ارز دیجیتال ShibaDoge چیست؟ معرفی میم کوین جدید شیبا دوج

ارز دیجیتال ShibaDoge چیست

وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال باشد، در وهله اول کوین‌هایی مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) یا سولانا (SOL) و مواردی ازین قبیل به ذهن می‌رسد. با این وجود، با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، آلتکوین‌های متفاوتی وارد بازار شده‌اند. به‌علاوه، اخیراً چندین میم کوین (Meme coin) ظاهر شده‌ و توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده‌اند. یکی از این میم کوین‌ها، ارز دیجیتال ShibaDoge است که به دلیل شباهت نام خود به ارزهای شیبا اینو (SHIB) و دوج کوین (DOGE) محبوبیت زیادی کسب کرده است.

میم کوین‌ها طی چند سال اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. شیبا دوج (ShibaDoge) اولین ارز دیجیتال کاربردی مبتنی بر جامعه است که توسط نهنگ‌های دو ارز دیجیتال دوج کوین و شیبا اینو، در راستای منافع هر دو جامعه ایجاد شده است. هنگام خرید یا معامله میم کوین‌ها، درک ریسک برای جلوگیری از نوسانات و ضررهای غیرمنتظره بسیار مهم است. در این مقاله علاوه‌بر پاسخ به سوال ارز دیجیتال ShibaDoge چیست، نگاهی دقیق‌تر به توکن SHIBDOGE و آینده قیمتی آن خواهیم داشت.

ارز دیجیتال شیبا دوج

ارز دیجیتال ShibaDoge چیست؟

قبل از اینکه ارز دیجیتال شیبا دوج را معرفی کنیم، باید با مفهوم میم کوین‌ها بیشتر آشنا شویم. میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که در ابتدا به عنوان یک شوخی ساده ایجاد شده‌اند. با این وجود، ارزش برخی از میم کوین‌ها افزایش یافت، برخی از آنها ارزش بازار چند میلیارد دلاری به دست آورده و مورد توجه افراد مشهور قرار گرفتند. با وجود اینکه این ویژگی‌ها نشان می‌دهد که میم کوین‌ها سوددهی یا ارزش اساسی دارند؛ اما حقیقت این است که تقریباً همه آن‌ها فاقد ارزش اساسی یا موارد استفاده منحصر به فرد هستند. معمولا سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال اغلب میم کوین‌ها را برای عضویت در جامعه آنها یا جنبه سرگرمی آن خریداری می‌کنند.

همانطور که از نام آن پیداست، ShibaDoge یک توکن ارز دیجیتال است که نام خود را از دو میم کوین محبوب، شیبا اینو (Shiba Inu) و دوج کوین (Dogecoin) گرفته است. این ارز دیجیتال، یک توکن ERC-20 است و در پلتفرم اتریوم با نماد SHIBDOGE معامله می‌شود. طبق اطلاعات موجود در وب‌سایت این ارز دیحیتال، عرضه شیبادوج با هر معامله خرید و فروش کاهش می‌یابد. علاوه بر این، کاهش تدریجی عرضه نیز ارزش آن را افزایش می‌دهد.

ارز دیجیتال ShibaDoge در تاریخ 24 دسامبر (3 دی) سال 2021 وارد بازار شد. طبق ادعای وایت پیپر این ارز دیجیتال، این پروژه قصد دارد از ویژگی‌های Web3 و امور مالی غیرمتمرکز (Defi) استفاده کند تا ارزش بیشتری برای اکوسیستم خود ایجاد کند. هدف اصلی آن متحد کردن جوامع شیبا اینو و دوج کوین است. همچنین دستیابی به حداقل 1 درصد از جامعه دو میم کوین، هدف کوتاه مدت پروژه است.

در حال حاضر، ارزش بازار این دو میم کوین بیش از 40 میلیارد دلار است؛ اما قیمت شیبادوج در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بسیار کمتر است. توکن SHIBDOGE برای دستیابی به هدف کوتاه مدت خود باید حداقل 50,000 دارنده و بازاری معادل 400 میلیون دلار داشته باشد.

از این قسمت می‌توانید وارد سایت رسمی شیبادوج شوید.

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال شیبا دوج

اقتصاد توکنی یا توکنومیکس (Tokenomics) مفهومی فاندامنتال است که ابعاد اقتصادی یک توکن را بررسی می‌کند. در این نوع تحلیل، معیارهایی مانند عرضه و تقاضا، برنامه‌های مرتبط با توکن‌سوزی، توزیع و موارد دیگر موثر بر قیمت توکن بررسی می‌شود. به صورت کلی توکنومیکس ارز دیجیتال شیبادوج برای پاداش دادن به دارندگان و رشد پروژه از طریق مالیات خرید و فروش بر روی هر تراکنش طراحی شده است.

اقتصاد توکنی این ارز دیجیتال از مدل 5 در 5 در 5 پیروی می‌کند، که در آن در مجموع 15 درصد از هر تراکنش به طور مساوی بین استخر نقدینگی، دارندگان و کیف پول بازاریابی توزیع می‌شود. همچنین با محدود کردن حداکثر کیف پول فردی به 1 درصد، این توکن دارای سیاست‌های محافظت در برابر نهنگ‌هاست. در نتیجه هیچ کیف پولی نمی‌تواند اکثریت عرضه توکن را کنترل کند.

استخر نقدینگی

بخش زیادی از نقدینگی ارز دیجیتال شیبادوج (بیش از 85 درصد) برای همیشه در قرارداد هوشمند قفل شده است. این بدان معنی است که هیچ کس، حتی خود توسعه‌دهندگان، به استخر نقدینگی دسترسی ندارند. از این رو امنیت و طول عمر دارندگان توکن و پروژه بیشتر تضمین می‌شود. این راه حل چشم‌انداز بلندمدت ShibaDoge را در بر گرفته و مفهوم واقعی تمرکززدایی را برآورده می‌کند. حدود 15 درصد از استخر نقدینگی شیبادوج توسط قفسه نقدینگی شخص ثالث یونیکریپت (Unicrypt) نگهداری می‌شود.

توکن‌های غیرمثلی (NFT) شیبا دوج

توکن‌های غیرمثلی (NFT) شیبادوج اولین نقطه ورود رسمی پروژه به توکن‌های غیرمثلی (NFT) هستند. دو مجموعه NFT تحت اکوسیستم شیبادوج منتشر شده است. هر مجموعه شامل یک سری توکن متشکل از 10,000 توکن غیرمثلی منحصر به فرد کشیده شده با دست است. این مجموعه نشان‌دهنده سربازان رزمی بسیار آموزش دیده و تخصصی است که با هم در خط مقدم کار می‌کنند تا روزی شاهد تبدیل شدن ارز دیجیتال به ارز رسمی زمین باشند. این مجموعه‌ها به نام ارتش دوج و ارتش شیبا شناخته می‌شوند و می‌توان آن‌ها را در بازار اوپن سی (OpenSea) معامله کرد.

پروژه سوم شیبا دوج یک مجموعه است که به عنوان ارتش شیبادوج شناخته می‌شود و به طور انحصاری برای دارندگان جفت‌های هر مجموعه در دسترس است. NFTها برای دسترسی انحصاری به فعالیت‌های مختلف پاداش در اکوسیستم و حاکمیت پروژه استفاده می‌شوند.

ارز دیجیتال شیبا دوج

یکی از بسیاری از ابزارهای ارائه شده توسط NFTها، توانایی استیک کردن آنها برای کسب توکن‌های اضافی SHIBDOGE است. دارندگان این پروژه می‌توانند NFTهای خود را برای دریافت توکن‌های SHIBDOGE که به صورت عمومی در شبکه ERC در دسترس هستند، استیک کنند. مقدار پاداش‌های دریافتی کاربران مستقیماً با میزان نادر بودن و مقدار NFTهایی که استیک کرده‌اند در ارتباط است.

توکن SHIBDOGE چیست؟

ارز دیجیتال SHIBDOGE اولین توکن مبتنی بر جامعه است که توسط نهنگ‌های شیبا اینو و دوج کوین ایجاد شده است. عرضه این ارز دیجیتال برابر با 420.000.000.000.000.000.000.000 عدد توکن SHIBDOGE است. همانطور که پیش از این در بخش ارز دیجیتال ShibaDoge چیست به آن پرداختیم، ارز دیجیتال SHIBDOGE یک توکن ERC-20 در شبکه اتریوم است.

در زمان عرضه این دارایی، 50 درصد از کل عرضه بلافاصله سوزانده شد. همچنین خاصیت ضدنهنگ (Anti-whale) این توکن باعث شده تا کیف پول‌ها به 1 درصد از کل عرضه موجود محدود ‌شوند. این توکن در صرافی‌های مختلفی مانند یونی سواپ (Uniswap (V2))، هات بیت (Hotbit) و XT.COM موجود است. با این حال، قبل از خرید ارزهای دیجیتال باید احتیاط کنید.

قیمت ارز دیجیتال  ShibaDoge

ارز دیجیتال شیبا دوج در دسامبر (دی ماه) سال 2021 راه اندازی شد. اولین قیمت ارز دیجیتال ShibaDoge برابر با 0.00000000000241 دلار بود. پایین‌ترین سطح قیمتی موجود برای این دارایی در ژوئن (خرداد) سال 2022 بود که SHIBDOGE با قیمت 0.0000000000000000477  دلار معامله می‌شد. در آوریل (فروردین) سال 2022، قیمت توکن SHIBDOGE برابر با 0.00000000000329 دلار بود؛ که بالاترین سطح قیمتی ثبت شده برای این دارایی است.

طبق پیش‌بینی‌های غیر رسمی انجام شده توسط تحلیل‌گران ارز دیجیتال، قیمت ارز دیجیتال شیبادوج در سال 2026 بین دو عدد 0.000000000000000337 دلار و 0.00000000000000158 دلار خواهد بود.

آیا خرید شیبا دوج ایده خوبی است؟

حال که به سوال ارز دیجیتال ShibaDoge چیست پاسخ دادیم، شاید ایده سرمایه‌گذاری در این دارایی برای برخی جالب باشد. با وجود اینکه بسیاری با سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها سود خوبی بدست آورده‌اند؛ اما این نوع سرمایه‌گذاری بسیار پرخطر است، زیرا این دارایی‌ها عموماً بی‌هدف هستند و حتی از سایر ارزهای دیجیتال نیز نوسانات بیشتری دارند. این نوع سرمایه‌گذاری برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در کوتاه‌مدت خرید و فروش کنند.

ارز دیجیتال ShibaDoge شیبا دوج

به صورت کلی، خرید یک میم کوین مشابه خرید سایر ارزهای دیجیتال است. در حالی که میم‌ها به‌ عنوان شوخی و ابزاری برای سرگرمی به بازار عرضه می‌شوند، سرمایه‌گذاری در این ارزهای دیجیتال می‌توانند جنبه تاریکی داشته باشند. نه تنها قیمت‌ میم کوین‌ها به شدت نوسان دارد، بلکه اغلب اتهامات متفاوتی علیه سازندگان ناشناس آنها مطرح می‌شود. برای اکثر سرمایه‌گذاران، بهتر است با وجوهی سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید. وقتی نوبت به ارزهای دیجیتال پرریسک‌تر می‌رسد، بهتر است قبل از هرچیزی به خوبی درباره آنها تحقیق کرده و در نهایت با احتیاط عمل کنید.

آینده ارز شیبا دوج

شیبادوج یا ShibaDoge، یک ارز دیجیتال رسمی و توکن با قابلیت کاهش تورم خودکار است که عرضه آن با هر تراکنش کاهش می‌یابد. همچنین، ارزش توکن با عرضه کم در طول زمان افزایش می‌یابد. علاوه بر این، جامعه چند مجموعه توکن غیرمثلی (NFT) را ارائه می‌دهد. این ارز دیجیتال در دسامبر (دی) سال 2021، با هدف متحد کردن جوامع شیبا اینو و دوج کوین، راه‌اندازی شد. شیبا دوج قصد دارد با استفاده از ویژگی‌های وب 3.0 و امور مالی غیرمتمرکز (Defi) ارزش بیشتری برای اکوسیستم خود ایجاد کند. با وجو این موارد، آینده میم کوین‌ها را نمی‌توان به درستی پیش‌بینی کرد؛ زیرا قیمت آنها تحت تاثیر موارد زیادی دچار نوسان می‌شود.

با این وجود خرید توکن شیبادوج نیاز به تحقیق و بررسی زیادی دارد. از آنجایی که میم کوین‌ها تا حد زیادی به احساسات جامعه و توییت‌ها و نظرات افراد مشهور وابسته هستند، معمولا قیمت آنها بسیار بی‌ثبات است. ممکن است شما یک میم کوین‌ را خریداری کنید و ارزش آن یک شبه چند برابر شود؛ یا طی چند ساعت تمام دارایی خود را از دست بدهید. از طرفی میم کوین‌هایی مانند شیبادوج، با فناوری مشابه ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین پشتیبانی نمی‌شوند و هیچ اکوسیستم ثابتی برای پشتیبانی از خود ندارد.

آیا قیمت ارز شیبا دوج افزایش می‌یابد؟

در زمان نوشته شدن این مقاله، قیمت ارز دیجیتال شیبادوج 0.94 درصد طی 24 ساعت گذشته افت قیمتی داشته است. برخی تحلیل‌گران معتقدند قیمت این دارایی ممکن است طی ماه‌های آینده حدود 0.61 درصد افزایش داشته باشد.

از کجا ارز دیجیتال شیبادوج بخریم؟

از طریق صرافی‌های مختلفی مانند یونی سواپ (Uniswap (V2)) و هات بیت (Hotbit) می‌توانید این ارز دیحیتال را خریداری کنید. همچنین امکان خرید آن از طریق کوین بیس والت (Coinbase Wallet) نیز وجود دارد.

چگونه توکن SHIBDOGE را بفروشیم؟

این توکن را می‌توان با ارزهای فیات و بسیاری از استیبل کوین‌ها، مانند تتر (USDT)، معامله کرد.

چند توکن SHIBDOGE وجود دارد؟

عرضه ارز دیجیتال شیبا برابر با 420.000.000.000.000.000.000.000 عدد توکن SHIBDOGE است

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥