ایردراپ

راهنمای ایردراپ پروتکل لنز و دریافت رایگان توکن لنز

ایردراپ

مطالعه در 14 دقیقه

ایردراپ‌ها حوزه‌ای هستند که کاربران ارزهای دیجیتال همیشه به آن توجه دارند. آنها یکی از کارآمدترین و آسان‌ترین روش‌هایی هستند که با استفاده از آن می‌توانید مقدار زیادی سرمایه به دست آورید، گاهی سرمایه دریافتی از طریق ایردارپ‌ها به بالای 10 هزار دلار هم می‌رسد. با ایردراپ‌های زیادی که در پلتفرم‌های مختلف برگزار می‌شود، کاربران توانسته‌اند سودهای بسیار زیادی را به دست آورند. مهم‌ترین ایردراپی که در چند وقت اخیر در فضای کریپتوکارنسی بین هوادران آن منتشر شد مربوط به شبکه آربیتروم بود که بسته به فعالیت کاربران تا چندین هزار دلار به آنها اهدا کرد. از دیگر ایردراپ‌های مهم چند سال اخیر می‌توان به Aptos ،Hashflow و DYDX اشاره کرد.

با توجه به شور و شوقی که این فضا را احاطه کرده است امکان دارد در آینده پروژه‌های بیشتری از طریق ایردارپ به طرفدارن خود پاداش دهند. به همین دلیل احتمالا پروتکل لنز به احتمال خیلی زیاد به یک SocialFi تبدیل شود و توکن LENS را به‌عنوان پاداش تقدیم جامعه طرفداران خود کند. پس ما تا انتهای این مقاله کاربردی و پرپتانسیل همراه باشید تا به جزئیات پروژه ایردراو لنز و نحوه واجد شرایط شدن شما برای ایردراپ بپردازیم.

پروتکل لنز
گاهی سرمایه دریافتی از طریق ایردارپ‌ها به بالای 10 هزار دلار هم می‌رسد!

پروتکل لنز چیست؟

لنز پروتکل بسیار محبوبی است که به‌عنوان یک پلتفرم نموداری برای بسیاری از برنامه‌های اجتماعی، به‌عنوان مثال: یوتیوب و توییتر، عمل می‌کند. لنز اساسا پروفایل شما را از برنامه‌های ذکر شده به همراه مخاطبان و محتوای همه برنامه‌های مجهز به پروتکل لنز مانند دامنه ENS، یکپارچه‌سازی می‌کند. با استفاده از لنز شما می‌توانید پروفایل خود را در بازارها معامله کنید.

پروتکل لنز به کاربران این امکان را می‌دهد که چندین عملکرد، مانند: ایجاد یک پروفایل، دنبال کردن دیگران، ایجاد و جمع‌آوری هر گونه انتشارات و غیره را در یک مکانیسم زنجیره‌ای مدیریت کنند. از آنجا که لنز یک پروتکل غیرمتمرکز و مستقل است، به کاربر این امکان را می‌دهد که پروفایل و هویت دیجیتالی خود را کنترل کند.

پروتکل لنز در گذشته توسط بسیاری از نام‌های بزرگ حمایت مالی شده و همچنین Sonar، که یک پلتفرم بازی اجتماعی مبتنی بر وب3 است را خریداری کرده است. این پروتکل به دنبال افزایش دوره‌های سرمایه‌گذاری بیشتر در آینده بسیار نزدیک است.

تیمی که از پروتکل لنز حمایت می‌کند، پیشینه بسیار قدرتمندی دارد. پروتکل لنز نه تنها روی شبکه اثبات سهام پالیگان فعالیت می‌کند، بلکه توسط واحدی که مسئول ساخت پروتکل وام‌دهی Aave است نیز پشتیبانی می‌شود. توسعه‌دهندگان لنز را به شیوه‌ای جامع طراحی کرده‌اند تا بسیاری از قابلیت‌های دیگر را بتوان در هر زمان دلخواه به آن اضافه کرد. این پشتیبانی از عملکرد کاربر، به طور خاص با در نظر گرفتن عواملی مانند پست‌ها و مقالات انتشار یافته ایجاد شده است؛ به‌عنوان مثال NFT‌های پروفایل شخصی متعلق به کاربر، پست‌ها، نظرات و غیره توسط بقیه افراد می‌توانند تبلیغ شوند (شبیه به ریتوییت در توییتر).

شرکای پروتکل لنز

پروتکل لنز با چندین نام مشهور در حوزه‌های مختلف همکاری داشته است تا یک اکوسیستم کارآمد و پیشرفته را برای کاربران ایجاد کند. این شرکا به شرح زیر هستند:

 • Arweave
 • IPFS
 • LitProtocol
 • XMTP
 • Dispatch
 • OpenSea
 • Zerion
 • Snapshot
 • Alchemy
 • ENS
 • Gelato
 • Livepeer
 • POAP
 • PoH
 • Polygon
 • Push
 • Sybil.org
 • Toucan
 • WorldCoin

چطور ایردارپ پروتکل لنز را دریافت کنم؟

پروتکل لنز دست‌خوش تغییرات متعددی شده است و همچنین در حال تطبیق با بسیاری از پیشرفت‌های جدید و سازمان یافته است. آن‌ها اخیرا به سازمان غیرمتمرکز DAO منتقل شده‌اند و همچنین در حال برنامه‌ریزی هستند تا خیلی زود شروع به اخذ برنامه‌های کاربردی و عملیاتی پروتکل کنند. با در نظر گرفتن مسیر جدیدی از رشد و توسعه، به احتمال بسیار زیاد این پروتکل میزبان یک ایردراپ بسیار جذاب در آینده نزدیک خواهد بود. از آن‌جایی که هنوز هیچ خبر رسمی تایید شده‌ای نداریم، می‌توانیم اقدامات لازم را برای افزایش شانس خود انجام دهیم. این راهنمای گام به گام را دنبال کنید تا واجد شرایط ایردراپ احتمالی لنز در آینده شوید.

مرحله 1: دریافت پروفایل در پروتکل لنز

اولین و مهمترین مرحله‌ای که باید دنبال کنیم ایجاد یک پروفایل در پروتکل لنز است. برای انجام این کار باید مراحل زیر را رعایت کنید. دو راه وجود دارد که از طریق آن می‌توانید پروفایل لنز را در دست بگیرید.

روش 1: همکاری در رویدادهای لنز

پروتکل لنز در مراحل فعالیت‌های خود برای انجام چندین رویداد اجتماعی و همکاری با پلتفرم‌های مختلف، برخی از پروفایل‌های لنز را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. آنها در 15 آگوست 2022، snapshot دریافت کردند و معیارهای واجد شرایط بودن، برای آن دسته از کاربرانی است که تا آن زمان بخشی از رویداد بوده‌اند. اگر این معیارها را دارید مراحل زیر را انجام دهید.

نکته: تمامی مراحل زیر فقط برای آن دسته از کاربرانی است که قبلا snapshot دریافت کرده باشند و یا در پروتکل لنز فعالیت‌ها یا ماموریت‌هایی را انجام داده باشند.

به وب سایت رسمی پروتکل لنز مراجعه کنید.

پروتکل لنز
صفحه ورودی وب سایت رسمی پروتکل لنز

در گوشه سمت راست بالا، روی “Claim handle” کلیک کنید. شما به صفحه وب برنامه مالکیتی پروتکل لنز هدایت خواهید شد.

گزینه “Connect Wallet” را انتخاب کنید و کیف پول مورد نظر خود را به پلتفرم متصل کنید. می‌توانید بین کیف پول‌های کوین بیس، کیف پول مرورگر و سایر کیف پول‌ها یکی را انتخاب کنید.

صفحه موردنظر بازشده و درخواست تایید را از کیف پول خود قبول کنید؛ پس از اتمام کار کیف پول شما متصل می‌شود.

پروتکل لنز
اتصال کیف پول به پلتفرم

اکنون روی “Check Your Claimable Handles” کلیک کنید و بر اساس واجد شرایط بودن یا نبودن، شما می‌توانید پروفایل خود را دریافت کنید.

روش 2: خرید پروفایل لنز

در صورتی که snapshot را از دست داده‌اید و برای دریافت پروفایل لنز واجد شرایط نیستید، می‌توانید آن را به سادگی در اوپن سی خریداری کنید. برای این کار مراحل توضیح داده شده در زیر را انجام دهید:

با کلیک روی این لینک، وارد وب سایت رسمی اوپن سی می‌شوید.

در نوار جستجوی سایت “Lens Protocol Profiles” را تایپ کنید. اولین گزینه‌ای که به نمایش در می‌آید و دارای تیک آبی است را انتخاب کنید.

پروتکل لنز
Lens Protocol Profiles در سایت اپن سی

اکنون می‌توانید از یکی از گزینه‌ها پروفایل لنز را خریداری کنید. در زمان نگارش این مقاله، فروش از قیمت 207 دلار شروع می‌شود و تا 100،000،000،000،000ETH ادامه دارد. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که این قیمت‌ها به‌صورت مزایده‌ای هستند و نباید بالاترین قیمت را قبول کنید.

مرحله 2: تعامل با LensFrens

LensFrens اساسا برنامه‌ای تحت پروتکل لنز است که به شما امکان می‌دهد پروفایل‌های مختلفی را پیدا کنید که با جستجوهای مشابه شما در وب3 مطابقت دارند تا بتوانید آنها را دنبال کنید. برای تعامل با این اپلیکیشن، مراحل زیر را دنبال کنید:

از طریق این لینک به وب سایت رسمی LensFrens مراجعه کنید.

روی Connect Wallet در گوشه سمت راست بالای صفحه، کلیک کنید. می‌توانید یک کیف پول مرورگر یا کیف پول دیگر را به برنامه متصل کنید.

صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد، سپس درخواست تایید را از کیف پول خود قبول کنید و پس از اتمام کار کیف پول شما اتصال داده می‌شود. مطمئن شوید که کیف پول شما دارای شبکه Polygon Mainnet است.

اکنون در LensFrens می‌توانید اکانت‌های مورد علاقه خود را دنبال یا فالو کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حداقل 50 اکانت را دنبال کنید.

مرحله 3: از برنامه لنستر استفاده کنید.

Lenster یکی از محصولات پروتکل لنز است و به‌عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی قابل ترکیب، غیرمتمرکز و بدون نظارت مرکزی، عمل می‌کند. برای ارتباط و استفاده از این برنامه، دستورالعمل‌های زیر را انجام دهید:

از طریق این لینک به وب سایت رسمی پروتکل لنز مراجعه کنید.

روی گزینه Apps در نوار منوی بالا کلیک کنید.

به پایین صفحه بیایید تا «Lenster» را در بخش Featured On Lens پیدا کنید.

یک صفحه وب جدید برای برنامه Lenster باز می‌شود.

در گوشه بالا سمت راست روی گزینه ورود کلیک کنید.

اکنون از شما خواسته می‌شود که یک کیف پول را به برنامه متصل کنید. می‌توانید یک کیف پول مرورگر یا کیف پول دیگر را با Wallet Connect اتصال دهید.

پس از اتصال کیف پول خود می‌توانید شروع به ارسال پست و مقاله کنید. قبل از آن مطمئن شوید که نمایه لنز خود را تهیه کرده‌اید.

پروتکل لنز
صفحه اول برنامه لنستر.

همچنین می‌توانید با لایک کردن و نظر دادن روی پست‌های دیگر کاربران، شخصی‌سازی پروفایل خود، افزودن حساب توییتر خود و ایجاد پست‌های معمولی به روش‌های دیگری فعالیت داشته باشید.

مرحله 4: دریافت نقش‌های انجمن برای لنستر

Guild یک پلتفرم بسیار محبوب است که توسط پروتکل‌ها به منظور دادن نقش به اعضای جامعه خود از طریق وظایف و ماموریت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای به دست آوردن نقش‌های صنفی در لنز مراحل زیر را انجام دهید:

از طریق این لینک به وب سایت رسمی انجمن مراجعه کنید.

روی “explore Guilds” کلیک کنید.

در نوار جستجو “Lenster” را تایپ کنید.

روی “اتصال به کیف پول” کلیک کنید.

در صفحه بازشده، کیف پول دل‌خواه خود را انتخاب کنید. شما چهار گزینه دارید یعنی کوین بیس، متامسک، Delgate و Wallet Connect.

هنگامی که کیف پول شما اتصال پیدا کرد، روی “Join Guild To Get Rewards” کلیک کنید. در پنجره باز شده “join” را انتخاب کنید.

اکنون که عضوی از Lenster Guild هستید، می‌توانید برای دیدن نقش‌ها به پایین صفحه بروید.

برخی از نقش‌هایی که بلافاصله به آنها دسترسی خواهید داشت و مواردی که لازم است انجام دهید به شرح زیر است:

 • نام نقش: Bloomer. موارد مورد نیاز نقش: باید پروفایل پروتکل لنز داشته باشید.
 • نام نقش: Lenster Maxi. موارد مورد نیاز نقش: شما باید در نام کاربری توییتر خود نماد گل پروتکل لنز را داشته باشید و حداقل 10 فالوور در توییتر داشته باشید.
 • نام نقش: Supporter. موارد مورد نیاز نقش: باید پست 0x0d-0x0252 یا 0x0d-0x02b6 را در پروتکل لنز دنبال کنید.
 • نام نقش: Socials. موارد مورد نیاز نقش: شما باید yoginth.lens و lenster.lens را در پروتکل لنز دنبال کنید، yogicodes را در توییتر دنبال کنید، و یک رای ستاره به lensterxyz/lenster بدهید.
 • نام نقش: Gas Supporter. موارد مورد نیاز نقش: شما باید پست 0x0d-0xa9 را در پروتکل لنز دنبال کنید.
 • نام نقش:  Power user. مورد نیاز نقش: داشتن حداقل 20 پست در پروتکل لنز.

مرحله 5: تعامل با Lenstube

Lenstube یکی دیگر از پیشنهادات محبوب پروتکل لنز است که اساسا یک پلتفرم غیرمتمرکز برای اشتراک‌گذاری ویدئو است. با رعایت راهنماهای توضیح داده شده در زیر می‌توانید با این پلتفرم ارتباط و تعامل داشته باشید.

از طریق این لینک به وب سایت رسمی پروتکل لنز مراجعه کنید.

روی گزینه Apps در نوار منوی بالا کلیک کنید.

به پایین صفحه بروید تا «Lenstube» را در بخش Featured On Lens پیدا کنید.

پروتکل لنز
اولین گزینه در سمت راست Lenstube است.

با کلیک روی Lenstube یک صفحه وب جدید به داخل برنامه باز می‌شود.

در گوشه بالا سمت راست روی گزینه connect wallet کلیک کنید.

اکنون از شما خواسته می‌شود که یک کیف پول را به برنامه متصل کنید. می‌توانید کیف پول MetaMask، WalletConnect، کیف پول Coinbase، کیف پول ledger Live یا کیف پول Rainbow را انتخاب کنید.

پس از اتصال کیف پول خود، می‌توانید شروع به انتشار کنید. قبل از آن مطمئن شوید که پروفایل لنز خود را خریدرای کرده‌اید.

همچنین می‌توانید ویدیوها را لایک کنید و در مورد آنها نظر دهید. توصیه می‌کنیم تا حد امکان در پلتفرم فعال باشید، چند ویدیو و چندنوشته پست کنید و در کانال‌های دیگر کاربران عضو شوید.

مرحله 6: از برنامه Phaver استفاده کنید.

از طریق این لینک به وب سایت رسمی پروتکل لنز مراجعه کنید.

همانند مراحل قبلی روی گزینه Apps در نوار منوی بالا کلیک کنید.

به پایین صفحه مراجعه کنید تا «Phaver» را در بخش Featured On Lens پیدا کنید.

پروتکل لنز
Phaver دومین گزینه از سمت چپ.

با کلیک روی Phaver یک صفحه وب جدید به داخل برنامه باز می‌شود.

سپس از لینک موجود در صفحه وب استفاده کنید و برنامه را از فروشگاه App یا Google Play دانلود کنید.

برای دسترسی به برنامه به کد دعوت نیاز دارید. یکی از این کدهای دعوت EARLYBIRD است.

بعد از انجام این مراحل، ثبت نام کنید و پروفایل لنز خود را اتصال دهید.

پس از این مراحل، شما می‌توانید پست بسازید و دیگر حساب کاربران را دنبال کنید.

مرحله 7: میم‌ها را در Memester ایجاد کنید.

از طریق این لینک به وب سایت رسمی پروتکل لنز مراجعه کنید.

روی گزینه Apps در نوار منوی بالا کلیک کنید.

به پایین بروید تا «Memester» را در بخش Featured On Lens مشاهده کنید. این گزینه را انتخاب کنید.

با کلیک روی Memester یک صفحه وب جدید به داخل برنامه باز می‌شود.

در گوشه بالا سمت راست روی گزینه ورود کلیک کنید.

در این مرحله Memester را به پروفایل لنز خود اتصال دهید.

پس از تمامی این مراحل، می‌توانید بسیاری از عملکردها مانند: ایجاد یک الگوی رفتاری و همچنین جمع آوری، انعکاس و نظر دادن روی سایر میم‌ها را به‌صورت خیلی آسان انجام دهید.

مرحله پایانی: ارتباط و تعامل با لنزپورت

از طریق این لینک به وب سایت رسمی لنزپورت مراجعه کنید.

روی Connect Wallet در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. می‌توانید یک کیف پول متامسک، یک کیف پول توسط WalletConnect یا کیف پول کوین بیس را متصل کنید.

صفحه‌ای برای شما باز شده، درخواست تایید را از طریق کیف پول خود قبول کنید و پس از اتمام کار کیف پول شما اتصال داده می‌شود.

اکنون در Lensport می‌توانید پست‌های خود و دیگران را خرید و فروش و معامله کنید.

آنچه در مقاله راهنمای ایردراپ پروتکل لنز مطالعه کردیم:

پروتکل لنز، یک گراف اجتماعی ترکیب‌پذیر و غیرمتمرکز است که شما را قادر می‌سازد شبکه اجتماعی خود را در آن ایجاد کنید. با این کار می‌توانید تمرکز خود را روی کسب تجربه‌ای فوق‌العاده بگذارید. به دلیل این که پروتکل در دنیای کریپتوکارنسی‌ها سروصدای زیادی به پا کرده است به احتمال خیلی زیاد در آینده‌ای نه چندان دور توکن خود را به‌صورت ایردراپ به بازار عرضه کند. برای واجد شرایط بودن در این ایرداپ ارزشمند بهتر است که مراحل بالا را با دقت زیاد انجام دهید.

در انجام این فعالیت‌ها و ماموریت توصیه می‌کنیم که حتما از کیف پول جدا استفاده کنید و هیچ‌وقت کیف پول اصلی که سرمایه‌های شما در آن قرار دارد را درگیر ایردارپ‌ها نکنید. زیرا لینک‌های فیشینگ و کلاهبرداری به شدت در فضای کریپتوکارنسی افزایش پیدا کرده است. همچنین برای بالا بردن شانس خود در این ماموریت‌ها حتما اقدام به تهیه پروفایل لنز کنید.

سوالات متداول

پروتکل لنز چیست؟

پروتکل لنز، یک گراف اجتماعی ترکیب‌پذیر و غیرمتمرکز است که شما را قادر می‌سازد شبکه اجتماعی خود را بر آن ایجاد کنید. با این کار می‌توانید تجربه‌ای فوق‌العاده کسب کنید.

آیا لنز توکنی را به بازار عرضه کرده است؟

تا به امروز هنوز هیچ‌گونه توکنی توسط لنز عرضه نشده است، اما چون لنز یک پروتکل قدرتمند با جامعه طرفدران بسیار زیاد است، به احتمال زیاد در آینده‌ای نزدیک توکن خود را به بازار عرضه خواهد کرد.

چگونه شامل ایردراپ احتمالی پروتکل لنز شوم؟

کافی است که مراحل توضیح داده شده در این مقاله را به صورت کامل و با دقت زیاد انجام دهید تا شانس خود را برای دریافت توکن احتمالی لنز در آینده بالا ببرید.