سخنان جروم پاول، زلزله‌ای در قیمت ارزهای دنیا به راه انداخت!

پیام جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره باید بالاتر از انتظارات قبلی برود و احتمالاً سریع‌تر افزایش یابد، احساسات را تحت تأثیر قرار داد و سبب شد تا شاخص دلار ایالات متحده به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته برسد!

شاخص دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی متشکل از شش ارز اصلی اندازه گیری می کند، یک شبه 1.3 درصد جهش کرد و به 105.65 واحد در سه ماه گذشته رسید.

در دومین روز شهادت پاول در کنگره در روز چهارشنبه، او مجددا پیام قبلی خود را تکرار کرد، اگر چه او محتاطانه تر از روز سه شنبه عمل کرد و بارها تاکید کرد که تصمیم‌گیری‌ها وابسته به داده‌های دریافتی در روزهای آینده است.

معامله گران در پی اظهارات پاول تلاش کردند تا مقدار افزایش نرخ بهره را مجددا پیش‌بینی کنند، به طوری که معاملات آتی صندوق های فدرال رزرو اکنون حاکی از احتمال افزایش 70 درصدی یا 50 واحدی نرخ بهره در جلسه ماه مارس است. این احتمال در اواسط فوریه فقط حدود 9 درصد بود!

در همین حین یورو یک شبه بیش از 1.2 درصد افزایش یافت که بزرگترین حرکت یک روزه آن در پنج ماه گذشته است. آخرین بار به ازای هر یورو 1.0550 دلار معامله شد.

.دلار استرالیا زیان‌های بزرگ‌تری را متحمل شد، زیرا سخنان پاول، با لحن نرم‌تر بانک مرکزی استرالیا در تضاد بود و باعث شد تا دلار استرالیا با افت 2 درصدی یک شبه به پایین‌ترین سطح چهار ماهه خود یعنی 0.6580 دلاری برسد.

پوند یک شبه 1.7 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد خود از اواخر نوامبر رسید و آخرین بار در 1.1832 دلار معامله می‌شد. دلار نیوزلند در روز سه‌شنبه 1.5 درصد کاهش یافت و در معاملات صبح روز چهارشنبه کمی بیشتر شد و به پایین‌ترین حد چهار ماهه 0.6104 دلار رسید.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.