هدر
صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس یکی از صرافی‌های شناخته شده در ایران
kyberswap logo png
0 ( 0 )

ورود به وبسایت اصلی

معرفی و بررسی صرافی کایبر سواپ | Kyberswap

صرافی غیر متمرکز کایبر سواپ، یکی از سیستم‌های غیر متمرکز ارائه دهنده خدمات مربوط به ارز دیجیتال است. این صرافی غیر متمرکز بر روی بلاکچین اتریوم آغاز به کار کرد و در ادامه خدمات خود را بر روی سایر بلاکچین‌ها گسترش داد.
تاریخ تأسیس :سال 2017
کارمزد معاملات :
معامله بدون احراز :
بازار فیوچرز :
خدمات به ایران :
متاتریدر ارانته
بروکر Moneta Markets
بروکر topfx

نقد و بررسی صرافی کایبر سواپ

در سال‌های اخیر و با توجه به افزایش محبوبیت بازار رمزارزها و رشد بسیار زیاد این بازار، صرافی‌ها و پلتفرم‌‌های غیر متمرکز به محبوبیت زیادی دست پیدا کردند و جذب سرمایه خوبی در این پلتفرم‌ها انجام شد.

صرافی غیرمتمرکز کایبر سواپ (Kyberswap) یکی از این پلتفرم‌ها است که از سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده است.

kyberswap

استفاده از صرافی کایبر سواپ برای کاربران ایرانی

یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از ثبت نام در هر صرافی خارجی برای ایرانیان از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث موضع گیری صرافی در برابر ایرانیان است و سوالی که قبل از ثبت نام در هر صرافی خارجی پیش میاید این است که آیا این صرافی به ایرانیان خدمات می‌دهد یا خیر؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که صرافی کایبر سواپ یک پلتفرم غیر متمرکز است و در پلتفرم‌های غیر متمرکز امکان مسدود شدن و یا فریز شدن دارایی و سرمایه بسیار کم است و یا وجود ندارد. با این حال این صرافی در قسمت قوانین خود هیچ اشاره‌ای به این موضوع نداشته که کاربران ایرانی حق استفاده از خدمات این پلتفرم را ندارند و یا دارایی این کاربران را مسدود می‌کند.

البته لازم به ذکر است که آدرس این صرافی فیلتر است و برای ورود و استفاده از این پلتفرم باید از VPN آی‌پی ثابت استفاده کنید تا  به مشکل بر نخورید.

آیا صرافی کایبر سواپ معتبر است؟

در میان رشد عجیب و غریب بازار رمزارزها، صرافی‌های زیادی نیز به وجود آمدند و به علت کم بودن اطلاعات کاربران این حوزه، پرونده‌های کلاهبرداری و یا هک مربوط به صرافی‌ها نیز افزایش چشم گیری داشته است. با توجه به این موضوع، اهمیت بررسی اعتبار یک دو چندان می‌شود زیرا در صورت استفاده از یک پلتفرم نامطمئن و غیر معتبر، ممکن است سرمایه شما با خطر جدی مواجه شود.

صرافی غیر متمرکز کایبر سواپ (Kyberswap) هم اکنون (10 مهر 1401) در رتبه 34 رتبه بندی کوین مارکت کپ برایی صرافی‌های غیر متمرکز قرار دارد و میانگین حجم معاملات روزانه این پلتفرم مبلغی بالغ بر 3 میلیون دلار است. البته باید توجه داشته باشید به علت ریزش اخیر بازار رمزارزها، میزان زیادی سرمایه از پلتفرم‌های غیر متمرکز خارج شده است.

kyberswap in coinmarketcap 1

این صرافی در ابتدا بر روی بلاکچین اتریوم پایه‌گذاری شد ولی اکنون در چندین بلاکچین دیگر هم در حال فعالیت و ارائه خدمات به کاربران خود است. هم اکنون (10 مهر 1401) بیشترین حجم معاملات روزانه مربوط به شبکه پولیگان (Polygon) این صرافی است.

با توجه به داده‌های سایت similarweb آدرس سایت این صرافی ماهیانه 370 هزار بازدید کننده دارد. این میزان برای یک صرافی غیر متمرکز میزان کمی است.

kyberswap in similarweb

سایت دیفای لاما (defillama) یکی از مراجعی است که می‌توان اطلاعات مربوط به پلتفرم‌های غیر متمرکز را مشاهده کرد. بر اساس داده‌های مربوط به صرافی کایبر سواپ در این سایت، میزان کل سرمایه قفل شده در این پلتفرم (TVL)  53 میلیون دلار است که میزان بسیار کمی است.

tvl kyber swap

هک شدن کایبر سواپ و سرقت 265 هزار دلاری!

صرافی غیر متمرکز کایبر سواپ به تازگی و در تاریخ 1 سپتامبر 2022 هک شده است و هکرها موفق به سرقت حدود 265 هزار دلار از سرمایه کاربران شده‌اند.

در بامداد 1 سپتامبر 2022 کایبر سواپ در حساب توییتر خود خبر هک شدن را علنی کرد و اعلام کرد که سرمایه از دست رفته کاربران را جبران می‌کند.

hack kyberswap

چند روز بعد صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا اعلام کرد که به کایبر سواپ در پیدا کردن مظنونین این اتفاق کمک خواهد کرد.

مدیر عامل صرافی بایننس (CZ) در توییتی اعلام کرد دو مظنون را شناسایی کردند که ممکن است مسئول سازماندهی این دزدی مجازی باشند. همچنین تایید کرد که این اطلاعات به تیم Kyber ارسال شده است.

cz in kyber

لازم به ذکر است این اولین پرونده هک شدن این صرافی از ابتدای تاسیس آن بوده است و این اتفاق اعتبار این صرافی در بحث‌های امنیتی را بعد از سال‌ها خدشه دار کرده است.

ثبت نام و احراز هویت در صرافی کایبر سواپ

صرافی ارز دیجیتال کایبر سواپ یک پلتفرم غیر متمرکز است و برای استفاده از خدمات این پلتفرم نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست. 

با توجه به اینکه این صرافی در قسمت قوانین خود اشاره ای به عدم امکان فعالیت ایرانیان نداشته است، می‌توان با استفاده از یک VPN آی‌پی ثابت در این صرافی به فعالیت و معامله پرداخت.

کارمزد صرافی کایبر سواپ

پایه اصلی این پلتفرم بر روی بلاکچین اتریوم است و باید به این نکته توجه داشته باشید که بر اساس شبکه ای که در آن فعالیت می‌کنید لازم است کارمزدهای متفاوتی در گس شبکه (Gas) پرداخت کنید. 

با این حال، با توجه به جفت ارزهای مورد معامله، این صرافی در مبادلات خوداز میزان 0.08 درصد تا 1 درصد کارمزد را از مشتریان خود دریافت می‌کند.

پشتیبانی صرافی کایبر سواپ

با توجه به اینکه کایبر سواپ یک پلتفرم غیرمتمرکز است، از روش‌های مرسوم پشتیبانی صرافی‌های ارز دیجیتال بهره نمی‌برد اما این صرافی دارای یک سرور دیسکورد است و کاربران در این سرور به گفت و گو و حل سوالات یکدیگر می‌پردازند.

امکانات و خدمات صرافی کایبر سواپ

تبادل رمزارزها (Swap): در کایبر سواپ شما می‌توانید توکن‌هایی که در شبکه‌های بلاکچین این صرافی وجود دارد را باهم مبادله کنید و به خرید و فروش آن‌ها بپردازید. این بخش صرافی نسبت به باقی پلتفرم‌های غیر متمرکز از حجم معاملات خوبی برخوردار نیست.

استخرها (Polls): در این بخش شما میتوانید با استیک کردن تنها یک توکن، سود دریافت کنید. استیک در این بخش به دو صورت منعطف (Flexible) و ثابت (Fixed-Term) انجام می‌شود. منعطف به این معناست که کاربر می‌تواند هر زمانی دارایی خود را خارج کند. طبیعی است که مقدار سودی که صرافی در قبال استخر های ثابت ارائه می‌دهد بیشتر است. در هنگام استیک در استخر، باید مدت زمان (از یک هفته تا یک سال) قفل کردن موجودی را مشخص کنید. پس از پایان زمان قرارداد، می‌توانید اصل دارایی همراه با سود آن را برداشت کنید و یا مجددا به مقدار قفل شده خود اضافه کنید.

pools kyberswap

پشتیبانی از فیات (Fiat): صرافی ارز دیجیتال کایبر سواپ یکی از معدود صرافی‌های غیر متمرکزی است که از ارزهای فیات پشتیبانی می‌کند.

صرافی‌های غیر متمرکز بستری برای کلاهبرداری

امروزه بعضی افراد اقدام به ساخت توکن‌های نامعتبر و جعلی می‌کنند و با استفاده از قابلیت ایجاد استخرهای نقدینگی در صرافی‌های غیر متمرکز، اقدام به فروش این رمزارزهای تقلبی و بی ارزش می‌کنند. بیشتر این افراد تبلیغات خود را با عنوان لیست شدن توکن x در صرافی‌های غیر متمرکز انجام می‌دهند.

افراد ناآگاه و بی اطلاع با فکر اینکه اگر توکن مورد نظر در صرافی غیرمتمرکزی لیست شده باشد حتما از اعتبار و پشتوانه مناسبی برخوردار است اقدام به خرید این رمزارزها می‌کنند و هنگاهی که خریداران این توکن‌ها زیاد شدند، سازنده این توکن استخر نقدینگی رمزارز مورد نظر خود را خالی می‌کند و عملا دیگر خریداری برای توکن مورد نظر وجود ندارد و قیمت آن دچار افت شدیدی می‌شود. در این زمان سرمایه تمام خریداران از بین رفته و دچار زیان بسیار زیادی می‌شوند. در نتیجه ایجاد استخرهای نقدینگی در این پلتفرم‌ها، می‌تواند بستر مناسبی برای کلاهبرداران باشد و این اهمیت بررسی هر توکن قبل از خرید را دوچندان می‌کند.

چگونه به دام کلاهبرداران نیوفتیم؟

یکی از روش‌های رایج این نوع کلاهبرداری، ایجاد توکن‌هایی با شباهت بسیار زیاد به توکن‌های معروف است. کلاهبرداران اقدام به تبلیغ این توکن‌ها می‌کنند و افراد ساده با این فکر که هر توکنی شبیه به توکن‌های معروف باشد حتما معتبر است رمزارز مورد نظر را خریداری کرده و در دام کلاهبرداران میوفتند. اما راه حل چیست؟

باید قبل از خرید هر توکن، از اعتبار و پشتوانه آن مطمئن شوید. می‌توانید برای اطلاع از اطلاعات رمزارز خود، از سایت‌های مرجعی مانند کوین مارکت کپ استفاده کنید.

اپلیکیشن اختصاصی

این صرافی از اپلیکیشن اختصاصی برخوردار نیست و برای استفاده از این پلتفرم باید از طریق سایت مربوط اقدام کنید.

تیم توسعه دهنده

این صرافی در لینکدین دارای صفحه مشخصی نیست. بر اساس اطلاعات موجود فردی به نام لوی لو (Loi Luu) در سال 2017 صرافی کایبر سواپ را تاسیس کرده است.

Loi Luu

لازم به ذکر است این صرافی ب علت غیر متمرکز بودن، دفتر مرکزی مشخصی ندارد.

کایبر سواپ در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت اصلی صرافی کایبر سواپ در شبکه‌های اجتماعی مربوط به توییتر است. اکانت توییتر این صرافی بیش از 234 هزار دنبال کننده دارد و در این صفحه فعالیت مناسبی وجود دارد.

kyber in twitter

آموزش تصویری اتصال کیف پول به صرافی کایبر سواپ

برای استفاده از خدمات این صرافی لازم است کیف پول خود را به آن متصل کنید. برای این کار بعد از مراجعه به سایت این صرافی روز گزینه coonect wallet کلیک کنید.

join to kyber

در این مرحله کیف پول خود را انتخاب کنید تا فرآیند متصل کردن کیف پول به صرافی به اتمام برسد.

join to kyber 2

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد پلتفرم غیر متمرکز کایبر سواپ به دقت برای شما عزیزان مورد بررسی قرار بگیرد. پلتفرم‌های غیرمتمرکز با ارائه فناوری‌ها و خدمات جدیدی در بستر غیرمتمرکز و ناشناس، تغییرات عظیمی در سیستم مبادلات ایجاد کردند و در مدت زمان بسیار کمی طرفداران زیادی پیدا کردند. اما باید توجه داشته باشید که این پلتفرم‌ها هم بی نقض نیستند و معایب خود را دارند که لازم است قبل از ثبت نام و فعالیت در پلتفرم‌های غیر متمرکز، به خوبی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که این صرافی از حجم معاملات و میزان سرمایه قفل شده کمی برخوردار است. با توجه به این موضوع که حجم معاملات قلب تپنده یک صرافی است، کم بودن این میزان می‌تواند ریسک‌های خود را به همراه داشته باشد و سرمایه مشتریان را به خطر بیاندازد. زیرا حجم معاملات پایین در یک صرافی می‌تواند باعث عدم انجام کامل سفارش شما شود و ممکن است معامله شما انجام نشود و شما دچار زیان شوید.

می‌توانید با استفاده از این لینک به صرافی‌های بررسی شده توسط ایران بروکر دسترسی داشته باشید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. تیم ایران بروکر همواره سعی کرده تا بررسی‌های خود را با دقت هرچه بیشتر و صداقت کامل انجام دهد، تا هموطنان عزیز بتوانند صرافی خود را با اطمینان بیشتر و دغدغه کمتری انتخاب کنند.

موفق و پر سود باشید!

پرسش‌های متداول

آیا می‌توان بدون احراز هویت در صرافی کایبر سواپ فعالیت کرد؟

بله، فعالیت در این صرافی نیاز به احراز هویت ندارد.

  آیا ایرانیان می‌توانند از این صرافی استفاده کنند؟ بله، این صرافی مشکلی با فعالیت کاربران ایرانی ندارد.
نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)