گزارش تخلف بروکرهای فارکس و صرافی های ارز دیجیتال

یکی از مشکلاتی که بخش زیادی از معامله‌گران ایرانی با آن مواجه هستند عدم آشنایی کافی با اقداماتی است که باید در هنگام مشاهده تخلف صرافی ها و بروکرها انجام دهند. بسیاری از کاربران به بروکرها و صرافی‌ها اجازه می‌دهند هر نوع کلاهبرداری که خواست را انجام دهد و برای پس گرفتن حقوقشان پیگیری کافی ندارند.

مجموعه ایران بروکر پلتفرم گزارش تخلف صرافی‌ها و بروکرها را راه‌اندازی کرده است تا بستری را مهیا کند، تا تریدرها و فعالان بازارهای مالی که در داخل ایران مشغول به فعالیت هستند بتوانند گزارش تخلف بروکرها و صرافی‌ها را مطرح و پیگیری کنند.

لطفا از بخش ثبت تیکت در پنل کاربری خود، به طور کامل و با جزئیات گزارش تخلف بروکر یا صرافی مورد نظر را ارسال نمایید. پس از بررسی، در صورت نیاز با شما در ارتباط خواهیم بود (جهت ارسال مدارک و پیگیری بیشتر). 

در صورت اثبات تخلف ایران بروکر خود را موظف می‌داند این تخلف را در وبسایت به صورت عمومی منتشر کند. ضمنا صرافی ها و بروکرها می‌توانند پاسخ خود را به موارد مطرح شده، برای ما ارسال کنند.

لطفا قبل از ارسال تیکت “قوانین ثبت گزارش تخلف در ایران بروکر” را در پایین صفحه مطالعه کنید.

آموزش ثبت گزارش تخلف بروکر و صرافی در سایت ایران بروکر

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، درحالِ‌حاضر به‌منظور راحتی هرچه بیشتر شما کاربران و پیگیری سریع‌تر گزارشات تخلف از جانب شما، بخش تیکت را به پنل کاربری اضافه کرده‌ایم. کاربران برای ثبت گزارشات، انتقادات و پیشنهادات خود می‌توانند در کمترین زمان ممکن درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

برای ثبت تیکت، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- پس از ثبت نام در سایت ایران بروکر، وارد پنل کاربری خود شوید (تصویر زیر).

گزارش تخلف

۲- گزینه پشتیبانی را انتخاب کنید.

03

۳- روی گزینه ایجاد تیکت کلیک کنید. برای نمونه با هم یک تیکت تستی درمورد گزارش بروکر را ثبت می‌کنیم.

ثبت گزارش تخلف در ایران بروکر

۴- برای تیکت خود یک عنوان با دسته‌بندی متناسب با درخواست‌تان انتخاب می‌کنید تا بعدها بتوانید راحت‌تر تیکت خود را پیگیری کنید و از فرایند آن باخبر شوید. همچنین در این قسمت لازم است که متن درخواست خود را کامل، شفاف و با جزئیات بنویسید و اگر فایل یا سندی دارید، آن را نیز به‌منظور بررسی کارشناسان ایران بروکر آپلود کنید.

۵ـ در آخر روی گزینه ثبت کلیک کنید تا تیکت شما ثبت شود.

نهایی شدن ثبت تیکت گزارش تخلف

در نهایت می‌توانید با مراجعه به بخش پشتیبانی، همه تیکت‌های ثبت‌شده خود را بررسی کنید و در جریان وضعیت آنها قرار بگیرید.

 کارشناسان ما حداکثر طی ۲۴ ساعت پاسخ شما را خواهند داد.

یکی از مهمترین دلایل راه‌اندازی پلتفرم گزارش تخلف صرافی‌ها و بروکرها دفاع از حقوق تریدرها و معامله‌گران ایرانی است. باید بدانید که صرافی‌ها و بروکرهای معتبر برای اعتبار و برندینگ خود هزینه‌های سرسام‌آوری می‌کنند و هیچ چیز را مهمتر و با ارزش‌تر از اعتبارشان نمی‌دانند. پس اگر واقعا حق با شما باشد حتما با مطرح کردن تخلف به پاسخ خود خواهید رسید.

قوانین ثبت گزارش تخلف در ایران بروکر

قبل از ثبت تخلف لطفا به موارد زیر توجه فرمائید:

 1. ملاک ما برای بررسی تخلفات بروکرها، صرافی‌ها و سایت‌های سرمایه‌گذاری، فقط وجود مدارک مستند است! حتی اگر پلتفرمی تخلفی انجام دهد که برای شما محرز باشد، برای انجام اقدامات لازم از طرف ما، نیاز به مدرک معتبر است.
 2. اگر توضیحات، اطلاعات تماس و مدارک ارسالی ناقص باشد یا امکان راستی‌آزمایی آنها وجود نداشته باشد، پرونده بدون اطلاع قبلی از صف بررسی خارج می‌شود. لذا در ارسال مدارک و درج جزئیات کامل دقت کنید.
 3. ممکن است مدارک شما ناقص و نیاز به ارسال موارد بیشتری از سمت شما باشد. بعد از شروع فرایند رسیدگی به پرونده و برقراری تماس با شما، موظف هستید حداکثر ظرف 48 ساعت موارد خواسته شده را برای ما ارسال کنید، لذا از قبل آنها را آماده کنید. عدم پاسخ به ما یا ارسال مدارک در زمان ذکر شده، باعث رد پرونده شکایت و بسته شدن تیکت می‌شود.
 4. کلیه مکاتبات ما با شما از طریق تیکت انجام می‌شود، لذا نیازی به ارسال پیام از روش‌های دیگر ندارید. شما می‌توانید در هر زمان با مراجعه به بخش تیکت‌ها، پاسخ ما را مشاهده نمایید.
 5. ایران بروکر هیچ تضمینی برای برگرداندن پول کسانی که مورد کلاهبرداری توسط بروکرها، صرافی‌ها و سایت‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفته‌اند نمی‌دهد و مسئولیتی هم در این قبال ندارد. وظیفه ایران بروکر فقط رایزنی با پلتفرم متقلب به جهت رفع اختلاف و کمک به احقاق حقوق کاربران است. در نهایت اگر پلتفرم متقلب همکاری‌های لازم را انجام نداد، تخلف او در سایت منتشر خواهد شد.
 6. در روند مکاتبه با بروکر یا صرافی ممکن است هویت شما به عنوان شاکی برای ایشان افشا شود. در صورتی که نمی‌خواهید هویتتان افشا شود، از ثبت شکایت در سایت ایران بروکر خودداری کنید. ایران بروکر هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع بر عهده ندارد.
 7. “ایران بروکر” فقط به عنوان یک واسطه به شما کمک می‌کند و مسئولیتی در قبال به سرانجام رسیدن گزارش تخلف ندارد. ما تلاش می‌کنیم تا طی مذاکره با بروکر یا صرافی متخلف، اختلافات را حل کنیم. ما مرجع قضایی نیستیم و امکان اقدام قانون از سمت ما علیه بروکرها یا صرافی‌ها وجود ندارد.
 8. بررسی پرونده‌های شکایت بصورت کاملا بی‌طرفانه انجام می‌شود. در بسیاری از مواقع ممکن است بعد از بررسی مدارک، برای ما محرز شود که بروکر یا صرافی تخلفی انجام نداده است. لذا ثبت تیکت شکایت و ارسال مدارک از سمت کاربران دلیل بر تایید آنها از سمت ما نیست و ابتدا باید بررسی شوند.
 9. وبسایت “ایران بروکر” هیچ هزینه‌ای بابت پیگیری تخلفات بروکرها و صرافی‌ها از کاربران دریافت نمی‌کند و همه می‌توانند از این قابلیت سایت ما به رایگان استفاده کنند. ما این کار را صرفا جهت کمک به تریدرها و سالم‌سازی فضای معاملاتی ایران انجام می‌دهیم تا از کاربران خود در برابر سواستفاده‌های احتمالی محافظت کنیم. لذا ما هیچ مسئولیتی در قبال عمل نکردن پلتفرم‌های دیگر به تعهداتشان نداریم.
 10. حجم شکایات بسیار بالا است، لذا بررسی هر پرونده ممکن است چندین هفته و گاهی چندین ماه زمان ببرد! برای هر پرونده نیاز به چندین جلسه گفتگو با طرفین است. ما هر زمان که نیاز باشد با شاکیان تماس می‌گیریم تا ایشان را در جریان روند کار قرار دهیم. لذا پس از ثبت شکایت از پیگیری و ارسال پیام خودداری کنید. اگر برای رسیدگی به پرونده خود عجله دارید و یا برایتان مقدور نیست که تا حصول نتیجه منتظر بمانید، از پر کردن فرم خودداری کنید.
 11. از آنجا که بونوس‌های معاملاتی سرمایه مشتری به حساب نمی‌آیند و در هر بروکر دارای قوانین اختصاصی مجزایی هستند، لذا معاملاتی که در آنها از بونوس استفاده شده باشد از طرف ما پیگیری نخواهد شد.

ثبت تخلف و ارسال تیکت به منزله قبول قوانین بالا است. اگر با هرکدام از موارد فوق موافق نیستید، از ارسال فرم خودداری کنید.

ایران بروکر چگونه به من کمک می‌کند؟

واقعیت این است که اعتبار صرافی‌ها و بروکرها برای آن‌ها مهمترین سرمایه است و مطمئن باشید که اگر مدارک کافی برای اثبات تخلف یک بروکر یا صرافی در دست داشته باشید، در اکثر موارد حق خود را پس خواهید گرفت، مگر این‌که در انتخاب پلتفرم معاملاتی خود دقت لازم را نداشته باشید و بر اساس شیوه‌های غیراصولی صرافی و بروکر را انتخاب کرده باشید و اعتبار کافی نداشته باشد.

زمانی که شما تخلفی را ثبت می‌کنید، ما شروع به بررسی مدارک می‌کنیم و اگر برای ما محرز شود که تخلفی صورت گرفته با پلتفرم مورد نظر تماس می‌گیریم. “ایران بروکر” یک مرجع معتبر و شناخته شده است که توانایی ارتباط با بالاترین مقامات بروکرها و صرافی‌ها را دارد. در ادامه و طی مذاکره با پلتفرم متخلف، صحبت‌ها و مدارک ایشان شنیده و دریافت می‌شود. بعد از بررسی مدارک ارائه شده از سمت پلتفرم، تصمیم نهایی گرفته خواهد شد که آیا تخلفی صورت گرفته یا خیر. اگر تخلفی انجام نشده باشد پرونده بسته خواهد شد، اما اگر همچنان برای ما محرز باشد که تخلف شکل گرفته، درخواست همکاری و رفع مشکل را به پلتفرم اعلام می‌کنیم.

اگر بروکر یا صرافی تمایل به همکاری نداشته باشد، گزارش تخلف ثبت شده به صورت عمومی در سایت منتشر می‌شود و برچسب “نامعتبر” بر روی نام آن درج می‌شود. همچنین به دیگر کاربران درباره آن هشدار خواهیم داد.

چرا درخواست رسیدگی به شکایت من رد شد؟

به دلیل حجم زیاد شکایات و درخواست مشتریان برای رسیدگی به مشکلاتشان، فقط به شکایاتی ترتیب اثر داده می‌شود که قوانین ذکر شده را رعایت کنند. اگر هر کدام از موارد زیر را رعایت نکنید، ممکن است شکایت شما از صف بررسی خارج شود:

 1. باید شرح کامل تخلف با جزئیات دقیق در تیکت نوشته شده باشد.
 2. شماره اکانت و حساب کاربری در پلتفرم مورد نظر باید ذکر شده باشد.
 3. قبل از ارسال تیکت و ثبت شکایت، حتما باید با پشتیبان رسمی بروکر یا صرافی که قصد شکایت از آن را دارید، صحبت کرده باشید و جوابیه آنها را در اختیار داشته باشید.
 4. اسکرین شات یا فیلم کامل مکالمات با پشتیبان رسمی باید در دسترس شما باشد.
 5. برای رسیدگی به شکایات بروکرها، ممکن است به فایل LOG متاتریدر نیاز باشد. در صورت لزوم برای دریافت آن با شما تماس خواهیم گرفت.
 6. بیشتر از 1 ماه نباید از تخلف پلتفرم مورد نظر شما گذشته باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با پشتیبان آنلاین سایت در ارتباط باشید.