دانلود اندیکاتور سیگنال‌دهی به همراه استاپ | ATR-sl

اگر شما هم برای استراتژی خود نیازمند یک تایید برای نقطه ورود در معاملات هستید، می‌توانید از اندیکاتور سیگنال‌دهی ATR-sl استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از استفاده از این اندیکاتور در حساب ریل، مدتی آن را در حساب دمو و در حساب ریل سنتی با دارایی پایین، تست کرده و با ترکیب کردن استراتژ‌ی‌های معاملاتی با یکدیگر، مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

در این قسمت نیز می‌توانید معرفی و آموزش کامل این اندیکاتور را بصورت ویدئویی مشاهده کنید.

معرفی اندیکاتور

اندیکاتور ATR-sl، یک اندیکاتور سیگنال‌دهی توسط فلش است که به‌همراه آن می‌تواند مقدار حد ضرر برای هر سیگنال معاملاتی را نیز تعیین کند.

سیگنال‌دهی این اندیکاتور بر اساس اندیکاتور Average True Range یا ATR بوده که یکی از اصلی‌ترین اندیکاتورهای فارکس به‌ شمار می‌رود.

ATR sl

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این اندیکاتور با تغییر جهت قیمت، فلشی ظاهر شده که در آن فلش قرمز رنگ، سیگنال ورود به معامله‌ی فروش و فلش آبی رنگ، سیگنال ورود به معامله‌ی خرید بوده و نقاطی همرنگ فلش‌، نمایان می‌گردند که می‌توانند محل قرارگیری حد ضرر باشند (البته با احتساب اسپرد، حد ضرر اندکی بالاتر یا زیر نقاط باشد). همچنین محل دقیق آخرین نقطه نیز در گوشه‌ سمت راست، قسمت پایین چارت درج شده تا به سادگی بتوانید حدضرر را با آن تنظیم کنید. لازم به ذکر است که نقاط پس از بسته‌ شدن کندل در چارت تثبیت می‌شوند.

تنظیمات اندیکاتور ATR-sl

ATR sl inputs

با ورود به بخش تنظیمات اندیکاتور، می‌توان پارامترهای مختلفی را تغییر داده که پارامترهای مهم آن عبارت‌اند از:

  1. TimeFrame: در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به تایم‌فریم سیگنال‌ها را تنظیم کنید که بهترین مقدار آن current بوده که در پیش‌فرض تنظیم شده‌ است.
  2. Multiplier: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید سیگنال‌دهی اندیکاتور را بر مبنای کوتاه‌مدت یا بلندمدت بودن سیگنال‌ها تنظیم کنید. با افزودن مقادیر این بخش، سیگنال‌ها بلندمدت‌تر شده و خطای سیگنال‌ها کمتر می‌شود.
  3. ATRLength: در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به طول اندیکاتور ATR که این اندیکاتور بر مبنای آن سیگنال می‌دهد را تغییر دهید.
  4. AlertMe: این بخش تنظیمات مربوط به آلارم‌دهی اندیکاتور را نشان می‌دهد.
  5. ShowRiskPrice: این بخش مربوط به تنظیمات نمایش یا عدم نمایش ATR SL است.
  6. ShowArrow: این بخش مربوط به تنظیمات نمایش یا عدم نمایش فلش‌های سیگنال‌دهی است.
  7. ATR_SLColor: در این بخش می‌توانید رنگ ATR SL را در چارت معاملاتی خود تغییر دهید.
ATR sl colors

در بخش تغییر رنگ اجزای اندیکاتور در تنظیمات نیز می‌توانید رنگ برخی از اجزای اندیکاتور را با توجه به تصویر بالا تغییر دهید.

دانلود اندیکاتور ATR-sl

برای دانلود این اندیکاتور می‌توانید از قسمت پایین بر روی گزینه “دانلود ATR-sl” یا سمت چپ تصویر بر روی گزینه “دانلود کنید” کلیک کنید. همچنین می‌توانید در صفحه “بانک دانلود” علاوه بر مشاهده اندیکاتور ATR-sl، لیست اندیکاتورهای پرطرفدار فارکس را نیز مشاهده کنید.

فراموش نکنید که استفاده از اندیکاتورها به تنهایی کار اشتباهی است. اندیکاتورهای فارکس به‌ خصوص اندیکاتورهای سیگنال‌دهی، ابزارهایی برای یاری رساندن به ما برای تاییدیه گرفتن نقاط ورود و خروج مناسب است. شما باید همواره از استراتژی شخصی خود استفاده کرده و در کنار آن از این ابزارها استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید