آیا طلا روند صعودی خود را حفظ می‌کند؟ | تحلیل هفتگی چارت طلا (XAUUSD) در یکشنبه ۲ بهمن

تحلیل چارت طلا در تایم فریم روزانه و در یکشنبه ۲ بهمن
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم روزانه

تحلیل چارت روزانه طلا نشان می‌دهد، این فلز پس از روند صعودی خود که توانست قیمت را به بالاترین سطح 9 ماهه خود برساند، در هفته گذشته پس از افزایشی اندک که باعث عبور از سطح 1930 دلار شد، هفته را با اندکی افزایش به پایان رساند. اگرچه شکستن سطح مقاومتی 1900 دلار به رساندن قیمت این فلز به بالاترین سطح 9 ماهه خود یعنی 1939 دلار در جلسه روز جمعه کمک کرد، اما شاخص‌های فنی نشان می‌دهد که حرکت صعودی ممکن است قدرت خود را از دست دهد. با بازگشت قیمت‌ به محدوده حمایت و مقاومت و همچنین شکل‌گیری یک کندل دوجی در نمودار روزانه می‌تواند نشان دهنده عدم تصمیم‌گیری در بین معامله‌گران این فلز باشد.

تحلیل چارت طلا در تایم فریم هفتگی و در یکشنبه ۲ بهمن
چارت معاملاتی جفت ارز XAUUSD در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال چارت هفتگی طلا نشان می‌دهد، از آنجایی که خط روند رسم‌شده از پایین‌ترین سطح اکتبر دست نخورده باقی می‌ماند، محدوده 38.2% فیبوناچی رسم‌شده روند سال 2022، یک مانع اضافی برای سطح حمایتی 1903 دلار ایجاد کرده است. در حالی که قیمت طلا بیش از 19 درصد از زیان سال گذشته را بهبود می‌بخشد، افزایش سه ماهه شاخص آر اس آی را به محدوده خرید بیش از حد سوق داده است. سایه‌های کندل پایانی چارت هفتگی این فلز نشان دهنده تلافی شدید فروشندگان است. پس از سقوط قیمت به پایین‌ترین سطح هفتگی 1898.6 دلار، واکنش سریع و حرکت بالای 1900 دلار به محدود کردن روند کاهشی بیشتر کمک کرد.

در حالی که سطوح فیبوناچی حرکت قیمت در سال‌های 2018-2020، حمایت و مقاومت بلندمدتی بین 1871 دلار (23.6 درصد) و 1956 دلار (14.4 درصد) فراهم می‌کند، شکست سطح 1939 دلار می‌تواند به افزایش قیمت این فلز کمک کند.

کانال سیگنال طلا و جفت ارزها رایگان شد! 🔥