آیا در سال 2023 استخراج بیت کوین در خانه سود آور است؟

استخراج بیت کوین چیست؟

در سال‌های اخیر استخراج بیتکوین چالش‌های زیادی داشته است. افراد راه‌های مختلفی ازجمله ماینینگ به‌وسیله CPU رایانه خانگی و دستگاه‌های ویژه ماینینگ را برای به دست آوردن پادشاه ارزهای دیجیتال استفاده کرده‌اند. اما پس از معرفی اولین ارز دیجیتال در حال حاضر هزاران رمزارز ساخته شده و به جامعه ارز دیجیتال معرفی شده‌اند.

برخی از بلاکچین ها امکان کسب درآمد غیرفعال با استفاده از استیکینگ یا ییلدفارمینگ را فراهم می‌کنند. در چنین شرایطی شاید برای شما هم سؤال شده باشد که آیا کسب درآمد با استخراج بیت کوین در سال 2023 امکان‌پذیر است؟ آیا ماینینگ بیتکوین یک راه سودآور در سال 2023 محسوب می‌شود؟

در این مطلب به بررسی روش‌های استخراج، فناوری‌ها و ابزارهای مورد نیاز و همین‌طور پیشرفت‌هایی که در این مسیر برای افزایش درآمد از ماینینگ بیتکوین ایجاد شده است، می‌پردازیم. همچنین به معرفی ابزارهایی خواهیم پرداخت که امکان استخراج بیت کوین در خانه را آسان‌تر می‌کند.

کسب درآمد از استخراج بیت کوین در خانه

00M6xTlIs7116G3aJzsxztl
استخراج بیت کوین در خانه

شاید شما هم مانند بسیاری از مردم این تصور را دارید که ماینینگ بیت کوین در خانه و در مقیاس کوچک هیچ فایده‌ای ندارد. این تصور به این دلیل در ذهن افراد شکل می‌گیرد که فکر می‌کنند در حال رقابت با مزارع عظیم ماینینگ BTC هستند. باید بدانید که راهکارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از دستگاه‌های استخراج بیت کوین در منزل شانس خوبی برای کسب درآمد داشته باشید.

حال باور کنید یا خیر، همچنان هزاران نفر در سراسر جهان وجود دارند که از دستگاه‌های استخراج خانگی برای کسب درآمد از پادشاه ارزهای دیجیتال (BTC) استفاده می‌کنند.

پس اگر قصد کسب درآمد از استخراج بیت کوین در 2023 را دارید، اجازه ندهید تصور خرید امکانات ماینینگ چند میلیون دلاری شما را منصرف کند. صرفاً این موضوع که شما از نظر امکانات در سطح مزارع ماینینگ نیستید به این معنی نیست که نمی‌توانید با آن‌ها به رقابت بپردازید.

هرچند توجه به این نکته نیز خالی از لطف نیست که بسیاری از مردم دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین را صرفاً برای کسب درآمد انجام نمی‌دهند. (جالب شد!) خوب است بدانید که بسیاری از افراد به دلیل درک مناسبی که از اکوسیستم بلاکچین بیت کوین دارند، سیستم‌های خانگی را صرفاً برای استحکام بخشیدن به شبکه بیت کوین و تمرکززدایی از هش ریت شبکه انجام می‌دهند.

با مطالبی که تا اینجا بیان شد، کسب درآمد از استخراج بیت کوین در خانه شیرین به نظر می‌رسد، درست است؟ اگر شما هم با این موضوع موافقید و وسوسه شده‌اید که یکی از دستگاه‌های ماینینگ را احتمالاً در زیرزمین خانه خود راه‌اندازی کنید، باید پیش از انجام این کار به مواردی توجه داشته باشید.

توجه داشته باشید که حجم صدا و گرمای تولید شده توسط دستگاه‌های ماینینگ، به راحتی قابل تحمل نیست. مسلماً اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، ایده کسب درآمد از استخراج بیتکوین در منزل، اصلاً ایده خوبی برای شما نخواهد بود. همچنین اگر در مناطق گرم زندگی می‌کنید، باید بدانید که گرمای قابل‌توجهی توسط این دستگاه‌ها تولید می‌شود و ممکن است زندگی شما را مختل کند.

نکته دیگری که قبل از خرید دستگاه ماینینگ بیتکوین باید به آن توجه کنید، میزان هزینه‌های برق در محل زندگی شماست. اگر در جایی زندگی می‌کنید که هزینه برق پرداخت نمی‌کنید، می‌توانیم شما در دسته افراد خوش‌شانس قرار دهیم. البته بسیاری از ماینرهای بیت کوین به این حقیقت رسیده‌اند که در بسیاری مواقع هزینه‌ای که برای برق پرداخت می‌کنند، نسبت به پاداشی که از شبکه بیتکوین دریافت می‌کنند، هزینه بیشتری است. بنابراین این محاسبات را باید پیش از خرید دستگاه ماینر خانگی خود در نظر بگیرید.

ماشین حساب بیت کوین چیست؟

bitcoin mining calculator
ماشین حسابت بیت کوین چیست؟

برای اینکه بتوانید به یک برآورد خوب درباره سودآور بودن یا نبودن استخراج بیت کوین در خانه برسید، باید از ماشین حساب بیت کوین استفاده کنید. اگر یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید، ماشین‌حساب‌های زیادی برای بررسی درآمد استخراج بیتکوین وجود دارد. یکی از این ماشین حساب‌ها توسط Coinwarz.com ارائه می‌شود که با وارد کردن هزینه برق خود متوجه شوید که کسب درآمد از استخراج بیت کوین در منزل در سال 2023 همچنان امکان‌پذیر خواهد بود یا خیر؟

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید هزینه‌های برق در کشورهای مختلف و حتی در شهرهای مختلف از یک کشور، با یکدیگر تفاوت دارد. طبق گزارش Bitcoinist.com، گران‌ترین کشور جهان برای استخراج بیتکوین کره جنوبی است، پس از آن می‌توان آلمان و فرانسه را در لیست گران‌ترین کشورهایی قرار داد که احتمالاً ماینینگ بیتکوین در منزل برای افراد ساکن در این کشورها گزینه معقولی به حساب نمی‌آید.

ارزان‌ترین کشور از نظر قیمت برق را می‌توان کشور ونزوئلا و ایران دانست و کشورهای کانادا و اوکراین با اختلاف زیادی جزء کشورهای ارزان‌قیمت برق هستند.

در تصویر زیر می‌توانید نقشه‌ای را مشاهده کنید که به طور میانگین میزان هزینه‌های برق برای استخراج بیت کوین را در یک کشور را نشان می‌دهد:

Bitcoin mining map
میزان مصرف برق برای استخراج بیت کوین

البته باید بدانید که تنها هزینه‌ای که برای محاسبه سودآور بودن استخراج بیت کوین در منزل باید در نظر بگیرید، قیمت برق نیست. هزینه دستگاه‌های ماینینگ بیتکوین ASIC به دلیل کاهش عرضه و افزایش تقاضا، افزایش قابل‌توجهی داشته است. برای اینکه یک دستگاه ماینر مناسب برای استخراج بیتکوین در منزل خریداری کنید، باید بیش از 15 هزار دلار هزینه صرف کنید.

بنابراین قبل از اینکه چنین هزینه‌ای را برای خرید دستگاه استخراج BTC صرف کنید، به این موضوع فکر کنید که آیا توانایی اجرای دستگاه را دارید یا خیر؟ همین‌طور میزان پاداش را برآورد کنید تا مطمئن شوید در بلندمدت برای شما صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟

در ادامه می‌توانید میانگین قیمت‌های پنج قطعه از تجهیزات استخراج بیتکوین را مشاهده کنید:

bitcoin mining prices
میانگین قیمت‌های پنج ماینر بیتکوین

 همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، قدرت هش واحدهای مختلف استخراج بیت کوین متفاوت است و بنابراین هر دستگاهی می‌تواند به طور در یک دوره، میزان خاصی از بیت کوین را استخراج کند. توجه داشته باشید که هرچه قدرت هش بیشتر باشد، می‌توانید ارزدیجیتال بیشتری ماین کنید، اما به همان نسبت هزینه و انرژی بیشتری باید صرف کنید.

عوامل سودآوری در استخراج بیتکوین

دو عامل اصلی دیگر وجود دارد که میزان سودآوری ماینینگ شما را مشخص می‌کند. این عوامل شامل قیمت بیتکوین و نرخ هش شبکه است. برای بررسی قیمت بیتکوین در هر لحظه می‌توانید به راحتی به سایت‌هایی مانند کوین مارکت کپ مراجعه کنید. برای اینکه مطمئن شوید استخراج بیتکوین یک ایده مناسب و سودآور برای شماست از یک ماشین مناسب استفاده کنید.

سعی کنید هزینه‌های انرژی، قیمت سخت افزار، میانگین افزایش نرخ هش ریت شبکه در هر روز و مالیات ماینینگ بیت کوین را در نظر بگیرید.

با تمام مواردی که درباره مصرف برق برای استخراج بیتکوین بیان شد باید بدانید که ماینینگ بیت کوین به شکلی که توسط رسانه‌های مختلف نشان داده می‌شود، برای محیط‌زیست مضر نیست. بسیاری از رسانه‌ها یا دولت‌هایی که با فلسفه وجودی بیت کوین و ارزهای دیجیتال مخالف هستند، سعی می‌کنند آن را خطری برای محیط‌زیست معرفی کنند. البته امکان دارد که ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم اجماع اثبات کار استفاده می‌کنند به‌طورکلی ممنوع شوند. به همین دلیل در اینجا لازم دیدیم اشاره‌ای کوتاه به این موضوع کنیم.

همان‌طور که گفته شد شما باید ارزش بیتکوین را نیز قبل از خرید دستگاه ماینینگ در نظر بگیرید. اینکه قصد دارید چه زمانی بیت کوین‌های خود را بفروشید، آیا در زمان بازار نزولی شروع به استخراج بیتکوین کرده‌اید یا در بازار صعودی؟ تا چه مدت قصد دارید به کسب درآمد از استخراج بیت کوین بپردازید؟

ازآنجایی‌که هم قیمت بیت کوین و هم قیمت انرژی در نوسان است، یک پیش‌بینی قابل‌قبول از سودآور بودن این پروسه کار دشواری خواهد بود.

نکته‌ای که قبل از خرید دستگاه استخراج بیت کوین باید بدانید این است که کسب درآمد از استخراج بیت کوین یک مسیر کوتاه برای ثروتمند شدن نیست.

باید بدانید که بیشتر افرادی که برای کسب درآمد غیرفعال، ماشین‌های استخراج بیت‌کوین را راه‌اندازی می‌کنند، زمان زیادی از آن استفاده می‌کنند و در بسیاری از موارد 2 تا 3 سال طول می‌کشد تا افراد به سرمایه اولیه خود برسند.

موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، موضع خود شما درباره آینده بیتکوین و ارزهای دیجیتال است. آیا شما باور دارید که بیت کوین ممکن است در آینده میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد؟ اگر مانند بسیاری از ماینرها فکر می‌کنید که بیتکوین قرار است به یک ابزار ذخیره ارزش در آینده تبدیل شود و ارزش آن در طی سال‌های آینده افزایش پیدا کند، شاید خرید دستگاه ماینر فکر بدی نباشد.

توجه داشته باشید به دلیل نوسان در قیمت بیت کوین و همین‌طور نوسان در هزینه انرژی مصرفی، بهتر است چندین بار و با سطوح قیمت مختلف برای بیت کوین و انرژی برق، محاسبات را تکرار کنید.

tradingview
زمان مناسب برای استخراج بیت کون

برای برآورد پتانسیل سود، تعیین قیمت نقطه سر به سر شما بسیار مهم است. این کار به شما یک ایده تقریبی در مورد اینکه آیا می‌توانید به کسب درآمد از استخراج بیت کوین بپردازید و سودآوری داشته باشید، کمک می‌کند. همچنین این موضوع به شما کمک می‌کند تا برآورد کنید پس از چه مدت‌زمانی اصل سرمایه خود را به دست می‌آورید و بعدازآن به سوددهی می‌رسید.

باز هم تأکید می‌کنم توجه به این مراحل قبل از خرید دستگاه‌های ماینینگ بسیار اهمیت دارد. باید بدانید بسیاری از افراد بدون محاسبه هزینه‌های سخت افزار و برق اقدام به خرید دستگاه‌های ماینینگ کردند و هرگز به سودآوری نرسیدند. یا حتی بدتر از آن، بسیاری از افراد پس از خرید دستگاه استخراج متوجه شدند که زیرساخت‌ها و قابلیت‌های فیزیکی مورد نیاز برای نصب و استخراج را در منزل خود ندارند.

درآمد ماینرهای بیتکوین چقدر است؟

اگر بخواهیم یک ایده کلی درباره میزان درآمد ماینرهای BTC داشته باشیم، شاید فکر بدی نباشد که در ابتدا هزینه‌های اولیه مرتبط با استخراج را نادیده بگیریم. موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید این است که پاداش ماینینگ بیتکوین برای مقابله با تورم، هر چهار سال یک بار در رویدادی به نام هاوینگ به نصف کاهش پیدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال در ابتدا و در سال 2009 کسانی که اولین بیت کوین‌ها را استخراج می‌کردند، در ازای ایجاد یک بلوک در این بلاکچین، 50 بیت کوین به دست می‌آوردند. در سال 2020 که آخرین رویداد هاوینگ اتفاق افتاد پاداش بلوک‌ها به 6.25 بیتکوین در هر بلوک کاهش پیدا کرد.

Bitcoin mining rewards halving
درآمد ماینرهای بیتکوین

ممکن است افرادی که تازه با این موضوع آشنا شده‌اند، به این اشتباه مرتکب شوند و تصور کنند که به‌محض راه‌اندازی ریگ استخراج BTC می‌توانند در همان روز اول 6.25 بیت کوین را به‌عنوان پاداش کسب کنند. باید بدانید که در کسب درآمد از استخراج بیت کوین در سال 2023 دشوارتر از قبل است. اگر قصد داشته باشید به‌صورت انفرادی به استخراج بیتکوین بپردازید، احتمال اینکه بتوانید یک بلوک را استخراج کنید، مانند احتمال برنده شدن در لاتاری است.

پس راهکار درست برای کسب درآمد از استخراج بیتکوین چیست؟ برای اینکه بتوانید در ازای انرژی که برای ماینینگ BTC مصرف می‌کنید، درآمد کسب کنید، باید به استخرهای ماینینگ بپیوندید. با استفاده از این روش می‌توانید به پاداش‌های بیشتری دست پیدا کنید.

بهترین استخرهای ماینینگ نیز آن‌هایی هستند که جوایز ماینینگ را به‌صورت روزانه به ماینرهای خُرد پرداخت می‌کنند. توجه کنید میزان پاداشی که به‌این‌ترتیب از استخرهای ماینینگ دریافت می‌کنید ارتباط مستقیمی با قدرت هش تجهیزات شما و همین‌طور پارامترهای خاص استخر استخراج دارد.

استخر ماینینگ بیتکوین چیست؟

همان‌طور که گفتیم شانس شما برای استخراج یک بلاک جدید در شبکه بیتکوین بسیار پایین است. برای اینکه بتوانید قدرت خود را افزایش دهید، باید به استخرهای ماینینگ متصل شوید. با استفاده از این روش چندین ماینر با کمک هم به استخراج یک بلاک می‌پردازند و پاداش کسب‌شده را به نسبت مشارکت هر ماینر، بین آن‌ها تقسیم می‌کنند.

بااینکه این روش باعث می‌شود که ماینرها پس از استخراج بلاک جدید، 6.25 بیت کوین را بین خود تقسیم کنند. این روش باعث می‌شود که ماینرها به طور پیوسته پاداش کسب کنند و مسلماً برای آن‌ها خوشایند خواهد بود. باید بدانید که این میزان پاداش در سال 2024 مجدداً نصف خواهد شد.

bitcoin halving clock
استخر ماینینگ بیتکوین

بر اساس دلایلی که پیش‌ازاین گفتیم پیوستن به یک استخر ماینینگ تا امروز، توصیه‌شده‌ترین روش برای کسب درآمد از استخراج بیت کوین است، زیرا سازگارترین و قابل‌اعتمادترین پاداش‌ها را ارائه می‌دهد. در ادامه می‌توانید بزرگ‌ترین استخرهای استخراج بیتکوین را مشاهده کنید:

bitcoin mining pools
بزرگ‌ترین استخرهای استخراج بیتکوین

پاداشی که توسط استخرهای ماینینگ کسب می‌شود متناسب با سهم مربوط به هر دستگاه استخراج، پرداخت می‌شود. در واقع این سیستم، شرایط منصفانه‌تری برای ماینرهای خُرد ایجاد می‌کند. در چنین حالتی ماینری که قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشد، مسلماً پاداش بیشتری دریافت خواهد کرد.

ویژگی‌های بهترین دستگاه ماینر بیتکوین

در ادامه این مطلب به بررسی مهم‌ترین فاکتورها برای خرید ریگ ماینینگ بیت کوین می‌پردازیم:

نرخ هش ماینر: یکی از مواردی که زمان خرید دستگاه استخراج بیتکوین باید به آن توجه کنید، میزان هش ریت دستگاه است. مسلماً هرچه نرخ هش ماینر بیشتر باشد، قدرت استخراج بیشتری دارد و علاوه بر آن هزینه انرژی افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل بازدهی نرخ هش دستگاه بسیار اهمیت دارد. همچنین باید بدانید که افزایش نرخ هش، شانس استخراج یک بلوک را افزایش می‌دهد.

کارایی ماینر: برای کسب درآمد از استخراج بیت کوین شما باید به دنبال کارآمدترین سخت افزار باشید. در حال حاضر، بسیاری از ماینرهای بیت کوین اعتقاد دارند که Halong Mining Dragonmint T1 بیشترین کارایی را دارد. این دستگاه مقدار زیادی برق مصرف می‌کند، بنابراین اگر این مورد را برای خرید انتخاب می‌کنید، باید توجه بیشتری به قیمت برق در شهر خود داشته باشید.

قیمت ماینر: اگر به دنبال خرید یک دستگاه ارزان‌قیمت برای استخراج بیتکوین هستید، باید بدانید که سخت افزار رایگان معمولاً قدرت هش کمتری دارد. مانند بسیاری از تجهیزاتی که در زندگی خریداری می‌کنید، زمانی که صحبت از دستگاه‌های استخراج می‌شود نیز این نکته صادق است که هرچقدر هزینه بیشتری پرداخت کنید، احتمالاً دستگاه بهتری دریافت خواهید کرد.

البته زمانی که صحبت از صنعت ارز دیجیتال می‌شود، کلاهبرداران ارزدیجیتال در تمام موارد تلاش خود را برای سوءاستفاده از ناآگاهی افراد، به کار می‌گیرند. همچنین به دلیل اینکه دسترسی کمی به تجهیزات ماینینگ بیتکوین وجود دارد، کلاهبرداران زیادی در این بخش وجود دارند. در این بخش از صنعت ارزهای دیجیتال در بسیاری موارد دیده شده که کلاهبرداران از افراد مبلغی دریافت کرده‌اند، اما هرگز دستگاهی به آن‌ها تحویل نداده‌اند.

برای خرید دستگاه مناسب با زیرساخت‌ها و شرایط خود، تحقیقات کافی را انجام دهید و همین‌طور به دنبال فروشندگان معتبر باشید. در ادامه ما چند مورد را به شما معرفی می‌کنیم، اما به خاطر داشته باشید که این فهرست صرفاً یک نقطه شروع برای کسب اطلاعات خواهد بود. شما باید تحقیقات وسیع‌تری انجام دهید.

نکته مهم: برای یافتن ماینرهای دست دوم استخراج بیت کوین، فروشگاه eBay را بررسی کنید. با توجه به این موضوع که بسیاری از افراد بدون انجام تحقیقات کافی، به خرید ماینر می‌پردازند، و سپس متوجه می‌شوند که امکانات کافی برای کسب سود از آن را ندارند، معمولاً می‌توان دستگاه‌هایی با قیمت مناسب را به‌صورت دست دوم خریداری کنید.

بهترین ماینرهای بیتکوین:

در ادامه لیستی از شرکت‌های ارائه کننده دستگاه‌های استخراج بیت کوین را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از بین این موارد انتخاب کنید.

Bitmain : این شرکت دستگاه‌های AntMiner را می‌سازد که برای استخراج خانگی بیتکوین عالی هستند.

MicroBT WhatsMiner : این شرکت که سازنده ماینر ASIC، است با AntMiner رقابت می‌کند و این دستگاه نیز برای استخراج خانگی عالی است. این مدل از دستگاه‌های ماینینگ بیتکوین را می‌توانید در آمازون خریداری کنید. البته برای کاربران ساکن در ایران در زمان نگارش این مطلب، امکان خرید از آمازون وجود ندارد.

Canaan : این شرکت دستگاه‌های تجاری استخراج بیت کوین ASIC را برای ماینرهای بزرگ‌تر تولید می‌کند.

همچنین می‌توانید از وب‌سایت Asicminervalue.com برای بررسی دستگاه‌های مختلف تولید شده توسط فروشندگان مختلف، استفاده کنید.

مواردی که تا اینجا معرفی کردیم محبوب‌ترین دستگاه‌ها در بین ماینرهای بیتکوین هستند. البته باید توجه کنید که این فضا روز به روز با پیشرفت‌هایی مواجه است و ممکن است دستگاه‌های استخراج جدیدی به‌خصوص پس از کنفرانس بیتکوین در میامی وارد بازار شده باشد.

FutureBit : FutureBit یک شرکت مستقر در ایالات‌متحده است که گزینه‌های کارآمدتری را برای استخراج بیتکوین خانگی ایجاد کرده و اعتقاد دارند یک دستگاه همه کاره خانگی برای این کار آماده کرده‌اند.

فیوچر بیت هدف خود را از ساخت دستگاه ماینر، غیرمتمرکز کردن هش ریت بیت کوین می‌داند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که هرچه دسترسی به دستگاه‌های ماینر و پراکندگی آن‌ها در سراسر جهان بیشتر باشد، تمرکززدایی بیشتری اتفاق می‌افتد و امنیت شبکه افزایش می‌باید. به همین دلیل شرکت فیوچر بیت با ساخت یک دستگاه ماینر خانگی سعی دارد به موضوع امنیت بیت کوین کمک کند.

ماینر FutureBit Apollo نه تنها یک ماینر بیت کوین است، بلکه به‌عنوان یک نود کامل و کیف پول بیت کوین خود حضانتی نیز قابل‌استفاده است. این موارد در کنار هم، دستگاه استخراج فیوچر بیت را به یکی از رقبای اصلی برای سایر شرکت‌ها تبدیل کرده است.

این دستگاه به‌اندازه‌ای کوچک است که می‌توانید آن را روی یک میز نصب و نگهداری کنید. تیم فیوچر بیت با ساخت این دستگاه و ارائه آن با قیمتی بسیاری مناسب و نزدیک به 890 دلار، این ماینر را به یکی از بهترین گزینه‌های موجود در بازار تبدیل کرده است.

یکی دیگر از دستگاه‌های استخراج که در کنفرانس بیت کوین در میامی بسیار مورد توجه قرار گرفت، دارک باکس از شرکت کانادایی Upstream Data Ohmm بود. Upstream یک شرکت کانادایی است و در تلاش است تا با استفاده از جذب گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوخت نفت و گاز برای تأمین انرژی اولیه دستگاه‌های ماینینگ بیتکوین خود، هم‌زمان به محیط‌زیست کمک کند.

تیم Upstream به‌عنوان متخصص در استخراج بیت کوین به شکل صنعتی، با ساخت این دستگاه راه‌حلی خارق‌العاده برای ماینینگ خانگی ایجاد کرده‌اند. این دستگاه می‌تواند حدود 2 تا 24 ماینینگ ASIC را در خود جای دهد و علاوه بر آن گرما و صدای تولید شده برای استخراج بیتکوین را نیز تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. به‌طورکلی این دستگاه شامل ویژگی‌های زیر است:

  • محفظه ASIC مقاوم در برابر آتش‌سوزی و آسیب‌های بیرونی
  • طراحی مقاوم در برابر آب و هوا
  • کاهش صدا تا 20 دسی بل با کاهش نویز
  • سازگار با تمام مدل‌های بیت کوین ASIC
  • اندازه هش تا 42 کیلووات پاور

دارک باکس به این دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته که نیازی به کیت‌های خنک‌کننده یا کاهش نویز اضافی ندارد. تنها کاری که یک ماینر باید انجام دهد این است که برق و اترنت را به دستگاه متصل کند. با استفاده از این دستگاه شما یک ماینر قابل‌حمل و با قابلیت‌های بسیار عالی را در یک جعبه قابل‌حمل خواهید داشت. اگر تمایل دارید درباره این دستگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم به وب‌سایت upstreamdata.ca مراجعه کنید.

احتمالاً پیشرفت‌های زیادی در رابطه با دستگاه‌های استخراج بیت کوین وجود دارد که ما هم از آن بی‌اطلاعیم. اما یکی دیگر از موارد جذاب در این زمینه تراشه جدید استخراج بیت‌کوین ساخته شده توسط شرکت اینتل است.

شرکت اینتل یکی از شرکت‌های بسیار معروف در ساخت تراشه‌های کامپیوتری در سطح جهان است که در حال حاضر توجه خود را به ساخت دستگاه‌های استخراج بیت کوین معطوف کرده است.

intel bitcoin mining chip
دستگاه ماینر ساخته شده توسط اینتل

ساخت دستگاه ماینر توسط شرکت اینتل می‌تواند اولین تحول بزرگ در افزایش قدرت هش و استخراج‌کننده‌های کارآمدتر از انرژی بیشتر از آنچه در حال حاضر در واحدهای استخراج ASIC موجود است، باشد. اینتل در اوایل سال 2022 از این کار خود رونمایی کرد. تراشه ماینینگ این شرکت، Blockscale نام دارد. اینتل ادعا می‌کند که این تراشه ماینینگ جدید نسبت به واحدهای ASIC موجود انرژی کارآمدتری دارد و هش بسیار بالاتری تولید می‌کند.

یکی دیگر از شرکت‌های ساخت تراشه‌های الکترونیک به نام انویدیا نیز قول داده است که تراشه‌های مشابه استخراج کریپتو را عرضه کند. بنابراین رقابت برای برتری تراشه‌های استخراج ارز دیجیتال و به‌خصوص بیتکوین در حال افزایش است.

تجهیزات استخراج بیت کوین

crypto mining
تجهیزات استخراج بیت کوین

یکی دیگر از مواردی که قبل از خرید دستگاه ماینینگ بیتکوین باید بدانید این واقعیت است که استخراج BTC به این سادگی که تصور می‌کنید نیست. یعنی این‌طور نیست که یک دستگاه خریداری کنید و آن را به برق و اینترنت متصل کنید و شروع به کسب درآمد کنید.

اگر قصد دارید وارد عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال و بیت کوین شوید، به جز ریگ‌های ماینینگ، متناسب با زیرساخت‌ها و دستگاهی که خریداری می‌کنید به چند مورد دیگر نیز نیاز خواهید داشت که در ادامه بیان می‌کنیم. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها را نیز برای محاسبه نقطه سر به سر و امکان کسب سود از استخراج ماینینگ در نظر بگیرید.

منبع تغذیه ماینر: دستگاه‌های ماینینگ برای استفاده کارآمد از برق به منبع تغذیه و تقسیم‌کننده‌های ویژه برق نیاز دارند.

فن‌های خنک‌کننده و واحدهای AC : اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در جایی به جز قطب شمال زندگی می‌کنید، باید پیش از راه‌اندازی دستگاه‌های خود، به فکر خرید فن‌های خنک‌کننده باشید. اگر دستگاه‌های شما بیش‌ازحد گرم شوند، امکان دارد آسیب ببینند. بسیاری از افراد نیز راه‌حل‌های مبتکرانه AC را برای خنک نگه داشتن کیت خود اجرا می‌کنند.

ژنراتورهای پشتیبان ماینر: این تجهیزات کاملاً اختیاری است،  اما اگر قصد دارید ماینرهای خود را برای همیشه و حتی در زمان قطع بودن برق، فعال نگه دارید، باید ژنراتور پشتیبان نیز تهیه کنید.

مخازن غوطه‌وری ماینر: این مخزن‌ها به شما کمک می‌کنند تجهیزات ماینینگ خود را خنک نگه دارید. همین‌طور هم‌زمان باعث خنک شدن دستگاه می‌شوند. بسیاری از ماینرهای بیت کوین تجهیزات ویژه‌ای دارند که امکان غوطه‌ور شدن دستگاه‌های ماینینگ را در آب فراهم می‌کند.

تجهیزات عایق صدا: اگر شما هم (مثل من) همسایه‌های حساسی دارید، پیشنهاد می‌کنم به این مورد نیز فکر کنید و حتماً هزینه آن را برآورد کنید.

کابل‌های اترنت و اتصال به اینترنت: بی‌شک برای متصل شدن به استخرهای ماینینگ ازجمله موارد حیاتی، اتصال اینترنت و اترنت است.

کامپیوتر با اتصال به اینترنت و مرورگر وب: یکی دیگر از ابزارهایی که باید برای استخراج BTC تهیه کنید.

کیف پول بیت کوین: این گزینه برای دریافت پاداش‌هایی است که کسب کردید.

با تمام مطالبی که تا اینجا بیان کردیم، احتمالاً بسیاری از شما از خرید تجهیزات برای ماینینگ منصرف شدید. اما باید بدانید که هنوز برای تصمیم‌گیری زود است، چراکه راه‌هایی برای مشارکت در ماینینگ بدون نیاز به تجهیزات وجود دارد.

کسب درآمد از استخراج بیت کوین بدون سخت افزار

Untitled design 2020 10 26T132322.399
کسب درآمد از استخراج بیت کوین بدون سخت افزار

جالب است بدانید استخراج بیت کوین بدون تجهیزات ویژه و سخت افزار استخراج اختصاصی از نظر فنی امکان‌پذیر است. ماینینگ را می‌توان با یک رایانه شخصی معمولی نیز انجام داد، اگرچه با استفاده از این روش علاوه بر اینکه درآمد قابل‌توجهی کسب نخواهید کرد، احتمالاً آسیبی بیشتر از ارزشش به آن وارد خواهید کرد.

پس راهکار چیست؟ چطور می‌توان بدون تجهیزات فنی و بدون دستگاه استخراج، به ماینینگ بیتکوین پرداخت؟ باید بدانید که در چنین شرایطی شما باید از راهکارهای میزبانی برای ماینینگ و کسب سود از آن استفاده کنید.

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

ماینینگ بیت کوین به روش میزبانی برای زمانی است که شما فضای کافی یا تمایل برای نگهداری از تجهیزات ماینینگ ندارید.

شرکت‌هایی وجود دارند که تجهیزات ماینینگ و همین‌طور فضای خود را در اختیار افرادی قرار می‌دهند که نمی‌خواهند برای تجهیزات اولیه هزینه‌ای پرداخت کنند.

این امکانات معمولاً متعلق به گروه‌هایی از ماینرها است که همه تجهیزات خود را در یک مرکز نگهداری می‌کنند که دمای آن کنترل می‌شود و وظایف مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات را بر عهده دارد.

مانند این است که شما برای فضای کار یا زندگی خود، مکانی را اجاره کرده باشید. در اینجا نیز فضایی از قفسه یک ماینر را اجاره می‌کنید تا ASIC شما را نگهداری کنند و همین‌طور برای نگهداری و تعمیرات آن به آن‌ها مبلغی پرداخت می‌کنید.

می‌توان گفت راحتی بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این راه‌حل‌های میزبانی برای استخراج ارز دیجیتال شده است، زیرا میزبان تمام کارهای سنگین را انجام می‌دهد. بسته به نیاز و بودجه راه‌حل‌های زیادی برای استفاده از این گزینه وجود دارد.

برخی از این مراکز از شما می‌خواهند که ASIC و تمام تجهیزات را از قبل خریداری کنید، سپس خودتان آن را به مرکز تحویل دهید، اما برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند تجهیزات را اجاره کنید که در این حالت سود خود را برداشت می‌کنند. اما با استفاده از این مورد شما دیگر نیازی به صرف زمان و هزینه برای خرید و تحویل تجهیزات نخواهید داشت. در این مورد نیز باید بسیار مراقب باشید چراکه وب‌سایت‌هایی وجود دارند که با ادعای ارائه چنین راهکاری، کلاهبرداری می‌کنند.

این روش از ماینینگ در بین ماینرها بسیار محبوب شده، چراکه بدون دردسر راه‌اندازی تجهیزات به راحتی می‌توانند سود کسب کنند. البته برای این مورد باید مطمئن شوید که با یک شرکت معتبر و با امنیت بالا همکاری می‌کنید. این مورد را نیز در نظر داشته باشید که احتمالاً به‌طورکلی در این روش، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد، چراکه باید به ارائه‌دهندگان این امکانات میزانی از درآمد خود را پرداخت کنید یا در همان ابتدای کار، هزینه‌ای در ازای خدمات بپردازید.

توجه داشته باشید که اکثر شرکت‌هایی که تحت عنوان استخراج ابری و عناوین مشابه فعال هستن، هیچ‌گونه اعتباری ندارند، به خصوص شرکت‌های کلاهبردار ایرانی که در این زمینه فعال هستند و تنها چند مجموعه خارجی معتبر وجود دارد، که با توجه به هزینه‌ای که دریافت می‌کنند سودآوری مناسبی ندارند.

آیا استخراج بیت کوین در خانه ایده خوبی در سال 2023 است؟

برای افرادی که قصد دارند مزارع ماینینگ خود را در مناطق کم‌هزینه ایجاد کنند، این سرمایه‌گذاری می‌تواند سودآور باشد. به همین دلیل است که در چنین مناطقی سالانه تعداد زیادی از شرکت‌ها مشاهده می‌شود که جریان‌های پول خود را برای استخراج ارزهای دیجیتال و BTC سرمایه‌گذاری می‌کنند.

اگر قصد دارید به‌صورت فردی و در خانه خود به استخراج بیت کوین بپردازید، باید هزینه‌ها را به طور کامل بررسی کنید. نباید هزینه‌های برق شما از میزان پاداشی که دریافت می‌کنید، بیشتر باشد. اگر بتوانید هزینه اولیه خود را کنترل کرده و پایین نگه دارید و در جایی که زندگی می‌کنید، هزینه انرژی پایین باشد، احتمالاً استخراج ارز دیجیتال گزینه مناسبی خواهد بود.

البته اگر از طرفداران بیت کوین هستید باید به این نکته نیز توجه کنید که حتی اگر تمام هزینه‌ها و تلاش‌های شما باعث شود فقط چند ساتوشی به دست آورید، به‌طورکلی به غیرمتمرکز کردن شبکه بیتکوین کمک خوبی کرده‌اید. بسیاری از افرادی که دستگاه‌های ماینینگ خانگی دارند از روزانه چند سنت تا 15 دلار پاداش بیت کوین متناسب با استخرهای ماینینگ و میزان هش ریت دستگاه خود به دست می‌آورند.

البته که نباید در سال 2023 انتظار داشته باشید با ماینینگ ارزهای دیجیتال یا بیتکوین میلیونر شوید، اگر این کار را از 2009 شروع کرده بودید احتمالاً یکی از افراد ثروتمند دنیا بودید.

بر اساس گزارش‌هایی که ارائه‌شده استخراج بیت کوین بسیار متمرکز است، به‌طوری‌که 10 درصد از ماینرهای بیت کوین 90 درصد از ظرفیت استخراج را در شبکه بیت کوین در اختیار دارند. عجیب‌تر این است که 0.1 درصد از تمام ماینرها 50 درصد از ظرفیت استخراج شبکه را در اختیار دارند، به این معنی که پاداش‌ها به طور نامتناسب بین ماینرها توزیع می‌شود.

این‌ها عواملی هستند که باعث می‌شوند استخراج انفرادی BTC یک کار بیهوده باشد، به همین دلیل استخرهای ماینینگ برای افرادی که سرمایه زیادی ندارند، گزینه مناسب‌تری است.

به این موضوع توجه داشته باشید که این مطلب صرفاً ترجمه از منابع معتبر است و ایران بروکر مسئولیتی در قبال دستگاه‌های معرفی شده نخواهد داشت. همچنین شرکت‌های ماینینگ میزبان و تجهیزاتی که بررسی می‌شود، صرفاً مواردی است که در حال حاضر در دسترس است و این به معنای تأیید صلاحیت یا رد آن‌ها نیست.

سوالات متداول


آیا می‌توان با کامپیوترهای خانگی، بیتکوین استخراج کرد؟

بله، اما احتمالاً هزینه تعمیر رایانه خانگی شما از سودی که با استفاده از این روش کسب می‌کنید بیشتر خواهد شد.

آیا می‌توان بدون داشتن دستگاه ماینر، بیتکوین استخراج کرد؟

بله شما می‌توانید از سیستم‌های میزبان برای استخراج بیت کوین استفاده کنید.

آیا استخراج بیتکوین در خانه روشی مناسب برای کسب سود است؟

پاسخ این سؤال بستگی زیادی به قیمت انرژی در محل زندگی شما، دسترسی شما به خرید دستگاه‌هایی با قدرت هش بالا و ارزان‌قیمت و همین‌طور میزان سرمایه‌ای که قصد دارید برای انجام این کار بپردازید، خواهد داشت.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.