معرفی اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو | Unraided Liquidity and S/R Pivots

معرفی اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو | Unraided Liquidity and S/R Pivots

یکی از استراتژی‌های پیدا کردن مناطق مهم حمایت و مقاومت در چارت‌های معاملاتی، استفاده از پیوت پوینت‌ها است. اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو یکی از ابزارهای کاربردی در چارت معاملاتی این پلتفرم است که می‌تواند پیوت‌ها را برای یافتن کلیدی‌ترین نقاط حمایتی و مقاومتی در چارت معاملاتی مشخص کند.

معرفی اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو

اندیکاتور Unraided Liquidity and S/R Pivots یک اندیکاتور کمکی در تریدینگ ویو است که می‌تواند مناطق مهم برای بازگشت روند را در چارت معاملاتی مشخص کند.

معرفی اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Unraided Liquidity and S/R Pivots

تصویر بالا نمایی از اجرای این اندیکاتور در چارت تریدینگ ویو است که خطوط قرمز رنگ نقاط بازگشتی روند نزولی هستند و خطوط سبز رنگ نیز نقاط احتمالی بازگشت روند صعودی را در چارت معاملاتی نشان می‌دهد.

تنظیمات اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو

Unraided Liquidity and S R Pivots setting
منوی تنظیمات اندیکاتور Unraided Liquidity and S/R Pivots

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. Timeframe: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقادیر تایم فریم رسم پیوت پوینت‌ها را تعین کنید.
  2. Look back: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید مقدار بازگشت به عقب برای بدست آوردن پیوت پوینت‌ها را در اندیکاتور تنظیم کنید.
  3. Left Bars: این پارامتر مربوط به دقت نمایش پیوت پوینت‌ها در چارت توسط اندیکاتور است.
  4. Right Bars: توسط این قسمت می‌توانید پیوت‌های مهم‌تر را در چارت فیلتر کنید.
  5. ?Untested Only: با غیرفعال‌سازی این قسمت، اندیکاتور پیوت پوینت‌های شکسته‌شده توسط قیمت را نیز به شما در چارت معاملاتی نشان می‌دهد.
  6. Highs: در این بخش از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید رنگ و زخامت خطوط پیوت رسم‌شده در بالای قیمت را مشخص کنید.
  7. Lows: توسط این بخش نیز می‌توانید رنگ و زخامت خطوط پیوت پوینت رسم‌شده در زیر قیمت را در چارت معاملاتی تعیین کنید.

اجرای اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو

برای اجرای اندیکاتور نمایش پیوت پوینت در تریدینگ ویو می‌توانید وارد قسمت Indicators در چارت معاملاتی تریدینگ ویو خود شده و سپس با جست‌وجوی عبارت “Unraided Liquidity and S/R Pivots” این اندیکاتور را یافته و به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید برای اجرای این اندیکاتور بدون جست‌وجوی نام آن ابتدا وارد این صفحه شده و سپس در قسمت پایانی صفحه، گزینه “Add to favorite indicators” را انتخاب کنید.
سپس با مراجعه به بخش Favorite indicators در منوی indicators چارت تریدینگ ویو خود، اندیکاتور Unraided Liquidity and S/R Pivots را یافته و با کلیک بر روی نام آن می‌توانید این اندیکاتور را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.