همه چیز در مورد تریدینگ ویو | انواع ابزار تحلیل در سایت Trading View

تریدینگ ویو

اگر به فعالیت در بازارهای مالی و معامله در بازارهایی مانند فارکس و ارز دیجیتال علاقه‌مند باشید، به احتمال زیاد عبارت “تحلیل تکنیکال” را شنیده‌اید. با یک گشت و گذار ساده در اینترنت با نام تریدینگ ویو مواجه می‌شوید.

در این مقاله به بررسی سایت Trading view می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

trading view 1 e1667810097959

تریدینگ ویو (Trading view) چیست؟

تریدینگ ویو (Trading view) یکی از بهترین ارائه دهندگان چارت‌ها، نمودارها و ابزارهای تحلیلی مربوط به انواع مختلف بازارهای مالی است و امروزه تعداد زیادی تریدر بازارهای مختلف مانند ارز دیجیتال و فارکس از سراسر دنیا در حال استفاده از این پلتفرم هستند.

قابلیت‌های TradingView بدون تردید جزو بهترین و کامل‌ترین‌ ابزارهای تحلیلی در تمامی پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری، معاملات و انواع تحلیل‌ها هستند. امکان استفاده از برخی امکانات این سایت به صورت رایگان وجود دارد و افراد برای استفاده از این سیستم مجبور به پرداخت هزینه نیستند. با این حال، بخشی از امکانات ویژه مانند استفاده همزمان از چندین نمودار، فقط با خرید اشتراک امکان‌پذیر است.

تریدینگ ویو چگونه به معامله‌گران کمک می‌کند؟

بی تردید یکی از تحلیل‌های مهم و مورد نیاز هر تریدر تحلیل تکنیکال است. لازمه بهره‌‎مندی درست و صحیح از نمودارهای ارزها، سهام‌ها و یا شاخص‌های اقتصادی مرتبط با بازارهای مالی، دردسترس بودن این چارت‌ها در بستری مناسب و قابل تحلیل است که تریدینگ ویو این قابلیت را برای معامله‌گران بازارهای مختلف فراهم کرده و امروزه بیش از 30 میلیون نفر از این پلتفرم برای انجام تحلیل‌های خود و اشتراک گذاری آن با دیگران استفاده می‌کنند و این سیستم نیاز عده قابل توجهی از تریدرها را برآورده کرده است.

charts on trading view

امکانات و قابلیت‌های تریدینگ ویو

تریدینگ ویو سطح مناسبی از انواع ابزارهای تحلیلی را به کاربران خود ارائه می‌دهد که در این قسمت به بررسی و معرفی این خدمات می‌پردازیم.

نمایش چارت‌ها و نمودارها

این پلتفرم انواع چارت‌ها و نمودارهای مربوط به بازارهای مالی مختلف را در سایت خود جمع آوری کرده است و کاربران می‌توانند از این نمودارها برای انجام تحلیل‌های خود استفاده کنند.

همانطور که گفته شد می‌توان از تریدینگ ویو به عنوان یکی از جامع‌ترین مرجع نمودارهای مربوط به بازارهای مالی مختلف از جمله قیمت در صرافی‌های ارز دیجیتال، فارکس، انواع کامودیتی‌ها، انواع جفت ارزها، انواع شاخص‌ها و… یاد کرد.

انواع نمودارهای موجود در تریدینگ ویو عبارتند از:

 • نمودار میله‌ای (Bars)
 • نمودار هیکن آشی (Heikin Ashi)
 • نمودار شمعی (Candles)
 • نمودارهایی مرتب شده بر اساس بالاترین و پایین ترین قیمت (High-Low)

همچنین شما می‌توانید این نمودارها را در بازه‌های زمانی (Time frame) مختلف مانند 1، 5، 10، 15، 30 ثانیه، 1، 3، 5، 15، 30، 45 دقیقه و… مشاهده کنید.

همچنین در تریدینگ ویو با فشردن کلیدهای ترکیبی ALT و L می‌توانید یک دید لوگاریتمی از چارت معاملاتی خود داشته باشید.

البته کاربران می‌توانند با تهیه اشتراک این سایت بازه‌های زمانی خاص و مورد نظر خود را ایجاد کنند تا نمودارها بر اساس تایم فریم مورد نظر کاربر به نمایش در بیاید.

charts on trading2 view

ایجاد واچ لیست

این پلتفرم به کاربران خود اجازه می‌دهد انواعی از سهام‌ها، ارزها، شاخص‌ها و… را در گروه‌بندی‌های مختلف تحت عنوان واچ لیست (WatchList) جمع آوری کنند تا از تغییرات نمادهای مورد نظر خود به سرعت آگاه شوند.

تریدینگ ویو

این ویژگی موجب سهولت در بررسی تغییرات نمادهای مورد نظر کاربران می‌شود و نیازی به چک کردن تکی هر نماد نیست و در افزایش سرعت کار معامله‌گران نقش مهمی دارد.

در اکانت رایگان تریدینگ ویو امکان ایجاد یک گروه واچ لیست وجود دارد اما برای ساخت بیش از یک گروه واچ لیست نیاز است یکی از اشتراک‌های ویژه سایت توسط کاربر خریداری شود.

ابزار رسم و تحلیل روی نمودارها

در دسترس بودن نمودارهای قیمتی بدون موجود بودن ابزار رسم و تحلیل روی آن‌ها عملا فایده و کارایی برای معامله‌گران و تحلیلگران ندارد.

در تریدینگ ویو بیش از 90 ابزار طراحی موجود است که با تمام سلایق مختلف سازگار است. برخی ازین موارد عبارت است از:

 • رسم خطوط و نواحی مختلف
 • اشکال هندسی
 • انواع الگوهای هارمونیک و کلاسیک
 • حاشیه نویسی روی چارت‌ها
 • انواع فیبوناچی
 • انواع ابزار اندازه گیری حرکت قیمت
 • انواع ابزار تحلیل زمانی و…
tools in trading view

معامله‌گران می‌توانند با استفاده از این ابزارهای ترسیم تحلیل‌های خود را در نمودارهای مختلف معاملاتی پیاده کنند.

اندیکاتورها

بدون شک یکی از مهم‌ترین موارد در تحلیل تکنیکال، اندیکاتورها هستند. اندیکاتورها با استفاده از مواردی مانند حجم، قیمت، زمان و با کمک توابع ریاضی مختلف در انواع نمودارها نمایان می‌شوند تا به کاربران کمک کنند. هر اندیکاتور فرمول و قانون مخصوص به خود را دارد و از یک استراتژی برای نمایش روی چارت استفاده می‌کند.

اندیکاتورها در تریدینگ ویو

صدها اندیکاتور معاملاتی در پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو در دسترس هستند. این موارد شامل اندیکاتورهای استاندارد مانند میانگین‌های متحرک، تا اندیکاتورهای نمایش دهنده حجم معاملات، اندیکاتور تشخیص انواع الگوی کندل استیک، خطوط روند خودکار، رسم خودکار انواع فیبوناچی‌ها و… هستند.

این تعداد از اندیکاتورهای کمکی قطعا نیاز درصد بالایی از تریدرها را برآورده می‌کند اما تریدینگ ویو در این مورد هم خلاقیت به خرج داده و قابلیت اضافه کردن اندیکاتورهای سفارشی کاربران را با استفاده از کد نویسی برای معامله‌گران قرار داده است. بدین ترتیب کاربران می‌توانند اندیکاتورهای مورد نظر را خود را از طریق این قابلیت وارد پلتفرم تریدینگ ویو کنند.

داده‌های بنیادی در نمودارها

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید تریدینگ ویو، امکان مشاهده داده‌های بنیادی در نمودارهای قیمتی است. کاربران می‌توانند مستقیماً داده‌های اساسی از صورت‌های درآمد، ترازنامه‌ها، جریان نقدی و آمار را روی نمودارها ترسیم کنند. برای مثال، می‌توانید نموداری از سهام اپل باز کنید و سپس ارقامی مانند سود ناخالص، درآمد، تخمین EPS، بازده سود سهام و صدها آمار دیگر را به نمودار اضافه کنید. به این ترتیب، می‌توانید به سرعت عملکرد بازار را پس از اعلام درآمد، اخبار شرکت و غیره تجزیه و تحلیل کنید و این قایبلیت در سرعت و کیفیت تحلیل‌های شما به شدت موثر است.

fundamental in trading view

بازارها در یک نگاه

کاربران این پلتفرم‌ها می‌توانند انواع بازارها را در یک نگاه و با استفاده از نقشه‌های حرارتی (Heatmaps) مشاهده کنند. اما فایده اصلی این قابلیت چیست؟

معامله‌گران با استفاده از نقشه حرارتی هر بازار می‌توانند با یک نگاه از وضعیت کلی مارکت مورد نظر و مواردی مانند بیشترین افت و یا رشد مطلع شوند. همچنین شما می‌توانید هیت مپ مورد نظر خود را در بازه‌های زمانی مختلف تنظیم و مشاهده کنید.

بازارها در یک نگاه

امکان فیلتر بر اساس ارقام مالی مانند ارزش بازار، تعداد حجم روزانه کارکنان، بازده سود سهام و موارد دیگر وجود دارد.

اشتراک گذاری نظرات و تحلیل‌ها در تریدینگ ویو

تریدینگ ویو دارای بیش از 30 میلیون کاربر فعال دارد که این افراد از جوامع مختلفی مانند سرمایه‌گذاران انواع بازارها، تریدرها، سهامداران، مدیران کسب و کارهای مختلف و… هستند.

این افراد می‌توانند در بخش انجمن‌های ارتباطی تریدینگ ویو نظرات و تحلیل‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، یکدیگر را دنبال کنند و از نظرات هم مطلع شوند. این قابیلت، دیدگاه‌ها و نظرات جدید را برای معامله‌گران به ارمغان می‌آورد تا از این نظرات در تحلیل‌های خود استفاده کنند.

ides in trading view

این بخش باعث شده تا تریدینگ ویو به یکی از بزرگترین انجمن‌های ارتباطی مربوط به تحلیل انواع بازارهای مالی تبدیل شود.

پوشش خبرها

حتما می‌دانید که اخبار، نقش مهمی در نواسات و حرکات بازارهای مختلف دارند و مطلع بودن از خبرها می‌تواند در تحلیل‌ها بسیار مفید باشد.

news in trading view

در تریدینگ ویو جدیدترین اخبار بازار ارز دیجیتال و فارکس منتشر می شود. علاوه بر این، ویژگی News Flow آخرین اخبار رسانه‌های مشهور رویترز، InvestorPlace و Seeking Alpha را برای موضوعات سرمایه‌گذاری مانند سهام، ارز دیجیتال، فارکس، شاخص‌ها، اوراق قرضه و اقتصاد جهانی پخش می‌کند.

ارسال هشدار

آیا می‌خواهید در صورت رسیدن سهام شما به قیمت مورد نظر در سریعترین زمان ممکن از این اتفاق آگاه شوید؟ تریدینگ ویو در هر زمانی از شبانه روز شما را از این تغییرات مطلع می‌کند.

شما می‌توانید هشدارهای مورد نظر خود را بر روی قیمت خاص، شاخص‌ها، استراتژی‌های معاملاتی و حتی نقشه‌ها تنظیم کنید. هنگامی که هشدار مورد نظر شما فعال می‌شود، از طریق ایمیل، پیامک، پنجره‌های بازشوی تصویری، پیام‌های صوتی و… به شما اطلاع رسانی می‌شود.

اتصال به بروکرها

تریدینگ ویو با بعضی بروکرها و واسطه‌های مالی سازگار و هماهنگ شده است. شما می‌توانید حساب بروکر خود را به تریدینگ ویو متصل کنید تا معاملات خود را به صورت مستقیم در هنگام انجام تحلیل‌ها انجام دهید.

تریدینگ ویو هم اکنون بسیاری از بروکرها مانند TradeStation، Eightcap، Pepperstone، Capital.com، OANDA Tradovate، easyMarkets، FOREX.com، WH SelfInvest، FXCM، SAXO را پشتیبانی می‌کند.

پشتیبانی از معاملات دمو (Paper Trading)

معاملات دمو مبادلاتی است که با پول مجازی انجام می‌شود و برای کاربران مبتدی که هنوز با پول واقعی وارد بازار نشدند مناسب است تا استراتژی‌های معاملاتی خود را قبل از ورود به بازار تست و آزمایش کنند. یک حساب معاملاتی دمو شما را قادر می‌سازد تا تصمیمات معاملاتی را با اجرای سفارشات خرید و فروش بدون ریسک شبیه سازی کنید. تریدینگ ویو این قابلیت را برای کاربران خود فراهم کرده است.

برای شروع معاملات دمو تریدینگ ویو میزان 100000 دلار را به صورت مجازی در اختیار کابر قرار می‌دهد.

demo account

اپلیکیشن اختصاصی

تریدرها و فعالین بازار نیاز دارند تا در هرزمان و مکانی به داده‌ها و نمودار‌های تحلیلی دسترسی داشته باشند. امروزه و در عصر دنیای دیجیتال تقریبا همه مردم دارای یک گوشی هوشمند هستند که بسیاری از فعالیت‌های خود را با آن انجام می‌دهند و عملا زندگی بشر به این تلفن‌ها گره خورده است.

تریدینگ ویو برای راحتی و سهولت کاربران خود اپلیکیشن اختصاصی خود را در سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز و IOS منتشر کرده است.

شما می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را از طریق سایت این پلتفرم و یا با استفاده از لینک‌های زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن اندروید

دانلود اپلیکیشن IOS

دانلود اپلیکیشن ویندوز

انواع اشتراک‌های تریدینگ ویو

سطح Basic (رایگان) تریدینگ ویو

طرح پایه TradingView نیاز به ثبت نام از طریق ایمیل دارد و دسترسی رایگان به عملکردهای اساسی را برای کاربران فراهم می‌کند. در این طرح کاربران می‌توانند یک نمودار را باز کنند، از پخش مجدد چارت در بازه زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه استفاده کنند و به اطلاعات مالی تاریخی 7 ساله در نمودارها دسترسی داشته باشند.

سطح Pro تریدینگ ویو

این سطح ابزارهای معاملاتی یکپارچه قدرتمندتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بدون تبلیغات است و دسترسی به شبکه اجتماعی را مقدور می‌کند. با نسخه Pro، کاربران می‌توانند حداکثر دو نمودار را در هر صفحه باز کنند. همچنین تا 5 طرح بندی نمودار را ذخیره کنند و از تایم فریم سفارشی استفاده کند. علاوه بر این، پخش مجدد انواع چارت‌ها برای تمام تایم فریم‌ها در دسترس است.

کاربران می توانند حداکثر 5 اندیکاتور در هر نمودار اعمال کنند، از الگوهای شاخص تجاری سفارشی به صورت نامحدود استفاده کنند، از شاخص‌های نمایه حجم استفاده کنند و تا 20 هشدار در مورد قیمت، استراتژی‌ها، نقشه‌ها یا اندیکاتورها اعمال کنند.

سطح Pro+ تریدینگ ویو

این طرح به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر 4 کاراکتر در هر صفحه را باز کنند، 10 طرح بندی نمودار را ذخیره کنند و دسترسی به انواع نمودارهای پیشرفته‌تر مانند Renko، Kagi، Point & Figure و Line Break ممکن می‌شود.

با Pro+، امکان ساخت استراتژی شخصی، استفاده از حداکثر 10 اندیکاتور در هر نمودار و استفاده از حداکثر 100 هشدار برای کاربران ممکن می‌شود.

سطح Premium تریدینگ ویو

TradingView Premium بالاترین سطح اشتراک است و دسترسی به تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌های TradingView را باز می‌کند. علاوه بر این، پشتیبانی اولویت اول، 8 نمودار در هر برگه و تعداد نامحدودی از طرح بندی نمودار ذخیره شده ممکن است.

یکی از ویژگی‌های اساسی سطح Premium، در دسترس بودن تایم فریم ثانیه‌ای است که یک ویژگی قدرتمند برای معامله‌گران روزانه است. علاوه بر این، در حال حاضر حداکثر ۲۵ اندیکاتور در هر نمودار مجاز است و کاربران می‌توانند تا ۴۰۰ هشدار در مورد استراتژی‌ها، نقشه‌ها، نشانگرها و قیمت‌ها بدون هیچ محدودیت زمانی تنظیم کنند.

هزینه اشتراک‌های سالانه و ماهیانه تریدینگ ویو چقدر است؟

این پلتفرم سطوح کاربری خود را در دو نوع ماهایانه و سالیانه به فروش می‌رساند.

قیمت ماهیانه اشتراک‌ها عبارت است از:

 • 14.95 دلار برای سطح Pro
 • 29.95 دلار برای سطح +Pro
 • 59.95 دلار برای سطح Premium

البته کاربران می‌توانند اشتراک‌های سالانه را با هزینه کمتری خریداری کند:

 • 155.40 دلار برای سطح Pro
 • 299.40 دلار برای سطح +Pro
 • 599.40 دلار برای سطح Premium

آموزش ثبت نام در تریدینگ ویو

تا اینجای مقاله، پلتفرم تحلیلی تریدینگ ویو به دقت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت اما برای استفاده از خدمات این سایت باید یک حساب ایجاد کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

برای این کار ابتدا وارد سایت Trading view شوید.

در صفحه اصلی سایت، در گوشه سمت راست بالا روی گزینه Get started کلیک کنید.

signup

سپس نوع ثبت نام مورد نظر خود را انتخاب کنید. می‌توانید برای ثبت نام در تریدینگ ویو از حساب‌هایی مانند توییتر، گوگل، لینکدین و غیره برای ثبت نام استفاده کنید.

در اینجا ما گزینه ایمیل را انتخاب می‌کنیم.

signup 1

در این بخش ایمیل و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

signup 2

جمع بندی

به پایان مقاله معرفی و بررسی تریدینگ ویو رسیدیم!

حتما تا اینجای کار متوجه مفید و کارآمد بودن این پلتفرم شده‌اید. تریدینگ ویو بستری است که بدون شک برای افراد حرفه‌ای و مبتدی کارایی‌های بسیاری دارد و برای طیف بسیار وسیعی از افرادی که در بازارهای مالی فعالیت دارند مفید است.

اگر به دنبال نمودارهای تحلیلی هستید، اگر تحلیلگر داده‌های فاندامنتال هستید، اگر اخبار بازارهای مالی برای شما اهمیت ویژه ای دارد، اگر به دنبال تست استراتژی خود هستید و… تریدینگ ویو قطعا به شما کمک زیادی خواهد کرد.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

لوگو بروکر آلپاری
امتیاز کارشناس:
4.5/5
امتیاز کارشناس:
4.4/5
متاتریدر ارانته
امتیاز کارشناس:
4.3/5

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥