دانلود اندیکاتور تشخیص الگوهای قیمتی | Price Patterns

الگوهای قیمتی یکی دیگر از راه‌های تحلیل نمودارهای معاملاتی است. اما ممکن است تشخیص الگوهای قیمتی در چارت برای معامله‌گران کمی سخت و زمان‌بر باشد. اندیکاتور Price Patterns طراحی شده است تا این الگوها را به سادگی شناسایی کرده و برای شما روی چارت نشان می‌دهد.

معرفی اندیکاتور تشخیص الگوهای قیمتی

اندیکاتور Price Patterns یک اندیکاتور کمکی است که توانایی تشخیص الگوهای قیمتی را بر روی چارت دارد و همچنین سیگنال معاملاتی مربوط به آن الگو را برای شما صادر می‌کند.

دانلود اندیکاتور تشخیص الگوهای قیمتی | Price Patterns Indicator

تصویر بالا نمایی از این اندیکاتور را بر روی چارت نشان می‌دهد که در آن اندیکاتور ۲ الگوی مثلث و ۲ کف را شناسایی کرده است.

سیگنال‌دهی اندیکاتور تشخیص الگوهای قیمتی

برای دریافت سیگنال‌های بهتر از این اندیکاتور به شما توصیه می‌کنیم که با الگوهای قیمتی آشنا شوید. (برای اطلاع بیشتر از الگوهای قیمتی این مقاله را بخوانید)

سیگنال ورود به معامله‌ی خرید

زمانی که اندیکاتور الگوهای مربوط به سیگنال خرید را با رنگ سبز مانند تصویر زیر روی چارت نشان داد می‌توانید با توجه به استراتژی خود و همچنین رعایت اصول مدیریت سرمایه وارد معامله‌ی خرید شوید.

price pattern buysignal

سیگنال ورود به معامله‌ی فروش

در زمانی که اندیکاتور الگوهای نزولی قیمت را بر روی چارت با رنگ قرمز مانند تصویر زیر نشان داد شما می‌توانید با توجه به استراتژی شخصی خود و همچنین رعایت اصول مدیریت سرمایه یک معامله‌ی فروش باز کنید.

price pattern sellsignal

تنظیمات اندیکاتور تشخیص الگوهای قیمتی

price pattern setting2 1

در بخش تنظیمات اندیکاتور نیز می‌توانید برخی از تنظیمات اجزای اندیکاتور را تغییر دهید که مهم‌ترین آن‌ها با توجه به تصویر بالا عبارت‌اند از:

 1. Price proximity percent: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید مقدار حساسیت اندیکاتور را در تشخیص الگوهای قیمتی افزایش دهید.
 2. Fill pattern with color: توسط این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به پر بودن داخل الگوها را تغییر دهید.
 3. Display head and shoulder: در این بخش از تنظیمات می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش یا عدم نمایش الگوی سر و شانه را در اندیکاتور تغییر دهید.
 4. Display double top pattern: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید نمایش یا عدم نمایش الگوی دبل تاپ را تعیین کنید.
 5. Display double bottom pattern: این بخش مربوط به تنظیمات مربوط به نمایش یا عدم نمایش الگوی دبل باتن است.
 6. Display triangle pattern: توسط این بخش از تنظیمات می‌توانید نمایش یا عدم نمایش الگوی مثلث را در اندیکاتور تعیین کنید.
 7. Display rising wedge pattern: در این گزینه می‌‌توانید نمایش الگوی rising wedge را در اندیکاتور فعال یا غیر فعال کنید.
 8. Display falling wedge pattern: این بخش مربوط به تنظیمات نمایش یا عدم نمایش الگوی falling wedge در اندیکاتور است.
 9. Maximum number of bars for patterns search: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید مقدار حداکثر کندل برای بررسی الگوهای قیمتی را تعیین کنید.
 10. Bull pattern color: این گزینه مربوط به تغییر رنگ الگوهای صعودی است.
 11. Bear pattern color: توسط این بخش می‌توانید رنگ الگوهای نزولی را تغییر دهید.
 12. Forming pattern color: این بخش مربوط به تغییر رنگ الگوهای درحال تشکیل است.
 13. Popups alerts: با تغییر مقادیر این بخش می‌توانید alerts را در اندیکاتور فعال یا غیر فعال کنید.
 14. Email alerts: این گزینه مربوط به تنظیمات هشدار ایمیل در اندیکاتور است.

دانلود اندیکاتور Price Patterns

جهت دانلود این اندیکاتور می‌توانید بر روی گزینه‌ی “دانلود Price Patterns” کلیک کنید.
همچمین می‌توانید برای مشاهده‌ی مشاهده‌ی آموزش نصب اندیکاتور بر روی متاتریدر و مشاهده‌ی اندیکاتورهای دیگر به صفحه‌ی ابزارهای معاملاتی مراجعه کنید.

این وبسایت در راستای قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید و هیچ پیشنهاد مالی در خصوص معامله ارائه نمی‌دهد. بازارهای مالی به دلیل ریسک بسیار بالایی که دارند برای همه‌ی افراد مناسب نیستند.