farabi logo
5 ( 5 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری فارابی | Farabi

همه چیز در مورد کارگزاری بورس فارابی | بررسی خدمات کارگزاری فارابی

شرکت کارگزاری فارابی یک کارگزاری رتبه الف است که از اواخر سال ۱۳۸۷ در بازار سرمایه فعالیت خود را شروع کرده و طی این سال‌‌ها با اختصاص ۲.۶ درصد از حجم معاملات جایگاه خود را به ۱۰ کارگزاری برتر ارتقاء داده است. این کارگزاری کلیه خدمات معاملاتی از جمله سبدگردانی مشاوره و پشتیبانی از صندوق ‌های ETF و صدور ابطالی متنوع و... را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. شایان بذکر است این کارگزاری سامانه معاملاتی اختصاصی فارابیکسو با امکانات بسیار خوبی را در اختیار مشتریان قرار داده است.

سامانه‌های معاملاتی پشتیبانی شده | Ebgo, صحرا, نکست فارابیکسو

تاریخ تأسیس :1388/06/11
سامانه معاملات اختصاصی :فارابیکسو _ هلیوم_باشگاه مشتریان-کارت نکسو
احراز هویت آنلاین :
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری فارابی

خرید و فروش سهام داخلی همواره یکی از امن‌ترین راه‌های سرمایه گذاری برای شهروندان هر کشور بوده است. چند سالی است در داخل کشور خودمان هم معاملات سهام در انواع صنایع طرفداران زیادی پیدا کرده است و امروزه طیف وسیعی از معامله‌گران به خرید و فروش در بازار داخلی می‌پردازند.

یکی از اولین اقدامات برای ورود به دنیای معاملات سهام و یا بورس کالا، یافتن یک کارگزاری مطمئن، پرسرعت و معتبر است تا کاربر مشکلی برای فعالی در بازار سهام و اوراق بهادار نداشته باشد. در مطلب امروز به نقد و بررسی کارگزاری فارابی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فارابی

بررسی اعتبار و سابقه کارگزاری فارابی

برای فعالیت و ثبت نام در پلتفرم‌های واسطه در بازارهای مالی، یکی از اولین اقداماتی که باید به درستی و با دقت برسی شود، سابقه و اعتبار پلتفرم مورد نظر است. عدم دقت کافی در این زمینه ممکن است در آینده موجب به خطر افتادن اطلاعات شخصی و همچنین دارایی‌های شما منجر شود و شما را در معرض ریسک‌های پیش بینی نشده ای قرار دهد.

کارگزاری فارابی کارگزاری رسمی بورس و اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی و فرابورس است. فارابی فعالیت خود را در اسفند 1387 آغاز کرده است و هم اکنون در حال ارائه خدمات به مشتریان و فعالیت بدون مشکل خاصی است.

فارابی در سال 1397 به عنوان کارگزار برتر کشور انتخاب شده است. این پلتفرم هم اکنون بیش از 60 شعبه در سراسر کشور دارد و با 5 شرکت مختلف همکاری استراتژیک دارد.

about farabi

ثبت نام و احراز هویت آنلاین در کارگزاری فارابی

با رشد و پیشرفت تکنولوژی، امروزه بسیاری از انسان‌ها فرایندها و اعمال کاری خود را در بستر اینترنت و بدون نیاز به حضور فیزیکی خود انجام می‌دهند. انجام کارهای روزمره به صورت آنلاین و غیر حضوری همواره برای بشر جذاب و آسوده تر بوده است.

ثبت نام در کارگزاری فارابی به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور افراد امکان پذیر است. موضوع وجود ثبت نام آنلاین برای یک کارگزاری از اهمیت ویژه ای در بحث امتیاز دهی به خدمات آن و همچنین جلب رضایت کاربران دارد. افراد می‌توانند پس از ثبت نام و ورود اطلاعات لازم، نسبت به احراز هویت به صورت غیر حضوری هم اقدام کنند. پس از تکمیل این فرایندها، نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه معاملات برای آنان ارسال می‌شود تا به خرید و فروش و معامله انواع سهام بپردازند.

اما بعضی افراد تمایل دارند به صورت سنتی و با مراجعه حضوری نسبت به ارائه مدارک لازم و ثبت نام در کاگزاری مورد نظر اقدام کنند. در بعضی کارگزاری‌ها امکان ثبت نام حضوری افراد وجود ندارد. کارگزاری فارابی امکان ثبت نام حضوری را هم برای مشتریان فراهم کرده و کاربران جدید می‌توانند با مراجعه حضوری به شعب کارگزاری فارابی در سراسر کشور نسبت به ثبت نام حضوری در این کارگزاری اقدام کنند.

شعب کارگزاری فارابی

وقتی صحبت از ثبت نام و احراز هویت حضوری به میان می‌آید تعداد شعب کارگزاری مورد نظر اهمیت زیادی پیدا می‌کند و هرچه تعداد شعب در سراسر کشور بیشتر باشد امکان ثبت نام حضوری برای افراد آسان‌تر است تا افراد بتوانند در ندت زمان کمتری فرایند ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.

کارگزاری فارابی دارای بیش از 50 شعبه مختلف در سرارسر کشور برای خدمات دهی هرچه بهتر به مشتریان و کاربران خود است. با توجه به تعداد استان‌ها، این تعداد برای یک کارگزاری داخلی مناسب است.

farabi offices

همچنین می‌توانید از طریق این لینک به اطلاعات شعب کارگزاری فارابی در سراسر کشور دسترسی داشته باشید.

امکانات و خدمات کارگزاری فارابی

از اصلی ترین مواردی که برای ثبت نام در یک پلتفرم واسطه مالی برای معامله‌گران مختلف از اهمیت بالایی برخوردار ست، سطح خمات و امکانات است. طبیعتا معامله و خرید و فروش در یک کارگزاری با سطح خدمات بیشتر و پرسرعت تر نسبت به رقبا برای برای کاربران خوشایند تر است.

از اصلی‌ترین خدمات هر کارگزاری، ارائه خدمات خرید و فروش اوراق بهادار و سهام انواع مختلفی از شرکت‌ها در صنایع متفاوت است. فارابی در این زمینه یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌های داخل کشور است. کاربران نباید اهمیت سابقه در این مورد را فراموش کنند. کارگزاری فارابی در این زمینه سابقه مناسبی دارد.

مشترین می‌توانند با تکمیل ثبت نام و احراز هویت خود در کارگزاری فارابی، مشخصات مربوط به حساب کاربری خود را دریافت کنند و در محیطی کاملا آنلاین و غیر حضوری به معامله بپردازند.

فارابی علاوه بر امکان معامله انواع سهام اوراق بهادار در پلتفرم خود، خدمات مربوط به بورس کالا را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده ست. مشتریان می‌توانند کد بورس کالا خود را به صورت کاملا غیر حضوری دریافت کنند و در محیط بورس کالا به معامله و خرید و فروش انواع کالا با قیمت‌های رقابتی بپردازند.

کاربران می‌توانند از طریق این لینک به اطلاعات مربوط به دریافت کد بورس کالا دسترسی داشته باشند.

kala in farabi

سهام عدالت در سال‌های گذشته به دسته زیادی از مردم توسط دولت وقت اهدا شد. اکنون مدت زیادی است که هر سال مقداری سود به حساب دارندگان این سهام اعطا می‌شود. اما از سال 1400 امکان مدیریت مستقیم این سبد سهامی برای دارندگان آن فراهم شد تا دارایی‌های خود را به صورت مستقیم مدیریت کنند. دارندگان باید از طریق یک کارگزاری اقدام به مدیریت سبد سهام عدالت خود بپردازند.

کارگزاری فارابی سامانه سهام عدالت خود را برای کاربران راه اندازی کرده است. کاربران می‌توانند با ارائه اطلاعات مربوط به مدیریت سبد سهام عدالت خود از طریق این کارگزاری بپردازند.

یکی از خدمات متمایز این کارگزاری، مشاوره جهت پذیرش شرکت‌های مختلف در بازار سرمایه است. این کارگزاری می‌تواند به شرکت‌هایی که قصد ورود و پذیرش سهام خود در بازار سرمایه را دارند مشاوره‌های لازم را فراهم کنند تا در مسیری درست و اصولی وارد بازار سرمایه شوند.

یکی از خدمات مفیدی که در این کارگزاری وجود دارد، وجود مقالات و مطالب آموزشی برای معامله‌گران است. این اقدام کارگزاری فارابی در افزایش دانش معامله‌گران فعال در بازار سرمایه نقش مهمی را ایفا می‌کند و می‌تواند برای انواع کاربران اعم از مبتدی و حرفه ای مفید باشد.

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری فارابی

هر کاربر ممکن است پس از مدتی فعالیت در یک کارگزاری، علاقه مند به تعویض کارگزاری و محیط معاملاتی خود داشته باشد. در این صورت باید دارایی‌های خود را به کارگزاری جدید خود انتقال دهد که این فرایند تغییر کارگزار ناظر نام دارد.

کارگزاری فارابی امکان تغییر کارگزار ناظر به صورت کاملا آنلاین و غیر حضوری را برای کاربران خود فراهم کرده است. این فرایند به طور متوسط 24 تا 48 ساعت کاری زمان می‌برد.

پشتیبانی کارگزاری فارابی

بی تردید از اصلی ترین مواردی که در هر پلتفرم مالی باید عملکرد قابل قبول و پر سرعتی داشته باشد، پشتیبانی است. امروزه بیشتر کارگزاری‌ها داخل کشور از طریق تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود هستند.

کارگزاری فارابی هم از طریق تماس تلفنی با شماره 1561 به صورت 24 ساعته پاسخگوی کاربران خود است. این موضوع در حالی است که پشتیبانی بیشتر کارگزاری‌ها در طول هفته و در ساعات 8 الی 16 است اما پشتیبانی کارگزاری فارابی به صورت 24 ساعته است که این نکته جزو مزیت‌های این کارگزاری است.

طبق ارتباط کارشناس ایران بروکر با پشتیان این کارگزاری، سطح و سرعت پاسخگویی پشتیبان از عملکرد قابل قبولی برخوردار است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری فارابی

کارگزاری‌های داخل کشور در حال حاضر از پلتفرم‌های معاملاتی شبیه به هم استفاده می‌کنند و در این مورد تفاوت زیادی باهم ندارد. اما بعضی از این کارگزاری‌ها دارای پلتفرم معاملاتی مخصوص به خود هستند.

کارگزاری فارابی سیستم معاملاتی مخصوص به خود به نام فارابیکسو را دارد و از پلتفرم‌های رایج دیگر استفاده نمی‌کند.

pelatform farabi

اپلیکیشن کارگزاری فارابی

تلفن‌های هوشمند امروزه بخش جدایی ناپذیر زندگی بشر است و انسان‌ها بسیاری از اعمال روزمره خود را از طریق تلفن‌های همراه خود انجام می‌دهند. به همین دلیل وجود یک اپلیکیشن اختصاصی برای یک کارگزاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارگزاری فارابی اپلیکیشن اختصاصی خود به نام فارابیکسو برای سیستم عامل‌های اندروید و IOS را منتشر کرده است.

app farabi

کاربران می‌‌توانند از طریق این لینک اپلیکیشن مورد نظر خود را دانلود کنند.

سخن پایانی

در این مطلب کارگزاری فارابی برای شما عزیزان مورد بررسی قرار گرفت تا قبل از ثبت نام در این پلتفرم از مزایا و معایب آن آگاه باشید.
کارگزاری فارابی در سال 1387 تاسیس شده و یکی از قدیمی ترین کارگزاری‌های موجود در داخل کشور است.

کاربران باید به این موضوع توجه داشته باشند که اعتبار هیچ پلتفرم مالی دائمی و همیشگی نبوده و نخواهد بود.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (1نظر)

فیلتر کردن پاک کردن همه
مرتب سازی
احمدرضا کریمی ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

آیا رسمیت و مورد اعتماد هست اصلأ کارش چی چه نفعی به حال مشتری داره