معرفی اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو | Interactive ATR

معرفی اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو | Interactive ATR

یکی از ارکان‌های مهم در انجام معاملات به شیوه درست، قرار دادن حد سود و حد ضرر مناسب در چارت معاملاتی است. اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو یکی از ابزارهای کاربردی برای معامله‌گران این پلتفرم معاملاتی است که می‌تواند یک حد ضرر شناور و مناسب در چارت معاملاتی به تریدرها نشان دهد.

معرفی اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو

اندیکاتور Interactive ATR یک ابزار معاملاتی پرکاربرد برای پلتفرم تریدینگ ویو است که از طریق آن معامله‌گران می‌توانند حد ضرر مناسب را برای معاملات خود در چارت معاملاتی انتخاب کنند.

معرفی اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Interactive ATR

تصویر بالا نمایی از اجرای اندیکاتور Interactive ATR را در چارت تریدینگ ویو نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور باتوجه به مقدار ATR حد ضرر را در چارت معاملاتی تعیین می‌کند. تعیین مقدار حد سود در این اندیکاتور بصورت دستی و از طریق قسمت تنظیمات اندیکاتور که در ادامه به آن می‌پردازیم، قابل تنظیم است. همچنین مقدار ATR استاپ خورده به صورت لیبلی در پایان چارت نمایش داده می‌شود.

برای تغییر مکان این اندیکاتور می‌توانید با استفاده از نقطه آبی رنگ (🔵) در اندیکاتور اقدام به جابه‌جایی اندیکاتور در چارت نمایید. توجه داشته باشید زمانی که دایره آبی رنگ در زیر کندل‌ها باشد، حد ضرر را برای روند صعودی و همچنین اگر دایره آبی رنگ در بالای کندل‌ها باشد، حد ضرر را برای روند نزولی چارت معاملاتی نمایش می‌دهد.

تنظیمات اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو
قسمت اول منوی تنظیمات اندیکاتور Interactive ATR

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر بخش‌های زیر را تغییر دهید:

  1. Interactive ATR: در این زیر بخش از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر محل قرارگیری برای اجرای اندیکاتور را در چارت تعیین کنید. همچنین با فعال کردن تیک Display قسمت Profile Target در این بخش از تنظیمات می‌توانید مقدار قیمتی که در این قسمت برای حد سود قرار داده‌اید را مشاهده کنید.
  2. Display: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید نمایش یا عدم نمایش اجزای مختلف اندیکاتور را بر روی چارت معاملاتی خود تعیین کنید.
  3. ATR Settings: توسط این زیر بخش نیز می‌توانید تنظیمات ATR محاسبه‌شده را در این اندیکاتور تغییر دهید.
تنظیمات اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو
قسمت دوم منوی تنظیمات اندیکاتور Interactive ATR
  1. STYLES: با مراجعه به این زیر بخش نیز می‌توانید تنظیمات نمایش بخش‌های متفاوت و همچنین اندازه لیبل نشان‌داده شده توسط اندیکاتور را تعیین کنید.
  2. ALERT: در این قسمت نیز می‌توانید تنظیمات مربوط به هشداردهی اندیکاتور را تنظیم کنید.

نحوه اجرای اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو

برای اجرای اندیکاتور نمایش حد سود و ضرر بر مبنای ATR در تریدینگ ویو می‌توانید عبارت “Interactive ATR” را در منوی Indicators جست‌وجو کرده و سپس آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به این لینک و انتخاب گزینه “Add to favorite indicators” اندیکاتور Interactive ATR را به لیست Favorite indicators اضافه کرده و سپس اندیکاتور را از قسمت Favorite indicators منوی indicators یافته و آن را در چارت تریدینگ ویو خود اجرا کنید.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.