خدمات اوراق بهادار در کارگزاری کارآمد | همه چیز در مورد کارگزاری کارآمد
5 ( 2 )

ورود به وبسایت اصلی

کارگزاری کارآمد | Karamad

خدمات اوراق بهادار در کارگزاری کارآمد | همه چیز در مورد کارگزاری کارآمد

شرکت کارگزاری کارآمد وابسته به صنایع خودرو سازی کرمان و کرمان موتور است که با بیش از ۲۵ سال سابقه حضور در صنعت بورس و بازار سرمایه و با ۹ شعبه فیزیکی فعال و ارائه معاملات مربوط به بورس اوراق بهادار، بورس کالا و انرژی، اوراق مشتقه، عرضه و پذیرش شرکت ها به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهد. قابل توجه است که سهم بازار این کارگزار نزدیک به یک درصد از حجم معاملات آنلاین است و از سامانه اکسیر برای معاملات اوراق و از سامانه صحرا برای معاملات اوارق مشتقه استفاده می‌کند.
تاریخ تأسیس :۱۳۷۵
سامانه معاملات :اکسیر
سهام معاملات :0.92 درصد
معاملات بورس کالا :
واگذاری اعتبار :
بروکر Moneta Markets
Vittaverse broker
متاتریدر ارانته

نقد و بررسی کارگزاری کارآمد

یکی از اولین اقداماتی که هر فرد برای ورود به بازار سرمایه باید انجام دهد، یافتن یک کارگزاری و ثبت نام در آن است. در مطلب امروز به نقد و بررسی کارگزی کارآمد خواهیم پرداخت و سطح خدمات این پلتفرم را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

کارگزاری کارآمد

بررسی اعتبار و سابقه کارگزاری کارآمد

مهم ترین موضوع در مسئله بررسی یک پلتفرم مالی، اعتبار و سابقه پلتفرم مورد نظر است. کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که فعالیت در یک پلتفرم با اعتبار و سابقه پایین ممکن است در آینده موجب ایجاد ریسک‌های پیش بینی نشده ای برای سرمایه شما شود.

شرکت کارگزاری کارآمد، کارگزار رسمی بورس و اوراق بهادار، بورس کالا و بورس انرژی از سال ۱۳۷۵ فعالیت رسمی خود را در بازار سرمایه آغاز کرد. تا کنون (2 اسفند 1401) این کارگزاری مشکل خاصی نداشته و مشغول ارائه خدمات به کاربران و مشتریان خود است.

کارگزاری کارآمد در حال حاضر سهمی 2.5 درصدی از کل معاملات بازار سرمایه داخلی را در اختیار دارد. این عدد به طور تقریبی معادل 260,292,837,875,428 ریال است. با توجه به میزان سابقه این پلتفرم، حجم معاملات و گردش سرمایه این کارگزاری مناسب و قابل قبول است.

کاربران باید به این نکته توجه داشته باشند که نوسانات قیمتی بخش جدانشدنی از بازارهای مالی هستند و حتی بزرگترین موسسات مالی هم ممکن است حین نوسانات شدید بازار دچار مشکل شوند. لذا در بحث اعتبار سنجی پلتفرم‌های واسطه مالی هیچ نظر قطعی و دائمی وجود ندارد و نمی‌توان در مورد اعتبار هیچ پلتفرمی نظر قطعی ارائه کرد.

ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری کارآمد

امروزه درصد زیادی از کاربران فعال در بازارهای مالی معاملات خود را بهصورت غیر حضوری و آنلاین انجام می‌دهند و کمتر کسی به صورت آفلاین و یا حضوری به خرید و فروش در بازار سرمایه می‌پردازد.

کارگزاری کارآمد بسیاری از خدمات خود از جمله ثبت نام و احراز هویت را بدون نیاز به حضور فیزیکی کاربران و به صورت آنلاین انجام می‌دهد. ارائه خدمات به صورت آنلاین به کاربران سطح خدمات پلتفرم مذکور را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

شعب کارگزاری کارآمد

با وجود اینکه در حال حاضر بسیاری از کارگزاری‌ها خدمات خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری برای کاربران خود فراهم کرده اند اما هنوز هم بعضی از کاربران تمایل به ثبت نام به صورت حضوری دارند. در این صورت، تعداد شعب فیزیکی یک کارگزاری اهمیت ویژه ای دارد.

کارگزاری کارآمد دارای 12 شعبه مختلف در سراسر کشور است. با توجه به میزان فعالیت این کارگزاری و همچنین پراکندگی استان‌های داخل کشور این میزان شعبه برای یک کارگزاری مناسب نمی‌باشد و کارگزاری کارآمد نمره خوبی در بحث خدمات حضوری دریافت نمی‌کند.

خدمات و امکانات کارگزاری کارآمد

پرطرفدار ترین بخش هر کارگزاری داخلی، مربوط به معاملات اوراق بهادار و سهام آن است. کاربران می‌توانند با تکمیل مراحل لازم در کارگزاری کارآمد، به معاملات سهام صنایع مختلف در بازار داخلی از طریق این کارگزاری بپردازند.

علاوه بر این مورد، کارگزاری کارآمد خدمات مربوط به بورس کالا را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است. بورس کالا یکی از بازارهای داخلی است که فرایند قیمت گذاری در آن صرفا بر اساس عرضه و تقاضا است.

karamad in kala

یکی دیگر از خدمات کارگزاری کارآمد، مدیریت سهام عدالت برای کاربران است. از سال 1399 مدیریت سهام عدالت به کاربران واگذار شد و افراد برای مدیریت سبد سهام عدالت خود بایستی در یک کارگزاری ثبت نام کرده و نسبت به مدیریت سهام عدالت خود اقدام کنند.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری کارآمد

کارگزاری کارآمد از طریق پلتفرم اکسیر که یکی از پلتفرم‌های رایج است به کاربران خود خدمات ارائه می‌دهد. در حال حاضر تعداد زیادی کارگزاری از پلتفرم اکسیر استفاده می‌کنند.

همچنین کاربران می‌توانند با دانلود اپلیکیشن اندروید رایان همراه از طریق تلفن همراه معاملات خود را مدیریت کنند.

پشتیبانی کارگزاری کارآمد

پشتیبانی کارگزاری جزو مواردی است که برای بسیاری از کاربران از جمله مبتدی و حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. پشتیبانی خوب و پرسرعت یک پلتفرم تاثیر زیادی در جلب رضایت کاربران دارد.

کارگزاری کارآمد از طریق تماس تلفنی پاسخگوی سوالات و مشکلات کاربران خود است.

در این کارگزاری پشتیبانی آنلاین وجود ندارد و این مورد جزو موارد منفی این کارگزاری به شمار می‌رود.

جمع بندی

کارگزاری کارآمد حجم معاملات و همچنین سابقه فعالیت مناسبی دارد و می‌تواند نیاز بسیاری از کاربران را برآورده کند.

اما بعضی موارد این پلتفرم مانند عدم وجود پشتیبانی آنلاین و تعداد شعب کم ممکن برای بعضی کاربران حرفه ای مناسب نباشد.

آیا کارگزاری کارآمد معتبر است؟

کارگزاری کارآمد از سال 1375 در حال فعالیت است و تا کنون مشکلی نداشته است.

پلتفرم معاملاتی کارگزاری کارآمد چیست؟

کارگزاری کارآمد از طریق پلتفرم اکسیر به کاربران خود خدمات می‌دهد.

نمایش بیشتر

نظرات و بررسی های کاربران (0نظر)