دانلود اندیکاتور روند نما و سیگنال خرید و فروش | vortex

دانلود اندیکاتور روند نما و سیگنال خرید و فروش | vortex

جهت روند در چارت یکی از اصلی‌ترین ابزارها در تحلیل تکنیکال به شمار می‌رود. یکی از ابزارهایی که می‌تواند جهت روند را به همراه قدرت آن و سیگنال خرید و فروش به معامله‌گران نشان دهد، اندیکاتور روند نما vortex است.

معرفی اندیکاتور روند نما vortex

اندیکاتور vortex یکی از اندیکاتورهای نمایش جهت و قدرت روند است که می‌تواند بهترین نقاط شکست روند را به معامله‌گران در پنجره‌ای در زیر چارت نمایش دهد.

معرفی اندیکاتور روند نما vortex
نمایش اندیکاتور بر روی چارت

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را در چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور توسط کراس دو خط خود در زیر چارت می‌تواند سیگنال‌های معاملاتی خود را به معامله‌گران نشان دهد.

سیگنال دهی اندیکاتور vortex

اندیکاتور روند نمای vortex می‌تواند سیگنال‌های معاملاتی مختلفی را به معامله‌گران نشان دهد. نقاط کراس دو خط در اندیکاتور، روند را در چارت نشان می‌دهد که مطابق آن سیگنال‌های معاملاتی را برای معامله‌گران بر روی چارت شناسایی می‌کند. همچنین فاصله‌ی این دو خط نیز در اندیکاتور نشان می‌دهد که قدرت روند در اندیکاتور به چه میزان است.

این اندیکاتور بهترین سیگنال‌های معامالاتی را در تایم‌های بلندمدت به معامله‌گران نشان می‌دهد.

توجه داشته باشید استفاده از این اندیکاتور بصورت تنها کاری اشتباه است و معامله‌گران می‌توانند با ترکیب این اندیکاتور با سیستم معاملاتی خود بهترین سیگنال‌های معاملاتی را دریافت کنند.

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور vortex

سیگنال ورود به معامله خرید در اندیکاتور روند نما vortex
سیگنال ورود به معامله long در اندیکاتور روند نما vortex

در زمانی که خط آبی رنگ در اندیکاتور، خط قرمز را قطع کرد و در بالای خط قرمز رنگ قرار گرفت، معامله‌گران می‌توانند باتوجه به استراتژی معاملاتی خود و همچنین رعایت اصول مدیریت سرمایه وارد معامله خرید شوند و تا زمانی که اندیکاتور سیگنال مخالفی را در چارت نشان دهد، در معامله‌ی خود بمانند.

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور vortex

سیگنال ورود به معامله فروش در اندیکاتور روند نما vortex
سیگنال ورود به معامله short در اندیکاتور روند نما vortex

اما در زمانی که خط قرمز رنگ در اندیکاتور از خط آبی عبور کرد و به بالای آن رفت، معامله‌گران می‌توانند وارد معامله فروش شوند و تا زمانی که اندیکاتور سیگنال مخالفی را صادر نکند، در آن بمانند.

تنظیمات اندیکاتور روند نما vortex

تنظیمات اندیکاتور روند نما vortex
منوی تنظیمات اندیکاتور روند نما vortex

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقدار مولفه زیر را تغییر دهید:

VI_Length: با تغییر مقادیر این قسمت می‌توانید تنظیمات مدت زمان محاسبه خطوط اندیکاتور را تغییر دهید. هرچه مقادیر این بخش بالاتر باشد، اندیکاتور سیگنال‌های بیشتری را به معامله‌گران نشان می‌دهد که در این صورت سیگنال‌های معاملاتی این اندیکاتور می‌تواند برای معامله‌گرانی که اسکلپ کار می‌کنند، مناسب‌تر باشد.

تنظیمات رنگ اندیکاتور روند نما vortex

تنظیمات رنگ اندیکاتور روند نما vortex
منوی تنظیمات رنگ اندیکاتور روند نما vortex

در قسمت تنظیمات رنگ اندیکاتور vortex نیز معامله‌گران می‌توانند رنگ، ضخامت و نوع نمایش خطوط آبی و قرمز را در اندیکاتور تغییر دهند.

دانلود اندیکاتور vortex

شما می‌توانید برای دانلود اندیکاتور روند نما vortex در قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود vortex” کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای آموزش اجرا و نصب اندیکاتور vortex بر روی پلتفرم متاتریدر و مشاهده و دانلود سایر اندیکاتورهای بررسی‌شده می‌توانید به صفحه‌ی مربوط به اندیکاتورها در وبسایت ایران بروکر مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید