بهترین تایم فریم برای ترید | در چه تایم فریمی ترید کنیم؟

بهترین تایم فریم برای ترید | در چه تایم فریمی ترید کنیم؟

بهترین تایم فریم برای ترید چیست؟

یکی از دلایلی که معامله‌گران تازه‌کار آن‌طور که باید خوب عمل نمی‌کنند این است که نسبت به ویژگی‌های شخصیتی خود، در تایم فریم نامناسبی معامله می‌کنند.

تریدرهایی که به تازگی به فارکس ورود کرده‌اند معمولا به فکر یک شبه ثروتمند شدن هستند، بنابراین در تایم فریم‌های پایین مانند ۱ دقیقه یا ۵ دقیقه شروع به ترید می‌کنند.

سپس در هنگام معاملات ناامید می‌شوند زیرا تایم فریم انتخابی با شخصیت آن‌ها سازگار نیست.

بهترین تایم فریم

برخی از معامله‌گران فارکس نیز در تایم فریم ۱ ساعته ترید می‌کنند زیرا در آن احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

این تایم فریم نسبت به ۱ دقیقه و ۵ دقیقه کمی طولانی‌تر و دارای فرصت‌های معاملاتی کمتری است اما نه آنقدرها!

ترید در این تایم فریم زمان بیشتری را به شما برای تجزیه و تحلیل بازار می‌دهد و کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری عجله نکنید.

برای مثال شخصی وجود دارد که هرگز نمی‌تواند در تایم فریم ۱ ساعته معامله کند زیرا انجام معاملات در این تایم فریم به طول می‌انجامد و او فکر می‌کند قبل از اینکه بتواند وارد معامله شود به خواب می‌رود.

بهترین تایم فریم

او ترجیح می‌دهد در تایم فریم ۱۰ دقیقه‌ای معامله کند. این تایم فریم هنوز هم زمان کافی (اما نه خیلی زیاد) به او می‌دهد تا بر اساس برنامه معاملاتی خود تصمیم بگیرد.

از طرفی شخص دیگری وجود دارد که فقط در تایم فریم‌های روزانه، هفتگی و ماهانه معامله می‌کند و چون از نظر او ۱ ساعت زمان کوتاهی برای انجام معاملات است، نمی‌تواند درک کند که چگونه دیگر تریدرها می‌توانند در این تایم فریم معامله کنند!

احتمالا اکنون سوالی که از خود می‌پرسید این است که بهترین تایم فریم برای شما چیست؟

اگر به مثال‌های بالا دقت کرده باشید، متوجه‌اید که پاسخ به این سوال بستگی به شخصیت شما دارد و باید با تایم فریمی که در آن معامله می‌کنید احساس راحتی کنید.

زمانی که در یک معامله هستید، همیشه نوعی فشار یا احساس ناامیدی را حس خواهید کرد زیرا پول واقعی در میان است و این طبیعی است!

اما نباید حس کنید دلیل فشاری که بر روی شماست این است که همه چیز یا آنقدر سریع اتفاق می‌افتد که تصمیم‌گیری برایتان دشوار است و یا آن‌قدر کند پیش می‌رود که باعث می‌شود احساس ناامیدی کنید.

بهترین تایم فریم

همه ما تریدرها زمانی که برای اولین بار شروع به معامله می‌کنیم، نمی‌توانیم به یک تایم فریم پایبند باشیم و معمولا تایم فریم ۱۵ دقیقه را برای معاملات‌مان انتخاب می‌کنیم. سپس تایم فریم ۵ دقیقه‌ای و بعد از آن ۱ ساعته، روزانه و ۴ ساعته را امتحان می‌کنیم!

این روند برای همه معامله‌گران جدید فارکس طبیعی است تا زمانی که بتوانند منطقه امن خود را پیدا کنند. به همین دلیل است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از حساب‌های آزمایشی DEMO استفاده کنید و تایم فریم‌های مختلف را برای ترید امتحان کنید تا ببینید کدام یک با شخصیت شما تطابق بیشتری دارد و برای شما بهترین گزینه است.

بهترین تایم فریم برای ترید چیست؟

همان‌طور که گفته شد،‌ پاسخ به این سوال بستگی به خود شما دارد، درست مثل همه مسائل دیگر در زندگی!

آیا دوست دارید کارها را به آرامی پیش برده و برای هر معامله وقت بگذارید؟ در این‌صورت ممکن است شما برای معامله در تایم فریم‌های طولانی‌تر مناسب باشید.

یا اقدامات سریع و هیجانی را دوست دارید؟ بنابراین بهتر است به تایم فریم ۵ دقیقه نگاهی بیندازید.

بهترین تایم فریم

در جدول زیر تایم فریم‌های اصلی و تفاوت‌های بین هرکدام را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

معایبمزایاشرحتایم فریم
نوسانات بزرگ معمولا ۱ الی ۲ سال طول می‌کشد و برای سوار شدن بر روی این موج از نوسان‌ها، صبر بیشتر و حساب بزرگتری نیاز است.
برای بدست آوردن فرصت معاملاتی در تایم فریم‌های بلند مدت، احتمالا مجبور می‌شوید ماه‌های زیادی را برای پیدا کردن فرصت از دست بدهید.
مجبور نیستید بازار را به‌صورت روزانه چک کنید.
به دلیل انجام معاملات کمتر،‌ اسپرد کمتری پرداخت می‌کنید.
برای انجام هر معامله، زمان بیشتری برای فکر کردن دارید.
معامله گران بلندمدت معمولا به تایم فریم‌های هفتگی و روزانه مراجعه می‌کنند. نمودارهای هفتگی یک چشم انداز بلند مدت ایجاد می‌کنند و به انجام معاملات در کوتاه مدت (روزانه) کمک می‌کنند.
معاملات معمولا از چند هفته تا چندین ماه و گاهی سال‌ها نیز می‌تواند طول بکشد.
طولانی مدت
کارمزد معاملات (پرداخت اسپرد بیشتر) بالاتر خواهد بود. خطر ریسک شبانه بالاتر است.فرصت‌های معاملاتی بیشتری وجود دارد و احتمالا در تمام ماه‌ها می‌توان ترید کرد.
یک یا دو معامله در طول سال تعیین‌کننده سود یا ضرر شما نیست.
معامله‌گران کوتاه مدت از تایم فریم‌های ساعتی استفاده می‌کنند و معاملات‌شان را از چند ساعت تا یک هفته باز نگه می‌دارند.کوتاه مدت (سویینگ Swing)
کارمزد معاملات بسیار بیشتر خواهد بود. همچنین انجام معاملات روزانه از نظر ذهنی دشوارتر است زیرا به‌صورت مداوم نیاز به همسو شدن با تغییرات بازار دارید.فرصت‌های معاملاتی بیشتری وجود دارد و ریسک شبانه کمتر است.معامله‌گران روزانه از چارت‌های یک دقیقه ای یا ۱۵ دقیقه‌ای استفاده می‌کنند. این معاملات در طول روز انجام می‌شود و تا پایان بازار معاملات بسته می‌شوند.روزانه
(ریسک شبانه “Overnight Risk” به اتفاقاتی اشاره دارد که برای بازارها می‌افتد. مثلا درحالیکه شما خواب هستید یا زمانی که صرافی‌ها بسته هستند و نمی‌توانید معاملات خود را مدیریت کنید یا از آن‌ها خارج شوید، حساب شما در ریسک شبانه قرار می‌گیرد.)

همچنین باید میزان سرمایه‌ای را که معامله می‌کنید در نظر بگیرید.

تایم فریم‌های کوتاه‌تر به شما این امکان را می‌دهد که از مارجین، بهتر استفاده کنید و حدضررهای کوچک‌تر یا محدودتری داشته باشید.

تایم فریم‌های بزرگ‌تر نیاز به حدضررهای بزرگتری دارند، در نتیجه باید حساب بزرگتری داشته باشید تا بتوانید از نوسانات بازار بدون کال مارجین شدن “Call Margin” (صفر شدن حساب) عبور کنید.

مهم‌ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هر تایم فریمی که برای معامله انتخاب می‌کنید، طبیعتا باید با شخصیت شما هماهنگی داشته باشد و باید هنگام ترید در آن تایم فریم کاملا احساس راحتی کنید.

به همین دلیل است که برای مدتی انجام معاملات دمو در چندین تایم فریم مختلف را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید بهترین تایم فریم را انتخاب کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید تا بهترین تصمیمات معاملاتی را بگیرید.

در نهایت هنگامی که بهترین تایم فریم را برای معاملات خود را یافتید می‌توانید ترید را شروع کنید!

این مطلب بخشی از دوره رایگان و گام‌به‌گام آموزش فارکس وبسایت «ایران بروکر» است. شما می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به درس قبل یا بعد بروید.

فهرست مطالب

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

مرتب سازی
علب ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

15دیقه تو ارز دیجیتال به درد نمیخوره حد اقل یک ساعته تا۴ساعته فقط برای تایید ورود از ۱۵ دیقه و پایین ترتایید بگیرید بهتر ه

ناشناس ۱۳ مهر ۱۴۰۲

به نظر بنده بهترین تایم فریم ۱۵ دقیقه است هم کوتاه هم فرصت وقدرت تصمیم گیری دارید ...

ناشناس ۰۴ آبان ۱۴۰۲
پاسخ ناشناس

نظر منم همینه