گزارش تخلف بروکرهای فارکس و صرافی های ارز دیجیتال

یکی از مشکلاتی که بخش زیادی از معامله‌گران ایرانی با آن مواجه هستند عدم آشنایی کافی با اقداماتی است که باید در هنگام مشاهده تخلف صرافی ها و بروکرها انجام دهند. بسیاری از کاربران به بروکرها و صرافی‌ها اجازه می‌دهند هر نوع کلاهبرداری که خواست را انجام دهد و برای پس گرفتن حقوقشان پیگیری کافی ندارند.

مجموعه ایران بروکر پلتفرم گزارش تخلف صرافی‌ها و بروکرها را راه‌اندازی کرده است تا بستری را مهیا کند، تا تریدرها و فعالان بازارهای مالی که در داخل ایران مشغول به فعالیت هستند بتوانند گزارش تخلف بروکرها و صرافی‌ها را مطرح و پیگیری کنند.

لطفا از طریق فرم زیر به طور کامل و با جزئیات گزارش تخلف بروکر یا صرافی مورد نظر را ارسال نمایید. پس از بررسی، در صورت نیاز با شما جهت ارسال مدارک و پیگیری بیشتر تماس گرفته خواهد شد. 

در صورت اثبات تخلف ایران بروکر خود را موظف می‌داند این تخلف را در وبسایت به صورت عمومی منتشر کند.

ضمنا صرافی ها و بروکرها می‌توانند پاسخ خود را به موارد مطرح شده، برای ما ارسال کنند.

لطفا قبل از پر کردن فرم، “قوانین ثبت گزارش تخلف در ایران بروکر” را در پایین صفحه مطالعه نمایید.

یکی از مهمترین دلایل راه‌اندازی پلتفرم گزارش تخلف صرافی‌ها و بروکرها دفاع از حقوق تریدرها و معامله‌گران ایرانی است. باید بدانید که صرافی‌ها و بروکرهای معتبر برای اعتبار و برندینگ خود هزینه‌های سرسام‌آوری می‌کنند و هیچ چیز را مهمتر و با ارزش‌تر از اعتبارشان نمی‌دانند. پس اگر واقعا حق با شما باشد حتما با مطرح کردن تخلف به پاسخ خود خواهید رسید.

قوانین ثبت گزارش تخلف در ایران بروکر

قبل از ثبت تخلف لطفا به موارد زیر توجه فرمائید:

 1. ملاک ما برای بررسی تخلفات بروکرها، صرافی‌ها و سایت‌های سرمایه‌گذاری، فقط وجود مدارک مستند است! حتی اگر پلتفرمی تخلفی انجام دهد که برای شما محرز باشد، برای انجام اقدامات لازم از طرف ما، نیاز به مدرک معتبر است.
 2. اگر توضیحات، اطلاعات تماس و مدارک ارسالی ناقص باشد یا امکان راستی‌آزمایی آنها وجود نداشته باشد، پرونده بدون اطلاع قبلی از صف بررسی خارج می‌شود. لذا در ارسال مدارک و درج جزئیات کامل دقت کنید.
 3. بعد از شروع فرایند رسیدگی به پرونده و برقراری تماس با شما، موظف هستید حداکثر ظرف 48 ساعت مدارک و مستندات خود را برای ما ارسال کنید، لذا از قبل آنها را آماده کنید. عدم پاسخ به ما یا ارسال مدارک در زمان ذکر شده، باعث رد پرونده شکایت می‌شود.
 4. اولین تماس ما با شما از طریق آیدی تلگرامی خواهد بود که در فرم ثبت کرده‌اید. اگر به هر دلیلی آیدی ثبت شده شما در دسترس نباشد یا آن را از داخل تنظیمات تلگرام، غیر قابل نمایش کرده باشید، امکان برقراری تماس وجود نخواهد داشت و به همین دلیل پرونده شما رد خواهد شد.
 5. ایران بروکر هیچ تضمینی برای برگرداندن پول کسانی که مورد کلاهبرداری توسط بروکرها، صرافی‌ها و سایت‌های سرمایه‌گذاری قرار گرفته‌اند نمی‌دهد و مسئولیتی هم در این قبال ندارد. وظیفه ایران بروکر فقط رایزنی با پلتفرم متقلب به جهت رفع اختلاف و کمک به احقاق حقوق کاربران است. در نهایت اگر پلتفرم متقلب همکاری‌های لازم را انجام نداد، تخلف او در سایت منتشر خواهد شد.
 6. در روند مکاتبه با بروکر یا صرافی ممکن است هویت شما به عنوان شاکی برای ایشان افشا شود. در صورتی که نمی‌خواهید هویتتان افشا شود، از ثبت شکایت در سایت ایران بروکر خودداری کنید. ایران بروکر هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع بر عهده ندارد.
 7. ما فقط “موضوع شکایت ثبت شده” را بررسی میکنیم و کاری با جزئیات یا حواشی نداریم، لذا هنگام تکمیل فرم گزارش تخلف، موضوع شکایت خود را درست وارد کنید!
 8. “ایران بروکر” فقط به عنوان یک واسطه به شما کمک می‌کند و مسئولیتی در قبال به سرانجام رسیدن گزارش تخلف ندارد. ما تلاش می‌کنیم تا طی مذاکره با بروکر یا صرافی متخلف، اختلافات را حل کنیم. ما مرجع قضایی نیستیم و امکان اقدام قانون از سمت ما علیه بروکرها یا صرافی‌ها وجود ندارد.
 9. بررسی پرونده‌های شکایت بصورت کاملا بی‌طرفانه انجام می‌شود. در بسیاری از مواقع ممکن است بعد از بررسی مدارک، برای ما محرز شود که بروکر یا صرافی تخلفی انجام نداده است. لذا ثبت شکایت و ارسال مدارک از سمت کاربران دلیل بر تایید آنها از سمت ما نیست و ابتدا باید بررسی شوند.
 10. وبسایت “ایران بروکر” هیچ هزینه‌ای بابت پیگیری تخلفات بروکرها و صرافی‌ها از کاربران دریافت نمی‌کند و همه می‌توانند از این قابلیت سایت ما به رایگان استفاده کنند. ما این کار را صرفا جهت کمک به تریدرها و سالم‌سازی فضای معاملاتی ایران انجام می‌دهیم تا از کاربران خود در برابر سواستفاده‌های احتمالی محافظت کنیم. لذا ما هیچ مسئولیتی در قبال عمل نکردن پلتفرم‌های دیگر به تعهداتشان نداریم.
 11. حجم شکایات بسیار بالا است، لذا بررسی هر پرونده ممکن است چندین هفته و گاهی چندین ماه زمان ببرد! برای هر پرونده نیاز به چندین جلسه گفتگو با طرفین است. ما هر زمان که نیاز باشد با شاکیان تماس می‌گیریم تا ایشان را در جریان روند کار قرار دهیم. لذا پس از ثبت شکایت از پیگیری و ارسال پیام خودداری کنید. اگر برای رسیدگی به پرونده خود عجله دارید و یا برایتان مقدور نیست که تا حصول نتیجه منتظر بمانید، از پر کردن فرم خودداری کنید.
 12. تکمیل فرم بالا لزوما برای ثبت تخلف از پلتفرم‌های مختلف نیست و می‌توانید برای ارسال هر نوع مدرکی برای ایران بروکر از آن استفاده کنید.

ثبت تخلف و ارسال فرم به منزله قبول قوانین بالا است. اگر با هرکدام از موارد فوق موافق نیستید، از ارسال فرم خودداری کنید.

ایران بروکر چگونه به من کمک می‌کند؟

واقعیت این است که اعتبار صرافی‌ها و بروکرها برای آن‌ها مهمترین سرمایه است و مطمئن باشید که اگر مدارک کافی برای اثبات تخلف یک بروکر یا صرافی در دست داشته باشید، در اکثر موارد حق خود را پس خواهید گرفت، مگر این‌که در انتخاب پلتفرم معاملاتی خود دقت لازم را نداشته باشید و بر اساس شیوه‌های غیراصولی صرافی و بروکر را انتخاب کرده باشید و اعتبار کافی نداشته باشد.

زمانی که شما تخلفی را ثبت می‌کنید، ما شروع به بررسی مدارک می‌کنیم و اگر برای ما محرز شود که تخلفی صورت گرفته با پلتفرم مورد نظر تماس می‌گیریم. “ایران بروکر” یک مرجع معتبر و شناخته شده است که توانایی ارتباط با بالاترین مقامات بروکرها و صرافی‌ها را دارد. در ادامه و طی مذاکره با پلتفرم متخلف، صحبت‌ها و مدارک ایشان شنیده و دریافت می‌شود. بعد از بررسی مدارک ارائه شده از سمت پلتفرم، تصمیم نهایی گرفته خواهد شد که آیا تخلفی صورت گرفته یا خیر. اگر تخلفی انجام نشده باشد پرونده بسته خواهد شد، اما اگر همچنان برای ما محرز باشد که تخلف شکل گرفته، درخواست همکاری و رفع مشکل را به پلتفرم اعلام می‌کنیم.

اگر بروکر یا صرافی تمایل به همکاری نداشته باشد، گزارش تخلف ثبت شده به صورت عمومی در سایت منتشر می‌شود و برچسب “نامعتبر” بر روی نام آن درج می‌شود. همچنین به دیگر کاربران درباره آن هشدار خواهیم داد.

چرا درخواست رسیدگی به شکایت من رد شد؟

به دلیل حجم زیاد شکایات و درخواست مشتریان برای رسیدگی به مشکلاتشان، فقط به شکایاتی ترتیب اثر داده می‌شود که قوانین ذکر شده را رعایت کنند. اگر هر کدام از موارد زیر را رعایت نکنید، ممکن است شکایت شما از صف بررسی خارج شود:

 1. باید شرح کامل تخلف با جزئیات دقیق در فرم نوشته شده باشد.
 2. شماره اکانت و حساب کاربری در پلتفرم مورد نظر باید ذکر شده باشد.
 3. اطلاعات تماس باید واقعی و کامل درج شده باشد.
 4. قبل از ارسال فرم و ثبت شکایت، حتما باید با پشتیبان رسمی بروکر یا صرافی که قصد شکایت از آن را دارید، صحبت کرده باشید و جوابیه آنها را در اختیار داشته باشید.
 5. اسکرین شات یا فیلم کامل مکالمات با پشتیبان رسمی باید در دسترس شما باشد.
 6. برای رسیدگی به شکایات بروکرها، ممکن است به فایل LOG متاتریدر نیاز باشد. در صورت لزوم برای دریافت آن با شما تماس خواهیم گرفت.
 7. بیشتر از 1 ماه نباید از تخلف پلتفرم مورد نظر شما گذشته باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید با پشتیبان آنلاین سایت در ارتباط باشید.