ارز دیجیتال Keep3rV1 چیست؟ معرفی توکن KP3R (کیپر)

ارز دیجیتال Keep3rV1 چیست؟ معرفی توکن KP3R 

ارز دیجیتال Keep3rV1 (کیپر) یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که از KP3R که یک توکن حاکمیتی بر بستر ERC-20 استفاده می‌کند. این بدان معنا است که برای تأیید هرگونه تراکنش KP3R روی زنجیره، به بلاکچین اتریوم متکی است. 

از وقتی که بلاکچین شروع به کار کرده است تحولات بسیار زیاد و چشم‌گیری در زمینه مالی به‌وجود آمده است. همچنین با شکل‌گیری قراردادهای هوشمند، این تحولات بیشتر از گذشته خود را نشان داده است. وقتی که بیت کوین در سال 2009 شروع به‌کار کرد جامعه بیشتر به فکر یک ارز جایگزین به جای طلا و دلار بود؛ درصورتی‌که با ظهور اتریوم تصورات از مرز سیستم مالی سنتی فراتر رفت.

اتریوم این قابلیت را داشت که قراردادهای هوشمند روی بستر شبکه آن پیاده سازی و اجرا شود و تاکنون بیشترین سهم قراردادهای هوشمند متعلق به این شبکه است.

keep3r
ارز دیجیتال Keep3rV1

در 7 سال گذشته از زمانی‌که قراردادهای هوشمند برای اولین بار ظهور کردند، دنیای کریپتو شاهد تغییرات چشمگیری بوده است. تعداد بی‌شماری محصولات جدید بلاکچین به وجود آمده‌است که همه آنها بسته به قراردادهای هوشمند برای کارکردن و غیرمتمرکز ماندن آنها هستند. محصولاتی مانند: DApp، DeFi، NFT ، متاورس، استیبل کوین‌ها، و بسیاری موارد دیگر در دسترس جامعه قرار گرفته‌اند.

اکنون قراردادهای هوشمند با تبدیل شدن به بخشی جدایی‌ناپذیر از صنعت کریپتو، بخش وسیعی از پلتفرم‌های غیرمتمرکز هستند؛ اما برخی از قراردادهای هوشمند در انجام وظایفی که به آنها داده شده مشکل دارند. این مشکلات باعث به وجود آمدن پروژهای جدید می‌شوند که با همکاری بین بلاکچینی آنها را حل می‌کنند. یکی از این پروژه‌های معروف KP3R ( Keep3rV1) نام دارد که با Keeper Network نیز شناخته می‌شود.

اگر از خود می‌پرسید پروژه کیپر چگونه به حل مشکلات بین بلاکچینی کمک می‌کند، دقیقا چه کاری انجام می‌دهد و کدام یکی از نیازهای جامعه را رفع می‌کند؛ در این مقاله از مجموعه ایران بروکر با ما همراه باشید.

 ارز دیجیتال Keep3rV1 چیست؟ 

کیپر را می‌توان به عنوان یک شبکه کاریابی یا تطبیق شغل (Job Matching) دانست! کیپر نتورک یک پلتفرم غیرمتمرکز است که همکاری بین پروژه‌هایی را که نیاز به توسعه خارجی دارند و کسانی که این خدمات را ارائه می‌دهند، آسان می‌کند. بنابراین، این پروژه اساساً یک تابلوی شغلی است که امکان ارتباط بین پوسترها یا آگهی‌های شغلی و مجریان مشاغل را به عنوان Keepers فراهم می‌کند.

پروژه Keep3r برای اولین بار در تاریخ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰ (اول آبان ۱۳۹۹) از طریق صفحه مدیوم بنیان‌گذار آن ( آندره کرونژ) مطرح شد و شش روز بعد در تاریخ ۲۸ اکتبر (۷ آبان) در قالب نسخه بتا روی شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی شد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا بفهمیم این پروژه چگونه به حل مشکلات و کاریابی کمک می‌کند. 

 ارز دیجیتال Keep3rV1 چه مشکلاتی را حل می‌کند؟ 

همانطور که در بالا گفته شد Keep3rV1 پلتفرمی است که هدف آن کمک به پروژه‌های است که با مشکلات درون خود دست و پنجه نرم می‌کنند و تنها در صورتی می‌تواند این کار را انجام دهد که راه‌حل‌هایی برای مشکلات موجود ارائه دهد. بنابراین، راه‌حل‌ها شامل چه مشکلاتی می‌شود؟

به پروژه‌هایی که به تعداد زیادی قرارداد هوشمند نیاز دارند کمک می‌کند. 

تیم Keep3r به دنبال این است که هزینه اجرا و نگهداری پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین را که از تعداد زیادی قرارداد هوشمند استفاده می‌کنند، کاهش دهد. ممکن است مقدار بسیار زیاد قراردادهای هوشمند -که احتمالاً بیشتر از حد توان عملیاتی کردن پروژه است- غیر ضروری به نظر برسد، اما اینطور نیست.

 ارز دیجیتال Keep3rV1 چه مشکلاتی را حل می‌کند؟ 
ماهیت قرارداد هوشمند در شبکه کیپر

این روزها صنعت بلاکچین بیش از هر زمان دیگری توسعه یافته است و پروژه‌های زیادی وجود دارند که سیستم‌های آنها بسیار پیچیده شده‌اند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، آنها باید به بازیگران خارجی برای تکمیل وظایف مختلف تکیه کنند. پس Keep3rV1 به عنوان یک اکوسیستم غیرمتمرکز ظاهر شد که در آن پروژه‌ها و توسعه‌دهندگان می‌توانند یکدیگر را پیدا کنند و با هم در حل مسائل کار آمدتر همکاری کنند.

ارز دیجیتال Keep3rV1 پل ارتباطی است 

هدف Keep3rV1 جذب کمک و توسعه‌دهندگان با تجربه پروژه است که قادر به کمک به آنها هستند. پس از آن، پروژه اساساً به یک تابلوی کاریابی تبدیل می‌شود، جایی که پروژه‌ها می‌توانند آن‌چه را که نیاز دارند تعریف کنند و توسعه‌دهندگان علاقه‌مند باید متعهد شوند که یک قرارداد ببندند و اطمینان حاصل کنند که کاری که باید انجام شود به درستی و با دقت کامل انجام می‌شود.

مزایای ارز دیجیتال Keep3rV1 

در حالی که حل مسائل بزرگتر موردی است که به یک پروژه ارزش می‌دهد، باید به کاربران خود مزایای خاصی را برای جذب بیشتر، به آنها پاداش دهد. با این اوصاف، بیایید نگاهی به برخی از مزیت‌هایی بیندازیم که در این پروژه ذهن جامعه طرفداران خود را درگیر کرده است.

پاداش برای بازی به عنوان کیپر

همانطور که گفته شد، Keep3rV1 یک رجیستری است که برای تطبیق سازمان‌ها با کارشناسان فناوری ایجاد شده است که می‌توانند با بر عهده گرفتن بخشی از وظایف قراردادهای هوشمند به آنها کمک کنند. فعالیت‌کنندگان به عنوان نگهبانان در اکوسیستم پروژه شناخته می‌شوند. آنها می‌توانند افراد یا تیم‌های خارجی و حتی ربات‌هایی باشند که می‌توانند وظایف (معمولا) مستقلی را اجرا کنند. در این زمینه، وظیفه مذکور یک «شغل» در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند به سادگی فراخوانی یک تراکنش یا به پیچیده‌تر بودن نیازهای گسترده‌تر از خارج زنجیره باشد.

برای تبدیل شدن به یک نگهبان، باید با یک شغل “پیوند” ایجاد کرد. مزیت Keepers این است که آنها پاداش‌هایی را در قالب توکن KP3R اصلی پروژه برای تکمیل مراحل موفقیت‌آمیز مشاغل دریافت می‌کنند.

دریافت کمک در پروژه‌ها 

از سوی دیگر، اگر بخشی از تیمی هستید که یک شبکه را اداره می‌کند و باید مشاغل را به Keepers بسپارید؛ زیرا کیپر مکان مناسبی است و توسط توسعه‌دهندگان متخصص و تیم‌های توسعه که می‌دانند چگونه این کارها را انجام دهند مورد اعتماد قرار گرفته است. همچنین می‌توانید معیارهای خود را در مورد اینکه چه کسی برای این کار انتخاب می‌شود، تنظیم کنید. مانند درخواست اینکه Keeper حداقل سهام خاص KP3R را داشته باشد یا اینکه آنها در حال حاضر تعداد مشخصی از کارهای با موفقیت انجام شده را پشت سر گذاشته باشند.

کمک در مدیریت پروژه 

در نهایت، کاربران پروژه نیز می‌توانند به جامعه پروژه بپیوندند و به مدیریت پروژه کمک کنند. دارندگان KP3R می‌توانند در مورد پیشنهادهایی که سایر اعضای جامعه ارائه می‌کنند رای دهند تا تصمیم بگیرند که کدام پیشنهادها باید پذیرفته و اجرا شوند و کدام یک به نفع پروژه نیست.

البته، کسانی که ایده دارند می‌توانند خودشان پیشنهاد ارائه دهند و جامعه نیز به آن رای دهد. 

ارز دیجیتال Keep3rV1 چگونه کار می‌کند؟ 

Keep3rV1 یک پلتفرم غیر متمرکز است که برای ایجاد هماهنگی بین پروژه‌هایی که نیاز به کمک خارجی دارند و نهادهایی که می‌توانند آن کمک را ارائه کنند، طراحی شده است. اساساً، این یک کاریابی شغلی است که در آن پروژه‌هایی که قراردادهای هوشمند زیادی برای تیم‌هایشان دارند، می‌توانند توسعه‌دهندگان خبره‌ای را پیدا کنند که می‌توانند کارهای اضافی را برای کمک به عهده بگیرند. در ازای هر کاری که با موفقیت انجام شده است، پاداش‌هایی در توکن KP3R اصلی پروژه دریافت خواهند کرد.

این نهادها افراد یا تیم‌ها که کمک کننده هستند، Keepers نامیده می‌شوند. کارهایی که آنها باید انجام دهند می‌توانند به اندازه‌ای ساده باشند که حتی ربات‌ها آنها را انجام دهند، یا بسیار پیچیده باشند که برای رسیدگی به آنها نیاز به یک تیم کامل از افراد داشته باشند. در اصل، Keep3rV1 برای کمک به اجرای روان‌تر صنعت بلاکچین و کمک به پروژه‌های فردی که برای تیم‌هایشان بسیار پیچیده هستند، توسعه داده شده است تا در صورت نیاز، کمک بیشتری دریافت کنند.

بنیانگذاران Keep3rV1 چه کسانی هستند؟ 

Keep3rV1 توسط آندره کرونژ (Andre Cronje)، مهندس بلاکچین و توسعه‌دهنده اپلیکیشن، که اخیراً پس از راه‌اندازی پروژه DeFi yearn.finance و رشد انفجاری توکن حاکمیتی آن، به شهرت رسید، تأسیس شد. در اولین تجربه عرضه خود به بازار، ارزش آن 1300 برابر افزایش یافت.

بنیانگذاران Keep3rV1 چه کسانی هستند؟ 
آندره کرونژ خالق پروژه کیپر

آندره کرونژ پیش‌تر به عنوان رئیس نوآوری و فناوری در بنیاد فیوژن که شرکت اصلی پروتکل فیوژن به‌حساب می‌آید، فعالیت داشته است. او در آن‌جا مسئول هدایت تیم نوآوری در برنامه‌های غیر متمرکز، مشارکت‌های فناوری و اجرای نوآوری‌ها بود. از دیگر سوابق آندره کرونژ می‌توان به مدیر بازبینی کدها در کریپتو بریفینگ، رئیس فناوری شرکت فین‌تک Freedom و رئیس فناوری Shoprite Group اشاره کرد. او به‌عنوان توسعه‌دهنده بلاکچین در شرکت‌هایی مانند ‌BitDiem ،Cryptocurve و Lemniscap فعالیت داشته است.

رویکرد او برای اجرا و پیاده‌سازی طرح‌هایش به این صورت است که ابتدا پروژه را راه‌اندازی می‌کند و سپس آزمایش‌های لازم و تغییرات مورد نیاز را روی آن انجام می‌دهد. در این پروژه نیز این تفکر به چشم می‌خورد. برخی از اطلاعات مورد نیاز هنوز در دسترس نیست و اقداماتی از جمله بازبینی کدها هنوز تکمیل و نهایی نشده است.

چند توکن KP3R در گردش هستند؟ 

ارز دیجیتال کیپر هیچ‌گونه عرضه اولیه و موجودی اولیه نداشته است؛ در عوض توکن KP3R زمانی تولید یا Mint می‌شود که استخرهای یونی سواپ تامین نقدینگی شوند. از این رو عرضه در گردش و عرضه کل آن با یکدیگر برابر و مساوی 425.178 عدد است. در زمان راه اندازی این پروژه Keep3rV1 دارای نقدینگی 5.5 میلیون دلار گزارش شده بود که این مبلغ در حال حاضر به 34 میلیون دلار رسیده است.

صرافی یونی سواپ محل تبادلات توکن KP3R
صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ

صندوق دارایی این پروژه توسط نگهبانان ذی‌ربط نگهداری می‌شود که مسئول حاکمیت پروژه هستند. برای هر تراکنش غیر KP3R در پلتفرم، 0.3% کارمزد دریافت می‌شود که به خزانه توزیع می‌شود. نگهبانانی که مشاغل خود را تکمیل می‌کنند با KP3R پاداش دریافت می‌کنند، در صورتی که حاکمیت پلتفرم تصمیم به تولید و توزیع آنها بگیرد، می‌توان آن را برای مشارکت در حاکمیت یا دریافت سود سهام به اشتراک گذاشت.

امنیت شبکه Keep3rV1 چگونه است؟ 

Keep3rV1 یک پلتفرم مبتنی بر اتریوم است که از KP3R، که یک توکن حاکمیتی بر بستر ERC-20 است استفاده می‌کند. این بدان معنا است که برای تأیید هرگونه تراکنش KP3R روی زنجیره، به بلاکچین اتریوم متکی است. اتریوم از یک الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند که در آن ولیدیتورها برای اضافه کردن گره‌های جدید به بلاکچین با یکدیگر رقابت می‌کنند و اکثر گره‌های شبکه باید یک رکورد را برای ارسال آن تایید کنند.

در پلتفرم Keep 3rV1 ، Bonded Keepers مسئول مدیریت و تایید مشاغل و مدیریت نگهبانان هستند. همچنین می‌توان به حل و فصل اختلافات و در صورت لزوم در لیست سیاه قرار دادن بازیگران مخرب اشاره کرد.

keep3r 4
امنیت ارز دیجیتال Keep3rV1

قراردادهای هوشمند پروژه در پایان اکتبر 2020 توسط PeckShield یک شرکت امنیتی بلاکچین، قبل از شروع به کار حسابرسی شدند که نشان داد Keep3rV1 “به خوبی طراحی و مهندسی شده است” و هیچ نقص امنیتی مهمی را کشف نکرد.

قیمت ارز دیجیتال Keep3rV1 

طبق داده‌های سایت ایران بروکر قیمت ارز دیجیتال Keep3rV1 در سال 2020 با 36 دلار شروع شد. در ابتدای فعالیت، این پروژه نوسانات قیمتی زیادی را تجربه نکرد اما با گذشت زمان و آشنا شدن جامعه با مزایا و قابلیت‌های شگفت انگیزه کیپر، قیمت توکن Keep3rV1 در اوایل سال 2022 به سقف 1870 دلار رسید. با آغاز شدن بازار خرسی و بحران‌های اقتصادی در سراسر جهان، بازار کریپتوکارنسی نیز وارد فاز نزولی خود شد و ارز دیجیتال کیپر نیز از این قاعده مستثنا نبود. در حال حاضر نیز با قیمت 82 دلار خرید و فروش می‌شود.

نحوه خرید Keep 3RV1) KP3R) 

برای خرید ارز دیجیتال Keep3rV1 راه‌های زیادی وجود دارد اما برای معامله تومان با کیپر نمی‌توانید از صرافی‌های خارجی استفاده کنید؛ زیرا صرافی‌های خارجی به دلیل تحریم‌های بین المللی، هیچ‌گونه خدماتی را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌دهند و در صورت مشاهده فعالیت کاربر ایرانی دارایی‌های او را مسدود یا بلوکه خواهند کرد. اما برای خرید ارز دیجیتال Keep3rV1 می‌توان از صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ، پنکیک سواپ و صرافی‌های p2p استفاده کرد.

با این وجود بهترین و امن‌ترین راه برای خرید توکن KP3R استفاده از صرافی‌های داخلی مانند والکس، اتراکس، تترلند و غیره است.

جمع بندی مقاله بررسی ارز دیجیتال Keep3rV1

هیچ رابطه‌ای بین ارزش فعلی Keep3rV1 و قیمت‌گذاری آتی آن وجود ندارد. با این حال، ارزش قیمتی آن به اتفاقات در طول مرحله رشد و توسعه بخش کریپتو بستگی دارد. شما می‌توانید در مورد توکن‌های Keep3rV1، فضای بازار و آینده آن تحقیق کنید تا تصمیم بگیرید چه زمانی روی این توکن سرمایه‌گذاری کنید. در جریان جدیدترین اتفاقات بازار باشید. برای انتخاب آگاهانه به قیمت‌ها، سطوح حمایتی و مقاومتی مختلف توجه کنید.

سوالات متداول درباره Keep3rV1

ارز دیجیتال Keep3rV1 چیست؟

ارز دیجیتال کیپر بر بستر اتریوم عرضه شده و یک توکن ERC20 است. این رمز ارز در پلتفرم کیپر نقش حاکمیتی و تعیین‌کننده‌ای دارد. از توکن کیپر برای رای دادن به طرح‌های پیشنهادی و پروپوزال‌ها در سیستم حاکمیتی استفاده می‌شود. علاه‌بر این، توکن مورد نظر برای وثیقه‌گذاری و پاداش‌دهی به افرادی که پروژه‌ها را انجام می‌دهند، به‌کار گرفته می‌شود.

آیا Keep3rV1 سرمایه‌گذاری خوبی است؟

بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند که ارز دیجیتال کیپر برای مدت بسیار طولانی یک سرمایه‌گذاری عالی می‌باشد. به نظر می‌رسد ارزش Keep3rV1 در حال رشد است و سرمایه‌گذاری در این پروژه بازدهی امیدوارکننده‌ای به همراه خواهد داشت.

ارز دیجیتال Keep3rV1 را از کجا خریداری کنیم؟

ارز دیجیتال کیپر را می‌توان از صرافی‌های p2p و صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ خریداری کرد اما امن‌ترین راه و مطمئن‌ترین راه برای خرید این ارزدیجیتال و سایر دارایی‌های دیجیتال استفاده از صرافی‌های داخلی مانند بیت پین، والکس، اتراکس و غیره است.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.