تحلیل روزانه چارت طلا در شنبه ۲۸ آبان | XAUUSD

تحلیل چارت طلا در تایم فریم ۴ ساعته و در شنبه ۲۸ آبان | XAUUSD
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم ۴ ساعته

نمودار ۴ ساعته جفت ارز XAUUSD نشان می‌دهد، پایین‌ترین قیمت هفتگی که در حدود سطح 1753 قرار داشت به عنوان سطح حمایتی قابل توجهی در طول هفته عمل کرد که توانست روند صعودی را در چارت زنده نگه دارد. بسته شدن کندل ۴ ساعته در زیر این سطح، اولین نشانه تغییر روند خواهد بود. این شکست می‌تواند قیمت را مجدد به سطح 1730 (بالاترین قیمت های سپتامبر و اکتبر) باز گرداند.

تحلیل چارت طلا در تایم فریم روزانه و در شنبه ۲۸ آبان | XAUUSD
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم روزانه

تحلیل چارت روزانه جفت ارز XAUUSD نشان می‌دهد، روند نزولی کلی طلا شکسته شده است و این درحالی است که منطقه مقاومتی قابل توجهی که در اطراف سطح 1730 دلار (بالاترین قیمت‌های سپتامبر و اکتبر) قرار دارد، از بین رفته است. در نمودار روزانه طلا، قیمت از ماه ژوئن تاکنون در زیر مووینگ اوریج 200 روزه که با سطح 1800 دلار مطابقت دارد، باقی مانده است. احتمالاً در صورت شکسته شدن این سطح، طلا به سمت مقاومت‌های بالای 1800 دلار راه یابد.
نکته مهم آن است که هر حرکت مهم که در چارت اتفاق میفتد، احتمالاً تحت تأثیر شاخص دلار است. اگر هفته جدید با کاهش ارزش دلار آغاز شود، این احتمال وجود دارد که قیمت قبل از اینکه مقاومتی با مووینگ اوریج 200 روزه داشته باشد، به سمت سطح 1800 دلار افزایش یابد.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.