معرفی اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو | True Range Momentum

معرفی اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو | True Range Momentum

مومنتوم در تحلیل تکنیکال به میزان سرعت یا نرخ تغییر قیمت دارایی مالی در یک دوره زمانی معین اشاره دارد. در واقع این شاخص توانایی شناسایی قدرت یا ضعف یک روند را در چارت داشته و تعیین می‌کند که آیا روند فعلی ادامه دارد یا معکوس می‌شود. اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو نیز از این شاخص برای سیگنال دهی در چارت معاملاتی استفاده می‌کند.

معرفی اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو

اندیکاتور True Range Momentum یک اندیکاتور سیگنال دهی است که بر مبنای محاسبات مومنتوم با استفاده از میانگین متحرک، سیگنال‌های معاملاتی خود را در چارت معاملاتی نشان می‌دهد.

معرفی اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور True Range Momentum

تصویر بالا نمایی از اجرای اندیکاتور True Range Momentum را در چارت معاملاتی تریدینگ ویو نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور با توجه به مومنتوم در چارت، یک سیگنال بصورت عددی بین 0، 50 و 100 برای ورود به معاملات خرید و فروش نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید ممکن است سیگنال دهی این اندیکاتور با خطا همراه باشد پس حتما با استفاده از ترکیب این اندیکاتور با سیستم معاملاتی خود، سیگنال‌های معاملاتی خود را دریافت کنید و تنها به سیگنال‌های این اندیکاتور بسنده نکنید.

تنظیمات اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو

True Range Momentum setting
منوی تنظیمات اندیکاتور True Range Momentum

در قسمت تنظیمات اندیکاتور True Range Momentum نیز می‌توانید دقت محاسبات مومنتوم، میانگین متحرک و همچنین رنگ کادر و نوشته‌های سیگنال‌دهی در اندیکاتور را تغییر دهید.

اجرای اندیکاتور True Range Momentum در تریدینگ ویو

برای اجرای اندیکاتور سیگنال دهی مومنتوم در تریدینگ ویو کافی است عبارت “True Range Momentum” را در منوی Indicators جست‌وجو کنید و سپس آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین با ورود به این صفحه می‌توانید با کلیک بر روی عبارت “Add to favorite indicators” اندیکاتور True Range Momentum را به لیست Favorite indicators اضافه کرده و آن را از قسمت Favorite indicators در منوی indicators به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید