معرفی اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو | Trend Lines v2

معرفی اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو | Trend Lines v2

یکی از ابزارهای بسیار مهم برای فهمیدن روند چارت‌های معاملاتی رسم خط روند بر روی چارت است. معامله‌گران با استفاده از این خطوط می‌توانند مناطق تغییر روند را در چارت تعیین کنند. اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در چارت است که می‌تواند بصورت خودکار خط روند را در چارت‌های معاملاتی رسم کند.

معرفی اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو

اندیکاتور Trend Lines v2 یک اندیکاتور کمکی است که با رسم خط روند حال حاضر چارت می‌تواند نقاط مهم و همچنین تغییر روند را در چارت‌های معاملاتی تعیین کند.

معرفی اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو
تصویری از اجرای اندیکاتور Trend Lines v2

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت معاملاتی تریدینگ ویو نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور با دقت بالایی خط روند را بر روی چارت معاملاتی رسم کرده است.

توجه داشته باشید اگر اندیکاتور بر روی چارت شما هیچ خط روندی رسم نمی‌کند، می‌توانید در قسمت تنظیمات و تغییر ارقام بخش‌های Pivot Points و Number of Pivot Points to check این مشکل را حل نمایید.

تنظیمات اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو

تنظیمات اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو
منوی تنظیمات اندیکاتور Trend Lines v2

در قسمت تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید مقادیر زیر را تغییر دهید:

  1. Start Year: در این قسمت می‌توانید مقدار سال برای محاسبات رسم خطوط روند در اندیکاتور را تعیین کنید.
  2. Start Month: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید مقدار ماه برای آغاز محاسبات در اندیکاتور را تغییر دهید.
  3. Start Day: در این بخش از تنظیمات اندیکاتور می‌توانید مقدار روز برای آغاز محاسبات در اندیکاتور را تغییر دهید.
  4. Pivot Period: یکی از مهم‌ترین بخش‌های تنظیمات اندیکاتور این قسمت است. اگر اندیکاتور برای شما خطوط روند را رسم نکرد شما می‌توانید با تغییر این مقدار که مقدار پیوت محاسبه‌شده در اندیکاتور است، این مشکل را حل نمایید.
  5. Number of Pivot Points to check: با تغییر مقادیر این بخش نیز می‌توانید مشکل عدم نمایش خطوط روند را در چارت حل کنید.
  6. Color: توسط این بخش در تنظیمات اندیکاتور می‌توانید رنگ خطوط روند صعودی و نزولی رسم‌شده توسط اندیکاتور را در چارت معاملاتی خود تغییر دهید.

اجرای اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو

برای اجرای اندیکاتور رسم خط روند در تریدینگ ویو می‌توانید عبارت “Trend Lines v2” در منوی indicators، این اندیکاتور را یافته و آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

همچنین می‌توانید با ورود به این صفحه و کلیک بر روی عبارت “Add to favorite indicators” اندیکاتور Trend Lines v2 را به لیست Favorite indicators اضافه کنید و سپس با ورود به این لیست و انتخاب نام اندیکاتور، آن را به چارت معاملاتی خود اضافه کنید.

تبلیغات

«ایران بروکر» نظری درباره محتوای تبلیغاتی ندارد.

function ibwAdsHandler(){ let parent = document.getElementById('ibw-ads')?.children[0]; if (parent) { let children = Array.from(parent.children); let shuffledMiddleChildren = ibwAdsShuffle(children.slice(1, -1)); shuffledMiddleChildren.forEach(child => { parent.insertBefore(child, parent.children[parent.children.length - 1]); }); } } function ibwAdsShuffle(array) { for (let i = array.length - 2; i > 0; i--) { const j = Math.floor(Math.random() * (i + 1)); [array[i], array[j]] = [array[j], array[i]]; } return array; } ibwAdsHandler();

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.