روانشناسی معامله‌گری

تنها ترید کنیم یا به یک تیم ملحق شویم؟ مزایا و معایب ترید گروهی و فردی

روانشناسی معامله‌گری

مطالعه در 4 دقیقه

همه معامله‌گران مانند یکدیگر نیستند و ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی دارند. بعضی از آن‌ها در گروه عملکرد خوبی دارند و بعضی دیگر بصورت فردی بهتر می‌توانند معامله کنند.

فکر می‌کنید کدام یک از این دو روش برای شما مناسب‌تر است؟

مزایا و معایب معامله‌گری تیمی

بعضی بر این باورند که هرگز نباید به تنهایی معامله کرد.

هنگامی که در فارکس معامله می‌کنید، اینکه بدانید تنها نیستید اغلب حس خوبی به شما منتقل می‌کند.

وجود افراد در اطراف‌تان و تبادل نظر با آن‌ها، به شما این امکان را می‌دهد تا موقعیت‌های معاملاتی را از چند دیدگاه مختلف بررسی کنید.

together

برای مثال، یک فرصت معاملاتی را در بازار مشاهده می‌کنید که از دیدگاه شما کاملا نزولی است. بنابراین قصد دارید در آن معامله بیشتر از حد معمول ریسک کنید.

اما دوست معامله‌گر شما می‌تواند دیدگاه مخالفی را ارائه دهد که در نتیجه باعث می‌شود شما دوباره فکر کنید و این بار ریسک خود را تا حدی پایین‌تر بیاورید که با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

علاوه بر این، معامله‌گری در یک تیم به شما کمک می‌کند تا در دوران سخت معامله‌گری‌تان باانگیزه باقی بمانید. همچنین در مواقعی که با افت سرمایه شدیدی در حساب‌تان مواجه شدید، دیگران می‌توانند شما را حمایت کنند تا همچنان رو به جلو حرکت کنید و به معاملات‌تان ادامه دهید.

متاسفانه این روش برای همه معامله‌گران یکسان نیست. بعضی از افراد در کار گروهی عملکرد ضعیفی دارند اما به‌صورت فردی می‌توانند بسیار خوب معامله کنند. هر فرد ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد و معامله در یک محیط گروهی ممکن است برای همه مفید نباشد.

مزایا و معایب معامله‌گری فردی

یکی از مزیت‌های معامله‌گری فردی این است که می‌توانید آزادانه همه چیز را امتحان کنید.

مشکلی که در معامله‌گری گروهی وجود دارد این است که افراد سعی دارند تا شبیه به هم فکر کنند و این بدان معناست زمانی که می‌خواهید خارج از چهارچوب فکر کنید، با انتقاد و مقاومت زیادی روبرو می‌شوید.

alone

به عنوان مثال ممکن است فکر کنید نرخ بهره تعیین شده است، بعد از حرکت بازار و ضعیف شدن روند تصمیم دارید معامله‌ای برخلاف روند باز کنید. پس به دوستان‌تان می‌گویید.

یا مثلا، می‌خواهید روش معامله‌گری جدید و خطرناکی را امتحان کنید که قبلا کسی آن را امتحان نکرده است. در این صورت ممکن است به دلیل اینکه متفاوت از دیگران فکر می‌کنید با مخالفت روبرو شوید و از تست کردن روش جدیدتان صرف نظر کنید. در نتیجه این مسئله می‌تواند مانع رشد شما شود.

یکی دیگر از مزایای معامله‌گری فردی این است که شما درگیر بار روانی و احساسی که در معامله‌گری گروهی وجود دارد نیستید.

انسان‌ها معمولا کارهایی را انجام می‌دهند و چیزهایی را می‌گویند که افراد از آن‌ها انتظار دارند یا در جامعه پذیرفته‌شده‌تر است.

برای مثال ممکن است شرایطی در بازار وجود داشته باشد که شما فکر می‌کنید ارزش ورود به معامله را ندارد و اصلا منطقی نیست اما چون اکثر افراد گروه معتقدند که فرصت خوبی برای معامله است، شما نیز در نهایت به آن ورود می‌کنید.

زمانی که به‌تنهایی معامله می‌کنید، تنها خودتان مسئول موفقیت خود هستید. در این صورت نمی‌توانید به راحتی تقصیر را به گردن دیگری بیندازید.

بعضی معامله‌گران ممکن است تنها معامله کردن را خیلی ترسناک بدانند اما برای بعضی دیگر این موضوع بسیار با ارزش است چون می‌دانند که سرنوشت معاملات‌شان را فقط خودشان در دست دارند.

منبع: سایت babypips

ترجمه اختصاصی: سایت ایران بروکر

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید(0نظر)

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید