینری آپشن همواره سود های شما کوچک تر از ضرر های شما است.

به طور مثال اگر بر روی یک معامله 10 دلار ریسک کنید، درصورتی که معامله طبق تحلیل شما درست پیش برود شما نهایتا 8 دلار بدست خواهید آورد و مابقی سهم بروکر خواهد بود.

اما در بازار فارکس چنین نیست.

شما در بروکر های فارکس، می‌توانید سودهای خود را بسیار بزرگ تر از ضرر های خود تنظیم کنید.

به طور مثال می‌توانید در یک معامله 10 دلار ریسک کنید ولی در عوض حد سود خود را طوری تنظیم کنید که 20 دلار سود بگیرید.

همچنین می توانید با استفاده از تریل کردن معاملات خود، ریسک به ریوارد هایی بیشتر از یک به دو بگیرید.

اما در باینری آپشن، ریسک به ریوارد شما حتی کم تر از یک به یک است.

مدیریت سرمایه در باینری آپشن و فارکس

بدون قابلیت تنظیم ریسک به ریوارد در واقع عملا مدیریت سرمایه نیز غیرقابل پیاده سازی می‌شود.

شما باید زمانی که معامله‌ای را باز می‌کنید، به صورت پله‌ای شروع به خروج از معامله کنید.

درواقع با این کار شما ضررهای خود را محدود و سودهای خود را تا جای ممکن زیاد و بزرگ می‌کنید.

اما این کار در باینری آپشن عملی نخواهد بود.

پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش مدرسه فارکس در سایت ما مراجعه کنید.

محدودیت زمانی در باینری آپشن و فارکس

محدودیت زمانی یکی از شروطی است که شما باید در معاملات باینری آپشن رعایت کنید.

در واقع در باینری آپشن معاملات شما در یک زمان مشخص باید بسته شود در صورتی که ممکن است تا چند دقیقه بعد قیمت به سمت پیش‌بینی شما حرکت کند.

محدودیت زمانی

تحلیل زمان به وقوع پیوستن یک معامله کار بسیار سختی است چراکه بازار هیچ گاه به صورت خطی حرکت نمی‌کند.

در این قسمت نیز جواب ما برای انتخاب بین فارکس یا باینری متناسب با مهارت شماست.

اگر آدم خوش‌شانسی هستید، و دارای مهارت کافی برای تعیین زمان به وقوع پیوستن یک پیش‌بینی را دارید، می توانید در باینری معامله کنید، در غیر این صورت بازار فارکس از هر نظر برای شما گزینه بهتری است.

نتیجه‌گیری 

قراردادهای باینری آپشن می‌توانند فرصت‌های معاملاتی خوب، با سرعت بالا و ریسک محدودی ارائه دهند که به این صورت یک انتخاب ایده‌آل برای معامله‌گران با تمام سطوح تجربه محسوب می‌شود.

به یاد داشته باشید که باید به برنامه معاملاتی خود پایبند بمانید و ریسک خود را مدیریت کنید. این چیزی است از شما محافظت می‌کند تا سرمایه زیادی را ریسک نکنید و بیشتر از آن مبلغی که توانایی جبرانش را دارید از دست ندهید.

سوالات متداول 

آیا باینری آپشن قانونی است؟

بله، معاملات باینری آپشن با یک ارائه‌دهنده تنظیم شده در ایالات متحده قانونی است. معاملات باینری آپشن در ایالات متحده نه تنها قانونی است، بلکه تحت نظارت نیز قرار گرفته، سرمایه اولیه کمی نیاز دارد و برای معامله‌گران کوچک نیز قابل دسترسی است. برای شروع کار به دنبال تاییدیه‌های CFTC باشید تا مطمئن شوید که صرافی مورد نظر شما، از لحاظ قانونی تحت نظارت قرار گرفته و شما در برابر فعالیت‌های غیر اخلاقی در بازار محافظت می‌شوید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که صرافی مورد نظرتان در ایالات متحده مستقر است و شما با حساب خودتان معامله می‌کنید. 

آیا معاملات باینری آپشن ریسک بالایی دارند؟

ممکن است چنین باشد! در بخش زیر اقدامات لازم را برای تجربه معاملات ایمن‌تر با باینری آپشن ذکر می‌کنیم:
تنها در یک صرافی تنظیم شده توسط CFTC معامله کنید.
با هر شرکتی که ادعا می‌کند کارگزاری است یا به گفته خودش می‌تواند حسابتان را به جای شما مدیریت کند، در ارتباط نباشید.
با حساب خودتان معامله کنید.

معامله‌گران چگونه با باینری آپشن کسب درآمد می‌کنند؟

معامله‌گران باینری می‌توانند با پیش‌بینی درست جهت حرکت یک بازار تا زمان خاصی سود کسب کنند. در زمان انقضا، شما یا سود از پیش مشخص‌شده‌ای را کسب می‌کنید یا پولی را که برای باز کردن معامله پرداخت کرده‌اید از دست می‌دهید. قراردادهای باینری آپشن در محدوده ۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت‌گذاری می‌شوند. هر قرارداد به شما بیشینه میزان سود و حداکثر میزان ضرر را نشان می‌دهد. اگر معامله شما موفق باشد، پرداختی ۱۰۰ دلاری دریافت می‌کنید، بنابراین سود شما برابر با ۱۰۰ دلار منهای پولی است که برای باز کردن معامله پرداخت کرده‌اید. اگر معامله موفق نباشد، چیزی دریافت نمی‌کنید. این بدان معناست که سرمایه درگیر خود را از دست داده‌اید، اما نه چیز دیگری، زیرا ریسک شما محدود شده است.

بین معاملات آپشن و باینری آپشن چه تفاوت‌هایی وجود دارد؟ 

باینری آپشن به قراردادهای کوتاه‌مدت و با ریسک محدود گفته می‌شود که در زمان انقضا دو نتیجه برای آنها وجود دارد – یا سود از پیش تعیین‌شده‌ای را کسب می‌کنید یا مبلغی را که برای باز کردن معامله پرداخت کرده‌اید از دست می‌دهید. پرداخت در هر دو طرف قیمت اجرا ثابت است. قرارداد آپشن (Options)، که با نام آپشن پایه نیز شناخته می‌شود، بر اساس تفاوت بین قیمت اجرای پیشنهادی و قیمت پایه دارایی پرداختی دارد، به طوری که یک طرف قیمت اجرا بر پرداخت تأثیر می‌گذارد در حالی که طرف دیگر ثابت باقی می‌ماند. معاملات آپشن ممکن است پیچیده و قیمت‌گذاری آنها دشوار باشند. همچنین این معاملات دارای پتانسیل سود یا زیان بزرگی هستند.

ایران بروکر
ایران بروکر
مدیر سایت و انجمن ایران بروکر
فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
سلطانی

عالی

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥