امتیاز شما به این صرافی:

امتیاز ایران بروکر:
4.8/10
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

معرفی و بررسی صرافی سرمایکس (ارزجو سابق) | Sarmayex

بررسی صرافی سرمایکس | Sarmayex یا ارزجو سابق

صرافی سرمایکس (ارزجو سابق) در سال ۱۳۹۶ طراحی و راه‌اندازی شد. این صرافی با ارائه خدمات خرید و فروش در حوزه رمزارزها یکی از صرافی‌های ایرانی فعال در این زمینه است. در این صرافی جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده لازم است کاربران مراحل احراز هویت را طی کنند.

نام صرافی

سرمایکس (ارزجو سابق) | Sarmayex

امنیت

متوسط

امتیاز کاربران

2.3
(3)

نوع صرافی

ایرانی

سال تأسیس

1396

سال ثبت دامنه

دفتر مرکزی

تهران

ایمیل

support@sarmayex.com

تلفن

02191070060

تعداد توکن‌ها

بیش از 80 رمز ارز

کارمزد معاملات

0 درصد

راه‌های پشتیبانی

تیکت, چت آنلاین, تلفنی

پشتیبانی ۲۴ ساعته

اپلیکیشن اختصاصی

پشتیبان تلگرام

کانال رسمی تلگرام

امکان معامله بدون احراز هویت

امکان ترید در بازار معاملاتی (P2P)

نگهداری دارایی در صرافی

افشای ریسک: مسئولیت انتخاب صرافی و مشکلات احتمالی آن و سود و ضرر افراد به عهده خود آنان است و «ایران بروکر» در این‌باره مسئولیتی ندارد.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();
فهرست مطالب

معرفی صرافی سرمایکس | Sarmayex

در این مطلب قصد بررسی صرافی سرمایکس را داریم. یکی از صرافی‌هایی که در گذشته با حاشیه‌های زیادی روبرو بوده است. اگر هنوز متوجه نشدید درباره کدام صرافی صحبت می‌کنیم پس بهتر است که نام قبلی صرافی را به شما بگوییم! صرافی ارزجو! درست متوجه شدید، صرافی سرمایکس همان صرافی ارزجو است که نام خود را تغییر داده است.

شاید به‌خاطر عملکرد ضعیفی که در گذشته داشته این صرافی سعی کرده با تغییر نام صرافی و عملکرد خود، جای خود را در میان صرافی‌های رمز ارز موجود در کشور باز کند. این صرافی از سال 1396 در حال فعالیت است. در ابتدا فعالیت به‌خاطر اینکه هنوز حوزه رمزارزها زیاد در کشور عمومی نشده بود، این صرافی با اقدامات نامناسب مانند درخواست‌های غیر حرفه‌ای، پشتیبانی‌ و دادن اطلاعات غلط و کارمزد بالا، طیف وسیعی از نارضایتی ها را در پی داشت.

اما اکنون ما گذشته این صرافی را کنار گذاشته و به بررسی فعالیت‌های حال صرافی سرمایکس می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

صرافی سرمایکس

بررسی اعتبار صرافی سرمایکس

با توجه به افزایش روز افزون صرافی‌های ارز دیجیتال، اهمیت بررسی کامل یک صرافی قبل از ثبت نام در آن دو چندان می‌شود. به یاد داشته باشید که ثبت نام و فعالیت در یک صرافی بدون توجه به بحث اعتبار آن می‌تواند سرمایه شما را در معرض ریسک‌های پیش بینی نشده ای قرار دهد.

صرافی ارز دیجیتال ایرانی سرمایکس از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده و از این نظر جزو صرافی‌های قدیمی ایرانی می‌باشد. این پلتفرم هم اکنون (7 آبان 1401) در حال فعالیت و ارائه خدمات خرید و فروش و معامله ارزهای دیجیتال به کاربران خود است. این صرافی تا کنون مشکل خاصی از قبیل هک، پولشویی و یا کلاهبرداری نداشته است.

سایت صرافی سرمایکس به طور متوسط ماهیانه 185 هزار بازدید کننده دارد.

sarmayex in similarweb

این میزان بازدید برای یک صرافی ایرانی قابل قبول است. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که این صرافی دارای اپلیکیشن اختصاصی است و امروزه بیشتر معامله‌گران از طریق اپلیکیشن‌های موبایل خرید و فروش‌های خود را انجام می‌دهند و نیازی به بازدید از سایت صرافی ندارند.

ثبت نام و احرز هویت در سرمایکس

یکی از موضوعاتی که در حال حاضر زیاد به گوش معامله‌گران می‌خورد، کلاهبرداری‌ها و هک‌های بی شماری است که در دنیای کریپتوکارنسی رخ می‌دهد. البته پلتفرم‌های متمرکز کمتر دچار این حوادث و سرقت‌ها می‌شوند، که دلیل اصلی آن وجود احراز هویت اجباری برای این نوع صرافی‌ها است. امروزه اکثر صرافی‌های معتبر ایرانی و خارجی خدمات دهی به کاربران خود را منوط به تکمیل کردن فرایندهای احراز هویتی می‌دانند.

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس هم از این قاعده مستثنا نبوده و ارائه خدمات به مشتریان خود را مشروط به تکمیل کردن فرایندهای احراز هویت می‌داند.

کارمزدهای صرافی سرمایکس

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس یک پلتفرم فروشگاهی (OTC) است. این نوع پلتفرم‌ها فاقد بازار معاملاتی هستند و کاربران خرید و فروش‌های خود را به صورت مستقیم با صرافی انجام می‌دهند. سود این صرافی‌ها در اختلاف قیمت بین خرید و فروش از مشتریان است.

دریافت کارمزد در اینگونه صرافی‌ها خیلی رایج نیست و اکثر این پلتفرم‌ها کارمزدی از مشتریان خود دریافت نمی‌کنند صرافی ارز دیجیتال سرمایکس هم از این موضوع پیروی می‌کند و کارمزد معاملات در این صرافی صفر است.

البته جالب است بدانید صرافی هایی هم وجود دارند که راجب کارمزد خود صحبتی نکرده اند مانند صرافی ارزیپتو که بنا به همین دلیل بهتر است ابتدا از کارمزدشان مطمئن بشوید و سپس به خرید و فروش در این صرافی بپردازید.

خدمات و تعداد ارزهای صرافی سرمایکس | Sarmayex

صرافی سرمایکس هم مانند بسیاری از صرافی‌های رمزارز داخل کشور، بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهد ارزیابی می‌شود. بسیاری از این خدمات در اکثر صرافی‌های رمزارز مشترک است، اما نبود آن ممکن است یک نوع ضعف حساب شود. در ادامه به برخی از خدمات و قابلیت‌های سرمایکس می‌پردازیم. توجه داشته باشید که موارد اشاره شده ویژگی حساب نمی‌شوند و صرافی‌های معتبر موظف به ارائه آنها هستند.

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس یک صرافی فروشگاهی (OTC) است. در این نوع صرافی‌ها شما مستقیما با خود صرافی معامله می‌کنید و گاهی اوغات اختلاف قیمت بین خرید و فروش از کاربران میزان بالایی می‌شود. به همین دلیل امروزه در بسیاری از نقاط دنیا صرافی‌های فروشگاهی محبوبیت خود را از دست داده‌اند.

market

به همین دلیل صرافی‌های دارای بازار معاملاتی وارد عمل شدند و به عنوان واسطه ای میان خریداران و فروشندگان، اختلاف قیمت بین خرید و فروش را تا حد زیادی کاهش دادند. در حال حاضر قابلیت تبدیل سریع (Convert) در صرافی‌های بزرگ بین المللی یک قابلیت اضافی برای کسانی محسوب می‌شوند که قصد خرید و فروش و تبدیل سریع دارایی‌های خود را دارند محسوب می‌شوند اما در ایران هنوز تعداد بسیار زیادی از صرافی‌ها با روش OTC در حال فعالیت هستند.

کاربران در صرافی ارزدیجیتال سرمایکس می‌توانند دارایی‌های خود را به یکدیگر تبدیل کنند و به معامله بپردازند. به همین دلیل نوع ارز مبدا اهمیتی ندارد و با هر ارزی می‌توان خرید و فروش‌ها و تبدیل‌های مختلف را انجام داد.

یکی دیگر از موارد مثبت صرافی سرمایکس کیف پول اختصاصی برای کاربران است. این قابلیت اجازه نگهداری دارایی‌های خریداری شده را به مشتریان می‌دهد تا معامله‌گران این صرافی مجبور به انتقال دارایی‌ها به کیف پول دیگری نباشند.

صرافی سرمایکس هم اکنون از بیش از 500 رمزارز مختلف برای خرید و فروش و تبدیل پشتیبانی می‌کند. این تعداد برای یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی مناسب است و می‌تواند نیاز اکثر معامله‌گران را براورده کند.

پشتیبانی صرافی سرمایکس

آسان‌ترین راه برای برقراری ارتباط با پشتیبانی صرافی سرمایکس استفاده از پلتفرم چت موجود در داخل سایت است. در حال حاضر (مهرماه 1401) پشتیبانی این صرافی با سرعت و ادبیات قابل قبولی مشغول پاسخگویی به سوالات کاربران به صورت 24 ساعته است.

اپلیکیشن صرافی سرمایکس | Sarmayex

معمولا قابلیت‌های اپلیکیشن‌ صرافی‌های رمزارزها، به جز در موارد جزئی، یکسان هستند. اپلیکیشن این صرافی رابط کاربری خوبی دارد. برخی از امکانات اپلیکیشن این صرافی عبارتند از:

 • فرآیند ثبت نام سریع از طریق اپلیکیشن
 • قابلیت مشاهده تغییرات لحظه‌ای رمزارزها
 • دسترسی به کیف پول اختصاصی خود
 • هشدار تغییر قیمت لحظه‌ای
 • قابلیت خرید و فروش سریع 
 • دارای رابط کاربری ساده و زیبا صرافی سرمایکس

این اپلیکیشن هم اکنون برای سیستم عامل اندروید در دسترس است. شما می‌‌توانید این اپلیکیشن را از طریق سایت صرافی سرمایکس و یا با استفاده از لینک بالا دانلود کنید.

امنیت صرافی سرمایکس

بدون شک یکی از مواردی که کاربران قبل از ثبت نام در هر صرافی جهت انجام معاملات خود آن را به طور ویژه مورد بررسی قرار می‌دهند، مساله امنیت صرافی مورد نظر است. زیرا یک صرافی با سیاست‌های امنیتی صعیف می‌تواند در آینده سرمایه کاربران را در معرض ریسک‌های پیش بینی نشده ای قرار دهد.

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس تقریبا همه سیاست‌های رایجی که صرافی‌های بزرگ از آن استفاده می‌کنند را برای تامین امنیت کاربران فراهم کرده است. این موارد شامل تایید دو مرحله ای گوگل، تایید دو مرحله ای پیامک، تایید ایمیل و… است.

همچنین میتوانید راجب امنیت صرافی ارزپایا و پینگی مطالعه ای داشته باشید و اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

ماجرای تغییر نام صرافی سرمایکس

سرمایکس ابتدا با نام ارزجو فعالیت خود را آغاز کرد و شاید هم اکنون برای بعضی کاربران قدیمی سوال پیش بیاید که سرنوشت صرافی ارزجو چه شد؟ در واقع صرافی سرمایکس همان ارزجو است که تغییر نام داده است. 

در واقع تغییری در تیم توسعه دهنده و نحوه کار صرافی به وجود نیامده است و فقط یک تغییر نام شکل گرفته است.

در صورت تخلف چگونه از صرافی سرمایکس شکایت کنیم؟

یکی از مواردی که اکثر اوغات ذهن کاربران ایرانی را به خود مشغول می‌کند، این است که در صورت تخلف چگونه از صرافی خود شکایت کنیم؟

زیرا در ایران قوانین مشخصی مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال و معامله در بازارهای مالی مانند فارکس وجود ندارد. به همین دلیل این مساله همواره دغدغه تعداد زیادی از کاربران ایرانی این بازار بوده است.

ایران بروکر با ایجاد صفحه تخلف صرافی‌های ارز دیجیتال و بروکرهای فارکس سعی در کمتر کردن نگرانی‌های معامله‌گران ایرانی در این مورد بوده است. در صورت تخلف صرافی و یا بروکر خود می‌توانید از طریق این صفحه با ما در ارتباط باشید. کارشناسان ایران بروکر در اسرع وقت گزارش شما را پیگیری کرده و نتیجه آن را به شما اعلام می‌کند. 

مکان دفتر مرکزی و تیم توسعه دهنده

صرافی ارز دیجیتال سرمایکس صفحه ای در شبکه اجتماعی لینکدین ندارد و اطلاعاتی از تیم توسعه دهنده این صرافی در دسترس نیست.

طبق اطلاعات موجود در سایت دفتر مرکزی این صرافی در تهران، شهرک غرب، خیابان ایوانک، خیابان استاد شجریان، خیابان 15 قرار دارد.

ثبت نام در صرافی سرمایکس | Sarmayex

ثبت نام در صرافی سرمایکس فرآیند دشواری ندارد و به سادگی امکان پذیر است.

صرافی سرمایکس

 1. مشخصات شخصی خود را طبق اطلاعات کارت شناسایی خود به طور صحیح و کامل وارد کنید.
 2. اگر از طرف کسی با صرافی آشنا شدید کد معرف آن را وارد کنید، در غیر این‌صورت آن را خالی بگذارید.
 3. قوانین سایت را مطالعه کرده و در صورت توافق، تیک مربوط به آن را فعال کنید.
 4. تیک من رباط نیستم را فعال کنید.
 5. روی دکمه “ثبت نام” کلیک کنید.

در مرحله بعد پس از تایید ایمیل و تلفن همراه خود، وارد کابین شخصی خود می‌شوید.

نتیجه گیری

بر اساس قوانین موجود در بازارهای مالی دنیا و نیز حمایت از قوانین مرتبط با پولشویی، احراز هویت مشتریان سرمایکس به سبب جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی الزامی است. احراز هویت به افرادی که در سایت سرمایکس ثبت نام می‌کنند کمک می‌کند تا با امنیت بیشتر و خیال راحت تری به معامله با افراد داخل پلتفرم بپردازند.
وقتی قرار است از یک صرافی خرید کنید و پول پرداخت کنید باید فاکتورهای مهم تری را در نظر بگیرید. در واقع باید چند صرافی را از لحاظ قیمت فروش ارز به صورت همزمان مقایسه کنید. در کل متوجه خواهید شد به دلیل نسبت عرضه و تقاضا و خرید و فروش‌های انجام شده در هر صرافی قیمت متفاوت است و قیمت‌های جهانی از برآیند قیمت‌های مختلف در صرافی‌ها به دست می‌آیند.

انتخاب یک صرافی مناسب در میان تعداد زیاد صرافی‌های رمز ارز ایرانی کار دشواری است. ایران بروکر تلاش کرده با بی طرفی کامل، اقدام به بررسی و معرفی این صرافی‌ها کند. شما می‌توانید از قسمت معرفی صرافی‌ها به لیست تمامی آنها دسترسی داشته باشید و اقدام به بررسی و مقایسه نمائید.

پرسش‌های متداول

برای ورود به سایت اصلی سرمایکس کلیک کنید.

صرافی‌های رمز ارز داخلی طبق قوانین موجود در کشور فعالیت می‌کنند. تا کنون گزارشی مبنی بر تخلف این صرافی گزارش نشده است.

بله. شما برای بهره‌مندی از تمامی قابلیت‌های صرافی، باید فرآیند احراز هویت را انجام دهید.

مقدار کارمزد انتقال در سرمایکس با توجه به تنوع و تعداد ارزها متفاوت است. اگر قصد خرید هر کدام از ارزهای موجود در سایت سرمایکس را دارید با وارد کردن مقدار ارز مورد نظر مقدار کارمزد دریافتی به شما نمایش داده می شود.

مزایا

معایب

نظر شما درباره‌ی صرافی سرمایکس (ارزجو سابق) | Sarmayex چیست؟

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

5 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
ahmad

دستمزد به بهانه شبكه اتريم در حد خدا
من يكبار دوسال پيش ارزي را خريدم و با كلي ضرر مابقي را بايد هزينه شبكه نمايم لذا فعلا از خيرش گذشتم

ناشناس
امتیاز کاربر :
     

یکی از بدترین سامانه های خرید فروش ارز دیجیتال ، انجام مبادلات بسیار کند و در صورت تاخیر در ارسال شبکه باید صبر کنید تا ساعت اداری و گاها تا 14 ساعت طول می کشه براتون انجام بدن و با قیمت جدید و کلی ضرر !!! فکر کنید دارید با یک شرکت در حد امکانات 40 سال پیش و کلی کاغذ بازی کار می کنید ، به هیچ عنوان روشون حساب نکید و خوردن صبحانه و چایی کارمندان برای شما اولویت بیشتری دارد تا انجام کار

نادر عظیمی
 1. سلام لطفا از سایت ارزفی هم مطلب بذارید هم تعداد ارزهایی بالایی دارد و هم مارکت حرفه ای با بیش از 330 ارز دارد مارکت حرفه ای و تبدیل هم نیازی به احراز هویت ندارد و فقط در صورت خرید با ریال یا فروش و دریافت ریال نیازمند احراز هویت میباشد با تشکر
حسام

کارمزد هاش به شدت بالاست

مهدی

خیلی اذیت میشیم ..دو مرحله ای .. نمی‌دونم جی‌میل ..ی نقطه کم میزاریم داستان میشه ..حذف کنید ..دیگه ..از اول طرف ثبت نام کنه ..خیلی از صرافی های دنیا شوت هستین .. تحری شدیم از بایننس

کوکوین
کوینکس
نوبیتکس
بینگ ایکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.