بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال برای معامله گران

بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال برای معامله گران

بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال برای هر معامله گر را چه چیزی تعیین می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که تحلیل تکنیکال روشی برای ارزیابی دارایی‌های مالی مانند سهام، ارزهای فیات و یا ارزهای دیجیتال با تجزیه و تحلیل روندهای آماری و داده‌های قبلی قیمت است.

این روش بر این فرض استوار است که حرکت‌های گذشته قیمت و حجم معاملات می‌تواند بینش‌هایی را در مورد رفتار آینده بازار ارائه دهد و به سرمایه‌گذاران اجازه دهد تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند. هدف تحلیل‌گران تکنیکال پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده و تعیین زمان خرید یا فروش دارایی بر اساس این الگوها است. پس از شناخت کامل ابزارهای تکنیکال در ادامه، می‌توانیم به سوالی که در ابتدا مطرح شد پاسخ دهیم.

در این مقاله قصد داریم بروکرها و وبسایت‌هایی که این ابزارهای تحلیل تکنیکال را به معامله‌گران ارائه می‌کنند، بررسی کنیم.

معرفی بروکرهای ارائه دهنده ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

برخی از بروکرها در حوزه معاملات فارکس و ارز دیجیتال با استفاده از ابزار Trade Central که یک ابزار معتبر تحلیل تکنیکال کانادایی است، اقدام به نمایش تحلیل تکنیکال به معامله‌گران می‌کنند. ابزارهای Trading Central به طور خودکار اقدام به تجزیه و تحلیل قیمت برای شناسایی و تفسیر الگوهای کلاسیک و سایر موارد در تحلیل تکنیکال می‌کنند.

معرفی بروکرهای ارائه دهنده ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

در ادامه به لیست بروکرهایی که ابزارهای تحلیل تکنیکال را ارائه می‌دهند، می‌پردازیم.

بروکر Ally Invest

بروکر Ally Invest یکی از بروکرهایی است که با استفاده از Trading Central یک تحلیل تکنیکال کامل را به‌صورت فهرست به شما نمایش می‌دهد.

بروکر Charles Schwab

پلتفرم Charles Schwab با ارائه StreetSmart Edge و Screener Plus به معامله‌گران این امکان را می‌دهد که چارت نمادهای معاملاتی را مشاهده کرده و با استفاده از ابزار Trading Central تحلیل تکنیکال آن‌ها را مشاهده کنند. همچنین معامله‌گران می‌توانند پارامترهای مهم خود را در آن تنظیم کنند و نتایج را به‌صورت فهرست مشاهده کنند.

بروکر E*TRADE

این بروکر اسکنر Live Action را به معامله‌گران خود ارائه می‌دهد که در آن معامله‌گران با استفاده از معیارهای تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال و تحلیل سنتیمنتال اقدام به تحلیل چارت خود کنند.
ابزار دیگر این بروکر، Recognia نام دارد که امکان بررسی نمادهای معاملاتی بر مبنای الگوهای قیمتی و هارمونیک را به معامله‌گران می‌دهد و همچنین این امکان را می‌دهد تا آنها در صورت نیاز برای خود در چارت آلارم تنظیم کنند. همچنین با استفاده از این ابزار معامله‌گران می‌توانند به ترید به‌صورت آزمایشی بپردازند و سیستم معاملاتی خود را ارزیابی کنند.

بروکر فیدلیتی اینوست (Fidelity Investments)

پلتفرم معاملاتی بروکر فیدلیتی اینوست Active Trader Pro نام دارد که توسط آن معامله‌گران می‌توانند سیگنال‌های معاملاتی موجود در نمادی که می‌خواهند را مشاهده کنند و بر اساس آن معاملات خود را انجام دهند.
نمودارهای ارائه شده در وبسایت Fidelity Investments نیز از ابزار Trading Central برای نمایش تحلیل تکنیکال با بیش از ۶۰ ابزار تکنیکال استفاده می‌کنند.

بروکر اینتر اکتیو (Interactive Brokers)

معامله‌گران می‌توانند با استفاده از پلتفرم معاملاتی Trader Workstation (TWS) تمامی چارت‌های معاملاتی را با استفاده از ابزار تحلیل تکنیکال پیشرفته که شامل ۱۲۰ اندیکاتور است، مشاهده کنند. نسخه آزمایشی TWS برای تست توسط معامله‌گران در دسترس قرار گرفته است که توسط آن معامله‌گران می‌توانند این ابزار را در چارت آنلاین آزمایش کنند و همچنین به آزمایش سیستم معاملاتی خود توسط این ابزار بپردازند.

بروکر لایت اسپید (Lightspeed)

پلتفرم معاملاتی Lightspeed Trader که پلتفرم معاملاتی اختصاصی این بروکر است می‌تواند با جست‌وجوی نمادهای معاملاتی، بهترین نمادها را بر اساس ۱۰۰ معیار تکنیکال به شما نشان دهد. معامله‌گران می‌توانند برای تست این پلتفرم از نسخه آزمایشی آن استفاده کنند.

بروکر Thinkorswim (TD Ameritrade)

یکی دیگر از بروکرهای ارائه دهنده ابزار تحلیل تکنیکال، Thinkorswim است که برای کاربران خود پلتفرم اختصاصی TD Ameritrade را طراحی و توسعه داده است. Thinkorswim به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا ابزارهای تجزیه و تحلیل خود را ایجاد کنند و همچنین از یک زبان برنامه نویسی داخلی به نام thinkScript استفاده کنند.

نسخه دسکتاپ thinkorswim قدرتمندترین نسخه این نرم‌افزار است، اما می‌توانید از نسخه وب یا اپلیکیشن موبایل نیز استفاده کنید. تمامی این نرم‌افزارها می‌توانند بیش از ۴۰۰ شاخص فنی را به‌صورت لایو برای نمادهای متفاوت به معامله‌گران نشان دهد.

بروکر ترید استیشن (TradeStation)

TradeStation یکی دیگر از بروکرهایی است که در تحلیل تکنیکال و مدل‌سازی آماری استراتژی‌های معاملاتی برتری دارد. این بروکر تاریخچه‌ای غنی دارد، زیرا از شرکت Omega Research که یک شرکت مشهور متخصص در توسعه نرم‌افزار تحلیل تکنیکال است، الگو گرفته است. یکی از ویژگی‌های برجسته ترید استیشن پلتفرم TradeStation 10 است که دارای قابلیت‌های نموداری باورنکردنی بر اساس داده‌های چارت است.

بروکر TradeStation یکی دیگر از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

این پلتفرم شامل ابزارهای تجزیه و تحلیل تکنیکال خودکار است که الگوهای تکنیکال را روی نمودارها نشان می‌دهد. کاربران ترید استیشن علاوه بر قابلیت‌های تحلیل تکنیکال، می‌توانند از سیستم‌های معاملاتی خود بر اساس گذشته چارت، بک تست بگیرند. شبیه ساز معاملاتی پلتفرم، تمام ابزارهای لازم را برای بک تست فراهم می‌کند و شامل یک پایگاه داده تاریخی بزرگ برای بک تست کاملا استراتژیک است.

بروکر تریدیر (Tradier)

یکی از بروکرهای مطرح درحوضه طراحی پلتفرمی برای نمایش ابزارهای تحلیل تکنیکال Tradier است. تریدیر یک پلتفرم منحصربه‌فرد است که خود یک سیستم مدیریت حساب کاربری جامع در بروکر و یک موتور معاملاتی قوی است که دسترسی به داده‌های بازارهای مالی را ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند با دانلود نرم‌افزار Tradier در لپتاپ خود از این ابزار استفاده نمایند. یکی از نقاط قوت اصلی Tradier قرار دادن API است که به طراحان سایر ابزارهای معاملاتی این امکان را می‌دهد تا پلتفرم‌های معاملاتی خود را با استفاده از سیستم‌های معاملاتی الگوریتمی و سایر ویژگی‌های Tradier طراحی کنند.

بهترین وبسایت‌ها برای ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

یکی دیگر از بهترین ارائه دهندگان ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال، وبسایت‌هایی هستند که به معامله‌گران توسط پلتفرم‌های خود ابزارهای تحلیل تکنیکال را ارائه می‌دهند که در ادامه به معرفی بعضی از آنها می‌پردازیم.

وبسایت ای سیگنال (eSignal)

eSignal یکی از نام‌های معروف در بین وبسایت‌های ارائه دهنده ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال است. eSignal 12 نسخه فعلی این نرم‌افزار است که معامله‌گران می‌توانند آن را بصورت یک بسته نرم‌افزاری مبتنی بر ویندوز دانلود کنند و از آن برای مطالعات تکنیکالی، بک تست استراتژی‌های معاملاتی، نمودارهای قابل تنظیم و داده‌های بروکرها و صرافی‌های جهانی استفاده نمایند. از طریق API، کاربران می‌توانند در ده‌ها بروکر یا صرافی از جمله Tradier و Interactive Brokers معامله کنند.

وبسایت eSignal یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

برای استفاده از نسخه کلاسیک این ابزار که از داده‌های 15 دقیقه‌ای استفاده می‌کند، شما باید مبلغ 61 دلار در ماه را پرداخت کنید. نسخه Signature آن، که بر روی داده‌های لایو اجرا می‌شود و مجموعه‌ای از ویژگی‌های پیشرفته را ارائه می‌دهد، 204 دلار در ماه هزینه دارد. همچنین نسخه تکمیلی Elite این کمپانی با پرداخت مبلغ 416 دلار در ماه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که این مقدار هزینه بسیار بالایی به شمار می‌رود.

ابزار تکنیکال شرکت آی وست پلاس (MarketGear from iVest)

یکی دیگر از وبسایت‌های ارائه‌دهنده تحلیل تکنیکال آی وست پلاس است که ابزار Market Gear را ارائه می‌کند که قابلیت‌های نموداری آن به شما این امکان را می‌دهد که نمادهای معاملاتی بسیاری را تجزیه و تحلیل کنید، معاملات خود را مشاهده کنید، خطوط روند را به‌صورت دائمی در چارت معاملاتی داشته باشید، معاملات گذشته خود را مرور کنید و از تایم‌فریم‌های گوناگون برای تحلیل خود استفاده کنید.

یکی دیگر از خدمات Market Gear امکان مرتب‌سازی بیش از 100 شاخص فنی قابل تنظیم برای یافتن فرصت‌های معاملاتی بر اساس شاخص‌های تحلیل تکنیکال است. معامله‌گران می‌توانند توسط این پلتفرم و از طریق API به بروکرهای TD Ameritrade E*TRADE ،ChoiceTrade و Ally Invest متصل شوند و معاملات خود را با استفاده از این ابزار مدیریت کنند. هزینه استفاده از این ابزار از 75 دلار در ماه آغاز می‌شود.

وبسایت متا استاک (MetaStock)

MetaStock یکی دیگر از بازیگران قدیمی صنعت تحلیل تکنیکال است که در اواخر دهه 1980 تاسیس شد و تاکنون چندین نسخه از نرم‌افزار خود را به بازار عرضه کرده است. مفیدترین ابزار برای معامله‌گران اسکلپ MetaStock R/T است که از داده‌های معاملاتی لایو صرافی‌ها یا بروکرهای انتخابی شما استفاده می‌کند. این ابزار شامل بیش از 150 اندیکاتور و مطالعات خطی به همراه تفسیر آنها است که به شما در درک نحوه معامله توسط هر کدام از اندیکاتور کمک می‌کند. Indicator Builder به کاربرانی که هزینه پرداخت می‌کنند این امکان را می‌دهد که اندیکاتور یا استراتژی خود را توسط این ابزار طراحی کنند و آنها را توسط بک تست، آزمایش کنند.

وبسایت متا استاک (MetaStock) یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

یکی دیگر از قابلیت‌های متا استاک این است که می‌تواند بیش از 32 الگوی کندلی را در چارت شناسایی کند و در نمودار، به شما نحوه تفسیر و استفاده از آنها را در ترید نشان دهد. معامله‌گران می‌توانند توسط ابزار MetaStock به بروکر خود متصل شوند و معاملات خود را در آن بروکر مدیریت کنند. اشتراک ابزار متا استاک 100 دلار در ماه برای معامله‌گران هزینه دارد.

وبسایت نینجا تریدر یا NinjaTrader

ابزار NinjaTrader یک محیط معاملاتی متفاوت را به معامله‌گران ارائه می‌دهد که توسط آن معامله‌گران می‌توانند از آن برای ساخت، آزمایش و شبیه‌سازی یک سیستم معاملاتی در بازارهای معاملاتی متفاوت بصورت دمو استفاده کنند. نکته قابل توجه این است که نینجا تریدر برای نمایش نمودارهای پیشرفته، بک تست و شبیه‌ساز ترید رایگان است، اما برای استفاده از برخی اندیکاتورها در این پلتفرم شما نیاز به پرداخت هزینه دارید. همچنین معامله‌گران می‌توانند از نینجا تریدر برای مدیریت معاملات خود در بروکرهای TD Ameritrade، Interactive Brokers، FXCM و دیگربروکرها استفاده نمایند.

وبسایت Slope of Hope

سایت Slope of Hope یکی از ابزارهای ارائه دهنده تحلیل تکنیکال است که در سال ۲۰۰۵ آغاز به کار کرد. بسیاری از خدمات این ابزار از جمله یک بسته نمودار تکنیکال بسیار قدرتمند، برای استفاده رایگان هستند که این ویژگی، وبسایت اسلوپ آف هوپ را با سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال متمایز می‌کند. یکی از ویژگی‌های کلیدی این ابزار SlopeCharts و SlopeRules است که به شما این امکان را می‌دهد تا یک سیستم معاملاتی را ایجاد کرده و از آن بک تست بگیرید.

وبسایت Slope of Hope یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

این ابزار در سطوح عضویت ممتاز (14.95 تا 79.95 دلار در ماه، دو ماه رایگان با اشتراک سالانه) دسترسی به داده‌های اضافی، تجزیه و تحلیل توسط ابزارهای قدرتمند و دسترسی به سیگنال‌های معاملاتی انحصاری را ارائه می‌دهد. همچنین Slope برنامه‌های تلفن همراه خود را برای iOS و اندرید راه‌اندازی کرده است که امکان دسترسی به تمامی چارت‌ها و از ابزارهای معاملاتی وب‌سایت را برای معامله‌گران تلفن همراه نیز فراهم می‌کند.

وبسایت استاک چارتس (StockCharts)

یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، StockCharts است که به شما امکان مشاهده و بررسی داده‌های لایو نمودارهای تعدادی از ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین، اتریوم، XRP، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش در تایم‌فریم‌های روزانه، هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه را می‌دهد. شما می‌توانید از مجموعه محدودی از ویژگی‌ها در این وبسایت به صورت رایگان استفاده کنید. برنامه‌های اشتراک ماهانه که امکان مطالعات تکنیکال بیشتر و مشاهده مقدار بیشتری از داده‌های پیشین چارت را فراهم می‌کند از مبلغ 14.95 تا 39.95 دلار متغیر است.

پلتفرم TC2000

ابزار تحلیل تکنیکال TC2000 یک نام قابل احترام در دنیای تحلیل تکنیکال است که قبلا به عنوان TeleChart شناخته می‌شد. در نسخه 20 این ابزار، معامله‌گران می‌توانند توسط سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، انواع سیستم‌های موبایل و نسخه تحت وب به TC2000 دسترسی داشته باشند و مستقیماً به بروکر خود متصل شوند تا از طریق ابزار TC2000 معاملات خود را انجام دهند. در این پلتفرم برای استفاده از اسکنرها به اشتراک سطح طلایی یا پلاتینیوم این پلتفرم (29.99 تا 49.99 دلار در ماه) نیاز دارید.

وبسایت Ticker Tocker

Ticker Tocker طیف گسترده‌ای از خدمات تحلیلی را ارائه می‌دهد که توسط آن معامله‌گران می‌توانند سیستم معاملاتی خود را طراحی کنند و از آن در گذشته چارت بک تست بگیرند. این پلتفرم با بروکرهایی از جمله Interactive Brokers، E*TRADE، TD Ameritrade، Tradier، Fidelity Investments و TradeStation سازگار است و امکان مدیریت معاملات در این بروکرها را به معامله‌گران می‌دهد. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از اکثر ویژگی‌های این ابزار استفاده نمایید، اگرچه خدمات ممتاز و دسترسی به کارشناسان ترید در این پلتفرم رایگان نبوده و هزینه‌هایی را برای شما به همراه دارد.

پلتفرم ترید آیدیاز یا Trade Ideas

پلتفرم Trade Ideas که در سال 2003 راه اندازی شد، توانسته توسط سیستم قوی خود که دارای 310 هشدار و 253 فیلتر شامل داده‌های تکنیکال، فاندامنتال و همچنین سنتیمنتال است، فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت و نوسانی را شناسایی کند و به معامله‌گران نشان دهد.

پلتفرم Trade Ideas یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال

مشترکین طرح ممتاز این پلتفرم می‌توانند این ابزار را به بروکرهای خود متصل کنند و از طریق آن معاملات خود را مدیریت کنند. اکثر مشترکین Trade Ideas اکنون از HOLLY AI TI استفاده می‌کنند که یک دستیار معاملاتی هوش مصنوعی است که می‌تواند در بهینه سازی مداوم استراتژی‌های معاملاتی به کاربران یاری رساند. معامله‌گران می‌توانند با دانلود نسخه ویندوز و همچنین نسخه تحت وب Trade Ideas به این پلتفرم دسترسی پیدا کنند. معامله‌گران برای دریافت اشتراک استاندارد Trade Ideas نیاز به پرداخت 89 دلار در ماه (999 دلار در سال) دارند.

وبسایت تریدینگ ویو (TradingView)

یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال، ابزار قدرتمند و نام آشنای TradingView است که دارای بیش از 100 شاخص همراه با ابزارهای ترسیمی هوشمند بوده که بسیاری از نمادهای معاملاتی را پوشش می‌دهد. زبان اختصاصی این پلتفرم Pine Script است که به معامله‌گران امکان طراحی اندیکاتور یا سیستم معاملاتی منحصر‌به‌فرد خود را می‌دهد. بسیاری از ویژگی‌های تریدینگ ویو به‌صورت رایگان در دسترس کاربران است اما برای دسترسی بیشتر به قابلیت‌های این وبسایت، نیاز به پرداخت هزینه دارید. از قابلیت‌های مهم این پلتفرم می‌توان به معامله‌ی دمو در آن اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پلتفرم معاملاتی تریدینگ ویو می‌توانید مقاله بررسی تریدینگ ویو را در وبسایت ایران بروکر مطالعه کنید.

ابزار ترند اسپایدر یا TrendSpider

TrendSpider که در سال 2016 تأسیس شد، دارای مجموعه‌ای چشمگیر از ابزارهای تحلیل تکنیکال است که برای کمک به معامله‌گران در ترید، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی معاملات همراه با کارایی و دقت بیشتر طراحی شده است. توسط این پلتفرم می‌توانید داده‌های قیمتی بازارهای متفاوت را تا 20 سال گذشته بدون هزینه اضافی دریافت کنید. این پلتفرم مبتنی‌بر وب است و سفارشی‌سازی‌های شما در فضای ابری ذخیره می‌شود. اشتراک پیشرفته این پلتفرم بین 17 تا 135 دلار در ماه است.

جمع بندی مقاله بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال برای معامله گران

ابزارهای تحلیل تکنیکال می‌توانند نقش حیاتی در موفقیت تریدرها داشته باشند. این ابزارها که اکنون به طور گسترده در دسترس معامله‌گران قرار دارند، به آنها کمک می‌کنند تا الگوهای موجود در داده‌های معاملاتی را ارزیابی کنند، شاخص‌های فنی را مشاهده و بررسی کنند و همچنین فرصت‌های معاملاتی جدید را شناسایی کنند.

معامله‌گران می‌توانند توسط بسیاری از پلتفرم‌های ارائه شده توسط بروکرها و برخی از وبسایت‌ها، این ابزارهای معاملاتی را دریافت کنند و از آنها در معاملات خود استفاده کنند؛ البته استفاده از این ابزارها برای کاربران رایگان نبوده و هزینه‌هایی را برای آنها به دنبال دارد. در پاسخ به سوالی که در ابتدای این مطلب مطرح شد باید گفت هر معامله‌گر باید ابزارها و وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده ابزارهای تکنیکال را بررسی کنند و یک گزینه مناسب انتخاب کنند.

شما برای تحلیل تکنیکال چه ابزاری را پیشنهاد می‌کنید؟ تجربه‌های خود را با ایران بروکر به اشتراک بگذارید.

همچنین برای مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال به دلار و تومان و نمودار تحلیل قیمت آن‌ها می‌توانید وارد بخش قیمت ارزهای دیجیتال در وبسایت ایران بروکر شوید.

سوالات متداول مقاله بهترین ابزارهای تحلیل تکنیکال فارکس و ارز دیجیتال برای معامله گران

ابزارهای تحلیل تکنیکال در معاملات چیست؟

ابزارهای تحلیل فنی، نرم‌افزارها یا سیستم‌هایی هستند که به معامله‌گران در یافتن الگوهای موجود در داده‌های معاملاتی برای تصمیم‌گیری در مورد معاملات کمک می‌کنند. این ابزارها شاخص‌های خرید و فروش را ایجاد می‌کنند، فرصت‌های معاملاتی جدید را پیدا می‌کنند و می‌توانند احساسات را از تصمیمات معاملاتی حذف کنند.

چگونه می توانم به ابزارهای تحلیل تکنیکال دسترسی داشته باشم؟

ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی را می‌توان از طریق پلتفرم‌های بروکرها یا منابع مستقل در دسترس قرار داد. بسیاری از کارگزاران ابزارهای تحلیل تکنیکال را به عنوان بخشی از پلتفرم‌های معاملاتی خود ارائه می‌دهند و برخی منابع مستقل ممکن است برای دسترسی بیشتر و خدمات جامع‌تر هزینه‌ای از کاربران دریافت کنند.

چند نمونه از بروکرهایی که ابزارهای تحلیل تکنیکال را ارائه می‌دهند، چیست؟

برخی از نمونه‌های بروکرهایی که ابزارهای تحلیل تکنیکال را ارائه می‌دهند عبارتند از: Ally Invest، Charles Schwab، E*TRADE، Fidelity Investments، Interactive Brokers و Lightspeed. این بروکرها ممکن است از ارائه دهندگان شخص ثالث مانند Trading Central برای ادغام ابزارهای تحلیل فنی در پلتفرم‌های خود استفاده کنند.

ابزارهای تحلیل تکنیکال چه ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند؟

ابزارهای تحلیل تکنیکال می‌توانند ویژگی‌هایی مانند نمایشگرهای چارت، نمودارهای قابل تنظیم با چارت‌ها، اسکنرهایی که بازار را برای معیارهای خاص اسکن می‌کنند و همچنین هشدارهایی برای دریافت سیگنال‌های معاملاتی را ارائه دهند.

آیا می‌توانم ابزارهای تحلیل تکنیکال را قبل از استفاده در معاملات واقعی آزمایش کنم؟

بله، برخی از ارائه‌دهندگان ابزارهای تحلیل تکنیکال، نسخه‌های آزمایشی پلتفرم‌های خود یا قابلیت‌های ترید بصورت دمو را ارائه می‌کنند که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سیستم‌های معاملاتی خود را بدون ریسک پول واقعی آزمایش کنند. این قابلیت می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا قبل از استفاده ابزارها در تجارت زنده، خود را با ابزارها آشنا کرده و اثربخشی آنها را درک کنند.

فهرست مطالب
تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

ممکن است دوست داشته باشید

منتخب سردبیر

دیدگاه خود را بنویسید

دنبال‌کردن
اطلاع از
guest

0 دیدگاه
بازخوردهای درون متنی
دیدن همه نظرات
بروکرهای منتخب
یو اس جی
آمارکتس
آلپاری
ارانته
اچ وای سی ام
صرافی‌های منتخب
کوکوین
بینگ ایکس
کوینکس
نوبیتکس
اکسیر
والکس

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.