معرفی اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو | Support and Resistance

معرفی اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو | Support and Resistance

حمایت و مقاومت یکی از مفاهیم کلیدی در تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی سطوحی که ممکن است قیمت در آن سطوح تحت فشار خرید یا فروش قرار گیرند، استفاده می‌شود. تحلیلگران فنی اغلب از اندیکاتورهایی برای شناسایی سطوح کلیدی حمایت و مقاومت در چارت استفاده می‌کنند. اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو یک ابزار معاملاتی کاربردی برای تریدینگ ویو است که می‌تواند در هر لحظه سطوح حمایت و مقاومت را در چارت‌های معاملاتی مشخص کند.

معرفی اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو

اندیکاتور Support and Resistance از داده‌های تاریخی قیمت برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت یا سطوحی که قیمت به طور مکرر به آن سطح برخورد داشته، که نشان می‌دهد سطح قابل توجهی از فشار خرید یا فروش در آن سطح وجود دارد، استفاده می‌کند. این اندیکاتور می تواند بهترین ابزار برای شناسایی نقاط ورود و خروج برای معاملات و همچنین اهداف قیمتی بالقوه باشد.

معرفی اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Support and Resistance

تصویر بالا نمایی از اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو را نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور سطوح حمایتی را با رنگ سبز و سطوح مقاومتی را با رنگ قرمز بر روی چارت مشخص می‌کند.

تنظیمات اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو
منوی تنظیمات اندیکاتور Support and Resistance

در قسمت تنظیمات اندیکاتور Support and Resistance می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. Transp: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید وضوح رنگی سطوح حمایت و مقاومت رسم‌شده بر روی چارت را تعیین کنید. هرچه مقادیر پایین‌تر باشد وضوح این سطوح بیشتر خواهد بود.
  2. Previous supports and resistances: در این قسمت از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید دقت رسم سطوح حمایت و مقاومت را در اندیکاتور تغییر دهید.

اجرای اندیکاتور نمایش حمایت و مقاومت در تریدینگ ویو

شما می‌توانید برای اجرای این اندیکاتور بر روی پلتفرم تریدینگ ویو عبارت “Support and Resistance” را در قسمت اندیکاتور این پلتفرم جست‌وجو کنید و با کلیک بر روی نام آن، این اندیکاتور را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید