Changekon
4.9 ( 13 )

ورود به وبسایت اصلی

صرافی چنج کن | Changekon

بررسی صرافی چنج کن | قبل از ثبت نام در Changecon بخوانید!

صرافی ارز دیجیتال چنج کن (Changekon) یکی از پلتفرم‌های ایرانی جهت معامله رمزارزها است. در این پلتفرم می‌توانید به خرید و فروش بیش از 400 رمزارز بپردازید. این صرافی از بازار معاملاتی و همچنین محیط ساده و کاربر پسندی برخوردار است و در مقایسه با صرافی‌های ایرانی خدمات قابل قبولی را ارائه می‌دهد.
تاریخ تأسیس :سال 1397
حداقل خرید :کمتر از 100 هزار تومان
کارمزد معاملات :0.3 درصد
نوع صرافی :فروشگاهی و بازار معاملاتی
تعداد ارزدیجیتال :بیش از 400 ارز
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

ارزهای منتخب چنج کن

# ارز فروش به شما
(تومان)
خرید از شما
(تومان)
1
دوج کوین
دوج کوین DOGE
7,347 تومان
7,341 تومان
2
بایننس کوین
بایننس کوین BNB
34,728,500 تومان
34,725,700 تومان
3
اتریوم
اتریوم ETH
206,847,100 تومان
206,703,400 تومان
4
تتر
تتر USDT
59,325 تومان
59,232 تومان
5
بیت کوین
بیت کوین BTC
3,826,143,300 تومان
3,814,712,400 تومان

نقد و بررسی صرافی چنج کن

صرافی ارز دیجیتال چنج کن از ارائه‌دهندگان ایرانی خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرده است. این پلتفرم بازار معاملاتی (P2P) و همچنین قابلیت تبدیل سریع ارزها به یکدیگر را دارد که در ادامه به بررسی کامل‌تر این امکانات می‌پردازیم.

طبق اطلاعاتی که ایران بروکر از صرافی چن کن درخواست کرده، علی خانجانی کارشناسی ارشد – برق مخابرات و علی دمیرچی کارشناسی ارشد – برق کنترل از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهید بهشتی، بنیان‌گذاران این صرافی هستند.

در سایت اصلی صرافی ارز دیجیتال چنج کن، مکان دفتر مرکزی در تهران بزرگراه نواب، خیابان امام خمینی بین قصرالدشت و کارون ذکرشده است.

بنیان گذاران چنج کن

نمادهای معاملاتی در صرافی چنج کن

معامله در صرافی چنچ کن فقط در بازار اسپات صورت می‌گیرد و کاربران نمی‌توانند از بازارهای فیوچرز و آپشن استفاده کنند. این صرافی در بازار اسپات به کاربران خود بیش از 400 ارز دیجیتال را برای خریدوفروش ارائه می‌دهد. همچنین صرافی چنج کن از شبکه‌های زیر برای انجام معاملات پشتیبانی می‌کند:

این صرافی از شبکه‌های دیگری نیز مانند: ETC، DOGE و کاردانو نیز پشتیبانی می‌کند.

امکانات صرافی چنج کن

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره کردیم، چنج کن یک صرافی همتا به همتا است که امکان معامله و تبدیل ارزهای دیجیتال را به مشتریان ارائه می‌دهد. در کل امکانات صرافی چنج کن به شرح زیر هستند:

 • آموزش ارزهای دیجیتال: کاربران در وبلاگ صرافی چنج کن می‌توانند به مطالعه اخبار و آموزش‌ ارزهای دیجیتال بپردازند. هرچند متأسفانه وبلاگ این صرافی فعالیت چندان زیادی ندارد.
 • خریدوفروش بیش از 400 ارز دیجیتال: صرافی چنج کن حدود 400 ارز دیجیتال را برای خریدوفروش در اختیار مشتریان خود قرار داده است.
 • تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر: در چنج کن بدون احراز هویت می‌توانید ارزهای دیجیتال را به هم‌دیگر تبدیل کنید. امکان تبدیل ارزهای دیجیتال بدون احراز هویت یکی از نقاط قوت این صرافی است.
 • واریزوبرداشت از طریق ارزهای دیجیتال و تومان: واریزوبرداشت‌ها در صرافی چنج کن از طریق ارزهایی مانند: تتر، ترون، اتریوم و غیره صورت می‌گیرد. همچنین می‌توانید ارز خود را به تومان تبدیل کرده و آن را مستقیم به شماره حساب خود واریز کنید.
 • کیف پول اختصاصی: صرافی چنج کن کیف پول اختصاصی خود را دارد؛ به این معنی که می‌توانید ارزهای خریداری شده خود را در کیف پول صرافی نگه‌دارید.
امکانات صرافی چنج کن

کارمزدها در صرافی چنج کن

کارمزد معاملات در صرافی چنج کن به‌صورت درصدی از مبلغ کل و بر اساس حجم معاملات 30 روز گذشته کاربر اعمال می‌شود. این کارمزد از دو طرف معامله دریافت می‌شود.

به‌طور مثال اگر قصد دارید بیت کوین بفروشید و تتر دریافت کنید، کارمزد به صورت درصدی از تتر کم می‌شود. در صورتی که خریدار بیت کوین باشید نیز کارمزد از بیت کوین شما کسر خواهد شد.

صرافی چنج کن در سایت اصلی خود اعلام کرده است که در حال حاضر (اردیبهشت 1403) کارمزد میکر (Maker) مستقل از حجم معاملات سی روزه همواره 0.15% درنظر گرفته می‌شود.

با توجه به حجم معاملات کاربر تیکر (Taker)، کارمزد معاملات برای او طبق جدول زیر محاسبه می‌شود:

حجم معاملات ۳۰ روز گذشتهکارمزد معاملات
کمتر از 10 میلیون تومان٪۰.۳۰
بین 10 تا 50 میلیون تومان٪۰.۲۵
بین 50 تا 100 میلیون تومان٪۰.۲۰
بیشتر از 100 میلیون تومان٪۰.۱۵

اعتبار چنج کن | آیا صرافی چنج کن معتبر است؟

به دلیل عدم وجود قوانین و نهادهای نظارتی در خصوص فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال و معاملات آن در ایران، ایجاد یک بستر به‌عنوان صرافی ارز دیجیتال پروسه راحت و آسانی دارد. انتخاب یک پلتفرم مناسب برای معاملات رمزارزها بر عهده افراد است و معامله‌گران قبل از ثبت‌نام در هر صرافی باید از اعتبار آن کاملاََ مطمئن شوند.

صرافی ارز دیجیتال چنج کن از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده است. لازم به ذکر است سابقه فعالیت یک صرافی ملاک مناسبی برای تصمیم‌گیری نیست و هیچ صرافی اعتبار قطعی و دائمی ندارد. علت اصلی این موضوع، نوسانات و اتفاقاتی است که ممکن است هر پلتفرم مالی را تحت‌الشعاع خود قرار دهد و باعث بروز مشکلاتی برای پلتفرم‌ها شود. ما تاریخچه دامنه صرافی را ارزیابی کردم و متوجه شدیم که چنچ کن در همان سال 2018 یعنی 1397 ایجاد شده است.

تاریخچه دامنه سایت چنج کن

همچنین صرافی چنج کن عضو انجمن بلاک چین ایران است که در تصویر زیر می‌توانید استعلام آن را مشاهده کنید:

Member of the blockchain community

پپشتیبان صرافی چنج کن بیان کرد که این صرافی زیر نظر شرکت توسعه فناوری هوشمند امین فعالیت می‌کنید. ما نام این شرکت را در وب‌سایت رسمیو بررسی و ارزیابی کردیم و متوجه شدیم که این شرکت با شماره 585639 در سال 1400 از نوع مسئولیت محدود ثبت شده است. جزئیات بیشتر در رابطه با شرکت توسعه فناوری هوشمند امین را می‌توانید در زیر مشاهده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید شماره ثبتی شرکت را در روزنامه رسمی جستجو کرده و مطالعه کنید.

اطلاعات رسمی چنج کن

آیا صرافی چنج کن مورد تایید پلیس فتا است؟

در حال‌ِحاضر قانون شفاف و کاملی در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال در داخل کشور تصویب نشده اما پلیس فتا الزاماتی را برای فعالیت صرافی‌ها در نظر گرفته است که اگر صرافی آن‌ها را رعایت کند به‌معنای این است که صرافی از قوانین پلیس فتا تبعیت می‌کند.

به‌عنوان مثال، یکی از الزامات این است که صرافی‌های داخل کشور نباید به اتباع خارجی خدمات ارائه دهند و احراز هویت نیز اجباری باشد. در این زمینه چنج کن به اتباع خدمات ارائه نمی‌دهد و احراز هویت نیز در این صرافی اجباری است.

عدم خدمات دهی به اتباع در چنج کن

همچنین یکی دیگر از قوانین پلیس فتا ثبت شرکت به‌صورت تضامنی است که صرافی چنج کن از نوع مسئولیت محدود است و به‌صورت تضامنی ثبت نشده است.

از دیگر الزامات قوانین پلیس فتا این است که صرافی‌های داخلی نباید بستری برای انجام معاملات فیوچرز، مارجین و آپشن باشند. در این رابطه، صرافی چنج کن فقط بستری برای تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و خریدوفروش در بازار اسپات است.

یکی دیگر از قوانین پلیس فتا این است که صرافی داخلی نباید امکاناتی مانند وثیقه‌گذاری یا استیکینگ را به کاربران خود ارائه دهد که صرافی چنج کن چنین خدماتی را در اختیار مشتریان خود قرار نداده است.

سایر الزامات مهم پلیس فتا به شرح زیر است:

 • صرافی حق ندارد مبالغ ریالی کیف پول‌های الکترونی را بین کاربران انتقال دهد.
 • صرافی داخلی اجازه ندارد از موجودی کاربران به‌عنوان ابزار پرداخت استفاده کند.
 • در صورتی که کاربر احراز هویت انجام دهد در اولین خرید ارز دیجیتال او از صرافی، دارایی کاربر بعد از ۷۲ ساعت به کیف پول شخصی واریز می‌شود.

به‌یاد داشته باشید که رعایت تمامی الزامات پلیس فتا به معنای اعطای مجوز از طرف این نهاد به صرافی‌ها نیست.

پشتیبانی صرافی چنج کن

صرافی ارز دیجیتال چنح کن از طریق چت آنلاین 24 ساعته، تیکت و تلفن، پاسخ‌گوی سوالات مشتریان خود است.

روش‌های پشتیبانیزمان فعالیتزمان پاسخگوییکیفیت
چت آنلاینشبانه روزیبین 20 تا 30 دقیقهضعیف
تیکتروزهای کاری از ساعت 8 الی 16حداکثر 12 ساعتمناسب
تماس تلفنیروزهای کاری از ساعت 8 الی 16بین 3 تا 5 دقیقهمناسب

آموزش ورود به صرافی چنج کن

برای ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال چنج کن در صفحه اصلی سایت روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

سپس در صفحه واردشده، اطلاعات درخواستی را به‌درستی و با دقت وارد کنید.

ثبت نام در چنج کن

در این مرحله کدی که به ایمیل شما ارسال می‌شود را وارد کنید تا ثبت نام شما در صرافی ارز دیجیتال چنج کن تکمیل شود.

تکمیل ثبت نام در چنج کن

احراز هویت در صرافی چنج کن

طبق قوانین صرافی ارز دیجیتال چنج کن برای تبدیل‌کردن ارزهای دیجیتال به یکدیگر، احراز هویت اجباری نیست و کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را بدون نیاز به تکمیل‌کردن مراحل احراز هویت، معامله کنند. اما برای واریز و برداشت ریالی باید مراحل احراز هویت تکمیل شود.

حداکثر زمان برداشت رمزارزیحداکثر زمان برداشت ریالیمدت زمان تکمیل شدن احراز هویتمدارک لازم جهت احراز هویت
آنیطبق سیکل پایاحداکثر یک روز کاریتصویر کارت ملی یا شناسنامه، متن دست نویس به همراه عکس شخص
قوانین احراز هویت در چنج کن

احراز هویت در صرافی چنج کن سه سطح دارد که با انجام هر یک از آنها، خدمات بیشتری برای مشتریان این صرافی ارائه می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید جزئیات سطح‌بندی احراز هویت در چنج کن را مشاهده کنید:

سطح بندی احراز هویت در چنج کن

آموزش شارژ حساب (واریز و برداشت ریالی یا دلاری در چنج کن)

بعد از اینکه ثبت‌نام خود را با موفقیت انجام دادید، کافی است که وارد پنل کاربری خود شوید و قسمت کیف پول را انتخاب کنید. سپس طبق تصویر زیر، واریز یا برداشت تومان و سایر ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید:

واریز و برداشت در چنج کن
 • در صرافی چنج کن حداقل برداشت ریالی مقدار ۵۰ هزار تومان و حداکثر برداشت ریالی به سطح کاربری شما بستگی دارد.
 • سطح یک و دو: تا ۱۰۰ میلیون تومان
 • سطح سه: تا ۳۰۰ میلیون تومان
 • سطح چهار: تا ۶۰۰ میلیون تومان

امنیت در صرافی چنج کن

جهت تأمین امنیت دارایی‌ها و اطلاعات کاربران، موارد زیر در صرافی  چنج کن در نظر گرفته شده است:

 • الزام فرایند تأیید دو مرحله‌ای برای ثبت درخواست برداشت
 • محدودسازی تعداد لاگین و سایر اعمال مهم برای هر کاربر در هر ساعت
 • غیرفعال‌سازی برداشت تا 24 ساعت پس از تغییر رمز یا شناسایی دوعاملی
 • ذخیره‌سازی کلیه اطلاعات مشتریان به‌صورت رمزنگاری‌شده
 • محدودیت انتخاب رمزعبور قدرتمند هنگام ثبت نام
 • ذخیره‌سازی اطلاعات ورود کاربران از جمله IP و دستگاه

همچنین طبق اعلام تیم فنی این صرافی، برای انتقال داده بین سرور چنج کـن SSL در لایه اول از پروتکل‌ها و مرورگر کـاربران اسـتفاده شده و بدین صـورت از بسیاری از حمـلات حـفاظت شـده؛ از جمـله POODLE و WeakDH و HeartbleeD است. در لایـه بعـدی سـرورهایی که در داخل ایـران مسـتقر شـده‌اند تـوسط کارشناسان این حوزه به‌صورت دائمی پویش و نظارت می‌شـوند. در لایه سوم از کیف پول‌های سـرد و آفـلاین استفاده می‌شود که این موضوع باعث می‌شود دارایی کاربران چنج کن حـتی در صورت نـفوذ به سرورها، محفوظ باقی بماند.

اپلیکیشن صرافی چنج کن

صرافی ارز دیجیتال چنج کن اپلیکیشن اختصاصی خود را در سیستم عامل اندروید توسعه داده است.

می‌توانید این اپلیکیشن را از سایت اصلی صرافی و یا با استفاده از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود اپلیکشن اندروید

شبکه‌های اجتماعی صرافی چنج کن

صرافی چنج کن در شبکه‌های اینستاگرام، توییتر و فیسبوک صفحه اختصاصی دارد و فعالیت مناسبی در زمینه آموزش و اطلاع رسانی را از تیم سوشال مدیا این پلتفرم شاهد هستیم.

صفحه اینستاگرام این صرافی حدود 6 هزار دنبال‌کننده دارد و محتوای مفید و مناسبی در این صفحه به کاربران ارائه می‌شود.

اینستاگرام چنج کن

صفحه توییتر این صرافی نیز حدود 400 دنبال‌کننده دارد اما نسبت به صفحه اینستاگرام فعالیت کمتری دارد. در اکانت فیسبوک این صرافی هم فعالیت منظم وجود دارد که نشان‌دهنده اهمیت تیم توسعه‌دهنده به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است.

جمع‌بندی

صرافی چنج کن بازار معاملاتی و همچنین محیط ساده و کاربر پسندی دارد و در مقایسه با صرافی‌های ایرانی، خدمات قابلِ‌قبولی را ارائه می‌دهد.

صرافی ارز دیجیتال چنج کن از سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون (26 اردیبهشت 1403) هیچ گزارشی علنی مبنی بر کلاهبرداری، هک و یا پولشویی پلتفرم چنج کن (Chengekon) منتشر نشده است. اگر تجربه استفاده از این صرافی ارز دیجیتال ایرانی را دارید، در بخش کامنت با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان بدون احراز هویت در چنج کن فعالیت کرد؟

بله، امکان معامله رمزارزها بدون احراز هویت در چنج کن وجود دارد اما واریز و برداشت ریالی نیاز به احراز هویت دارد.

آیا صرافی چنج کن معتبر است؟

تا کنون (26 اردیبهشت 1403) هیچ گزارشی مبنی بر کلاهبرداری، هک و یا پولشویی صرافی چنج کن منتشر نشده است. به محض بروز کوچکترین مشکل ایران بروکر شما را در جریان خواهد گذاشت.

در صرافی چنج کن احراز هویت برای فروش هم الزامی است؟

به طور کلی فرایند فروش نیازی به احراز هویت ندارد و برای تبدیل به ریال می‌توانید از کیف پول داخلی خود استفاده نمایید ولی همچنان توجه داشته باشید که برای واریز و برداشت ریالی به هر حال نیاز است که احراز هویت نمایید.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (2نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
محمد ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳
5 /5

مناسب

بنظرم خیلی خوبه فقط باید در قسمت خرید اسان کنار هر ارز قیمتش هم زده باشن و هم اینکه کارمزد رو بر اساس حجم معامله تعیین نکنن ، چرا تبعیض قائل میشید بین قشر پر درامد و کم درامد؟؟؟

مهنا ۰۳ آبان ۱۴۰۱

من با این صرافی کار کردم و ازشون راضی هستم.
واقعا همیشه در حال پیشرفت هستن