Search
Close this search box.

معرفی اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو بر مبنای حجم معاملات | Liquidity Swings [LuxAlgo]

معرفی اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو بر مبنای حجم معاملات | Liquidity Swings [LuxAlgo]

محدوده‌های حمایت و مقاومت در چارت معاملاتی یکی مفاهیم کلیدی در تحلیل تکنیکال هستند که برای تعیین سطوح بالقوه‌ای که ممکن است قیمت در آن جهت تغییر کند، استفاده می شود. معامله گران از این سطوح برای پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده و تصمیم گیری آگاهانه برای سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو Liquidity Swings [LuxAlgo] یکی از اندیکاتورهایی که کار را برای معامله‌گرانی آسان‌تر می‌کند.

معرفی اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو بر مبنای حجم معاملات

اندیکاتور Liquidity Swings [LuxAlgo] یک اندیکاتور بسیار کاربردی در چارت معاملتی پلتفرم تریدینگ ویو است که بر مبنای حجم معاملات در بازار می‌تواند سطوح حمایت و مقاومت را در چارت با دقت بسیار بالایی رسم کند.

معرفی اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو بر مبنای حجم معاملات
تصویری از اجرای اندیکاتور Liquidity Swings [LuxAlgo]

تصویر بالا نمایی از اجرای این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن مشاهده می‌کنید اندیکاتور سطوح حمایت و مقاومت شکسته‌شده را به صورت خط‌چین و سطوح حمایت و مقاومت شکسته‌نشده را بصورت خط نمایش داده می‌شوند.

تنظیمات اندیکاتور Liquidity Swings [LuxAlgo]

Liquidity Swings LuxAlgo setting
منوی تنظیمات اندیکاتور Liquidity Swings [LuxAlgo]

در قسمت تنظیمات اندیکاتور رسم خطوط حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. Pivot Lookback: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید دقت رسم خطوط حمایت و مقاومت را در اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو تعیین کنید.
  2. Swing Area: این قسمت نحوه محاسبه ناحیه نوسانی را تعیین می‌کند، گزینه “Wick Extremity” در صورتی که کندل از بالا باز شود، اندیکاتور از محدوده قیمت بالا تا حداکثر بین قیمت بسته‌شده یا بازشده را برای محاسبات خود استفاده می‌کند، و در صورتی که کندل از پایین باز شود، اندیکاتور از محدوده بین قیمت پایین تا حداقل بین قیمت بسته‌شده یا بازشده برای محاسبات خود استفاده می‌کند. گزینه “Full Range” از محدوده کامل کندل به عنوان منطقه نوسانی استفاده می‌کند.
  3. Intra-bar Precision: توسط این گزینه می‌توانید دقت محاسبات اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو را برای رسم این خطوط در اندیکاتور تغییر دهید.
  4. Filter Areas By: این بخش در تنظیمات اندیکاتور نحوه فیلتر کردن نواحی نوسانی را تعیین می‌کند، گزینه “Count” نواحی نوسانی را به طوری فیلتر می‌کند که قیمت، به آن منطقه چند بار کمتر از آستانه تنظیم‌شده در قسمت سمت چپ برخورد داشته است. گزینه “Volume” نواحی نوسانی را طوری فیلتر می‌کند که حجم انباشته شده در آن ناحیه کمتر از آستانه تنظیم‌شده توسط کاربر است.
  5. Swing High: توسط این گزینه می‌توانید رنگ محدوده و خط حمایت یا مقاومت رسم‌شده توسط اندیکاتور را برای مناطق بالاتر یا سقف‌های قیمتی در چارت مشخص کنید.
  6. Swing Low: این گزینه رنگ محدوده و خط حمایت یا مقاومت رسم‌شده توسط اندیکاتور را برای مناطق پایین‌تر در چارت مشخص می‌کند.
  7. Label Size: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید اندازه نوشته‌های حجم معاملات توسط اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو را بر روی چارت تنظیم کنید.

اجرای اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو

معامله‌گران می‌توانند برای اجرای اندیکاتور رسم حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو در منوی indicators عبارت “Liquidity Swings [LuxAlgo]” را جست‌وجو کرده و آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین معامله‌گران می‌توانند با ورود به صفحه این اندیکاتور در وبسایت تریدینگ ویو، بر روی عبارت “Add to favorite indicators” کلیک کنند تا اندیکاتور Liquidity Swings [LuxAlgo] به لیست Favorite indicators اضافه شود. سپس معامله‌گران می‌توانند با ورود به بخش Favorite indicators در منوی indicators، این اندیکاتور را یافته و بدون جست‌وجوی نام آن، اندیکاتور را به چارت معاملاتی خود اضافه کنند.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.