دانلود اندیکاتور سیگنال خرید و فروش | Fxcx divergence

دانلود اندیکاتور سیگنال خرید و فروش | Fxcx divergence

اندیکاتورها ابزارهایی برای سهولت تحلیل چارت‌های معاملاتی برای معامله‌گران هستند. اندیکاتورهای سیگنال‌دهی یکی از انواع اندیکاتورها هستند که توانایی نشان‌دادن سیگنال خرید و فروش را برای معامله‌گران بر روی چارت دارند. اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence یکی از این نوع اندیکاتورها است که توانایی صدور سیگنال‌های خرید و فروش را با نشان‌دادن فلش‌های زرد و آبی رنگ بر روی چارت دارد.

معرفی اندیکاتور سیگنال خرید و فروش

اندیکاتور Fxcx divergence یک اندیکاتور سیگنال‌دهی خرید و فروش است که با استفاده از ۲ اندیکاتور آر اس آی و میانگین متحرک نمایی سیگنال‌های خود را صادر می‌کند. این اندیکاتور توسط اندیکاتور آر اس آی ۲۱ دوره ای موقعیت های واگرایی قیمت را مشخص کرده و سپس سیگنال‌های خود را با استفاده از خطوط میانگین‌های متحرک نمایی ۵ تا ۱۳ دوره فیلتر می‌کند.

معرفی اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور توسط فلش‌های زرد و آبی رنگ سیگنال‌های خود را بر روی چارت نشان می‌دهد. البته فلش‌های این اندیکاتور بصورت پیش‌فرض بسیار کوچک هستند که برای حل این مشکل می‌توانید در قسمت تنظیمات رنگ اندیکاتور اندازه‌ی این فلش‌ها را بزرگ‌تر کنید.

سیگنال دهی اندیکاتور Fxcx divergence

توجه داشته باشید استفاده از اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence به تنهایی می‌تواند سیگنال‌های نادرست را نیز بر روی چارت برای شما نشان دهد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم حتما با ترکیب این اندیکاتور با استراتژی شخصی خود یا چند اندیکاتور دیگر، سیگنال‌های این اندیکاتور را فیلتر کنید تا بتوانید بهترین سیگنال‌ها را از این اندیکاتور دریافت کنید.
از این رو ما برای دریافت سیگنال‌های درست از این اندیکاتور، آن را با یک اندیکاتور مووینگ اوریج ۵۲ دوره‌ای و نحوه محاسبه‌ی “Smoothed” ترکیب کرده‌ایم تا سیگنال‌های بهتری را از ترکیب این دو اندیکاتور دریافت کنیم.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور Fxcx divergence

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور Fxcx divergence

زمانی که اندیکاتور بر روی چارت فلش زرد رنگ را در زیر کندل نشان داد و همچنین کندل بالای فلش در قسمت بالای مووینگ اوریج بود، معامله‌گران می‌توانند با توجه به استراتژی شخصی خود وارد معامله خرید شوند.
در این هنگام ورود به معامله خرید می‌توانید حد ضرر را در زیر فلش صادر شده قرار دهید.

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور Fxcx divergence

Fxcx divergence sell 1

اما در زمانی که اندیکاتور بر روی چارت فلش آبی رنگ را نشان داد و همچنین کندل‌ها در بالای مووینگ اوریج بر روی چارت قرار داشتند، معامله‌گران می‌توانند با رعایت اصول مدیریت سرمایه و همچنین باتوجه به استراتژی شخصی خود وارد معامله فروش شوند.
در معامله‌ی فروش نیز معامله‌گران می‌توانند حدضرر خود را در بالای فلش صادر شده در چارت قرار دهند.

تنظیمات اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence

تنظیمات اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence

در قسمت تنظیمات اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. Faster EMA: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید تنظیمات سیگنال دهی اندیکاتور را برای معاملات کوتاه‌مدت یا اسکلپ تنظیم کنید.
  2. Slower EMA: توسط این بخش می‌توانید تنظیمات سیگنال‌دهی اندیکاتور را برای معاملات بلندمدت تنظیم کنید.
  3. RSI Period: این قسمت مربوط به تنظیمات دوره اندیکاتور آر اس آی را برای شناسایی واگرایی در اندیکاتور است.
  4. Alerts: این پارامتر در تنظیمات اندیکاتور مربوط به فعال یا غیرفعال کردن هشدار در زمان صدور سیگنال‌ در اندیکاتور است.

تنظیمات رنگ اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence

تنظیمات رنگ اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence

در قسمت تنظیمات رنگ اندیکاتور نیز می‌توانید رنگ، اندازه و نوع فلش‌های سیگنال صعودی و نزولی را در اندیکاتور تغییر دهید.
برای تغییر اندازه فلش‌های سیگنال‌دهی این اندیکاتور بر روی چارت می‌توانید در قسمت “Width” اندازه این فلش‌ها را تعیین کنید.

دانلود اندیکاتور Fxcx divergence

شما می‌توانید برای دانلود اندیکاتور سیگنال خرید و فروش Fxcx divergence در زیر بر روی گزینه “دانلود Fxcx divergence” کلیک کنید.

شما همچنین می‌توانید برای مشاهده آموزش اجرای اندیکاتور Fxcx divergence بر روی متاتریدر و بررسی و دانلود اندیکاتورهای دیگر وارد صفحه مربوط به اندیکاتورها شوید.

دیدگاه خود را بنویسید