تعداد رمزارز ها: ۲۶,۹۹۰
تعداد صرافی ها: ۶۷۰
ارزش کل بازار: ۱,۲۷۱,۹۳۳,۶۰۸,۴۲۱$
حجم بازار 24 ساعته: ۴۰,۴۰۰,۸۴۹,۵۸۴$
تغییر حجم بازار در 24 ساعت: ۴۱.۴۴%
محبوب ترین های ارزدیجیتال

XYO

XYO
%۱۰.۹۹
پرسودترین های ارزدیجیتال

CODAI

CODAI
%۱۳۷۰.۸۸

GROK

GROK
%۲۵۵.۳۰

FLEX

FLEX
%۲۳۷.۲۱

GROK 2.0

GROK2
%۱۸۲.۳۹
پرضررترین های ارزدیجیتال

لیست قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به تومان | قیمت ارزهای دیجیتال

در این صفحه می‌توانید قیمت ارزهای دیجیتال را طبق آخرین تغییرات مشاهده کنید. لیست قیمت ارزهای دیجیتال به‌صورت لحظه‌ای در این صفحه قابل‌مشاهده است.

ارزهای دیجیتال با ماهیت غیرمتمرکز و استفاده از تکنولوژی‌های نوآورانه در حال ایجاد تحول در بخش‌های مختلف زندگی روزمره مردم هستند. در زمان نگارش این مطلب ارزش بازار کل ارز دیجیتال بیش از 1 تریلیون دلار است و شاید همین موضوع برای جلب نظر سرمایه‌گذاران کافی باشد. شاید برای شما هم سؤال شده باشد که در یک سیستم غیرمتمرکز، قیمت ارزهای دیجیتال چگونه تعیین می‌شود.

البته که درک نحوه قیمت‌گذاری رمزارزها برای هر شخصی که قصد سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال دارد، یک امر ضروری است. در این راهنمای جامع به بررسی قیمت ارزهای دیجیتال، لیست همه ارزهای دیجیتال و نمودار ارزهای دیجیتال می‌پردازیم. همچنین لیست قیمت ارزهای دیجیتال در ادامه این مطلب قابل‌مشاهده است.

لیست قیمت ارزهای دیجیتال

صنعت ارز دیجیتال به‌طور دائم در حال تحول و توسعه است، به همین ترتیب با گذر زمان شاهد اضافه شدن ارزهای دیجیتال جدید به لیست تمام ارزهای دیجیتال هستیم. برای درک رشد تعداد رمزارزها کافی است بدانید در سال 2021، بیش از 8 هزار ارز دیجیتال وجود داشت درحالی‌که در زمان نگارش این مقاله یعنی فوریه 2023 حدود 22.490 ارز دیجیتال در کوین مارکت کپ لیست شده‌اند.

لیست قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه ای | قیمت تمام ارزهای دیجیتال

شاید تعداد زیادی از این پروژه‌ها، کلاهبرداری یا کم اعتبار باشند اما مابقی ارزهای دیجیتال هرکدام ویژگی‌ها و عملکرد منحصربه‌فردی دارند. در قسمت بالا لیست ارزهای دیجیتال را به ترتیب بیشترین ارزش بازار را مشاهده می‌کنید.

قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت رمزارزها با استفاده از عوامل مختلفی مشخص می‌شود. همان‌طور که گفته شد ارزهای دیجیتال به‌صورت غیرمتمرکز اداره می‌شوند و به همین دلیل عرضه و تقاضای واقعی یکی از عوامل اصلی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتال است. همچنین احساسات قالب بر بازار و رویدادهای خبری ازجمله عوامل تعیین‌کننده قیمت رمزارزها هستند.

به‌طور مثال یک رویداد یا خبر مثبت برای یک ارز دیجیتال یا ایجاد تغییر مثبت در عملکردهای یک رمزارز می‌تواند باعث افزایش تقاضا شده و بر قیمت رمزارز تأثیر مثبت بگذارد. به همین ترتیب اخبار منفی مانند هک یا نقص‌های امنیتی ممکن است منجر به کاهش تقاضا و درنهایت کاهش قیمت رمزارزها شود.

نمودار ارزهای دیجیتال

می‌توان نمودارهای ارزدیجیتال را یکی از ابزارهای کاربردی برای ردیابی قیمت رمزارزها دانست که به‌صورت تصویری و قابل‌درک، حرکت قیمت همه ارزهای دیجیتال را در طول زمان ارائه می‌کند. برای مشاهده نمودارهای ارزهای دیجیتال به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از لیست ارزهای دیجیتال موجود انتخاب کنید و نمودار قیمت ارزهای دیجیتال و تمام اطلاعات مفیدی که نیاز دارید، را مشاهده کنید.

شما می‌توانید با استفاده از اطلاعات قیمت ارزهای دیجیتال و کمک گرفتن از ابزارهای مختلف شامل میانگین متحرک، سطوح حمایت و مقاومت و دیگر شاخص‌های تکنیکال برای تصمیم‌گیری آگاهانه جهت سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال استفاده کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت رمزارزها از عوامل مختلفی تأثیر می‌پذیرد که در ادامه به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم:

اثر احساسات بازار بر قیمت ارزهای دیجیتال

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر روند قیمتی ارزهای دیجیتال، احساسات بازار است. احساسات ممکن است متأثر از خبرهای مرتبط با رمزارزها، اعمال نظارت بر این صنعت و همین‌طور عوامل دیگر باشد. ابزارهای مختلفی مانند شاخص ترس و طمع نشان‌دهنده احساسات قالب بر بازار ارز دیجیتال هستند.

اثر عرضه و تقاضا بر قیمت ارزهای دیجیتال

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد، عامل تعیین‌کننده قیمت ارزهای دیجیتال عرضه و تقاضا است. واضح است که با افزایش تقاضا یا کاهش عرضه، قیمت یک ارز دیجیتال افزایش پیدا می‌کند.

لیست قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه ای | قیمت تمام ارزهای دیجیتال

تاثیر رویدادهای خبری بر قیمت ارزهای دیجیتال

اخبار مثبت یا منفی مرتبط با اقتصاد جهانی، اخبار مرتبط با بازار ارزهای دیجیتال یا رویدادهای خبری مربوط به یک ارز دیجیتال خاص، همگی ممکن است بر قیمت یک ارز دیجیتال تأثیر مثبت یا منفی بگذارد. به‌عنوان‌مثال اخبار هک و نقض امنیت ممکن است باعث ریزش کلی قیمت در بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال شود.

از صفحه اخبار ارز دیجیتال می‌توانید آخرین اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی را پیگیری کنید.

تاثیر تغییرات قوانین دولت ها بر قیمت ارزهای دیجیتال

تغییر سیاست دولت‌های مختلف در رابطه با ارزهای دیجیتال می‌تواند تأثیر مثبت یا منفی در قیمت ارز دیجیتال داشته باشد. به‌طور مثال قانونی شدن مبادله رمزارزها احتمالاً باعث افزایش تقاضا و درنهایت افزایش قیمت می‌شود.

تاثیر همبستگی با بازار های جهانی :

بیش از نیمی از حجم بازار (Total Market Cap) ارزهای دیجیتال را چندین ارز برتر که شامل بیتکوین، اتریوم و تتر هستند تشکیل می‌دهد. باتوجه به اینکه این ارزها به طور تاریخی همبستگی بالایی با بازارهای جهانی دارند، نواسانات شدید این بازارها همواره می‌توانند تاثیراتی روی قیمت ارزهای دیجیتال مختلف داشته باشد.

به طور مثال می‌توان به ریزش بازارهای جهانی در پاندمی کووید (کرونا) اشاره کرد.

قیمت ارزهای دیجیتال

در تصویر بالا مقایسه‌ای بین روند قیمتی شاخص VT که تمامی سهام موجود در دنیا را دنبال می‌کند و Total که روند نواسانات حجم کل بازار ارزهای دیجیتال را نمایش می‌دهد در تایم فریم هفتگی انجام شده. همان طور که مشاهده می‌شود همبستگی بسیار بلایی بین این دو شاخص وجود دارد.

پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتالی

برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال از انواع مختلف تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و آنچین استفاده می‌شود. هر کدام از این تحلیل‌ها قیمت یک ارز دیجیتال را از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهد. تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانند تحلیل تکنیکال در سایر بازارهای مالی است با این تفاوت که در ارز دیجیتال قیمت‌ها تغییرات زیادی دارند. برای مشاهده آخرین تحلیل تکنیکال انجام شده توسط کارشناسان ایران بروکر کافی است وارد صفحه هر کدام از ارزهای دیجیتال شوید و با اسکرول به سمت پایین صفحه آخرین تحلیل تکنیکال انجام شده را مشاهده کنید.

برای پیش بینی قیمت ارز دیجیتال با استفاده از تحلیل فاندامنتال به بررسی مسائل مختلف مانند تیم پروژه، وبسایت اصلی، توکنومیک، شبکه‌های اجتماعی، سرمایه گذاران اولیه و موارد دیگر می‌پردازند. اطلاعات مربوط به شرایط فاندامنتال ارزهای دیجیتال در صفحه مخصوص به هر کدام از کوین‌ها و توکن‌ها وجود دارد که می‌توانید با ورود به صفحه در رابطه با این موضوع مطالعه کنید. البته برای بررسی کامل باید به اطلاعاتی مانند توکنومیک پروژه‌های ارز دیجیتال تسلط داشته باشید.

برای پیش بینی قیمت با استفاده از سنتیمنتال و داده‌های آنچین باید به منابعی مانند وبسایت‌های گلس نود مراجعه کنید که داده‌های خود را از بلاکچین‌ها و صرافی‌ها جمع‌آوری می‌کنند و به شکل نمودار و در دسته‌بندی‌های متفاوت قرار می‌دهند.

توجه به روند کلی بازار و به‌خصوص روند قیمت بیت کوین یکی از اصلی‌ترین عوامل در پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال است.

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که هیچکس نمی‌تواند به طور قطعی آینده ارزهای دیجیتال را پیش بینی کند و باوجود داشتن تمام اطلاعات تکنیکال، فاندامنتال، آنچین و سنتیمنتال باز هم ممکن است یک اتفاق ناگهانی مانند فروپاشی FTX قیمت تمام ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین فقط مقداری از سرمایه خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید که در صورت از دست دادن آن مبلغ، صدمه جدی به روند مالی زندگی شما وارد نشود.

مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال

برای مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف می‌توانید وارد صفحه یک ارز دیجیتال شوید. به‌عنوان مثال در ابتدای همین صفحه می‌توانید وارد صفحه قیمت بیتکوین شوید و کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و روی تب لیست صرافی ها کلیک کنید. مانند تصویر زیر دو گزینه لیست صرافی های ایرانی بیت کوین و لیست صرافی های خارجی بیت کوین به شما نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید به مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال بپردازید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید امکان مقایسه قیمت فروش ارزهای دیجیتال، قیمت خرید ارزهای دیجیتال، میزان کارمزد و نوع صرافی قابل مشاهده است. به این ترتیب می‌توانید به راحتی قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان را در صرافی‌های مختلف مشاهده و مقایسه کنید و مناسب‌ترین صرافی را انتخاب کنید.

قیمت ارزهای دیجیتال

توجه داشته باشید با اینکه قیمت و کارمزد عامل بسیار مهمی است اما میزان معتبر بودن یک صرافی اهمیت بیشتری دارد. همچنین بررسی میزان نقدشوندگی در یک صرافی بسیار مهم است. ممکن است یک صرافی قیمت بسیار کمتری داشته باشد اما با انتقال دارایی خود به آن صرافی با مشکل نقدشوندگی روبه‌رو شوید. برای اطمینان از صرافی‌ها می‌توانید به گزارش سالانه ایران بروکر از جنبه‌های مختلف به بررسی صرافی‌ها پرداخته است مراجعه کنید.

این اطلاعات قیمت به طور مستقیم از API قیمت صرافی ها دریافت شده و هر یک دقیقه به‌روزرسانی می‌شود.

عوامل افزایش قیمت ارزهای دیجیتال

افزایش یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر افزایش قیمت ارزهای دیجیتال، مانند هر بازار دیگری میزان عرضه و تقاضا است که در بررسی توکنومیک ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قیمت بیت کوین یکی دیگر از مواردی است که تاثیر مستقیمی بر افزایش یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال دارد.

قوانینی که از سمت دولت‌ها برای محدود کردن ارزهای دیجیتال ایجاد وضع می‌شود یکی دیگر از عوامل موثر بر افزایش یا کاهش قیمت رمز ارزها است.

از عوامل دیگر موثر بر قیمت ارزهای دیجیتال می‌توان به مواردی مانند تحرکات نهنگ‌های ارز دیجیتال، توجه سلبریتی‌ها و افراد مشهور به این بازار، سختی استخراج، هاوینگ و حتی شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد.

تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال

همانطور که گفته شد ارزهای دیجیتال از عوامل مختلفی تاثیر می‌گیرند و قیمت آنها نوسانات شدیدی را از زمان ظهور اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین تا اکنون، تجربه کرده‌اند. قیمت برخی از ارزهای دیجیتال آنقدر کاهش پیدا کرده که به طور کلی از چرخه خارج شده‌اند و برخی از آنها مانند بیت کوین با وجود نوسانات قیمت شدید، همچنان نسبت به قیمت اولین تراکنش خود رشد چندین برابری را حفظ کرده‌اند.

برای مشاهده تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانید در همین صفحه وارد صفحه اختصاصی ارز دیجیتال موردنظرتان شوید و کمترین و بیشترین قیمت آن را در بازه زمانی 24 ساعته و به طور کلی مشاهده کنید.

تاریخچه قیمت ارزهای دیجیتال

نمودار تغییر قیمت ارزهای دیجیتال

یکی از مهم‌ترین ابزارها برای بررسی تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال استفاده از نمودار قیمت است که تحلیل تکنیکال را نیز بر اساس این نمودارها و ابزارهای کمکی انجام می‌دهند. بهترین نمودار تغییر قیمت ارزهای دیجیتال توسط وبسایت تریدینگ ویو ارائه می‌شود که شما می‌توانید در همین صفحه پس از ورود به صفحه هر ارز دیجیتال نمودار تغییرات قیمت آن را نیز مشاهده کنید.

این نمودار قیمت از تریدینگ ویو گرفته می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که در کنار بررسی عوامل دیگر به راحتی به نمودار تحلیل قیمت دسترسی داشته باشید و تحلیل تکنیکال خود را در این بخش انجام دهید.

در تصویر زیر نمودار تغییر قیمت بیتکوین را مشاهده می‌کنید که کاملا مشابه با تریدینگ ویو است. همانطور که مشاهده می‌کنید بسیاری از ابزارها برای تحلیل تکنیکال در دسترس است و می‌توانید برای بررسی قیمت از آنها استفاده کنید.

نمودار تغییر قیمت ارزهای دیجیتال

در این نمودار می‌توانید قیمت را در تایم فریم‌های مختلف مشاهده کنید و از ابزارهایی مانند فیبو برای پیش بینی قیمت استفاده کنید.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

یکی از موارد مهم قبل از سرمایه‌گذاری یا ترید ارزهای دیجیتال بررسی قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال از یک منبع معتبر است. به طور کلی در ابتدای همین صفحه در لیست ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت لحظه‌ای را مشاهده کنید. این قیمت با استفاده از داده‌های قیمتی جمع‌آوری شده از بزرگ‌ترین صرافی‌ها نمایش داده می‌شود و به طور مداوم به‌روزرسانی می‌شود. برای مشاهده قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت هر کوین یا توکن را با وارد شدن به صفحه اختصاصی آن در ابتدای همین صفحه و در بخش مربوط به صرافی کوین موردنظر مشاهده کنید.

در این بخش می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را در صرافی های ایرانی و خارجی مشاهده کنید و با هم مقایسه کنید.

جدول قیمت ارزهای دیجیتال

همانطور که در ابتدای این صفحه قابل مشاهده است جدول قیمت ارزهای دیجیتال در ایران بروکر شامل اطلاعات متفاوتی مانند تغییرات قیمت در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت روز، قیمت تومانی، معاملات روزانه، حجم بازار، تغییرات هفتگی و یک نمودار نشان‌دهنده وضعیت کلی بازار قیمت هر ارز دیجیتال است.

جدول قیمت ارزهای دیجیتال در ابتدای این صفحه قابلیت فیلترکردن بر اساس پارامترهای مختلفی است. دسته‌بندی ارزهای دیجیتال شامل میم کوین، استیبل کوین، متاورس، درامدزایی از بازی، دیفای، وب3، هوش مصنوعی و بیگ دیتا و بازی ها است. همچنین در بخش سمت چپ می‌توانید روی فیلتر بر اساس تگ کلیک کنید و سایر تگ‌ها را مشاهده کنید.

کاربرد تگ‌ها در این صفحه این است که به‌عنوان مثال می‌توانید بفهمید شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ روی کدام ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و ارزهای جدیدی که به سبد دارایی دیجیتال خود اضافه می‌کنند را مورد بررسی قرار دهید.

مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها

قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف متفاوت است و همین موضوع باعث می‌شود که افراد نیاز داشته باشند قیمت یک ارز دیجیتال را در صرافی‌های مختلف و فقط با یک نگاه مقایسه کنند.

برای مشاهده این بخش باید وارد صفحه کوین شوید و سپس روی تب صرافی ها کلیک کنید. دو بخش متفاوت وجود دارد که یکی به شما کمک می‌کند قیمت یک ارز دیجیتال را در صرافی های ایرانی مقایسه کنید و دیگری امکان مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال را در صرافی های خارجی برای کاربران فراهم می‌کند.

علاوه بر امکان مقایسه قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها در این بخش می‌توانید کارمزد ارزهای دیجیتال مختلف را نیز باهم مقایسه کنید.

قیمت ارزهای دیجیتال در این بخش به طور مستقیم از صرافی مبدا گرفته می‌شود و هر یک دقیقه به‌روزرسانی می‌شود.

البته نکته مهم‌تر از قیمت و کارمزد موضوع نقدشوندگی در ارزهای دیجیتال است. ممکن است قیمت در یک صرافی بسیار به‌صرفه به نظر برسد اما باید نکات مهم‌تری را نیز بررسی کنید. میزان اعتبار صرافی‌ها در گزارش سالانه صرافی های ارز دیجیتال ایرانی در ایران بروکر در دسترس شما قرار دارد و می‌تواند به انتخاب بهتر کمک کند. در نهایت ایران بروکر هیچ مسئولیتی در قبال انتخاب کاربران ندارد و بررسی‌ها صرفا برای افزایش آگاهی کاربران است.

قیمت ارزهای دیجیتال جدید

ارزهای دیجیتال جدید نیز در ابتدای همین صفحه قابل مشاهده است. کافی است در باکس جستجو اقدام به تایپ نام یا نماد ارز دیجیتال جدید کنید. اگر این ارز دیجیتال حداقل‌های لازم را داشته باشد احتمالا در جدول ارزهای دیجیتال قابل مشاهده است و شما می‌توانید اطلاعات مربوط به آن مانند صرافی های ایرانی و خارجی برای خرید و فروش آن ارز دیجیتال را مشاهده کنید. البته بسیاری از ارزهای دیجیتال جدید صرفا در صرافی های غیرمتمرکز لیست می‌شوند که در آن صورت باید به وبسایت اصلی آن ارز دیجیتال مراجعه کنید و صرافی های غیرمتمرکز برای خرید و فروش آنها را پیدا کنید.

در رابطه با ارزهای دیجیتال جدید همواره مراقب کلاهبرداری‌های این حوزه باشید و با تحقیق و بررسی کافی اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال کنید.

اوج قیمت ارزهای دیجیتال یا ATH

قیمت ارزهای دیجیتال همواره در نوسان است و بیشتر ارزهای دیجیتال اوج قیمت خود را در یک بازه زمانی بعد از هاوینگ بیت کوین ثبت کرده‌اند، زمانی که قیمت بیت کوین به بیش‌ترین حد خود رسید. البته که استثناء نیز وجود دارد و برخی از ارزهای دیجیتال اوج قیمت خود را در حین انجام یک به‌روزرسانی یا ایجاد تغییراتی در رودمپ خود ثبت می‌کنند.

یکی از فاکتورهای مهم در تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بررسی و مقایسه قیمت فعلی با بیشترین قیمت ثبت شده در تاریخچه قیمت یک ارز دیجیتال است. برای مشاهده اوج قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانید از نمودار قیمت استفاده کنید یا با وارد شدن در صفحه ارز دیجیتال مورد نظر خود در ابتدای همین صفحه، همانطور که در شکل زیر قابل مشاهده است، در بخش بیشترین قیمت و کمترین قیمت بازه زمانی را روی ATH، ATL تنظیم کنید. به این شکل می‌توانید بیشترین و کمترین قیمت ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنید.

اوج قیمت ارزهای دیجیتال و بیت کوین

ماشین حساب مبدل قیمت ارزهای دیجیتال

اگر قبل از هر اقدامی می‌خواهید بدانید با بودجه‌ای که به خرید ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اید، قادر به خرید چه تعداد دوج کوین، بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید از قسمت ماشین حساب مبدل قیمت ارزهای دیجیتال در همین صفحه استفاده کنید. در این بخش می‌توانید قیمت هر ارز دیجیتال را تومان و تتر مشاهده کنید و یا اینکه برعکس بدانید با ۱ میلیون تومان صاحب چه مقدار بیت کوین می‌شوید یا با ۱۰۰ دلار امکان خرید چه مقدار دوج کوین را خواهید داشت.

به‌عنوان مثال من می‌خواهم بدانم با ۲ میلیون بودجه‌ای که این ماه به خرید بیت کوین اختصاص داده‌ام، صاحب چه مقدار بیتکوین می‌شوم؟ در ابتدای همین صفحه روی نماد بیت کوین کلیک می‌کنم و وارد صفحه زیر می‌شوم. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید من ۲ میلیون را در سمت چپ و در بخش تومان وارد کردم و مشخص شد که با این مبلغ می‌توانم ۳۷.۲۸۹ تتر و ۰.۰۰۱ بیت کوین یا 0.001BTC خریداری کنم.

ماشین حساب مبدل بیت کوین

روند قیمت ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۳

با اینکه به انتهای سال ۲۰۲۳ نزدیک می‌شویم برای بسیاری از افراد سوال است که روند قیمت ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۳ به چه شکل ادامه پیدا می‌کند؟ در سال ۲۰۲۳ نوسان قیمت نسبت به گذشته آنچنان چشمگیر نبود و به طور کلی یک بازار نسبتا باثبات را در ارزهای دیجیتال شاهد بودیم. البته نسبت به بازارهای مالی دیگر نمی‌توان گفت تغییر قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون از بازه ۱۶ هزار دلار تا ۲۷ هزار دلار تغییر زیادی است اما نسبت به بالاترین قیمت بیت کوین و تغییرات قیمت عجیبی که در گذشته از خود نشان داد، ثبات خوبی داشته است. بسیاری از افراد انتظار دارند تا پایان سال مقاومت بیتکوین از ناحیه ۳۰ هزار دلار شکسته شود و روند مثبتی را پیش بگیرد اما تا زمان نگارش این مطلب، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان در محدوده ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار در حال نوسان است.

سؤالات متداول – قیمت ارزهای دیجیتال

 • قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال چقدر است؟

  قیمت هر ارز دیجیتال در هرلحظه تغییر می‌کند. برای مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در صرافی‌هایی مانند نوبیتکس، کوکوین، بینگ ایکس، اکسیر، والکس یا سایر صرافی‌ها به صفحه هر ارز دیجیتال در این قسمت مراجعه کنید.

 • چه عواملی بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد؟

  قیمت رمزارزها ممکن است از عواملی مانند میزان عرضه و تقاضا، احساسات بازار، اخبار مرتبط با بازار ارز دیجیتال و تغییرات قوانین دولت ها تأثیر بپذیرد.

 • آیا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال امن است؟

  خرید رمزارز و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک‌های زیادی را متوجه دارایی شما می‌کند. این بازار نوسان‌های شدیدی دارد و هنوز یک بازار نوپا محسوب می‌شود. اگر قصد سرمایه‌گذاری در بیتکوین یا سایر ارزهای دیجیتال دارید، پیشنهاد می‌کنم به‌اندازه کافی تحقیق انجام دهید. همچنین کیف پول‌های مناسب و مقاوم در برابر هک و کلاهبرداری برای سرمایه‌گذاری در فضای رمزارز انتخاب کنید.

 • آیا می‌توان با ریال ارزهای دیجیتال خرید؟

  شما به‌راحتی می‌توانید ریال خود را به صرافی‌های ایرانی مانند نوبیتکس، والکس یا موارد دیگر منتقل کنید و سپس به‌راحتی ارز دیجیتال خریداری کنید.

 • چگونه می‌توانم قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را ببینم؟

  شما به‌راحتی می‌توانید در همین صفحه از ایران بروکر نیز می‌توانید قیمت روز ارزهای دیجیتال، قیمت ارز دیجیتال به ریال به‌صورت لحظه‌ای، حجم بازار هرکدام از رمزارزها و نمودار هر ارزدیجیتال را مشاهده کنید.

 • ارزش بازار ارزهای دیجیتال چقدر است؟

  مارکت کپ کل بازار ارزهای دیجیتال در زمان نگارش این مطلب بیش از 1 تریلیون دلار است. این عدد به مجموع حاصل‌ضرب تعداد هر ارز دیجیتال در گردش در قیمت هرکدام اشاره دارد.

 • صرافی ارز دیجیتال چیست؟

  صرافی رمزارز بستری برای مبادلات آسان ارزهای دیجیتال است. شما به‌راحتی می‌توانید با استفاده از صرافی‌های ارزدیجیتال موجودی ریال یا تومان خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. هرکدام از صرافی‌ها ممکن است امکانات، هزینه انجام تراکنش و امنیت متفاوتی داشته باشند. برای بررسی صرافی ها مختلف ایرانی ارز دیجیتال می‌توانید از راهنمای ایران بروکر کمک بگیرید.

 • حجم بازار چیست ؟

  حجم بازار ارز های دیجیتال در حقیقت از حاصل ضرب کل کوین‌های در گردش رمزارز موردنظر (Circulating Supply) و قیمت لحظه‌ای محاسبه می‌شود. به طور کلی هرچه حجم بازار یک رمزارز بیشتر باشد، دارای نقدینگی بیشتری است. البته باید به این نکته توجه نمود که برخی از پروژه‌های رمزارز با ایجاد عرضه زیاد و بعضا نامحدود سعی در دستکاری حجم بازار خود دارند و باید در کنار بررسی حجم بازار به معیارهایی نظیر حداکثر عرضه (Max Supply) و سهم رمزارز از حجم کل بازار نیز توجه کرد.

 • بهترین روش نگهداری ارزهای دیجیتال چیست ؟

  روش‌های متفاوتی برای نگهداری رمزارزها وجود دارد ولی باید به این نکته توجه کرد که روش نگهداری ارز دیجیتال شما تعیین می‌کند دارایی‌های شما چقدر ایمن هستند. در بین گزینه‌های مختلف، حساب‌های صرافی‌ها کمترین امنیت و کیف پول‌های آفلاین بیشترین امنیت را دارند. همچنین اگر امکان استفاده از کیف پول‌های افلاین مسیر نبود ایمن‌ترین گزینه کیف پول‌های انلاین معرفی شده توسط تیم توسعه دهنده رمزارز است.

 • قیمت ارز دیجیتال به چه عواملی بستگی دارد؟

  قیمت بیت کوین یکی از تاثیرگذارترین عوامل روی قیمت سایر ارزهای دیجیتال است. علاوه بر این میزان عرضه و تقاضا، هاوینگ، توکنومیک هر ارز دیجیتال، رویدادهای اقتصادی، هک و کلاهبرداری، قانون‌گذاری و موارد متعددی روی قیمت ارز دیجیتال تاثیر می‌گذارد. همچنین قیمت هر ارز دیجیتال از رویدادهای مربوط به تیم پروژه، وبسایت پروژه، پیشرفت آن و عوامل متعدد دیگری تاثیر می‌پذیرد.

 • بهترین برنامه قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟

  بهترین برنامه برای مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال برنامه‌ای است که قیمت‌ها را به‌صورت واقعی به شما نمایش دهد. برای مشاهده قیمت خرید و فروش هر ارز دیجیتال در صرافی های ایرانی در همین صفحه روی اسم ارز دیجیتال موردنظر کلیک کنید و در انتهای صفحه قیمت ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید.

 • آیا قیمت ارزهای دیجیتال زنده است؟

  بله شما می‌توانید اطلاعات قیمت ارزهای دیجیتال را به صورت زنده در ابتدای همین صفحه مشاهده کنید. همچنین برای مشاهده قیمت هر ارز دیجیتال در در صرافی های ایرانی و خارجی کافی است وارد صفحه آن ارز دیجیتال شوید و به راحتی به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

 • بهترین نرم افزار قیمت ارزهای دیجیتال کدام است؟

  معمولا برای بررسی قیمت ارزهای دیجیتال از وبسایت استفاده می‌شود. البته وبسایت ایران بروکر صفحه قیمت را برای کاربران موبایل نیز همگام‌سازی کرده و شما می‌توانید به راحتی قیمت ارزهای دیجیتال مختلف را با موبایل بررسی کنید. در حال حاضر ما در ایران بروکر نرم افزار قیمت ارزهای دیجیتال ارائه نمی‌کنیم.

 • آیا قیمت ارزهای دیجیتال به روز است؟

  در ایران بروکر ما سعی می‌کنیم داده‌های قیمت را به طور مستقیم از API صرافی‌ها به روز رسانی کنیم. البته که ممکن است داده‌ها به اندازه ۱ دقیقه تاخیر داشته باشند که بسیار طبیعی است.

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

4 دیدگاه
جدید‌ترین
قدیمی‌ترین پرطرفدارترین
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
جمشید

مفاهیم ابتدایی و معرفی چارچوب کلی ارز دیجیتال رو بخوبی توضیح دادین تو مقالتون ازتون سپاسگزارم … به نظرم ارز دیجیتال رو اگه بدون دانش کافی توش وارد بشی در نهایت یک بازخورد بیشتر نداره و اونم مرگ سرماه ست !

علی
امتیاز کاربر :
     

اطلاعات مفیدی ارائه دادین در این بخش … بسیار کاربردیه به نظرم … یاد اوایل روزهایی افتادم حوالی سال 92 که تازه وارد دنیای ارز شده بودم و هیچکس و هیچ منبعی نبود برای یادگیری و حالا میبینم شما بی هیچ چشمداشتی اطلاعات پایه و بسیار ارزشمند در اختیار نوآموزان این راه پر پیچ و خم قرار میدین و این از دیدگاه من بسیار قابل تقدیره.

سالار فخار
امتیاز کاربر :
     

چقد خوب که این ارزها رو اینجوری دسته بندی کردین چون باعث میشه شناخت بیشتری از ارزها چه به لحاظ سود بالا چه به لحاظ ضرر داشته باشیم

ستاره

دوستان قراردادهایی که کانال های پرهام اعتماد و کانال های وابسته ش میشه همه جعلیه و کلی از ملت کلاهبرداری شده ماه قبل قرارداد جعلی ،blr رو گذاشته بود امروز قرارد جعلیه trt
0xfa8bde902b52791e64515c99d5acecf5f931150dنخرید دوستان نخرررررییییید اینا از این بی قانونی استفاده میکنن و کلی پول مردمو بالا کشیدن نخرید