معرفی رمزارزها

ارز دیجیتال بیفی فایننس یا Beefy Finance چیست؟ | آشنایی با توکن BIFI

معرفی رمزارزها

مطالعه در 10 دقیقه

از سال ۲۰۲۱ دیفای به یکی از حوزه‌های پرهیاهو و مرکز توجهی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. وجود پلتفرم‌های دیفای در شبکه‌های مختلف بلاکچینی احتمالا باعث سردردگمی افراد برای انتخاب گزینه مناسب جهت سرمایه‌گذاری شود. با وجود اینکه هر یک از این پلتفرم‌ها مزیت‌های منحصربه‌فرد خود را دارند اما تمام سرمایه‌گذاران به‌دنبال این هستند که بیشترین بازدهی را از سرمایه خود کسب کنند! پلتفرم بیفی فایننس یکی از پلتفرم‌هایی است که در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و این فرآیند را برای کاربران بسیار آسان کرده است!

بنابراین اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به دنبال سرمایه‌گذاری در دنیای کریپتو مخصوصا حوزه دیفای هستید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات بهتری برای دارایی‌های خود بگیرید.

بازار دیفای مملو از پلتفرم‌هایی است که به کاربران امکان می‌دهد تا در حد امکان سودهای خود را رشد دهند و آن را به حداکثر برسانند. اجرای چندین تراکنش برای بالا بردن بازدهی سود ممکن است دشوار باشد، به همین دلیل است که تیم‌های توسعه در تلاش هستند تا فرآیند کار را آسان‌تر کنند. یکی از موثرترین پیشرفت‌هایی که تابه‌حال صورت گرفته، مربوط به “ترکیب‌کننده‌های خودکار” یا “Autocompounder” است که بیفی فایننس Beefy Finance یک نمونه عالی از آن است. ترکیب‌کننده‌های خودکار امکان دستیابی به سودهای بیشتر در مدت زمان کمتر را برای افراد فراهم می‌کنند.

در این مقاله به طور کامل به بررسی ارز دیجیتال بیفی فایننس و توکن BIFI خواهیم پرداخت و خواهیم دانست که این ارز چگونه کار می‌کند. همچنین با ویژگی‌های مختلف آن آشنا خواهیم شد. همراه ما باشید!

معرفی ارز دیجیتال بیفی فایننس یا Beefy Finance

بیفی فایننس یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز و زنجیره‌ای است که به شبکه بلاکچین محدود نمی‌شود. همچنین یک پلتفرمی تجمیع‌کننده سود است که روی بهینه‌سازی بازدهی کار می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد از دارایی‌ها و توکن‌های خود سود مرکب دریافت کنند.

بیفی فایننس

بیفی فایننس از زمان آغاز به کار خود متعهد شده است که درصد بازده سالانه (APYs) را به روشی بسیار کارآمد به بیشترین حد خود برساند و آن را به‌صورت ایمن به کاربران ارائه دهد. این کار باعث افزایش خودکار سود کاربر از انواع استخرهای کاربردی نقدینگی مبتنی‌بر دیفای و برنامه‌های بازار ساز خودکار (AMM) می‌شود.

محصول اصلی ارائه شده توسط بیفی فایننس صندوق‌ها هستند که کاربران می‌توانند از آن برای استیک کردن ارزهای دیجیتال خود استفاده کنید. با استفاده از این روش، دارایی کاربران به‌طور ایمن در پلتفرم ذخیره می‌شود و ویژگی قابل‌توجه آن این است که کاربران بر دارایی‌های خود کنترل کامل دارند، یعنی سرمایه آن‌ها در صندوق بیفی فایننس قفل نمی‌شود و در هر زمانی قابل برداشت است.

این شبکه به‌عنوان یک دائوDAO” (سازمان غیرمتمرکز مستقل) طراحی شده و هرکسی که توکن‌های آن را در اختیار داشته باشد می‌تواند برای بهبود تصمیمات آینده به آن رای دهد.

استراتژی سرمایه‌گذاری معروفی که بیفی فایننس آن را دنبال می‌کند، ترکیب کردن سود دارایی ذخیره‌شده در خزانه به همراه سود به دست آمده از کشت سود یا Yield Farming است. (ییلد Yield به معنای سود و فارمینگ Farming به معنای کشت است که روش جدیدی برای کسب سود از ذخیره یا استیک ارزهای دیجیتال است. در این روش کاربر با استفاده از تامین نقدینگی یک استخر، توکن LP یا همان توکن تامین نقدینگی را دریافت می‌کند و سپس با استیک کردن این رمز ارز، پاداش کشت سود خود را مجددا دریافت می‌کند.)

به عبارت دیگر، بیفی فایننس، به‌طور خودکار سود شما را می‌گیرد و برای افزایش سودتان، مجددا آن را سرمایه‌گذاری می‌کند.

زمان پاسخ دادن به این سوال رسیده که بیفی فایننس چطور کار می‌کند؟

صندوق‌های بیفی فایننس

در صرافی‌های غیرمتمرکز، اغلب ممکن است به‌صورت دستی بخواهید سود حاصل از معاملات خود را بفروشید، آن‌ها را برداشت کنید، سپس به‌طور مکرر آن‌ها را سرمایه‌گذاری کنید یا توکن‌های بیشتری را بخرید. صندوق‌های بیفی می‌توانند این کار را به‌صورت خودکار و در بالاترین فرکانس ممکن برای شما انجام دهند. هر صندوق دارای یک استراتژی منحصربه‌فرد است که در ساختار کدهای قراردادهای هوشمند جایگذاری و تعریف شده است. هدف اصلی این صندوق افزایش عملکرد و بالا بردن سود و بازدهی کاربران است. علاوه‌بر این، هدف صندوق‌ها این است که سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری مجدد را به یک فرآیند خودکار تبدیل کنند تا کاربران بتوانند روی سرمایه خود سود مرکب دریافت کنند.

ارز دیجیتال بیفی فایننس

در پلتفرم بیفی سه نوع صندوق یا خزانه موجود است:

 • صندوق‌های تک‌دارایی
 • صندوق‌های استیبل‌کوین
 • استخرهای نقدینگی

هر یک از این صندوق‌ها نشان‌دهنده یک جفت توکن در استخر نقدینگی و یا یک توکن واحد در پلتفرم‌های وام‌اند که منحصرا در پلتفرم بایننس اسمارت چین (BSC) در دسترس هستند.

حاکمیت در بیفی فایننس

هر یک از اعضای تیم یا جامعه کاربری بیفی فایننس می‌تواند همکاری کند و روش‌های حکمرانی و رای‌گیری جدید را به تیم ارائه دهد. در این مرحله تیم بیفی فایننس نیازهای صندوق یا خزانه را از طریق یک انجمن رسمی بررسی می‌کند که در آن هر کسی می‌تواند نیازهای خاص خود را با گروه مطرح و منتشر کند.

ویژگی‌های بیفی فایننس

ویژگی‌هایی که باعث متمایز شدن بیفی فایننس از دیگر اکوسیستم‌های دیفای می‌شود این‌ها هستند:

 • بیفی بر اساس BSC (بایننس اسمارت چین) است که هدف آن بهینه‌سازی و به حداکثر رساندن عملکرد کشت سود به‌طور خودکار است. این روش، باعث برگرداندن درآمد شبکه به کاربرانی که روی بیفی سرمایه‌گذاری کرده‌اند می‌شود که در این صورت کاربران واجد شرایط برای دریافت سود سهام نیز می‌شوند. علاوه‌بر این BIFI یکی از بزرگترین پلتفرم‌های بایننس اسمارت چین است که دارای نقدینگی ۴۶۳ میلیون دلاری است!
 • بیفی فایننس با استفاده از سیستم خزانه خود، باعث بهینه‌سازی در روند کسب سود می‌شود. این پلتفرم بیش از ۱۰ توسعه‌دهنده قرارداد هوشمند را استخدام کرده تا به کمک آن‌ها، قبل از انتشار استراتژی‌های سرمایه‌گذاری برای عموم مردم، آن‌ها را مورد آزمایش و تایید قرار دهند.
 • بیفی فایننس از چندین بلاکچین پشتیبانی می‌کند و این باعث می‌شود که این پلتفرم بسیار سازگار و قابل دسترس باشد.
 • بیفی فایننس با استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان نقدینگی و به کار بردن سیستم خزانه، باعث افزایش سود کاربران می‌شود.
 • بیفی توکن بومی خود به نام BIFI را دارد که کاربران می‌توانند از آن برای رای دادن و تاثیرگذاشتن بر تصمیمات مربوط به پلتفرم استفاده کنند.
 • بیفی فایننس کارمزدهای اندکی را دریافت می‌کند و تعدادی از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بسیار نوآورانه را به کار می‌گیرد که در عین اثربخشی سریع، هزینه پایینی نیز به همراه دارند. همچنین چندین استراتژی را ارائه می‌دهد که هرکدام منحصربه‌فرد هستند.
 • با استفاده از پلتفرم وام‌دهی مانند Fortubes در بیفی فایننس، می‌توانید حداکثر بازدهی را در ارزهایی مانند BUSD، DAI، ETH، BTCB و USDT کسب کنید.
 • تراست ولت، کیف پول غیرمتمرکز و رسمی بایننس از بیفی پشتیبانی می‌کند که همین مسئله به افزایش اعتماد و مشروعیت کلی پلتفرم کمک می‌کند.

نحوه کار پلتفرم بیفی

این پلتفرم با توزیع بخش کوچکی از درآمد صندوق بین دارندگان توکن‌های بیفی، درآمد کسب می‌کند. علاوه‌بر این، دارندگان این قدرت را دارند که به ایده‌ها رای دهند و در نحوه تصمیم‌گیری نظر دهند. همچنین کاربران می‌توانندتوکن‌های خود را در خزانه‌های مخصوصی برای کسب BIFI اضافی و یا wrapped BNB قرار دهند.

بیفی پلتفرم خود را در سپتامبر ۲۰۲۰ معرفی کرد و درست در همین روز توکن حاکمیتی آن نیز فعال شد. اولین خزانه بیفی نیز در اکتبر ۲۰۲۰ افتتاح شد. سازندگان بیفی فایننس یک گروه از افراد ناشناس هستند! این تیم بر این باور است که این پروژه به اندازه کافی برای مصرف‌کنندگان آن شفاف است و نیازی به توضیح ندارد!

توکن BIFI

توکن بومی BIFI، یک توکن حاکمیتی است با محدودیت عرضه کل که تعداد آن ۸۰ هزار توکن است. عرضه در گردش این ارز، ۷۲هزار بیفی است و ۸۰۰۰ باقیمانده آن بین اعضای تیم توزیع می‌شود تا به فرآیند توسعه و نوآوری پروتکل‌های خود کمک کند. ارزش بازار بیفی ۱۰۹.۶ میلیون دلار است!

علاوه‌بر این، دارندگان توکن BIFI می توانند در فرآیند تصمیم‌گیری پلتفرم به‌عنوان بخشی از ساختار حاکمیتی شرکت کنند. کاربران با قرار دادن توکن‌های BIFI در استخر حکومتی، wBNB کسب خواهند کرد.

همچنین مشتریان می‌توانند درصدی از کارمزد عملکرد صندوق یا خزانه را که از طریق کاربران کشت سود ایجاد می‌شود را دریافت کنند. در نهایت، از آن‌جایی که بیفی کاملا از قبل استخراج شده و عرضه محدودی دارد، امکان استخراج آن برای کاربران وجود ندارد اما در عوض می‌توانند آن را از طریق پلتفرم‌های غیرمتمرکز مانند بیکری سواپ و پنکیک سواپ خریداری کنند.

بیفی فایننس را از کجا بخریم؟

توکن BIFI در چندین صرافی از جمله صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز موجود است. شما می توانید BIFI را در کوکوین، بایننس، بینگ ایکس و موارد مشابه خریداری کنید.

همچنین می‌توانید برای مشاهده اطلاعات قیمتی این ارز دیجیتال به صفحه قیمت ارز دیجیتال بیفی فایننس در ایران بروکر مراجعه کنید. در این صفحه می‌توانید اطلاعات قیمت ارز دیجیتال BIFI، سیگنال بیفی فایننس، لیست صرافی های BIFI، تحلیل تکنیکال و سایر اطلاعات مورد نیاز برای خرید و فروش BIFI را مشاهده کنید.

بیفی فایننس

مهم‌ترین مزایای بیفی فایننس

بیفی فایننس مجموعه متنوعی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری مانند ییلدفارمینگ و استیکینگ را به مشترکین دیفای ارائه می‌دهد.

چیزی که BIFI را از چندین پروتکل دیگر در اکوسیستم دیفای متمایز می‌کند، قابلیت همکاری زنجیره‌ای آن است. هدف اصلی انجمن بیفی این است که تعداد زیادی از افراد همفکر در حوزه کریپتو را جذب کند و باعث رشد بیشتر بیفی فایننس شود. با وجود اینکه وضعیت دیفای هنوز نامشخص است اما داده‌های اخیر نشان‌دهنده آینده خوش‌بینانه‌تری برای این پروتکل هستند.

خلاصه مطلب

پلتفرم بیفی فایننس یا Beefy Finance یک پلتفرم بهینه‌ساز بازدهی یا سود است که به‌صورت چند‌زنجیره‌ای و غیرمتمرکز عمل می‌کند و به کاربران خود اجازه می‌دهد تا با استیک کردن سرمایه خود، سود مرکب دریافت کنند.

این پلتفرم از مجموعه‌ای از صندوق‌ها یا Vault‌ها تشکیل شده است که کاربران با مراجعه به این صندوق‌ها و انتخاب شبکه بلاکچینی مورد نظر خود می‌توانند دارایی‌های خود را در آن سپرده‌گذاری کنند. کاری که بیفی فایننس انجام می‌دهد این است که بعد از سپرده‌گذاری توسط کاربر، سود حاصل را دریافت کرده و مجدد آن‌ها را به‌صورت خودکار استیک می‌کند و به این صورت بیشترین بازدهی و سود برای کاربران تولید می‌شود.

آیا بیفی فایننس یا Beefy Finance قابل اعتماد است؟

این پلتفرم توسط صدها هزار کاربر استفاده می‌شود و سابقه بدی در دوره فعالیت خود نداشته است. همچنین بیفی اقداماتی را برای ایمن بودن خود انجام داده است، با این حال در نظر داشته باشید که هرگز ایمنی کاملی در یک پروژه ارز دیجیتال وجود ندارد.

چگونه با Beefy Finance درآمد کسب کنیم؟

فرض کنید با سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های خود می‌خواهید مجددا سرمایه‌گذاری کنید و پول بسازید. درواقع بیفی از روش مشابه آن استفاده می‌کند با این تفاوت که فرآیند محاسبه سود در ارزهای دیجیتال به‌طور خودکار است.

چگونه بیفی فایننس بخریم؟

مراحل خرید توکن بیفی فایننس با خرید دیگر توکن‌ها یکسان است. این توکن‌ها در چندین صرافی از جمله بایننس، کوکوین و بینگ ایکس در دسترس هستند.

دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

امتیاز شما:

از 5

( )

امتیازی ثبت نشده

نظر خود را بنویسید